Bitcoin Forum
June 22, 2024, 05:36:17 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Margin Trade / Bilgiler - Riskler - Long Short Fırsatları Tartışma  (Read 746 times)
El-Cezeri (OP)
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 04:42:30 PM

Daha önce kaybım olduğu için margin hesap açmayacağım. Şeytana uymaya gerek yok, teşekkürler Smiley

Az önceki düşüşte yüklü işlem yaptım. Bire bir reel piyasada işlem yaptım. İki ekranda karşımda açık zaten emirleri görüyorum birebir aynı yani.

Bitmex'te yapılan bugüne kadar saçmaydı zaten. Orada tamamen apayrı bir bitcoin piyasası var. Normal piyasaya eşit olmadığı için sürekli aşağı yukarı iğneler atıp milletin ocağına incir ağacı dikiyorlar. Bu işlemin normal bankadan kredi alıp coin almaktan farkı yok ki. Neden tahtalar ayrılsın.

alisayin
Jr. Member
*

Activity: 47
Merit: 1

View Profile WWW
July 14, 2019, 04:45:55 PM

Margin çabuk kazanmak isteyenlerin umudu olmuş gibi görünüyor.Hep kaybeden altcoinlerde kalanlar çıkış için burayı seçerse sermayelerini bir anda kaybedebilirler.O yüzden başlamak isteyenler ufak denemeler yaparsa belki ilerisi için daha faydalı olur.Ama ben uzak durmayı tercih ediyorum.
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 04:48:08 PM
Last edit: July 14, 2019, 05:03:44 PM by El-Cezeri

Şimdi BNB'yi longlamayı öğrendik. Borç ekranından dolar aldım ve o dolar ile bnb aldım tekrar.
Aslında biraz arka kapıdan dolanmak gibi bir şey oldu ama "bnb borç al" seçeneği aktif değil.

Cüzdanda BNB'si olan ve bnb'de long açmak isteyen biri için hangisini yapmak daha mantıklı sizce?
Bnb'yi teminat gösterip Dolar borç alıp onunla bnb almak mı?
Yoksa direk "bnb borç al" deyip bnb almak mı?

-------------------

Liq - tasfiye fiyatını nasıl hesaplarız güncel olarak? Böyle bir ekran bulamadım binance'ta

El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 05:55:25 PM

Sadece o özellik aktif değil şuanda. İeo öncesi aktif edecekler tahminim. Buda bnb to the galaxy Smiley)

ugurum15
Member
**

Activity: 532
Merit: 22

View Profile
July 14, 2019, 06:17:09 PM

yeni duydum bunu ve insanlar sürekli aman dikkat diyip durmuşlar araştırmakta, okumakta fayda var.

Çünkü kumardan farkı yok. Eğer şansın yaver giderse çok ciddi kazanç elde edersin ama olurda bir terste kalırsan o zaman şemsiye degil. Plajlardaki plaj şemsiyesi girer ve açılmaz
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 14, 2019, 06:21:22 PM

Mobil uygulamada kontrol edilemiyor şuan margin hesabı. Bakiyeyi orda unuttum kapattım pc'yi. Şimdi mobilde normal işlem de yapamıyorum Smiley Web den girmem lazım.

Bundan da haberiniz olsun

mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3178
Merit: 1517

View Profile WWW
July 14, 2019, 09:17:00 PM

Değerli forum sakinleri,
Margin trade bizler için aslında yeni bir kavram değil.
Uzun yıllar poloniex borsasında bu olayı yaşadık. Çok güzel paralar kaybettik.
Binance'ın piyasayı domine etmesi ve üstüne üstlük margin açması piyasada yeni dönem margin trade mağdurları oluşmasını sağlayacaktır.

Unutmayınız : Margin Trade PİŞMANLIKTIR...
SkyLords
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
July 14, 2019, 09:43:52 PM

Binance Margin olayını başlattığına göre çoğu coini güvence altına almak istiyordur. Yani bu yapılan adım güzel bir şey. Margin trade ise bize teminatlı satış imkanı sunacak sanırım tabi ben yanlış anlamadıysam. Yani Binance de tuttuğumuz coin ile trade yaparsak teminatlı mı olacak öyle anladım ben.
mavibir
Jr. Member
*

Activity: 308
Merit: 2

View Profile WWW
July 14, 2019, 10:23:33 PM

Teminatla alakası yok hocam.Forex piyasasının kaldıraçlı sistemi gibi.Ama miktarı düşük iki katı margin yapabiliyorsunuz.Evet polenix de vardı ama kazanmak zor.Piyasanın nabzını iyi tutmak ve piyasadan önce nereye gideceğini tahmin etmek.Bu varsa kazanırsınız yoksa kayıp kaçınılmaz.

████████████         AVXChange         ████████████
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 15, 2019, 08:52:51 AM

Kesinlikle öyle hocam. Bu metni konunun başına tutturayım hatta : )

Yıllarca tecrübesi, bilgisi olmayanların kesinlikle dokunmaması gereken bir alan olduğu gibi,
Tecrübe ve bilgisi olanların bile, sürekli ekran başında takip için vakti yoksa kesinlikle oynamaması gereken bir özellik.

Uyarılarımızı yeterince yaptık sanıyorum artık. Biz şeytanla dans edenler fırsatları, tecrübeleri, bilgileri tartışamaya devam edebilir.

El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 15, 2019, 08:54:52 AM

BNB'nin düşeceğini düşündüğümüzde short posizyon alabilmemizin bir yolu var mı şuanda? "BNB borç al" seçeneği aktif değil hala.

El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 15, 2019, 11:06:11 AM

Yani usdt kredisi alıp onunla bnb satın alarak longlamış oluyoruz. Arka kapıdan yapmak gibi bir şey bu işlemi.
Ama shortlamak için bir mantık bulamadım.

Şöyle olabilir sanki: Elimde bnb varken usdt alırım. BNB'nin düşeceğini düşündüğüm seviyeden alım işlemi yazarım. Bu şekilde shortlamış oluyor muyum?   Roll Eyes

Margin'ci arkadaşlar yok mu aramızda hiç? İlgi duyan yoksa konuyu da sürdürmeyeyim : D

El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 15, 2019, 02:29:58 PM

Az önce bnb 27 dolar altına düştüğünde 30k dolar kredi alabildiğimi gördüm butona basıcam derken 27,2 dolar oldu. 30k dolar kredi ile alsaydım(biri beni durdursun) şuanda 28,2 dolar 1k dolar kar alıp pozisyonu kapatmış olurdum.

Bu arada BTC'nin artma sebebi Amerika'dan ciddi bir alım geldi. ABD borsaları açılır açılmaz btc'ye yüklendiler. Resmen kurtarıcı gibi yetiştiler. SOn bir haftadır onlar düşürüyordu. Bugün tersi oldu.

Ayrıca ABD, Çin, Avrupa saatleri olmak üzere bir çok ülkenin borsa açılışlarını takip ediyorum btc için. Evet çılgınım Cheesy

Mauser 98
Copper Member
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 69

View Profile
July 15, 2019, 02:55:37 PM

Binance Margin olayını başlattığına göre çoğu coini güvence altına almak istiyordur. Yani bu yapılan adım güzel bir şey. Margin trade ise bize teminatlı satış imkanı sunacak sanırım tabi ben yanlış anlamadıysam. Yani Binance de tuttuğumuz coin ile trade yaparsak teminatlı mı olacak öyle anladım ben.

Evet, elindeki parayı teminat göstererek iki katı hareket edebiliyorsun. Örneğin 100 BNB teminat göstererek 5799 dolar alabiliyorum.

loading...
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 15, 2019, 02:59:06 PM

Limitleri var şuanda ama. Toplamda en fazla 30k dolar borçlanabiliyorsunuz.
En fazla 100 eth, 10k xrp, 100k trx, 30k dolar veriyor en fazla.
Hepsinin toplamı en fazla 30k olabiliyor (sanırım denemedim hepsinden max almayı: )

El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 16, 2019, 02:47:43 PM

Yakın zamanda bnb'yi dipten yakalamayı başarabilirsem 30 bin dolarlık margin alıp long'layacağım bnb'yi. Bakalım posizyonun akıbeti ne olacak. Açtığım zaman burdan da yazarım. Zarara düşerse erkenden az zararla kapatır, kara geçerse uzun vade beklemeye çalışırım (sanırım!)

Pozisyon zarara girerse bunun için önceden 1-1 trade ile kazandığım ve risk primi olarak ayırdığım bakiyeyi kullanacağım (zarar eden kısmı feda edebileceğim yani) Mesela 10 bnb risk pirimi olarak ayırdım diyelim. 10*30/30000: %1 yapar. Bu kadar düşüş olduğunda posizyonu kapatırım. 27*0,99: 26,7 dolarda kapanır yani. Veya risk primini artıradabilirim bu bana kalmış bir durum. 

intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 16, 2019, 03:34:45 PM

Değerli forum sakinleri,
Margin trade bizler için aslında yeni bir kavram değil.
Uzun yıllar poloniex borsasında bu olayı yaşadık. Çok güzel paralar kaybettik.
Binance'ın piyasayı domine etmesi ve üstüne üstlük margin açması piyasada yeni dönem margin trade mağdurları oluşmasını sağlayacaktır.

Bilgi alışverişi anlamında başarılı konulardan biri olmuş. Fırsatları değerlendirmek için burada herkes. Ama haklısın hocam pişman edebiliyor gerçekten. Margin’den ağzı yananlar derneğinin bir üyesi de ben olduğum için açıkçası uzak duruyorum. Büyük konuşmayayım gün gelir belki tekrar deneriz bir şeyler Cheesy
Şeytanla dans edenler tabiri hoşuma gitti, şansını deneyen arkadaşlara başarılar..
El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 16, 2019, 04:24:54 PM
Last edit: July 16, 2019, 04:37:59 PM by El-Cezeri

30 binlik krediyi çektim 26,71 den al emri koydum.

edit: 26,666 dan long açtım paranın yarısı ile: http://prntscr.com/ofviax

El-Cezeri (OP)
Full Member

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 16, 2019, 05:13:48 PM

25,75 den de aldım. 26,15'e çekmiş oldum maliyeti. %25 maliyet düşürmek için bıraktım. Hakkımızda hayırlısı. İnanılmaz bir düşüş yaşadı btc.

ahmetcan1
Jr. Member
*

Merit: 1

View Profile WWW
July 16, 2019, 07:26:39 PM

Hocam napıyosun kredi ile longa girilir mi.Borsa yani kasa her hareketi görüyor.Ona göre işlemle patlatıyorlar longları.Zararsız kar ile ayrılırsın dilerim.

Oracolcoin XOR         
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: