Bitcoin Forum
May 09, 2024, 01:27:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Algorand Stake oranları binance.  (Read 213 times)
emregungor (OP)
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
November 07, 2019, 03:35:21 PM

Arkadaşlar binance üzerinden 100binTL lik algo alıp stake'ye bırakmayı düşünüyorum %15 civarında bir getiri söz konusu alıp unutabileceğim bir miktar sizce bu stake olayı mantıklımı.
1715261221
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715261221
Reply with quote  #2

1715261221
Report to moderator
The forum was founded in 2009 by Satoshi and Sirius. It replaced a SourceForge forum.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715261221
Hero Member
*

Ignore
1715261221
Reply with quote  #2

1715261221
Report to moderator
1715261221
Hero Member
*

Ignore
1715261221
Reply with quote  #2

1715261221
Report to moderator
1715261221
Hero Member
*

Ignore
1715261221
Reply with quote  #2

1715261221
Report to moderator
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 07, 2019, 04:15:22 PM

100 bin tl çok ciddi bir rakam o yüzden  yatırım yapılmadan önce 100 defa düşünmek lazım.

Şimdi Algo yeni bir proje işte Binancede yeniler fakat Coinbase algoyu coinbaseye eklemeyi düşünüyor ve şuana kadar oldukça iyi iş çıkartıyolar vs.

Fakat bu kadar "yeni" bir projeye bu kadar çok para bağlamak ne kadar doğru ondan emin değilim. Bu ara fiyatı iyi artıyor olabilir her şey iyi gözükebilir ama CMC'de 50. sırada olabilirler vs ama uzun vadede ne olur bilmiyorum.
Deathwing
Legendary
*

Activity: 1638
Merit: 1328

Stultorum infinitus est numerus

View Profile WWW
November 07, 2019, 04:22:34 PM
Merited by Blacknavy (1)

Stake asiri sans isi. Coin degerini kaybederse 15% APR icin bosa zarar etmis olursun. Bu sefer uzulen sen olursun. Suanda Turkiye'de bile bankalar yillik 12-14% arasi faiz verirken potansiyel olarak Turk Lirasindan daha volatile olan bir coine yatirim yapmak uzucu olabilir. Bundan bir kac ay once 0.8 USD iken suan 0.27 USD. Her ne kadar market cap'i yuksek olsa da bundan 3 ay sonra 0.1 olmayacaginin garantisi yok. 15% APR kazanmaya calisirken bir anda 70% zarar edebilirsin.
emregungor (OP)
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
November 07, 2019, 04:29:53 PM

Evet baktım mantıksız geldi 3 dolar civarından düşmüş galiba geri çıkarmı diye düşündüm beklerkende %15 dedim, ama bayada düşükten gelmiş daha yeni senelik %15 sanırım daha farklı değerlendirilebilir. Binance acaba bu stake olayını milletin eline coinleri doldurmak içinmi çıkarttı cazip gibi geliyor ama sıkıntılı. En iyisi kısa vade al sat yapmaya devam etmek.
TaliskerDarkStorm
Sr. Member

Activity: 1106
Merit: 273

View Profile
November 07, 2019, 05:14:44 PM

100 bin tl'n varsa al sat trade biliyorsan stakeden kazanacağının 100 katı kazanırsın. hem oturup çaresizce beklemekten çok daha iyidir her şey senin kontrolun altında anında alıp satabilirsin dostum.

o yüzden stake bir nevi kumar algo da yeni proje o yüzden stake olayını boşver, deathwing'in dediği gibi türkiyede faiz oranları bile çok daha mantıklı fakat o kadar çok paran varsa biraz kasarsan balina bile olursun bence Smiley
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
November 07, 2019, 05:27:49 PM

benzer bir işi pundixte ben yaptım işin sonunda %50 bana girdi. birde heray karı realize ettim ona ragmen girdi. o yüzden stake coinlerinde oran yuksekse ve inanılmaz bir hype döneminde değilse tavsiye etmem ama gunluk al sat yapsanız bile bir pay alabiliyorsunuz. o olunca ay sonunda 5-10 dolar havadan para geliyor o iyi oluyor
komodorr
Newbie
*

Activity: 81
Merit: 0

View Profile
November 08, 2019, 06:31:16 AM

Arkadaşlar binance üzerinden 100binTL lik algo alıp stake'ye bırakmayı düşünüyorum %15 civarında bir getiri söz konusu alıp unutabileceğim bir miktar sizce bu stake olayı mantıklımı.

Bu kadar ciddi miktarlarla altcoinlere tek elden girmek oldukça riskli... yüksek mikralarla alınan hacmi düşük coinlerde zarar kaçınılmazdır. 
Benim nacizane fikrim paranın en az 10 a bölünmesi ve piyasada kendini kanıtlamış tokenlerden piyasanın dip yaptığı zamanlarda kademeli alım yapma şeklindedir...
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
November 08, 2019, 06:54:32 AM

Gerçek Emre Güngör ile alakan var galiba. 😄
Yoksa hangi kişi 100 bin TL ile stake işine girer ki? Stake yerine coin alıp koysan daha güzel olur. Zaten bazı coinleri takip edersen çok iyi al sat bile yapabilir ve daha çok kazanabilirsin hocam.

sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
November 08, 2019, 08:37:34 AM

Yani ALGO ilk kez duydum sadece CMC girip baktım; total supply gözüme çarptı. İki kez okumaya çalıştım olmadı "Milyar milyon sen  ne yaptın !" Bu miktarda üretilmiş üretilebilecek coinden uzak durun derim. Risk almak hoşunuza gidiyor ve 100k size koymazsa sıkıntı yok tabi.
bitskytr
Member
**

Activity: 301
Merit: 22

libertas veritas aequitas

View Profile
November 08, 2019, 09:20:28 AM

Denenmişi var Smiley

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5156765.msg52999954#msg52999954

Güzel günler göreceğiz çocuklar. Güneşli günler göreceğiz. Motorları maviliklere süreceğiz çocuklar... /// https://www.youtube.com/watch?v=t6V1wXu7ZmA
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
November 08, 2019, 09:36:02 AM
Merited by Blacknavy (1)

merhaba. proje size mantıklı gelmiyorsa asla stake için bir projeye yatırım yapmayın. yıllık %15 kazanacam derken günlük %50 kaybedebilirsiniz.

ayrıca bu stake işleri tamamen algıdır. size stake verilen tokenleri ekip borsadan usd ile satın almıyor. size sıfır maliyetle bastığı tokenlerden veriyor(yada coin artık ne ise). buda zaten enflasyon demek. yani aslen gerçekte tamamen algıdan ibaret sıfıra sıfır elde var sıfır olayıdır .

2018 dede pundix çileri çok uyardım , projeye güvenmiyorsunuz stake için yatırım yapmayın projeye inanıyorsanız yatırım yapın diye. fakat tabi sallayan çok olmadı , dünya zarar ettiler.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 08, 2019, 10:03:04 AM

Bu konu hakkında forumda konuşulmuştu aslında. Bu nedenle isterseniz oraya bir bakın.

orada ki martingale boşuna değil farkındaysan yani 1000 dolar yatırım var ise 1005 dolar ile ortalamayı da aşağı çekiyoruz he ben beklerim acelem yok eklemede yapabilecek kabilyetim henuz var 3x aşağı giderse 4500 birim daha satın alacağım. baktık gördük iyice dipliyor artık 3 var bende sataryine algo  alırırm Smiley
Yani 3x düşşe bile benim ortalamam onun diplerine en fazla %20-30 uzak oluyor pump yerse yediğinden max. %30 eksik alırım eğer doğru noktadan çıkışı yakalarsam. Onu da şansa bırakmıyorum orada da short botumu çalıştırıp devam ediyorum. Yani belli bi düzenim var aslında.
Yukarıda yazdığım dock ve band aslında şansıma tabandan denk gelmedi birazda ben biraz kumar gibi oynuyorum her düşüşe katlayarak alım giriyoum.
Aslında ben değik kullandığım bot yapıyorda neyse. Önemli olan doğru yerden giriş ve yüksek likit olması geri kalanı binance hallediyor.

Binancetaki her coin pumpı tadacaktır.

Algorand'a yatırım yapan birinin token dynamics detaylarını okuduğunu düşünmüyorum. Algorand'a yatırım yapmak için ya çok cesaretli olman gerekiyor (?) ya da proje hakkında hiçbir bilgi sahibi olmadığın anlamına geliyor. Ben bu konuda seni uyarmak istiyorum çünkü şu an takas edilebilir 370M Algo olmasına rağmen dolaşımdaki Algo sayısı 3B'dir. Bu sayı 5 sene içerisinde parçalar halinde 10B'a yükselerek kripto parada çok yüksek bir enflasyona neden olacak ve hiçbir Algorand yatırımcısı uzun vadede bu kripto paradan kâr elde edemeyecektir. [1] Algo Foundation özel yatırımcılara 10 cent'ten sattığı Algoları normal yatırımcılara $3'dan satarak yüksek miktarda gelir elde ettiği için Algorand'ın fiyatını manipule etmeye devam edecektir fakat uzun vadede hiçbir Algorand yatırımcısının mutlu olabilmesi ihtimal dahilinde değildir. [2] Algorand'a benzer emisyon oranına sahip Grin örneğinin 13 dolardan itibaren aralıksız düşüş yaşadığını ve uzun vade de çok daha fazla düşük değere sahip olacağını belirtmek isterim. [3] Ayrıca, aşağıda renkli olan Algorand emisyon grafiği hilelidir. Dolaşımda olan 3B tokenin sadece 370M'u takas edilebilir durumda. Dolayısıyla, grafiğin çok daha dip seviyeden başlaması gerekirdi.

Grin ve Algorand'ın emisyonu

image loading...image loading...

Grin ve Algorand grafiklerinde emisyon ve fiyat düşüşü arasındaki negatif korelasyon

image loading... image loading...

[1] Algorand Token Dynamics
[2] Token sale & Economics
[3] Grin/usdt chart

Bu veriler ışığında bugünün şartlarında çok mantıklı mı emin değilim. Algo'nun tüm emisyonu tamamlandığında bununla ilgili konuşmak gerekli bence. O zamana kadar fiyatın artması için çok fazla çalışmaları gerekir.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
November 08, 2019, 01:05:42 PM
Merited by Blacknavy (1)

Stake bir kaç yıl vadeli olarak düşünülmelidir.
Aylık gelen stake coinler bozulmamalı aksine cüzdanda biriktirilerek cüzdanın ağdaki ağırlığı artırılmalıdır.
aksi takdirde olay hype a kalır ki son dönemde artık projelere değil hype a yatırım yapılıyor.
Bence o para btc alıp unutun.
KenannT
Member
**

Activity: 596

View Profile
November 08, 2019, 01:27:05 PM

saçmalama ne olur. 100bin liran 10bin liraya düştükten sonra %15 verse nee vermese ne... ne beklentilerle girdi tüm borsalar listeledi tokenlerin daha ne kadarı acılmıs fiyata bak . yinede kendin bilin tabi...

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
November 08, 2019, 01:44:45 PM

saçmalama ne olur. 100bin liran 10bin liraya düştükten sonra %15 verse nee vermese ne... ne beklentilerle girdi tüm borsalar listeledi tokenlerin daha ne kadarı acılmıs fiyata bak . yinede kendin bilin tabi...

Hocam saçmalama dediğin forumun Türkçe bölümünün en bilgili ve saygı gören insanlarından birisi Smiley Bu iki konuşmanın üstüne alasım geldi ne yalan diyim. Tamam token adedi, kilidi kalkacak token adedi falan önemli ve fiyatı etkiler elbette ama bu piyasada işler öyle her zaman beklenen gibi gitmiyor. Bazen adet artarken fiyatta artabiliyor. Bir iki geliştirme, bir iki partnerlik falan derken bir bakıyorsun %500 yapmış. Hele biraz da BTC ağa müsaade ederse değme keyfine.
KenannT
Member
**

Activity: 596

View Profile
November 08, 2019, 02:35:00 PM
Last edit: November 08, 2019, 02:52:52 PM by KenannT

Hocam saçmalama dediğin forumun Türkçe bölümünün en bilgili ve saygı gören insanlarından birisi Smiley Bu iki konuşmanın üstüne alasım geldi ne yalan diyim. Tamam token adedi, kilidi kalkacak token adedi falan önemli ve fiyatı etkiler elbette ama bu piyasada işler öyle her zaman beklenen gibi gitmiyor. Bazen adet artarken fiyatta artabiliyor. Bir iki geliştirme, bir iki partnerlik falan derken bir bakıyorsun %500 yapmış. Hele biraz da BTC ağa müsaade ederse değme keyfine.

olabilir gayet tabii ama forumun ne hale geldiğinde tartışmayada gerek yok herneyse. öyle tabi bu piyasada neye girersen gir kimse fiyat hakkında bişi söyleyemeez. benm sadece lafın stake %15 veriyormus lafınaydı 100kya 15k stake verir bende gül gibi geçinirim mantıgınaydı. bu 100k 10k da olur 1milyonda olabilir risk . Farkedersen kimse ne oldugunu söylemiyor ne çözümler getirdiğinden bahsetmyor Cheesy

aynı zamanda 3.5$dan 0.25$ e düşen bir projeyi konusuyorz :d

Kripto Para Haberleri   Kripto Para Haberleri ve Analizleri  Kripto Para

Kripto Hayat
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
November 08, 2019, 09:02:14 PM

kesinlikle alınmaz,  tam bir kumar, ha algo alırsınız fiyatı 10x yapar o ayrı. ama stake için koin falan alınmaz zaten bu para kimin cebinden çıkacak, saadet zincirinden beter bir durum olur
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
November 09, 2019, 10:50:07 AM

kesinlikle alınmaz,  tam bir kumar, ha algo alırsınız fiyatı 10x yapar o ayrı. ama stake için koin falan alınmaz zaten bu para kimin cebinden çıkacak, saadet zincirinden beter bir durum olur

Stake için para kimin cebinden mi çıkacak? Hocam her projenin zaten kendi staking havuzu var. Daha sonrasında da fee olarak ödenen tutarlar bu staking havuzlarına ilave ediliyor olabilir. Yani saadet zincirlik bir durum yok. Projelerin çalışma mantığından haberiniz vardır umarım.
Aceeakell
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 300

View Profile
November 09, 2019, 03:09:58 PM

stake işi pek mantıklı değil çünkü ne olacağı belli olmuyor. kucoin de stake veriyor bildiğim kadarıyla KCS tutanlara. ama onun bile fiyatı oynak çünkü stake koinlerinin fiyatları oynak oluyor. borsada bile temettü dağıtılınca temettü tutarı kadar fiyatı düşüyor hissenin,  bunlarda da aynı şeyler olur
buttons252
Full Member

Activity: 406
Merit: 104

View Profile
November 09, 2019, 03:22:09 PM

kesinlikle alınmaz,  tam bir kumar, ha algo alırsınız fiyatı 10x yapar o ayrı. ama stake için koin falan alınmaz zaten bu para kimin cebinden çıkacak, saadet zincirinden beter bir durum olur

Stake için para kimin cebinden mi çıkacak? Hocam her projenin zaten kendi staking havuzu var. Daha sonrasında da fee olarak ödenen tutarlar bu staking havuzlarına ilave ediliyor olabilir. Yani saadet zincirlik bir durum yok. Projelerin çalışma mantığından haberiniz vardır umarım.

para nereden gelecek para, token değil para. O projeye giren toplam para belli.  10 kişi 100.000 dolarlık satın alsın. toplam havuz 1.000.000 dolar olur.  stake verilince %15 koin dağıtılınca, para nereden gelecek sisteme?    Adamların tokenının maliyeti  0.  Toplam cash para gene 1.000.000,  10 da 1 gene 100.000 lira.   O zaman merkez bankaları da sabahtan akşama kadar banknote bassın, toplam banknote ların %15 i kadar para bassın herkes zengin olsun.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: