Bitcoin Forum
June 17, 2024, 06:14:20 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum’a neler oluyor? Neden fiyatlar sürekli düşüyor ?  (Read 975 times)
Madenci_34 (OP)
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
July 18, 2019, 02:12:42 PM

altcoinleri usd olarak hesaplarsanız her zaman zarar edersiniz asıl mesele
Btc karşılığıdır öğrenin artık şunu

hocam fırçandan sonra hemen ders almaya başladım  Grin

Madenci_34 (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 18, 2019, 02:15:31 PM

dostum anlatması uzun hikaye

siz eth btc karşısında değer kazanmadıkça btcnin usd karşısındaki erimesi sonucunda paranızın değerini arttıramazsınızzzzzz.

ha siz eth tl arasında borsalarda takılıyorsanız lan bu neden şuraya düştü neden buraya çıktı dersiniz.

piyasanın hakimi ve neredeyse bütün coinlerin dolarsal karşılığını belirleyen faktör btcdir.

bunu hala öğrenememiş arkadaşlar bu piyasada kaybetmeye mahkumdur.

eğer btc 5.000 usd ye düşer ve eth btc karşılığındaki fiyatını korumaya devam ederse olacağı rakam 100 usd

eğer ki ocak 12 de btcnin 3600 olduğu dönemde eth 127 dolarmış eğer şuanki btc karşısındaki fiyat olsaydı  76 dolar olacaktı

farkı anladınmı

bizdeki dolarsa lkarşılığa görede tl değeri belirleniyor

son 5 günde aslında eth %2 düşmüş. ne oldu sizin hesap.

Bu bahsettiğini bu forumdaki herkes biliyor sanırım hocam. Sana anlatamadığım şey USD karşılıklarına göre insanların işlem ya da değerlendirme yapmasının anlamsız olmadığı. Önemli mesele değil ama her duruma farklı bir değerlendirme şekli uygun gelebilir. Herkes BTC'ye yatırım yapmış değil ve BTC miktarını arttırmaya çalışmıyor veya daily trade yaparak USD karını alıp çıkan çok insan var ya da satoshi bazında zararda olsa dahi USD bazında elde ettiği karı yeterli görüp çıkış yapan çok insan var. Örneğin 3 hafta önce aldığım noktada satoshi bazında yüzde 25 artsa da dolar bazında %80 üstünde prim yapan 100 adet NEO coinimi satmıştım. Satmaya karar verirken satoshiye göre değil dolara göre değerlendirdim ki satoshi bazında değerlendirseydim belki satmak istemeyecektim. Kısaca değerlendirmelerimizde tüm kriterleri göz önüne almalıyız.

Ağzına sağlık hocam,çok net şekilde olayı özetlemişsin.

Madenci_34 (OP)
Member
**

View Profile WWW
July 18, 2019, 02:17:22 PM

Bir şey olmaz arkadaşlar ben şahsen ethereuma çok güveniyorum, btcden sonra en güvenli liman ethereum, eski zirvesi olan 1500 dolar seviyelerini de aşacağından adım gibi eminim, bu sene o kadar yükseliş beklemek hata olur, asıl yükselişler 2020 yılında gelecek.

altların toparlanamayışı uzun süren ayı döneminden kaynaklanıyor, hareket olunca en güvenilir,riski az olan bitcoinde oluyor.insanlar altlara girmeye cesaret edemiyorlar.

avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
July 18, 2019, 07:50:36 PM

yukarda arkadaşlar güzel açıklamış. dolar bazında değil btc bazında bakılması gerekiyor. altlara dolar bazında bakan ve cmc sıralamasını dikkate alanlara yoldan geçerken bile selam vermemek lazım. maalesef btc herşeyi baskılıyor ve onun üzerinden değerlendirme devam ediyor oynaklığı yüzünden kaçan yatırımcılar da cabası maalesef
beckspace
Hero Member

Activity: 931
Merit: 500

View Profile
July 18, 2019, 11:59:57 PM

Ethereum bazı sorunlarını halen çözemedi maalesef. Ama düşüşte bunun etkisi olduğunu düşünmüyorum. Her şey tüm piyasa Bitcoinin gözünün içine bakarken sadece ethereumda sorun varmış gibi açıklamalar benim için geçersiz. Fiyatı yükselen projelere ayrıntılı bakarsak onlarda da bu fiyatı hak edecek bir olay yok aslında.
mahoni2100
Member
**

Activity: 504
Merit: 12

View Profile
July 20, 2019, 07:39:47 AM

btc bu aralar çok sert değişimler yaşadığı için bundan kaynaklanıyor olması ihtimali yüksek geliyor bi yatırımcıların gözüne düzelmesi yakın zamanda olabilr.

miller14
Member
**

Activity: 602
Merit: 11

View Profile
July 20, 2019, 03:17:12 PM

Bu dususun ethereumla ne alakasi varki tum piyasa dusuyor ha ethereum bundan daha fazla etkilenmis olabilir ama donusunde de bunu kapattiriyor
micalith
Hero Member

Activity: 894
Merit: 501

View Profile
July 20, 2019, 03:39:12 PM

Düşüş Ethereuma has bir durum değil, Bitcoin in tekrardan 10.000 USD altına sarkması kısa sürmüş olsa da yatırımcıların bir kısmını tedirgin etti. Bu tutarsızlık zaten  altlarda başlamamış olan boğa hareketini geciktiriyor. Ethereum Bitcoinden sonra marketcapi en fazla olan coin olduğundan tedirginlikten en fazla etkilenen Ethereum oluyor.
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
July 20, 2019, 06:12:24 PM

Düşmeyen coin ya da token yok zaten. BTC nin bu dengesiz halinde her an her şey olabilir. Sadece ethereuma has bir durum değil bu.

BoozeHoundPoker
Member
**

Activity: 406
Merit: 11

View Profile
July 20, 2019, 06:44:27 PM

Piyasanın genel durumuna bağlıyorum ben bunu, sadece ethereuma has bir durum olduğunu sanmıyorum. Ayrıca genel olarak diğer altlardan daha az değer kaybetti btc karşısında o kadar büyütülecek bir durum olduğunu sanmıyorum.
freid
Member
**

Activity: 462
Merit: 14

View Profile
July 20, 2019, 07:24:58 PM

tüm tokenlerde bir geri çekilme var eth tabi azcık daha fazla. bunun nedenini bende merak ediyoum bir yorumlara bakayım.
Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
July 20, 2019, 09:18:29 PM

Hiç bir şey olmuyor, olacağı da yok haliyle asıl problem tam olarak bu. Ethereum ile bitcoin arasında ki makas çok açıldı ve açılmaya devam edecek gibi duruyor. Ethereum ekibi başta Vitalik olmak üzere bir arpa boyu yol gidemediler. Sürekli olarak bir erteleme var aksiyon yok haliyle yatırımcının sıkıldığını düşünüyorum. Millet POS beklentisi ile sürekli ethereuma yatırım yaptı 2 yıl oldu daha POS'a geçecek. Diğer yandan İEO lar İCO ların pabucunu dama attı o avantajı da Binance kullanacak artık.

Bitcoin / Ethereum / Monero
jesselui
Full Member

Activity: 854
Merit: 109

Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!

View Profile
July 27, 2019, 05:20:22 PM

Bitcoin'e bağlı arkadşalar evet bunu bende kabul ediyorum ve doğru söylüyorsunuz. Fakat bitcoinin düşüşüne göre katla düşme ve değer kaybı var yani genel oalrak eth teknolojisi ilgi kaybetmeye başladı yeni bir şeyler geliştirerek eth'e destek sağlanmalı.

Simple «buy-hold-earn» system!      │      TRIDENT PROTOCOL      │      HIGH FIXED APY  >>> 382,945%
THE HIGH PAYING AUTO-STAKING & AUTO-COMPOUNDING PROTOCOL

██████████████|               Twitter               |              Telegram              |                Reddit                |██████████████
samgizsu
Jr. Member
*

Activity: 350
Merit: 2

View Profile WWW
July 27, 2019, 06:49:20 PM

bitcoine göbekten bağlı ve ona nazaran daha kırılgan oldukları için normal karşılıyorum ben bu düşüşü.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
mandown
Legendary
*

Activity: 1960
Merit: 1315

View Profile
July 28, 2019, 06:13:37 AM

dün başka bir konuda ether için yazmıştım olduğu gibi buraya kopyalıyorum.

geçen yıla oranla her 15 saniyede bir yeni ortaya çıkan coinleri unutmayın.
her dakika coin sayısı neredeyse 8 tane artıyor günlük ise 11.520 tane hergün nakit girişi olmadıkça malesef fiyatı daha da kırılıyor  yakın zamanda %50 düştü sanırım block ödülü o halde yıllık  4.2 milyon coin ortaya çıkıyor bu kadar yüklü miktardaki bir coinin şuanki fiyatını geçen yılla karşılaştırmak pek mantıklı değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
rexxxoonaa
Jr. Member
*

Activity: 322
Merit: 2

View Profile WWW
July 28, 2019, 01:48:26 PM

Giren para sınırlı yeni gelen coin çok fazla olunca değerler düşüyor. Bir de bu ico ieo artık neyse ethereumla yatırım topluyor genelde ve çoğu gözünün yaşına bakmadan satınca pek başını kaldıramıyor.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
franch
Full Member

Activity: 1386
Merit: 116

View Profile
July 29, 2019, 02:37:46 PM

Ethereum benim ilk göz ağrım ethereum ile 70 doları da gördüm 1400 doları da. İnsanlar bu teknolojinin farkına vardığında ethereum yine 1000 dolarların üzerine atacaktır kendini şüphesiz.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
July 30, 2019, 11:24:11 AM

2020 de ben de 1000 doların üstünde hatta bitcoin 20.000 e ulaşırsa, ethereumu da 2000 doların üzerinde bekliyorum.

Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
August 02, 2019, 11:26:53 AM

200 doların üstünde güzel tutundu tabi bitcoin sayesinde şuan herşey bitcoinin etrafında şekilleniyor ne zaman bir altcoin rallisi göreceğiz kimse bilmiyor.
beypazmad
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
August 02, 2019, 02:31:01 PM

normal şartlar altında 200 dolarda değil 600-700 dolar civarlarında olması gerekirdi milletin öfkesi de bundan zaten.

Silica NeXus                 
▄▄▄▄▄  Crowdfund the Nexus  ▄▄▄▄▄
Pages: « 1 [2] 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: