Bitcoin Forum
May 05, 2024, 08:34:25 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: BlockStack (İlk SEC Onaylı ITO) Merkeziyetsiz İnternet! (Binance Listeliyor)  (Read 929 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (1 post by 1+ user deleted.)
Bthd (OP)
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
July 11, 2019, 10:56:44 PM
Last edit: October 23, 2019, 05:14:39 PM by Bthd
Merited by Blacknavy (2), mhanbostanci (1), bobita (1), Vispilio (1), 2run (1), El-Cezeri (1)

Kendilerinin de satış sözleşmesinde yer verdiği üzere sec onaylı olması yatırımınızın garanti kar getireceği anlamına gelmez.

Aslında 2015'te çalışmalara başlayan şirket 2017 yılında bir yatırım toplama süreci geçiriyor ancak bugünlerde bir yatırım süreci daha söz konusu. Projeye dair benim için en etkileyici nokta eski yatırımcıları oldu. Yatırımcılar arasında Harvard University endowment ve bitcoine yaptıkları erken yatırımla tanınan ikizlerin şirketi Winklevoss capital'ta mevcut.

Blockstack erken dönem yatırımcıları: https://www.crunchbase.com/organization/blockstack/investors/investors_list#section-investors

Blockstack, kullanıcıların verilerini tamamen sahiplenip kontrol ettiği ve verileri kullanabilen ağ uygulamalarının yerel olarak kullanıcının tarayıcısında çalıştırıldığı, blok tabanlı, merkezi olmayan yeni bir internet platformudur.

Kabaca özetlemek gerekirse whatsapp gibi bir uygulama kullanırken yada facebook gibi bir uygulamaya kayıt olurken kişisel verilerinizi şirketlere teslim etmeyip kendi elinizde tutabilmenizi sağlıyor. Uygulamalar veya internette kullanacağınız her türlü veri buna dahil. Verinizi kendi cihazınızda tutarak insanlarla paylaşabileceksiniz. Merkeziyetsiz internet olarak tanımlamışlar. Yani whatsapp'taki gibi uçtan uca şifrelenmiş hikayesi değil. Eski internette verilerinizin tamamı büyük şirketlerin elindeydi kontrolü geri alıyoruz diyorlar.

Web sitesi üzerinden kendinize bir id yaratıyorsunuz ve yakın gelecekte kaydolacağınız uygulama veya sitelere bu id ile kaydolabileceksiniz. Id no alırken her hangi bir kimlik bilgisi v.b. istemediği için kimliğinizi gizleyebileceksiniz. Sadece sistemin size verdiği aynı diğer cüzdanların seedleri gibi olan 12 kelimelik bir anahtar veriyor size kimliğinize sahip çıkabilmeniz için.

Platform üzerinde uygulamalar geliştirmek mümkün, örneğin uygulamalardan birinde tamamen kriptolanmış excel ve word dosyaları hazırlayabiliyorsunuz. Platformda sayabildiğim kadarıyla şu ana kadar geliştirilmiş 130 civarı uygulama var. İlk bakışta gözüme çarpanlar:

Fotoğraflarınızı kriptolayabileceğiniz uygulama
Blockchain ağı üzerinde gizli sohbet uygulaması
Merkeziyetsiz mail uygulaması
Merkeziyetsiz internet sayfaları oluşturabileceğiniz uygulama
Merkeziyetsiz araç takip uygulaması
Merkeziyetsiz şifre yöneticisi
Merkeziyetsiz browser
Merkeziyetsiz patreon alternatifi
Sunucusuz dosya transferi uygulaması
Merkeziyetsiz blog
Merkeziyetsiz bulut sistemi
Merkeziyetsiz oyun uygulamaları
Merkezitetsiz depolamaya bağlı müzik dinleyebileceğiniz uygulama
Merkeziyetsiz kodlama uygulamaları

Kıt bilgimle tam anlayamadığım bir sürü uygulama daha var. Adamlar kısaca yeni interneti yaratmayı planlıyor. Yatırımcıları sıklıkla blockchain sadece bitcoin değildir sloganını kullanıyor. Çoğu kripto Bitcoinin açtığı yoldan veya Ethereum'un açtığı yoldan ilerlerken bunlar daha farklı bir yol açmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Uygulamaların hepsi kendi başına ico olabilecek projeler. Bir şeyleri yine kaçırıyoruz sanırım. Uygulama sayfasından görüntü:

Beğendiniz mi ? Nasıl alacaksınız ?

Zor alırsınız, ben yatırım sürecine dün gece öğrenmiş olmama rağmen o enfes hıyarlığımla bir kaç saat sonra başvurdum o arada site yoğun talepten çökmüş v.b. ama muhtemelen alamayacağım ben de. Çok erken dönemlerde 0.00012 dolardan satış yapmalarına, bu satış döneminde önceden akredite olmuş kullanıcılara 0.12 dolardan kesin satış yapmalarına ve benim gibi her şeyden geç haberi olanlara 0.30 dan sıra gelirse satmalarına rağmen eth ve btc yolladım ama sıra bana kadar gelmeyecek ve paramı geri yollayacaklar.  Yine de şansınızı denemek istiyorsanız satış sayfası: https://stackstoken.com/ Cüzdanlarını indirdikten sonra Ledger nano s ile bitcoin uygulaması üzerinden cüzdan edinebiliyorsunuz yada hardware cüzdanınız yoksa sıfırdan cüzdan açabiliyorsunuz.

Almanın 2 yolu daha olacak. Birisi platform üzerinde uygulama yazarak en çok kullanılan uygulamalar arasına girerseniz.
Diğeri de borsalardan ancak bildiğimiz borsalardan değil. ATS (alternatif trade sistemi) tipinde henüz ortada hiç olmayan, muhtemelen ilk örneği tZero olacak olan borsa tiplerinde listelenecek ve Amerika vatandaşlarına tamamen açık olup sadece SEC'den geçmiş paritelerle işlem yapacak borsalar.

Web sitesi: https://blockstack.org/

NOT: Bu başlığın self moderated açılmasının tek sebebi atılacak anlamsız imza kampanyası mesajlarının silinecek olmasıdır. Boşuna atmayın sileceğim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1714941265
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714941265
Reply with quote  #2

1714941265
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
July 11, 2019, 11:36:54 PM

Şu an satın alan biri yatırımcı firmalardan 2500 kat daha pahalıya satın almış oluyor. Bu piyasada deneyimli biri olarak böyle saçma satış politikası olan bir coini satın almak için sıraya girmeyeceğimi çok rahat söyleyebilirim. Bunun dışında, 1.1B coin sayesinde $327M Market Cap ile piyasaya oturacakları için şimdi yatırım yapmazsam pek bir şey kaybedeceğimi düşünmüyorum. Bitcoin'in whitepaperi 9 sayfayken, 186 sayfa whitepaper hazırlayan bir projeyi ciddiye alamayacağım. Bu yazdıklarım projenin çok iyi olmadığı anlamına gelmiyor, tam tersine proje oldukça iyi görünüyor fakat bu satış politikası beni cezbetmiyor. Bol kazançlar.

Kaynak
hiburak
Hero Member

Activity: 1655
Merit: 600

View Profile
July 12, 2019, 05:52:38 AM

Duyduğuma göre tokenleri 2 yıl boyunca her ay parça parça dağıtacaklarmış. Önceden kayıt olduğum için 12 centten alım yapma fırsatı buldum bir miktar. 30 centten alım yapmak riskli görünüyor ama belli olmaz.

2500 kat pahalı olma mevzusuna gelirsek o kadar problem değil bence. Normal icolar tokenlerinin önemli bir kısmını takıma, danışmanlara ve ortaklık konumu olan bazı yatırımcılara bedava veriyor. Blockstack ise aynı kişilere bedava vermek yerine 2500 kat indirimli vermiş. Durum bundan ibaret.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 12, 2019, 06:24:58 AM
Merited by Vispilio (3)

Duyduğuma göre tokenleri 2 yıl boyunca her ay parça parça dağıtacaklarmış. Önceden kayıt olduğum için 12 centten alım yapma fırsatı buldum bir miktar. 30 centten alım yapmak riskli görünüyor ama belli olmaz.

2500 kat pahalı olma mevzusuna gelirsek o kadar problem değil bence. Normal icolar tokenlerinin önemli bir kısmını takıma, danışmanlara ve ortaklık konumu olan bazı yatırımcılara bedava veriyor. Blockstack ise aynı kişilere bedava vermek yerine 2500 kat indirimli vermiş. Durum bundan ibaret.

Nasıl yani Smiley 2500 kat indirimli vermiş problem değil derken? Sen 2500TL'ye bir token alıyorsun ve bundan bir süre önce birisine aynı token 1 TL'ye verilmiş. Bu cidden sorun edilmiyor mu? Şöyle düşünelim yarın bu token bir şekilde listelendi. Ve fiyatı 1000.00TL o an sen 1500,00TL zarardayken, erken yatırımcı 1000 kat kar etmiş durumda. Sence böyle bir durumda yani ben 1 TL'ye aldığım bir tokeni kaç paraya kadar tutarım elimde ve fiyatı düşürtmem? Anında satış koyarım. isterse 2 TL'ye düşsün. 2TL'den satsam %100 kar ettim derim. Yani allah aşkına yazarken biraz okuyun, hesaplayın ne yazdıklarınızı...

Aylardır söylüyorum. Piyasaya giriş yapan paraların dump sebebi her zaman bu erken yatırımcılardır. Normalde 1$'a satılan bir coini erken yatırımcı 0.1$'a satın alınabiliyor. Haliyle bu adam parasını %100 karla 0.2$'dan satıyor. Piyasanın her yerinde %100 kar iyi paradır. Zaten erken ve büyük yatırımcının olayı da bu.
hiburak
Hero Member

View Profile
July 12, 2019, 07:25:10 AM

Nasıl yani Smiley 2500 kat indirimli vermiş problem değil derken? Sen 2500TL'ye bir token alıyorsun ve bundan bir süre önce birisine aynı token 1 TL'ye verilmiş. Bu cidden sorun edilmiyor mu? Şöyle düşünelim yarın bu token bir şekilde listelendi. Ve fiyatı 1000.00TL o an sen 1500,00TL zarardayken, erken yatırımcı 1000 kat kar etmiş durumda. Sence böyle bir durumda yani ben 1 TL'ye aldığım bir tokeni kaç paraya kadar tutarım elimde ve fiyatı düşürtmem? Anında satış koyarım. isterse 2 TL'ye düşsün. 2TL'den satsam %100 kar ettim derim. Yani allah aşkına yazarken biraz okuyun, hesaplayın ne yazdıklarınızı...

Aylardır söylüyorum. Piyasaya giriş yapan paraların dump sebebi her zaman bu erken yatırımcılardır. Normalde 1$'a satılan bir coini erken yatırımcı 0.1$'a satın alınabiliyor. Haliyle bu adam parasını %100 karla 0.2$'dan satıyor. Piyasanın her yerinde %100 kar iyi paradır. Zaten erken ve büyük yatırımcının olayı da bu.

Bahsettiğin şey genel olarak doğru, bir çok proje ön satış ve özel satıştan aşırı indirimli satış yaptığı için piyasaya çıktığında fiyatları sürünüyor. Çünkü ürünleri hazır değil.

Blockstack ise uzun zamandır üzerinde çalışılan hemen hemen hazır hale gelmiş bir proje. Diğer projelerle karşılaştırmak çok doğru değil.

2500 kat indirimli alan kişiler projenin kurucuları ve çeşitli yatırımcı ortakları. Başka projelerde bu tip adamlar tokenleri tamamen bedavaya alıyorlar zaten.

Eğer Winklevoss kardeşler gibi yatırımcı grupları 2500 kat indirimli alsalardı, problem yapardım. Ama onlar bile 12 cent üzerinden yatırım yapmışlar.
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 12, 2019, 09:16:20 AM

Şöyle sorun değil hocam kurucuların payı olan %33'lük kısım bu şekilde. Diğer projelerde genellikle %50 veya daha üst kısmı zaten ücretsiz olarak takıma ait oluyor. 2021 kasım ayına kadar kilitli durumdalar. İkizler ve harvard yatırımı da 0.12 dolar üzerinden.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 12, 2019, 05:26:57 PM

Verdiğiniz bildiler için teşekkürler hocam. Bu tarz konuları çok seviyorum. Çünkü erken analiz her zaman kazandırır yada kaybetmeye karşı korur. Bu ico yada ito diyelim sec onaylı olması bir spekülasyon mu yoksa hakikat mı merak ediyordum bende. Yakından takip edicem sonucu. Bakalım sec hype getirecek mi fiyatına.

Ben bir coinin teknolojisinden önce adet/dolaşım, fiyat gibi oranlarını inceler analizini yaparım. Bu detayları göremedim sitesinde ilk bakışta. Detaylı bulabilirsek analiz etmek isterim bende.

bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1298

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 13, 2019, 01:24:42 PM

Şu 2500 kat olayına fazla takılmayın arkadaşlar, hatta bu aşamada da bir miktar şeffaflık olduğu için olumlu yönde değerlendirin, bir çok coin/token "private sale" adı altında satış (belki de dağıtım) yaptı ve bunların fiyatları açıklanmıyor, belki karlı alım yaptığınızı düşündüğünüz X projesinde sizden 30.000 kat ucuza veya çok miktarda bedavaya alan var, bilemiyoruz bile.
Diğer husus da projenin faaliyet alanının bence SEC onayından bile önemli olması, serbest ve kısıtlı işlevlerle başlayan internet zamanla çok işlevli ama çok kontrollü bir hale geldi, hele bizimki gibi 12.dünya ülkelerinde. Bu konuyla ilgili dünya çapında ciddi bir değişim başladı ve değişimin şu anda vitrinde olan 2 ayağı var:

1) İşin erişim kısmı: Bu konuyu tarif etmeye gerek yok, engelleri, ping sorunlarını aşmak için vpn benzeri çözümler aramak zorunda kalınan, mesela 50Mbps fiber diye pazarlanıp, gerçekte 8-10 Mbpsi geçmeyen internetin itiraz etmeden kullanılmak zorunda olduğu bir ülkenin vatandaşları olarak konuya oldukça vakıfız. Peki ne değişiyor? Somuttan projeye gidelim: Elon Mask'ın projesi olan Starlink'in çalışmaları fiilen başladı, ilk 60 uydu uzayda, toplam 12.000 uyduyla dünya çapında uygun fiyatlı, engellenemez geniş bant hizmeti verecek. Keza proje aşamasında olan benzer bir girişim de Amazon'da var, Amazon yörüngeden yüksek hızlı internet bağlantısı sağlama projesi için FCC’ye (Federal İletişim Kurulu)  başvurdu. 3236 uydunun fırlatılması planlanıyor. Yani yine bizden bakarsak, adı Türk kendi Arap olan TT bağımlılığı bitecek, alternatifimiz olacak.
https://www.starlink.com/
https://futurism.com/the-byte/amazon-launch-3200-internet-satellites

2) İşin kullanım kısmı: Buna da bir şey demeye gerek yok, internet mahremiyeti sıfıra doğru gidiyor, onbinlerce site yasaklı vb. Bu ve benzeri (amaçlarının gerçek olduğunu varsayarak yazıyorum) projeler kontrolü tamamen olmasa da, ciddi miktarda bize geçirecek.
Tabii şunu gözardı etmemek lazım, uydu internetleri elbette serbest ortam olmayacak, Big Brother onu da gözetleyecek ama yine de bu projeler şu anki durumla kıyaslanmaz bir serbestlik getirecek.

Tüm bunların ışığında bakacak olursak (SEC faktörünü de içine katarak) BlockStack'in önü açık görünüyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
July 17, 2019, 06:07:47 AM

Tüm bunların ışığında bakacak olursak (SEC faktörünü de içine katarak) BlockStack'in önü açık görünüyor.

Zaten SEC onaylı diyerek satış yapmaya çalışmaları beni rahatsız ediyor. SEC onaylı 3 proje biliyorum. Bunlardan birisi ICO değeri 0.1$ iken şu an da 10000 tanesi 0.1$ ediyor. Bir diğeri yine 0.1$ iken, şu anda 0.003 değerinde...

Ben bu piyasa içerisinde hiç bir şeye olmaz diyemem ama başarı da kesin diyemem... Düne kadar bak çalışan projesi var denilen BAT bile ne kadar değer kaybetti. Aslında projelerin ICO'larda yatırım toplayamama sebepleri bunlar. 1$'dan token satın al ICO sonrası 0.01$'a satışa açılsın. E delimiyim ben o fiyata ICO'dan token alayım. Piyasaya çıkınca 100 kat alabilme şansım varken! Düşünsenize son 1 yıldaki borsalarda listelenmeye başlayan ICO'ları. Binance  IEO'leri dışında gerisi de genelde aynı. Burada amacım projeyi kötülemek değil. Güzel ve alttan gelen bir reklam ağları var. Her yerde karşıma çıkmaya başladı. Fikir de güzel. Ama dediğim gibi vaatlere yatırım yapmayı bırakalı uzun zaman oldu
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
July 18, 2019, 07:28:23 AM

Yanlış anlamadıysam bu proje Holo'nun benzeri hatta belki de aynısı değil mi? Farkları ne olacak? Nerede ayrışıyorlar?

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hiburak
Hero Member

View Profile
July 18, 2019, 11:16:26 AM

Yanlış anlamadıysam bu proje Holo'nun benzeri hatta belki de aynısı değil mi? Farkları ne olacak? Nerede ayrışıyorlar?

Güzel soru. Anladığım kadarıyla en büyük fark bu projenin blockchain altyapısına dayalı olması. Holo ise blockchain altyapısından çok daha farklı bir mimariye sahip.
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
July 18, 2019, 04:50:40 PM

Hocam holo hakkında çok az şey biliyorum kendi ağında olması gibi temel bilgiler sadece.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
July 19, 2019, 07:15:06 AM

Güzel soru. Anladığım kadarıyla en büyük fark bu projenin blockchain altyapısına dayalı olması. Holo ise blockchain altyapısından çok daha farklı bir mimariye sahip.
Proje ölü o zaman. Temel blockchain yapısında böyle bi sistem kurmak imkansız. Merkeziyetsiz internet blockchain'le yani ard arda zincirlerle yapılamaz ki. Mantıken imkansız bir kere.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
hiburak
Hero Member

View Profile
July 19, 2019, 12:24:34 PM

Proje ölü o zaman. Temel blockchain yapısında böyle bi sistem kurmak imkansız. Merkeziyetsiz internet blockchain'le yani ard arda zincirlerle yapılamaz ki. Mantıken imkansız bir kere.

Ölü sayılmaz bence. Sadece gerekli yerlerde (kimlik ve veri doğrulamaları gibi) blockchain kullanılacak. Blockchain ile halledemeyecekleri diğer mevzularda ise farklı yöntemler kullanacaklar. Örneğin depolama için Gaia adını verdikleri bir sistem kullanacaklarmış.
alisayin
Jr. Member
*

Activity: 47
Merit: 1

View Profile WWW
July 25, 2019, 04:25:53 PM

Anladığım kadarı ile kimlik doğrulama ve veri akışında merkeziyetsiz bir yapı oluşturmaya çalışıyorlar.Proje kişinin mahremiyetini koruma acısından insanın kulağıına hoş ve güzel geliyor.Ama bir de olumsuz taraflarını düşünürsek birisine internet üzerinden tehdit veya hakaret edildiğinde muhatap bulunamayacak.Bu acıdan engellerle karşılaşabilir devletler tarafından.
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
July 25, 2019, 06:32:30 PM

Bu amaçla çok proje çıktı çoğu da çöp oldu sec onayı dışında bir artısını göremiyorum şimdilik. Tabi bu da çok önemli dolandırıcı olmadıkları tescilli en azından.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Bthd (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
October 23, 2019, 05:14:06 PM
Last edit: October 23, 2019, 05:28:18 PM by Bthd

Bugün itibariyle binance hashkey pro da listeleneceklerini açıkladılar. Listeleme ücreti için herhangi bir para ödememişler.

Satışı gerçekleşen tokenlerin şu an sadece 1/24 ü açık halde. Her ay 1/24 açılacak.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 23, 2019, 08:46:42 PM

Hocam yazılanların hepsini okudum ama cmc de baktım orada daha listelenmemiş. Toplam miktarı ne? Ne kadarı dolaşımda? Birde 2500 de 1 fiyatına satılmış coin almak bana pek mantıklı gelmedi doğrusu.

cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 24, 2019, 06:56:20 AM

Merkeziyetsiz internet diyince firma kendi uydularını atıp hiçbir yapılan işleme karışmayacak sandım ama sanırım proje software anlamında internet.
Binance dun durduk yere coin listelediğini görünce şaşırmıştım açıkcası coin dikkatimide çekmedi. presale alanlara aşırı ucuz verilmemesi haricinde ofsayt bir durumu yok. Sec gazıyla pump dalgası yarattırabilirler. Ama başta izlemek mantıklı olabilir. Bu 2500 kat ucuz alanların coinleri açık mı? umarım belirli bir zamana kadar kilitlidir.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 24, 2019, 06:59:20 AM

Merkeziyetsiz internet diyince firma kendi uydularını atıp hiçbir yapılan işleme karışmayacak sandım ama sanırım proje software anlamında internet.
Binance dun durduk yere coin listelediğini görünce şaşırmıştım açıkcası coin dikkatimide çekmedi. presale alanlara aşırı ucuz verilmemesi haricinde ofsayt bir durumu yok. Sec gazıyla pump dalgası yarattırabilirler. Ama başta izlemek mantıklı olabilir. Bu 2500 kat ucuz alanların coinleri açık mı? umarım belirli bir zamana kadar kilitlidir.

Binance'da o zaman güzel hoplatmalar olacaktır. Elinde olanlar dikkatli olsun. Yatırım tavsiyesi olmamakla birlikte Binance'a giren her kriptonun kaderinde pump ve dump olduğunu hatırlatmak isterim. Bu projede satışla ilgili rakamsal farkların çok olduğunu düşününce, neler yaşanabileceğini az çok hayal edebiliyorum.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: