Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:02:21 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: ⚡ Trust Lists ⚡, Default Trust (1 & 2) Dinamikleri, Dikkat Edilmesi Gerekenler  (Read 1976 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (2 posts by 1+ user deleted.)
Vispilio (OP)
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
September 04, 2019, 02:42:29 PM
Last edit: September 04, 2019, 10:46:35 PM by Vispilio

Beyler bayanlar, ırkçı ve nefret dolu forum üyesi Timelord2067 hakkındaki flag'i nihayet bugün açtım,

konuyu burada bulabilirsiniz https://bitcointalk.org/index.php?topic=5181723.0,

Timelord2067'ye karşı açtığımız şu flag'e de önce support sonra confirm'e basarak destek verebilirsiniz: https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;flag=702

Bu tarz organize etnik nefret içeren hareketlere karşı toplu bir tepki ve destek ortaya koymak haklı bir refleks olur, aksi takdirde Türkçe bölümden meşru yüksek rütbeli ve güvenilen üyelerin çıkması sistematik olarak engellenmiş oluyor...

Herkese selamlar

1714147341
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714147341
Reply with quote  #2

1714147341
Report to moderator
1714147341
Hero Member
*

Ignore
1714147341
Reply with quote  #2

1714147341
Report to moderator
1714147341
Hero Member
*

Ignore
1714147341
Reply with quote  #2

1714147341
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
September 04, 2019, 02:48:54 PM
Last edit: September 04, 2019, 03:19:58 PM by Kalemder
Merited by Vispilio (1)

Beyler bayanlar, ırkçı ve nefret dolu forum üyesi Timelord2067 hakkındaki flag'i nihayet bugün açtım,

konuyu burada bulabilirsiniz https://bitcointalk.org/index.php?topic=5181723.0,

Flag, yani bir kullanıcı hakkında açılan şikayet konusu. Bu açılan başlıkta kullanıcı hakkında tartışma ve savunmalar yapılabiliyor.
Konuya bağlı olan flag sayfasından oy verme işlemi de yapmak gerekiyor.

Yani bu sayfaya girip: https://bitcointalk.org/index.php?action=trust;flag=702
Şikayete Support (destek) | Oppose (karşı çıkmak) oylarını verebilirsiniz.

@Vispilio'nun açtığı bu flag'a ben Support yani destek verdim. Size de önerdiğim budur arkadaşlar.

Ayrıca yabancı üyenin bir çok Türk üye hakkında iftiralarla dolu haksız başlığından, flag sayfalarına girip Oppose (karşı çıkmak) yönünde oy vermenizi öneririm. Zira gerçek anlamda bir türk düşmanlığı yapılmakta ve pek çok yazarımıza haksızlık edilmektedir.
Bu konuya girip [Flag] linklerine tıklayabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5181603.0

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
September 04, 2019, 03:18:39 PM
Merited by Vispilio (1)

Arkadaşlar oppose'den sonra confirm'e de basılacak, iki saattir basıyorum sonuç alamıyorum Cheesy onay tuşuna basmayınca geçerli olmuyor oylar
zamanın qawatına da support >>>confirm yapılması gerekiyor

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
September 04, 2019, 06:21:06 PM

Arkadaşlar konunun buralara gelmiş olmasına gerçekten üzüldüm. Eminim hepiniz, bu anlamsız kavga nedeniyle moral bozukluğu yaşıyorsunuzdur. Umarım çok daha fazla uzamadan bir son bulur.

Açılan Flag'lar mantıklı olmadığı için hepsine Oppose kullandım.

@wolwoo hocam, Türk atasözlerini ingilizceye çevirme Smiley
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 04, 2019, 06:28:40 PM
Last edit: September 04, 2019, 08:48:57 PM by wolwoo

Arkadaşlar konunun buralara gelmiş olmasına gerçekten üzüldüm. Eminim hepiniz, bu anlamsız kavga nedeniyle moral bozukluğu yaşıyorsunuzdur. Umarım çok daha fazla uzamadan bir son bulur.

Açılan Flag'lar mantıklı olmadığı için hepsine Oppose kullandım.

@wolwoo hocam, Türk atasözlerini ingilizceye çevirme Smiley

hocam  Cheesy yau bunlar bana zorla ingiliççe öğretecekler bu yaştan sonra
teşekkürler desteğin için, bizim için anlamlı gerçekten Cool

edit: az önce mesajımı sildiler Cheesy fazla tahrik ediciydi sanırım

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 04, 2019, 08:48:39 PM

Yuh neler olmuş yahu adam google translate'ten saçma sapan yaptığı çevirilerle bütün forumu suçlamaya kalkmış. Kesinlikle takıntılı bir tip. Adamlar kendileri organizasyon yapıp herkese sebepsiz distrust verip insanlar bu saçmalığı farkedince suçlamaya kalkıyor bir de.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
September 04, 2019, 09:02:05 PM

Yuh neler olmuş yahu adam google translate'ten saçma sapan yaptığı çevirilerle bütün forumu suçlamaya kalkmış. Kesinlikle takıntılı bir tip. Adamlar kendileri organizasyon yapıp herkese sebepsiz distrust verip insanlar bu saçmalığı farkedince suçlamaya kalkıyor bir de.

İşte bu yüzden herkesin kendi trust listesini yapması öneriliyor. Asıl topluluk bunu önemsemediğinde bu tarz haksızlıklar, saçmalıklarla suçlayan insanlar itibar görebiliyor.

Forumun daha iyi bir yer olması adına daha fazla farkındalık oluşmalı, bilgilendirilmeli insanlar.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 04, 2019, 09:06:38 PM
Last edit: September 04, 2019, 09:32:47 PM by wolwoo

Az önce yanıtımı sildiler
yine tahrik edici mesaj attım, banlarlarsa görüşemeyiz çünkü üye falan olmam artık
herkese https://www.youtube.com/watch?v=cGjtdSVeq1Q

ohoo 3 mesaj gitti, silindi Cheesy

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 05, 2019, 06:44:54 AM

ingilizce konuları şimdi google translate ile okudum. vispillo nun açtığı başlık yabancılarsan pek destek görmemiş gibi, temel eleştiri flag açmanın  alışverişte para kaybetme ihtimali yüksek üyeler için açılması gerektiği yönünde, kendi içinde tutarlı bir eleştiri. haklısın ama flag bu iş için değil demişler. üstüne birde ifade özgürlüğünden dem vurmuşlar.
elemanın açtığı türk üyeler hakkındaki flaglerde kimseden destek görmemiş zaten, herkes karşı oy kulllanmış.onlara bende karşı oy verdim.

flag de bir tepki olabilir ama , distrust ve negatif feedback bırakmak daha mantıklı gibi geldi, başlıkdaki tartışmalardan anladığım.
birde adam tam boş , tüm yazdığımız postları taramış, tek tek google translate ile anlamaya çalışmış, kafasına göre kendince deliller uydurmuş fln , ilginç geldi. karşılığında ne elde edecek , benim açımdan kocaman bir hiç.
insan sinir oluyor ama, habire bu tiplerle mücadele edip enerjimizi tüketmekte sürdürülebilir mi , emin değilim.

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
September 05, 2019, 09:35:10 AM

Timelord'un açtığı flag'lerin destek görmeyeceği açtığı dakikadan itibaren belliydi. Boşuna yorulmuş kendisi. O flag'ler zaten amacının dışında açılmış. Flag açmak için karşındaki kişinin dolandırıcı olması veya bunun emareleri olması lazım.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5153344.0
theymos'un flag konusu burada.

Açtığı flag'lerden bi cacık olmaz, cacık olmadığı gibi yenmez de. (bunu da translate ile çevirmeye kalksın da şaşırsın iyice  Grin)
Flag'lenen tüm arkadaşlara ben de oppose verdim.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
September 05, 2019, 12:18:56 PM

@goraset'e ve @PHI'a da bütün bu dönen tartışmaların ortasında prensipli ve adaletli duruş sergiledikleri için ayrıca teşekkür ederim.

Türk medeniyetinin şu dönemde yaşadığı bütün buhranlara rağmen özünde iyi kalmayı başarmış insanlar görmekten memnun oluyorum.

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 05, 2019, 02:00:32 PM

Gün geçmiyorki birileri Trust ve Flag sistemini suistimal etmesin. Konuda genel olarak abartı ve ırkçı bir yaklaşım olduğu ortada ayrıca yukarıdaki kullanıcıların birbiri ile herhangi bir ilişkisi yokken böyle bir suçlama yönlendirilmesi doğru değil. Bu yüzden oppose kullandım ki kullanmasam dahi açılan Flag kurallara uymadığı için forum üyeleri açısından herhangi bir kötü sonuç oluşturmazdı. Ben dedim aylar önce sadece ırkçı oldukları için uydurdukları hikayelerle bize saldırıyorlar diye ama millet gelip bana distrust attı. Umarım bunların lokallere ne kadar kötü gözle baktiğini ve kolayca hikayeler uydurabildiklerini anlamışsınızdır.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
September 05, 2019, 02:10:32 PM
Merited by Vispilio (1)

Benim fikrime göre, ırkçı olan bir insan dolandırmaya ve insanlara zarar vermeye meyillidir. Yani flag'ı destekliyorum. Buda benim düşüncem ve fikir özgürlüğüm.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 05, 2019, 02:44:21 PM

Arkadaşlar Timelord2067 flagında support olmaktan çıktım. Globalden istekler var, yavan da olsa bir desteğe sahibiz. Bu desteği olumlu-pozitif davranışlarla sürdürmek gerek. Haklı ve mağdur olmak varken haksız ve zalim görünmemize neden olabilir. Bu bireysel bir karar, isteyen devam edebilir elbette...

Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
September 05, 2019, 03:01:37 PM

Benim fikrime göre, ırkçı olan bir insan dolandırmaya ve insanlara zarar vermeye meyillidir. Yani flag'ı destekliyorum. Buda benim düşüncem ve fikir özgürlüğüm.

Timelord'un yaptığı davranışlar açıkça masum insanlara zarar veriyor, ırkçılığı gözlerini kör ettiği için şapkadan tavşan çıkarmaya kadar ileri gitmeye çalışıyor ve kendi kazdığı kuyuya düşüyor. Eğer Vispilio tarafından meritler biraz daha adaletli dağıtılmış olsaydı böyle bir suçlama yöneltilemezdi. Örneğin Vispilio'nun gönderdiği 452 meritten sadece 3'ü bana V tarafından layık görüldü, şahsi olarak bana çifte standart uygulandığını düşünüyorum. Bu yüzden V'nin ilk başta merit kaynağı olurken iddia ettiği gibi adaletli bir kullanıcı olması gerekiyor çünkü buradan bakıldığında kendi çevresini oluşturuyor gibi görünüyor. V'nin merit gönderdiği kişiler hem trust gönderip/aldığı hem de trust listesine eklenip/eklediği kişilerden oluşuyor. Yani, V'nin davranışları Timerlord gibi ırkçı birine açık veriyor. Bu yüzden V'nin yanında onunla iletişimde olan masum insanlar da böyle saçma ve yalan dolu bir suçlamaya kurban gitti. Bu yüzden merit kaynağı birinin daha adaletli olması gerekiyor, bu çifte standart devam ettirilirse globalde kötü niyetli olan diğer üyeler de yarın saçma sapan suçlamalar ile bizim karşımıza gelebilir.

Bizim bu andan itibaren daha düzgün davranışlar sergileyip, bu tarz açıklar vermeyip hatta gerekirse geçmişte olanları unutup adaletli ve etiğe uygun davranmamız gerekiyor. Eğer lokal forumda kendi aramızda basit tartışmalara devam edersek bunun kokusunu alan kötü niyetli kişiler uydurdukları hikayelerle sürekli olarak burayı deşmeye devam edecek ve bunlara enerjimizi tüketerek vakit harcamamızın doğru olduğunu düşünmüyorum çünkü bu sürdürebilir bir strateji değil. Ayrıca, bir kişiyi sadece merit alıp veriyorsunuz diye trust listine eklemek de doğru değil eğer aynı anda bu tarz hareketler yaparsanız trust sistemini suistimal ettiğiniz düşünülür (hiçbiriniz sistemi suistimal etmediniz, biliyorum).

Umarım yanlış anlaşılmıyorum sadece çözümü anlatmak istedim..
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 05, 2019, 03:24:26 PM

Arkadaşlar Timelord2067 flagında support olmaktan çıktım. Globalden istekler var, yavan da olsa bir desteğe sahibiz. Bu desteği olumlu-pozitif davranışlarla sürdürmek gerek. Haklı ve mağdur olmak varken haksız ve zalim görünmemize neden olabilir. Bu bireysel bir karar, isteyen devam edebilir elbette...
Sanırım iki taraf da beklemiyordu  Grin işin doğrusu bazen kalbi duyguları kenara bırakıp mantıkla hareket etmek gerekir. Tepki gösteren olursa saygı duyarım

Vispilio (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
September 05, 2019, 03:45:01 PM

Sanırım iki taraf da beklemiyordu  Grin işin doğrusu bazen kalbi duyguları kenara bırakıp mantıkla hareket etmek gerekir. Tepki gösteren olursa saygı duyarım

Wolwoo dayı sen bu politikalara çok yenisin ne tilki adamlar var bilmiyosun, ahlak vs bunların hepsi hikaye bunlar için rant var ortada rant Smiley

seni şimdi negatif trust'a alıp hizaya getirmeye çalışıyolar, bütün olay core DT1 ekibinin yağlı bountyleri ve auctionları falan filan yeni üyelere kaptırmaması...

o yüzden prensipli duruş sergilemek çok önemli, pinpon topu gibi bir oraya bir buraya sekersen moral high ground'u (etik üstünlüğü) kaybetmiş oluyosun, bu adamların manipülatif oyunlarına gelme baba, dik dur onlar utansınlar, şantaj çok çirkin birşeydir zaten,

suchmoon'un herkesi negatif trust'a alması gelecekte kendi otoritesinin sarsılmasından çekiniyor olmasıdır, neyse bu da böyle bir yorum olsun, herkes istediği kararı vermekte özgür tabiiki.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Be A Hope

View Profile
September 05, 2019, 03:56:13 PM
Merited by Vispilio (1)

"Hepinizi dist'e aldım" demek sadece bir tehdit bana göre. Irkçı yaklaşım yapan kişiye hiç bir eleştiri yapmadan, anlamsız yere suçlananlara bunu demek tam anlamıyla baskı kurmaya çalışmak. Buna aldanacak değiliz. Kavga gürültü yapmaya da gerek yok.

Irkçılık yapan ve sadece Türkleri hedef alan kişi özür dilemeli. Sonrasına bakılır. Düşmanlığın kimseye yararı yok. Ama önce anlaşılmalı olay. Irkçılık yapan kişi ticaretinde de aldatır insanları.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

View Profile
September 05, 2019, 04:16:01 PM

Wolwoo dayı sen bu politikalara çok yenisin ne tilki adamlar var bilmiyosun, ahlak vs bunların hepsi hikaye bunlar için rant var ortada rant Smiley

seni şimdi negatif trust'a alıp hizaya getirmeye çalışıyolar, bütün olay core DT1 ekibinin yağlı bountyleri ve auctionları falan filan yeni üyelere kaptırmaması...

o yüzden prensipli duruş sergilemek çok önemli, pinpon topu gibi bir oraya bir buraya sekersen moral high ground'u (etik üstünlüğü) kaybetmiş oluyosun, bu adamların manipülatif oyunlarına gelme baba, dik dur onlar utansınlar, şantaj çok çirkin birşeydir zaten,

suchmoon'un herkesi negatif trust'a alması gelecekte kendi otoritesinin sarsılmasından çekiniyor olmasıdır, neyse bu da böyle bir yorum olsun, herkes istediği kararı vermekte özgür tabiiki.
Walla ben yoruldum üstad. Bizans entrikaları gibi şeylere alışık değilim. Değil distrust, banlasalar da umrumda değil çünkü çok sıkıldım. Bazen yenilgi gibi görünen olaylar zafer, zafer gibi görünenler mağlubiyete kapı açabilir. Ben yeterince tepki gösterdiğimi düşünüyorum, haddi aşmayı sevmem. Bırakalım da biraz da onlar düşünsün

gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1452

Cashback 15%

View Profile WWW
September 05, 2019, 04:25:21 PM

benim anlamadığım bu hareketi yapınca ne oluyor? alsınlar başlarına çalsınlar dt1 olgusunu o zaman. bana biraz "ego" biraz da "buranın muhtarı biziz gardaş." düşüncesiyle hareket ediyorlar gibi geliyor. ayrıca @matthias9515'in dediği gibi birbirimizle kavga edip durmamak en iyisi. ben de son zamanlarda birileriyle didişmeye başladım. lig bitmesine 10 hafta kala şampiyonluğumuzu garantilersek pammuk gibi olurum.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
Pages: « 1 2 [3] 4 5 »  All
  Print  

Jump to: