Bitcoin Forum
March 28, 2024, 11:25:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Çevreye duyarlı oldum  (Read 245 times)
walarmorgulus (OP)
Jr. Member
*

Activity: 47
Merit: 11

View Profile
July 13, 2019, 11:20:20 AM
Merited by kartepe (2), gumusi (1)

Yaz tatilinde Antalya'dan dönüş yolunda önüme bir araç takıldı.
Sonradan farkettim büyük ihtimalle kiralık bir araç rentacar dan
07 vkt 34 Duster marka bir araç.
Neyse araç önümde gidiyor bende arkasından takip malum yol far çünkü. Araçtan habire bisküvi poşetleri vs atılıyor . İlk atılınca acaba çocuk mu var dedim. Devam ediyoruz yine habire çevreye atıyor . Sellektor yaptım kornaya bastım hiç tinlamadi. Virajda iyice yavasladigimizda geçtim yanından seslendim. Çevre çöplük mu diye bağırdım. Yanımda annem var başka kimse yok diğer araçta önde iki erkek vardi. Arka tarafta kim var görmedim. Megersem bu götler yabanciymis.
Annem dedi bunlar Alman , yavaşla da ağzıma geleni diyeyim. ( Annem Avusturya da yaşadığı için Almanca si var) birşeyler dedi ama iyi şeyler değildi.
Neyse bu ibneler beni geçerken birşeyler dedi ama ben icimi döktüm.
Gelelim mesleye bu aq cocuklari sokağa tukurtturmez ( haklılar bu konuda) bizim ulkede her boku yiyeceğini zannediyor.
Yalnız adamlar Türk olsaydı kesin dayak yerdim. Allah'tan adamlar yabanci çıktı. Bizim insanımıza böyle birşey de üstüne dayak yemek içten bile değil. Ama yapılan karşısında susmadim içimi döktüm o bana yetti. Çevreyi temiz tutmamız lazım yoksa gelecegimiz karanlık olur .
1711668320
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711668320
Reply with quote  #2

1711668320
Report to moderator
1711668320
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711668320
Reply with quote  #2

1711668320
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
El-Cezeri
Full Member

Activity: 266
Merit: 214

Analist - Trader - Yazar

View Profile
July 13, 2019, 11:26:26 AM

Çevre duyarlılığınız iyi de hocam trafikte böyle hareketler yapmak çok daha sakıncalı ve tehlikeli. Ceza vermek sizin işiniz değil ki. En fazla videosunu çekerdi yanınızdaki kişi şikayet ederdiniz. Onlarada bi el işareti ceza geliyor deseniz bu onlara yeterdi. Smiley

bobita
Legendary
*

Activity: 2478
Merit: 1286

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
July 13, 2019, 02:23:34 PM

İşin başka, daha acı bir yönü var, haydi diyelim bu olaydaki herif kendi ülkesine önem veriyor ve onun dışındaki hiçbir yer, toplum değer taşımıyor, özellikle Almanlarda böyle bir meyil var biliyorsunuz, ari ırk muhabbetinden bahsediyorum, o zaman yaptığı bu hareketin kendi içinde bir mantığı var (doğrudur, normaldir demiyorum).
Peki Almanya'da vb. köpek gibi tüm kurallara uyan, çevreyi temiz tutan, trafik kurallarına saygı gösteren ama memleketine dönünce dağdan inmiş hanzo olduğunu bas bas bağırıp her türlü magandalığı yapan gurbetçilere ne demeli?
Puştun Almanya'da yere kibrit çöpü atmaya götü yemiyor ama Kapıkule'den girince bir orta yere sıçmadığı kalıyor, sorsan hepsi vatan, millet, Sakarya.
S...yim sizin vatanseverliğinizi.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
July 13, 2019, 04:34:50 PM

İşin başka, daha acı bir yönü var, haydi diyelim bu olaydaki herif kendi ülkesine önem veriyor ve onun dışındaki hiçbir yer, toplum değer taşımıyor, özellikle Almanlarda böyle bir meyil var biliyorsunuz, ari ırk muhabbetinden bahsediyorum, o zaman yaptığı bu hareketin kendi içinde bir mantığı var (doğrudur, normaldir demiyorum).
Peki Almanya'da vb. köpek gibi tüm kurallara uyan, çevreyi temiz tutan, trafik kurallarına saygı gösteren ama memleketine dönünce dağdan inmiş hanzo olduğunu bas bas bağırıp her türlü magandalığı yapan gurbetçilere ne demeli?
Puştun Almanya'da yere kibrit çöpü atmaya götü yemiyor ama Kapıkule'den girince bir orta yere sıçmadığı kalıyor, sorsan hepsi vatan, millet, Sakarya.
S...yim sizin vatanseverliğinizi.

Bu aslında baskınlanmış dürtülerin dışa vurumu diyebiliriz. Bu yavşaklar eğer zaten ülkemizde kalsaydı da, aynı haltları yemeye devam edeceklerdi. Orada yapamadıklarından dolayı, burada karşılarına çıkan ilk fırsatta gerçekte ne olduklarını gösteriyorlar. Yurtdışına giden ya da gelen değil bence bizim en temel sorunumuz önce eğitim, sonra hukuk. İlk olarak insanlara neden çöp atmamız gerektiğini öğretip, sonrasında ağır cezalar ile bu durumu stabil hale getirmek lazım. Avrupalılar ile aramızdaki en büyük fark, neyi neden yaptığımızı bilmememizdir. Tamamen gelişi güzel yaşıyoruz, millet soruları ezberlediği sınav gibi hayat yaşıyor.
walarmorgulus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
July 13, 2019, 08:21:05 PM

Çevre duyarlılığınız iyi de hocam trafikte böyle hareketler yapmak çok daha sakıncalı ve tehlikeli. Ceza vermek sizin işiniz değil ki. En fazla videosunu çekerdi yanınızdaki kişi şikayet ederdiniz. Onlarada bi el işareti ceza geliyor deseniz bu onlara yeterdi. Smiley

Ben ceza vermedim hocam. Uyardim sadece. Yanım da ki kişi annem. Ne anlar video çekmeden.
Çok zoruma gidiyor bu tarz hareketler. Bu dünyanın aq yan kesinlikle yamyam insanlar.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
July 14, 2019, 10:30:10 PM

Ben olsam ben de dayanamaz aynı tepkiyi verirdim. Böyle itoğlu itler maalesef her yerde karşımıza çıkıyor. Kendi insanımızın bir kısmı zaten eğitilmez uslanmaz bir kitle ama hele bir de yabancı tipler gelip benim ülkeme çöplük muamelesi yapınca iki kat sinir olmamak mümkün değil. Misafir, turist dediğin insan gibi tatilini yapıp ülkesine dönecek kardeşim. Biz kimsenin ülkesine gidip tükürüp etrafa çer çöp atmak gibi hanzoluklar yapmıyoruz.
EmretekduzeN
Newbie
*

Activity: 65
Merit: 0

View Profile
July 28, 2019, 12:05:11 PM

Neyse araç önümde gidiyor bende arkasından takip malum yol far çünkü. Araçtan habire bisküvi poşetleri vs atılıyor . İlk atılınca acaba çocuk mu var dedim. Devam ediyoruz yine habire çevreye atıyor . Sellektor yaptım kornaya bastım hiç tinlamadi. Virajda iyice yavasladigimizda geçtim yanından seslendim. Çevre çöplük mu diye bağırdım. Yanımda annem var başka kimse yok diğer araçta önde iki erkek vardi. Arka tarafta kim var görmedim. Megersem bu götler yabanciymis.
Annem dedi bunlar Alman , yavaşla da ağzıma geleni diyeyim. ( Annem Avusturya da yaşadığı için Almanca si var) birşeyler dedi ama iyi şeyler değildi.
Gelelim mesleye bu aq cocuklari sokağa tukurtturmez ( haklılar bu konuda) bizim ulkede her boku yiyeceğini zannediyor.
Yalnız adamlar Türk olsaydı kesin dayak yerdim. Allah'tan adamlar yabanci çıktı. Bizim insanımıza böyle birşey de üstüne dayak yemek içten bile değil. Ama yapılan karşısında susmadim içimi döktüm o bana yetti. Çevreyi temiz tutmamız lazım yoksa gelecegimiz karanlık olur .

Hepimizin bu duyarlılığı göstermesi lazım. Bu ülke hepimizin...
walarmorgulus (OP)
Jr. Member
*

View Profile
December 01, 2019, 08:42:28 PM

Hepimizin bu duyarlılığı göstermesi lazım. Bu ülke hepimizin...

Keşke gösterebilsek... ama kibir ve ego öyle bir örtmüş ki tüm ülkenin üzerini insanlar bencillikten ve kibirden arınmadıkları sürece bu pek mümkün görünmüyor ne yazık ki.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 02, 2019, 04:39:36 AM

Çevreye duyarlı olmak iyi güzel ama bunun ucunda dayak yemek te  var güzelim ülkemde. Yanında 4-5 kişi olmadan bir daha uyarı yapma bence. Adamlar tutar insanı döver. Hem haklı hem de dayak yiyerek sonuç bitmiş olur.☹️

gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
December 02, 2019, 06:18:18 AM

Aklıma yıllar önce levent kırca nin olacak o kararında mi vardı yoksa reklam gibi bir filmmiydi unuttum. Adamın birisi portakalı yiyip kabuğunu dışarı muzu yiyip kabuğunu dışarı atıyordu. Böyle bir iki şey daha atınca bir bayan toplayıp hepsini içeri atınca adam önce afallayıp sonra yaptığı hayatı anlamıştı. Tabi bu reklam gerçekte olsaydı, o kabukları toplayıp içeri atan yiyeceği dayakla afallardı. 😄
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
January 14, 2020, 06:38:30 PM

Iyı yapmıssınız hocam tebrık ederım, ulkede delısı osu busu derken ınsan karısmak ıstemıyor boyle durumlarda, hak hukuk denen bır sey kalmadıgı ıcın ınsan bır seye sesını de cıkaramıyor karsıdakıne hıcbır sey olmucagını bıldıgınden.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 15, 2020, 12:16:54 AM
Merited by EFS (1)

Şehirden birazcık uzak dere akan bir yer biliyoruz tatilde piknik için ailemle oraya gitmiştik en yakın evin 15 km mesafede olduğu yer çöp deresi olmuş resmen. Bizim insanımızda o bilinç yok arkadaşlar, her konuda bu coğrafyaya dair ne varsa gömüyor gibi oluyorum ama keşke tersi olsa. Çarşıda 10 dk yürüdüğümde en az 5 kişi görüyorum yere çöp atan hangi birini tutcan kolundan da anlatcan en fazla 3.de yeriz dayağı. İzmir gibi bir yerde (ülke standartlarına göre gelişmiş olduğu için gibi dedim) evinden market poşeti ile konteynera çöp götürüp market poşetini içindeki mutfak çöpleri vs. ile konteynera boşaltıp o kirli poşetin geri eve götürüldüğünü gördüm. Çöp kutusuna atan da böyle atıyor işte... Yayaya yol vermemenin cazası olduğu gibi çöp atmanın da cezası olsa keşke

Pages: [1]
  Print  

Jump to: