Bitcoin Forum
May 10, 2024, 12:13:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: size göre 10k yatırım hangisine yapmalıyım.  (Read 300 times)
hisalih (OP)
Jr. Member
*

Activity: 101
Merit: 2

View Profile
October 13, 2019, 04:24:32 PM

Merhabalar;

Her sene bir miktar altcoine yatırım yapıyorum bu aylarda 2-3x ne olur ise satıp usd bazında kenarda tutuyor yine bu aylarda satın alıp bekletip satıyorum böyle bir döngü kurdum aceleci davranmıyorum bu sene yine bir 10k para kenara ayırdım normalde beni hayal kırıklığına uğratmayan waves 'e yatırım yapıyorum bir şekilde kazanıyorum ama bu sene ekstra olarak bitcoin gold yada bitcoin diamond düşünüyorum sizinde fikirlerinizi almak istedim bu konuda siz olsanız uzun vadade ne düşünürsünüz
1715300015
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715300015
Reply with quote  #2

1715300015
Report to moderator
1715300015
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715300015
Reply with quote  #2

1715300015
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
October 13, 2019, 04:31:00 PM

Ben olsam kripto-paralarla ilgili ilk olarak "uzun vade" fikrini bir daha aklıma getirmemeye çalışırdım. Artık devran döndü ve eskisi gibi "al-unut" devrinin bir işe yarayacağını pek sanmıyorum.
jopen
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 449

View Profile
October 13, 2019, 04:54:37 PM

Şu an için benim önerebileceğim birşey yok. Ayrıca olsa bile söyleyip söylememe durumunda kararsızım. Ama piyasayı iyi yorumlayan arkadaşlar bir kaçı hakkında yorum yapabilirler. Konuyu takip edeceğim bakalım hangi coinlerin isimleri geçecek
mcnncnr
Jr. Member
*

Activity: 546

View Profile WWW
October 13, 2019, 04:55:42 PM

bense kesinlikle hala devrin al unutta olduğuna inanıyorum. bitcoin hala her sene üstüne koyarak devam eden durumda.
tavsiye olarak da ben olsam xlm alırdım.

lucky.io  [ KEEP PLAYING! KEEP WINNING! ]
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
October 13, 2019, 05:01:00 PM

Piyasa artık çok değişti eskisi gibi değil.. eskiden pek çok coin vardı büyük yükselişte insanlar diğer coinler yükselince sağda solda ne kadar acayip isimli coinler varsa aldı ve yükselttiler. şimdi yatırım yapacaksanız eğer adını sanını bilmediğiniz projelere para yatırmayın derim.. uzun vade diye söylüyorsanız şu an piyasada olan coinlerin hepsi uzun vade diye düşünülmüş ve yatırım yapılmış coinler ve hal ortada. Waves, neo, ltc, ethereum, dash bu ve benzeri top 20 de yere alanlara yönelin, yani kısaca orta vadede değerlendirebilecekleriniz bunların dışında macera aramayın.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
October 13, 2019, 05:05:51 PM
Merited by vycl87 (1)

Acelen yok ve anladığım kadarıyla bu para senin için sadece yatırım amaçlı yani hayati bir önemi yok.

Acelen yok
vur kaç istiyorsun
ciddi bir miktarın var
yatırıma en uygunu arıyorsun.

Yukardaki 4 maddenin işaret ettiği 1 tane coin var zaten: BTC
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
October 13, 2019, 05:39:39 PM

acelen yoksa btc ve ether en saglam 2 coin. etherin daha fazla x yapma potansiyeli var btc bazlı çok geriledi. Biraz daha riskli istiyorsan bnb alıp binancete aynı zamanda lending yapabilirsin. ayrıyeten airdrop falan geliyor.
Şahsi portfoyumun %80i bnb suan. tekrar 40 doları göreceğini düşünüyorum
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
October 13, 2019, 05:50:26 PM

Ben olsam kripto-paralarla ilgili ilk olarak "uzun vade" fikrini bir daha aklıma getirmemeye çalışırdım. Artık devran döndü ve eskisi gibi "al-unut" devrinin bir işe yarayacağını pek sanmıyorum.

Al unutun şuan için Bitcoin ve bazı altcoinler için geçerli olduğunu düşünüyorum. Özellikle Bitcoin al unut için muhteşem bir fikir olurdu. Ama bu epey uzun bir vade, en az 4-5 yıllık bir süreci kapsıyor. Onun dışında, güvendiğim bir kaç altcoin için de bunları söyleyebilirim, mesela BNB bunlardan bir tanesi, alıp unutabilirsin. Hatta sırf cüzdanında tutarak "tam emin değilim ama" lending komisyonu bile kazanabilirsin. Bu al unutu yaygınlaştırmak için özellikle şuan Binance al-unut sistemine geçti. Umarım Bitcoin için de lending sistemi gelse hoş olurdu.
gumusi
Full Member

Activity: 980
Merit: 207

View Profile
October 13, 2019, 05:51:58 PM

Uzun vade sabrederim diyorsan koy BTC ye arkana bile bakma. Ama piyasayı takip etmeyi bırakma. Ethereum da alınabilir. Altcoinler içinde en iyisi Ethereum. Daha çok kazanmak isterse de kendi araştırmanı yapıp  istediğin farklı bir coine de yatırım yapabilirsin. Kaybettiğin zaman üzülmeyeceğin miktar ise zaren sorun olmaz.
hisalih (OP)
Jr. Member
*

Activity: 101

View Profile
October 13, 2019, 06:11:54 PM

yorumlar için teşekkürler bnb güzel öneri ama belirli bir borsanın kendi ürettiği kripto paraya pek güvenemiyorum binance o kadar olay atlatmasına rağmen ne olur ne olmaz diyorum. bitcoin için ise kazanç elde edilebilir eninde sonunda ama genelde altcoinlerin büyük bir kısmı aralık ile haziran aylarında büyük artış yaşayabiliyor. 2-3x olarak bende bu aylara yakın elimde tutup katlayıp satıyorum daha sonra yine düşünce alıp yapıyorum arada riske girip üç-beş kazanç için yine al sat yapıyorum ama bu aylara yakın özellik ile elimde tutuyorum. ama 10k para kimine göre düşük kimine göre büyük para bende çekirge misali bir sıçra iki sıçra üçüncüde patlamak istemiyorum gözden çıkartmış bir miktar olsa bile
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1254

View Profile
October 13, 2019, 06:54:29 PM

Kesinlikle suan yatirim icin en dogrusu BTC uzun vade , al kac elinde olsun zaten firsatin yapmasan bile uzun vadede elinde garanti yatirimin olur yada ufak bi sepet tarzi yanina 1-2 altcoin koyabilirsin iyi inceledikten sonra.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
October 13, 2019, 07:06:50 PM

btc al kanka.yada ethereum al.dur dur kesinlikle ethereum al.Yatırım tavsiyesi olarak söylemiyorum bunu ama ben ufak ufak topluyorum buralardan çünkü pos sistemi yakında duyrulacak ve hayata geçirilecek.Vİtalik reistende önemli açıklamalar geliyor.ileriye dönük şuan ethereum iyi duruyor.Hem boğa gelirse uçar.hem boğa gelmese bile bu güncellemelerle zaten uçacak.pos sistemine geçilince ethereum tutma zorunluluğuda geliyor hem.
bcercan
Newbie
*

Activity: 23
Merit: 0

View Profile WWW
October 13, 2019, 07:40:07 PM

ben olsam arzı düşük yada sabit olan koinlere yönelirdim, ripple gibi bir tarafından sürekli koin basan firmalar bana hiç güvenilir gelmiyor, adamlar bildiğim karşılıksız para basıyorlar.

mesela iota'da mining ve distribution olayı yok, yani coin sayısı sürekli sabit dolayısıyla enflasyon yok,  ayrıca bir önceki boğa sezonunda sağlam paralar kaldırdıklarını düşünüyorum dolayısıyla projelerini geliştirmek ve hayata geçirmek için sağlam bütçeleri var, gerçek hayatta kullanılır olmayı başarabilirlerse eğer 10x 20x belkide 100x lerin geleceğini düşünüyorum. ama tabi ki adettendir ytd.
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
October 13, 2019, 08:20:07 PM

Merhabalar;

Her sene bir miktar altcoine yatırım yapıyorum bu aylarda 2-3x ne olur ise satıp usd bazında kenarda tutuyor yine bu aylarda satın alıp bekletip satıyorum böyle bir döngü kurdum aceleci davranmıyorum bu sene yine bir 10k para kenara ayırdım normalde beni hayal kırıklığına uğratmayan waves 'e yatırım yapıyorum bir şekilde kazanıyorum ama bu sene ekstra olarak bitcoin gold yada bitcoin diamond düşünüyorum sizinde fikirlerinizi almak istedim bu konuda siz olsanız uzun vadade ne düşünürsünüz

bitcoin gold yada bitcoin diamond mu ? Naptın hocam nerden buldun bu coinleri. Bir fukara sevindir daha iyi...

ilk tercihim kesinlikle etherium olurdu. Yatırımını kaybetme şansın yok. Üstüne 2020 ve 2021 etherium yılı olacak diye düşünüyorum.

Ama bana 3-5x yetmez diyorsan kesinlikle  EOS-LİNK-BAT dan biri derim. Tercihim EOS yada LİNK olurdu...
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
October 14, 2019, 06:29:49 AM

Al unutun şuan için Bitcoin ve bazı altcoinler için geçerli olduğunu düşünüyorum. Özellikle Bitcoin al unut için muhteşem bir fikir olurdu. Ama bu epey uzun bir vade, en az 4-5 yıllık bir süreci kapsıyor. Onun dışında, güvendiğim bir kaç altcoin için de bunları söyleyebilirim, mesela BNB bunlardan bir tanesi, alıp unutabilirsin. Hatta sırf cüzdanında tutarak "tam emin değilim ama" lending komisyonu bile kazanabilirsin. Bu al unutu yaygınlaştırmak için özellikle şuan Binance al-unut sistemine geçti. Umarım Bitcoin için de lending sistemi gelse hoş olurdu.

Kişisel olarak al-unut yapacaksanız bunu ne lending'de ne de herhangi bir borsada yapın. Binance'da bu söylediğime dahil!!! 1 ay- 3 ay -1yıl farketmez, bu süreler BTC ve kripto paralar için uzun süreler. Bu piyasada bazen 10 gün içerisinde her şey değişebiliyor. Eğer al-unut gibi bir fikriniz varsa, güvenli kişisel cüzdanlarınızı kullanın!
huzurkan
Hero Member

Activity: 1064
Merit: 522

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile
October 14, 2019, 08:50:16 AM

Şimdi btcd ve btcg yi aklından çıkarmalısın nereden geldi aklına o coinler bilmiyorum ama hiçbir işe yaramazlar bana göre.Boşu boşuna alıp bu coinleri kendine işkence edip durma sonrasında.Gel gelelim alacağın en mantıklı coinler bana göre ethereum ve bitcoindir.Bana göre bunlar dışındaki hiçbir coin işe yaramayacak yine de karar senin tabii

,gaaaaaaaagaaaaaaaaaaaaagaaaaaaaag,
           ,aP8b    _,dYba,       ,adPb,_    d8Ya,
         ,aP"  Yb_,dP"   "Yba, ,adP"   "Yb,_dP  "Ya,
       ,aP"    _88"         )888(         "88_    "Ya,
     ,aP"   _,dP"Yb      ,adP"8"Yba,      dP"Yb,_   "Ya,
   ,aPYb _,dP8    Yb  ,adP"   8   "Yba,  dP    8Yb,_ dPYa,
 ,aP"  YdP" dP     YbdP"      8      "YbdP     Yb "YbP  "Ya,
I8aaaaaa8aaa8baaaaaa88aaaaaaaa8aaaaaaaa88aaaaaad8aaa8aaaaaa8I
`Yb,   d8a, Ya      d8b,      8      ,d8b      aP ,a8b   ,dP'
  "Yb,dP "Ya "8,   dI "Yb,    8    ,dP" Ib   ,8" aP" Yb,dP"
    "Y8,   "YaI8, ,8'   "Yb,  8  ,dP"   `8, ,8IaP"   ,8P"
      "Yb,   `"Y8ad'      "Yb,8,dP"      `ba8P"'   ,dP"
        "Yb,    `"8,        "Y8P"        ,8"'    ,dP"
          "Yb,    `8,         8         ,8'    ,dP"
            "Yb,   `Ya        8        aP'   ,dP"
              "Yb,   "8,      8      ,8"   ,dP"
                "Yb,  `8,     8     ,8'  ,dP"  
                  "Yb, `Ya    8    aP' ,dP"    
                    "Yb, "8,  8  ,8" ,dP"
                      "Yb,`8, 8 ,8',dP"
                        "Yb,Ya8aP,dP"
                          "Y88888P"
                            "Y8P"
                              "

Free TON

PEER-TO-PEER MULTY-BLOCKCHAIN SYSTEM
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
▬▬▬▬TON SURF - OFFICIAL WALLET ▬▬▬▬

▄███████████████████▄
        █████████████████████
▄█████  █████████████████████
██████  ████             ████
███     █████████████████████
██████  ████             ████
██████  █████████████████████
███     █████████████████████
███████ ▀███████████████████▀
▀███████▄▄▄▄▄▄▄       ▀████
  ████▌                 ██ 
  ▐██▌                     
   █▌

TELEGRAM
FORUM
WIKI
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
October 14, 2019, 12:59:28 PM

Uzun vade yatırım yapmak için Bitcoin Gold ya da Bitcoin Diamond'a yönelmek bence büyük bir hata olur. Waves uzun vade yatırım için güzel bir tercih, en azından diğer iki seçeneğe göre daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.
Yatıracağınız bu paraya çok fazla ihtiyacınız yok, dokunmadan bekleyebilecekseniz Ethereum ve Bitcoin her zaman en sağlam limanlar. Biraz daha heyecan arıyorsanız borsaların tokenlerine de yönelebilirsiniz. Büyüyeceğine inandığınız, iyi çalıştığınız borsalar uzun vadede en iyi borsa haline gelmeye çalışacakları için kaliteli kampanyalar yapacaklar ve kendi tokenlerinin değer kazanmasını sağlayacaklardır.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████ 
          █████████      ███████████ 
      ███████████          █████████ 
██████████████                       
████████████████                       
███████      ████████████           
██████        ████████████           
████                ██████████           

.xx-coin.io.

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
October 14, 2019, 01:11:18 PM

Bitcoin ****** olan hiçbir coine yatırım yapmam ben olsam. Projesine güvendiğin bir coine yatırabilirsin. Bnb ieo zamanlarını kovalayabilirsin. all in bnb yapıp ieolardan az buçuk bir şeyler vurmayı düşünebilirsin. Zaten eğer top 10 coinlere yatırım yapıyorsan hepsi beraber hareket ediyorlar hangisine yaptığının pek bir önemi yok

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
October 14, 2019, 01:15:44 PM

Kişisel olarak al-unut yapacaksanız bunu ne lending'de ne de herhangi bir borsada yapın. Binance'da bu söylediğime dahil!!! 1 ay- 3 ay -1yıl farketmez, bu süreler BTC ve kripto paralar için uzun süreler. Bu piyasada bazen 10 gün içerisinde her şey değişebiliyor. Eğer al-unut gibi bir fikriniz varsa, güvenli kişisel cüzdanlarınızı kullanın!

Al unut yapmak bu piyasada oldukça zor gözüküyor. Artık eski piyasa yok. Eski piyasa da hold ederek para kazanan bir çok insan vardı artık bu piyasa yok, heralde bir daha da holding piyasası gelmez.  Uzun vade tutmak için arkadaşın da belirttiği gibi

Bitcoin
Ethereum
Binance coin

Gibi koinleri öneririm bunların ikisi anonim koinler, özellikle bitcoin bunlardan en önemlisi adeta medarı iftiharı diyebiliriz. Bunun yanında binance koinde oldukça işe yarar sağlam koinler arasında. Bunun arkasında bir de koskoca binance firması var çökmesi bile 2-3 yıl alır bunların öyle de büyükler. Artık bir de uluslar arası hale geldikleri için çok daha sağlamlar. Fakat yine de hiç bir koine bel baplamayı umut bağlamayı doğru bulmuyorum.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
October 14, 2019, 03:03:37 PM

Şuanki durumda bende bitcoin öneriyorum size. Yani eğer sağlamcı birisi iseniz ve param aman değer kaybetmesin diyorsanız şuan en mantıklısı bitcoine yatırmak ve en azından yarılanmaya kadar bu yatırımı orada tutmak olacaktır.

Miktar zaten pek fazla değil, riskte alabilirim diyorsanız altcoinlere yatırmak üzere usdt'ye çevirmenizi ve bir süre daha beklemeye geçmenizi öneriyorum size. Nakitte durursanız anlık oluşacak fırsatlardan istifade edemeyebilirsiniz.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: