Bitcoin Forum
May 04, 2024, 01:19:18 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Pratik Bilgiler 2 - HepsiBurada'da Avantajlı Alışveriş Fırsatı  (Read 146 times)
funchiestz (OP)
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
October 12, 2019, 12:42:16 PM
Merited by jaypete (1)

Bildiğiniz üzere hayatımıza e-ticaret girdikten sonra alışveriş alışkanlıklarımız bile değişmeye başladı. Artık bu işten anlayan herkes alışveriş yapmadan önce mutlaka popüler e ticaret sitelerinde bir geziniyor. Bunda reklamların da payı var tabi. Bir ara Gittigidiyorda yok yok muhabbetiyle her şeyi satın alınabileceği vurgusu yapılıyordu mesela. Hakikatende internet alışverişi her geçen gün boyut değiştiriyor. Türkiye'de taşımacılık sektörü bile bu sayede büyük gelişim yakaladı.

Neyse gelelim Pratik Bilgiler serimizin ikinci ayağına.
İnternet alışverişlerinde hemen her zaman bankaların avantajlı puan teklifleri vardır. Örneğin hepsiburada.com'da şu anda 1000TL harcamaya 100TL bonus fırsatı var. Bu her ay farklı bankalarla devam ediyor.

Diyelim ki 2000TL'ye satın alacağınız bir ürün var.
Ama 1000TL üzerine'de 100 bonus veriyorlar. Eğer elinizde 2 adet bonus kart varsa, hepsiburadan'ın 2 kartla ödeme özelliğini kullanmanızı öneririm. Böylece 1000 - 1000 2 karttan ödeme yaparsanız 2 bonus kart'dan 100'er TL bonus alabilir ve avantajınızı arttırabilirsiniz. Şimdilik sadece 2 kartla ödemeye izin veriyor hepsiburada. Eskiden hizlial'da 3-4 kartla ödeme yapılabiliyordu ve bu da avantajlı oluyordu. Şimdilik hepsiburada'dan 2 kartla ödemeye yetineceğiz.

Bir çok insanda Garanti bonus yanı sıra Deniz, TEB, ING gibi bankaların bonus ortaklı kartları var. Bunlarla da kampanyaya uygun olması durumunda kombine edebilirsiniz.

Örneğin 2000TL'lik bir telefon aldığınızı varsayalım, 2 kartla öder 200 bonusu alırsınız. En olmadı bu bonuslarla telefonunuza bir kılıf, ekran koruyucu falan alabilirsiniz.

Umarım faydalı olmuştur.
1714785558
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714785558
Reply with quote  #2

1714785558
Report to moderator
1714785558
Hero Member
*

Ignore
1714785558
Reply with quote  #2

1714785558
Report to moderator
Even if you use Bitcoin through Tor, the way transactions are handled by the network makes anonymity difficult to achieve. Do not expect your transactions to be anonymous unless you really know what you're doing.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714785558
Hero Member
*

Ignore
1714785558
Reply with quote  #2

1714785558
Report to moderator
1714785558
Hero Member
*

Ignore
1714785558
Reply with quote  #2

1714785558
Report to moderator
1714785558
Hero Member
*

Ignore
1714785558
Reply with quote  #2

1714785558
Report to moderator
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
October 12, 2019, 01:18:57 PM

Hepsiburada da 2 kart kullanma özelliğini bilmiyordum. Faydalı bir bilgi oldu benim için. Çünkü hepsiburada.com'u çok sık kullanıyorum. İnternetten bir şey alacaksam, eğer çok yüksek fiyat farkı da yoksa mutlaka hepsiburada'yı tercih etmeye çalışıyorum.

Ayrıca bende şöyle bir bilgi vereyim: İnternetten aldığınız hemen hemen her şeyi 15 güne kadar sebeb belirtmenize gerek kalmadan iade etme hakkınız var. Bazı kişisel kullanım eşyaları hariç tabi. Hepsiburada bu kurala çok iyi uyuyor. Diğerleri sıkıntı çıkartabiliyor.
madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
October 12, 2019, 01:26:33 PM

Ayrıca bende şöyle bir bilgi vereyim: İnternetten aldığınız hemen hemen her şeyi 15 güne kadar sebeb belirtmenize gerek kalmadan iade etme hakkınız var. Bazı kişisel kullanım eşyaları hariç tabi. Hepsiburada bu kurala çok iyi uyuyor. Diğerleri sıkıntı çıkartabiliyor.

15 güne kadar bir ürünü iade etme hakkınız var evet bende buna güvenerekten Turkcell web mağzasından bir telefon almıştım bir zamanlar. Hepsiburada dan alacaktım ama arada biraz fiyat farkı vardı ve Türkiyede kanunlar standarttır her site iade alır diye Turkcell'i tercih ettim.

Ama aptallık etmişim malesef. Aldığım telefon geldi, fakat beğenmedim. İade etmek istediğimde ise Turkcell paketini açtığım için iadeyi kabul etmedi. Paketi açmadan ürünü nasıl inceleyebilirdim ki?

Hepsi Burada müşteri hizmetleri konusunda Türkiye'de çağ atlamış bir kurumdur.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 12, 2019, 01:43:37 PM

Hepsiburada da 2 kart kullanma özelliğini bilmiyordum. Faydalı bir bilgi oldu benim için. Çünkü hepsiburada.com'u çok sık kullanıyorum. İnternetten bir şey alacaksam, eğer çok yüksek fiyat farkı da yoksa mutlaka hepsiburada'yı tercih etmeye çalışıyorum.

Sebep belirtmiyorsunuz ama uzak mesafeli satışlar gereği bazı kurallar var. Mesela bir iphone cihaz aldınız ve 2 gün geçti iade etmek istiyorsunuz iadeniz kabul oluyor ancak ürünün tekrar satılabilirliği yoksa yani ambalaj kısmında kusurlar varsa iade konusunda büyük sorun olabiliyor. hepsini geçtim en önemli kısım cihaz üzerinde kılcal bir çizik bile olsa iade talebiniz karşılanmıyor. ürünü iade alıp 15 gün içerisinde size haber vereceğiz diyorlar sonrasında yasal iade hakkınız kalmadığı için ürün iadesini kabul edemiyoruz size şu kadarlık çek verelim, alışverişlerinizde indirimde kullanırsınız vs. kısacası hepsi burada iade koşullarını iyi okumak lazım. ürün arızalıysa servise gönderilir servis fabrikanın yaptığı ağır bir hasar varsa ürünü kendisi iade alır ama hemen giderilebilecek bir konuysa tamir eder ve size iade eder. yine hakkınızı mahkeme yoluyla halledebilirsiniz ama bununla uğraşmak hem zaman hem nakit kaybı.
cybernetik7
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
October 13, 2019, 12:06:41 AM

2 kartla parça parça alışveriş yapılabildiğibi bilmiyordum hepsiburada'dan gerçekten çok yararlı ve pratik bir paylaşım olmuş. Hepsiburada genelde fiyat olarak büyük şeyler için kullanılıyor, yani ben o açıdan kullanıyorum tv falan ordan almıştım. Bunları bilsem tatlı bir indirim olabilirmiş benim için. Garanti appten sanal kart oluşturupta yapılabilir aslında. Onlar da bonus olarak mı geçiyor bilmiyorum ama.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 14, 2019, 06:27:41 AM

Bende sıklıkla kullanıyorum bu özelliğini hepsiburada'nın. Eşimde de bende de world play kredi kartı var mesela ve her ay 100TL üzeri internet alışverişine 10TL wp veriyor. İlla ki 200TL üzeri her ay bir iki şey çıkıyor. Onu iki kartla ödüyor ve en az 20 TL indirim yaptırmış gibi oluyorum. Ayrıca bazen World'un ekstra kampanyaları oluyor. Bunlarla da kombine edersen değme keyfine Wink
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 14, 2019, 07:37:21 AM

İki kart ile ödeme yapıldığını bende bilmiyordum. Hatta uzun zamandır hepsiburada üzerinden herhangi bir alışveriş falan da yapmıyordum. İlk fırsatta deneyeceğim. Bir iki ürün var ilgilendiğim 2 kart ile bonuslar falan güzel bir indirim gelecek gibi bana.
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 14, 2019, 05:43:34 PM

2 kart ile ödeme yapma olayı karlı oluyor evet. Ama satın almadan önce mutlaka iyi bir araştırma yapın yoksa paranızı boşa harcamış olursunuz. 200 lira puan kazanacam diye zaten 200 lira daha pahalıya ürünü almış olabiliyorsunuz. Genelde n11 ya da gittigidiyor gibi sitelerde aynı ürün zaten daha ucuza satılıyor oluyor.
Şu anda Efsane Sezon Fırsatları diye indirimli ürün satıyorlar. Dün 20 lira olan ürünün fiyatı bugün 22 liraya çıkmış. Araştırmayan ve takip etmeyen insanlar da indirim var sanıp sipariş geçiyor ürünün üstüne atlıyor.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
October 14, 2019, 07:47:45 PM

Hocam telefon olayında benim bildiğim kadarıyla karta taksit olayı yok. En para haricindeki diğer kartlar taksit yapmak istersek faiz koyup ona göre bölüyor diye biliyorum. Verishi bonus o faizlere denk geliyor olmasın.
Ben 2 yıl önce telefon aldım ve enparanin kredi kartıni kullandım ve faizsiz 6 taksite böldüm. Bonus o an vermedi ama her yıl 100 TL veriyor. Kartını kullandığım için

funchiestz (OP)
Sr. Member

Activity: 1134
Merit: 342

View Profile
October 15, 2019, 08:16:24 AM

Hocam telefon olayında benim bildiğim kadarıyla karta taksit olayı yok. En para haricindeki diğer kartlar taksit yapmak istersek faiz koyup ona göre bölüyor diye biliyorum. Verishi bonus o faizlere denk geliyor olmasın.
Ben 2 yıl önce telefon aldım ve enparanin kredi kartıni kullandım ve faizsiz 6 taksite böldüm. Bonus o an vermedi ama her yıl 100 TL veriyor. Kartını kullandığım için

Olayı yanlış anlamış olabilirsiniz. Burada taksitten bahsetmiyorum. Bir ürünü alırken 2 farklı kartı kullanmaktan bahsediyorum. Evet Enpara kredi kartı bu anlamda başarılı bir kredi kartıdır ama herhangi bir puan uygulaması olmadığı için bu konuda farklı bir avantajı olabilir. Buna da bu vesileyle değinelim.

6000TL'ye kadar bir telefon aldığınızı düşünelim ve malum telefona taksit yasak. Bunu Enpara ile aşabilirsiniz. Eğer elinizde 2 Enpara kartınız varsa aylık taksitlendirme kampanyası kapsamında 3000TL'lik bir harcamanızı 6ya ücretsiz bölebiliyorsunuz. Bu durumda 6000TL'ye kadar harcamalarınızı 3000-3000 şeklinde 2 kartla yapabilir ve bunları 6 taksite bölerek ayda 1000-1000 şeklinde ödeyebilirsiniz.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: