Bitcoin Forum
May 03, 2024, 08:45:09 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bir hayalim var...  (Read 236 times)
kartepe (OP)
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 27, 2019, 08:22:20 PM
Merited by Vispilio (1), Kalemder (1)

Bu başlığı buraya da açtım ki kendimi iyice bağlayayım. Öncelikle kimse beni yanlış anlamasın. Benim hayalim Afrika'ya su kuyusu  açtırmak. Cansuyu diye bir yardım kuruluşunda görmüştüm. Eğer cryptodan gereken parayı kazanayım hemen ilk bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.
Kendi annem babam tepki koydu bana ülkenin suyu mu çıktı diye ama Afrika da temiz su yok.
Belki forumda da bana kızıp eleştirecek arkadaş cok çıkacak ama bu benim hayalim arkadaslar umarım Rabbim nasip eder.

1714769109
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714769109
Reply with quote  #2

1714769109
Report to moderator
1714769109
Hero Member
*

Ignore
1714769109
Reply with quote  #2

1714769109
Report to moderator
1714769109
Hero Member
*

Ignore
1714769109
Reply with quote  #2

1714769109
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714769109
Hero Member
*

Ignore
1714769109
Reply with quote  #2

1714769109
Report to moderator
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
November 27, 2019, 08:28:44 PM

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
November 27, 2019, 08:47:57 PM

Milli açıdan

Sub-saharan Africa fertility rate: 4.76
The fertility rate in the west side of Turkey is around: 1.5

Dini açıdan

Insanın elindeki imkânı önce kendisinin, hanımının ve çocuklarının ihtiyaclarına, daha sonra da akrabalarına sarfetmesi tavsiye edilmiş, şayet artarsa başkalarına dağıtması uygun görülmüştür (Nesâî, Zekât 60).
Sadakanın hayırlısı, ihtiyaç fazlası maldan verilendir

Vicdanı açıdan

Türkiye’de 16 milyon insan açlık sınırında yaşıyor & 48 milyon insan yoksulluk sınırında
Eşine parası olmadığını söyleyemeyen yurttaş hayatına son verdi
Çocuğuna okul kıyafeti alamayan işsiz baba intihar etti

Bir kadının 4.76 çocuğundan biri olan bir çocuk, başka bir kadının 1.5 çocuğundan biri olan çocuktan eminim daha değerlidir.

Allah kabul etsin hocam.
wolwoo
Legendary
*

Merit: 1137

View Profile
November 27, 2019, 09:01:55 PM

Bu başlığı buraya da açtım ki kendimi iyice bağlayayım. Öncelikle kimse beni yanlış anlamasın. Benim hayalim Afrika'ya su kuyusu  açtırmak. Cansuyu diye bir yardım kuruluşunda görmüştüm. Eğer cryptodan gereken parayı kazanayım hemen ilk bu hayalimi gerçekleştirmek istiyorum.
Kendi annem babam tepki koydu bana ülkenin suyu mu çıktı diye ama Afrika da temiz su yok.
Belki forumda da bana kızıp eleştirecek arkadaş cok çıkacak ama bu benim hayalim arkadaslar umarım Rabbim nasip eder.
yani kim niye kızsın neticede yanlış bir hareket değil ama bütçeyle alakalı bi durum var ortada..

Blacknavy de değinmiş etrafta çok yoksul var ve gerçek yoksullar genelde istemezler, talep etmezler. Öyle adamlar gördüm ki güzel bir dairede oturuyor, kirayı vermiyor, karısına çocuğuna ekmek almıyor, içip içip dövüyor. Buzdolabında yiyecek bişeyleri yok ama dışardan baksan üstü başı temiz, mümkün olduğu kadar eski de olsa giyimine önem gösteriyor. Böyle insanlar çok var hem de hemen yanıbaşımızda, içleri kan ağlıyor, boşanma aşamasına gelmiş evde aç oturuyor. O insanlara gizli gizli, onurlarını zedelemeden bir şekilde yardım etmek lazım.
Ama öyle adamlar(!) da gördüm ki orta segment aracı var, kamyonu var, evi var, bankada parası var ama gidip belediye aracından koli koli gıda-temizlik maddesini alıp evine yığıyordu.

madem yardım edeceksiniz büyük kısmını yakınınızdakilere ayırın, bir miktar da uzaklara gönderin derim naçizane... Smiley

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
kartepe (OP)
Full Member

View Profile
November 27, 2019, 09:04:15 PM

Milli açıdan

The fertility rate in the west side of Turkey is around: 1.5

Dini açıdan

Insanın elindeki imkânı önce kendisinin, hanımının ve çocuklarının ihtiyaclarına, daha sonra da akrabalarına sarfetmesi tavsiye edilmiş, şayet artarsa başkalarına dağıtması uygun görülmüştür (Nesâî, Zekât 60).
Sadakanın hayırlısı, ihtiyaç fazlası maldan verilendir

Vicdanı açıdan

Türkiye’de 16 milyon insan açlık sınırında yaşıyor & 48 milyon insan yoksulluk sınırında
Eşine parası olmadığını söyleyemeyen yurttaş hayatına son verdi
Çocuğuna okul kıyafeti alamayan işsiz baba intihar etti

Bir kadının 4.76 çocuğundan biri olan bir çocuk, başka bir kadının 1.5 çocuğundan biri olan çocuktan eminim daha değerlidir.

Allah kabul etsin hocam.

Hocam bu dediklerinizi ufak çapta da olsa yapmaya çalışıyorum. Tabi crypto dan kazanınca eşe dosta çok yardım ettim. Ama öğretmen maaşı ile zor.
Afrika'ya hep yabancılar somurmus genekde izlediğim belgeseller o yönde idi. Ve hani bir fotoğraf vardı. Akbaba ve aç zayıf bir çocuk. O gün çok etkilendim. Şu kadarını diyeyim. Okula gelen örnek kitapların bir tanesini bile kütüphane de bırakmadım. Belki ihtiyacı yok ama çalışan ogrrncite verdim.
Neyse çok anlatıp kafa sisirmeyeyim.. dedfigim gibi her türlü eleştiriye açığım.
Eleştirin için teşekkür ettim.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
November 27, 2019, 09:19:56 PM

Bu dünyada o kadar fazla haksızlık ve zulüm oluyor ki afrikada ki su olayı bile bu kötülüklerin yanında hiç kalır.
Yani biz istesekte istemesekte birşeyler olmaya devam edecek.
İstediğin kadar çabalasanda asla bunların sonu gelmeyecek.
Bence elinden ne geliyorsa onu yapmaya bak.
Fazla kapılma.belkide asıl  soru senin böyle düşünmen ve çırpınmandır.
Yani o suyu oraya götüremesende böyle üzülmen kalbinin temizliğini gösterir.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
November 27, 2019, 09:49:29 PM

Senin bunu düşünmen çok hoş açıkcası ama şunu unutma o kadar çok zengin insan var ki şirket sahipleri para babaları bunlar bile belki düşünmüyordur bilemiyoruz fakat yapmıyorlar sa senin düşünmen incelik aslında.

Benim düşüncem buradan da öyle her seferinde denk gelip para kazanma durumu yok artık ico falan da kalmadı ne kadar kazanırsak kazanalım önce kendimizi ve ailemizi düşünmeye bakalım ondan sonrasında yoksul ve ihtiyacı olanları düşünürüz bana göre. Benimde asıl tercihim bu yönde.
otto_diesel
Hero Member

Activity: 1078
Merit: 696

View Profile
November 27, 2019, 10:14:10 PM
Merited by Vispilio (1), Blacknavy (1)

2000 li yıllarda yapılan bir çalışma çok ses getirmişti hatırlıyorum.  o çalışmanın sonucu şuydu, afrikanın açlık ve susuzluk ve yetersiz sağlık hizmeti olan yerlere,  yiyecek ve sağlık yardımı yapılması,

ölüm oranını azaltacağına tam tersi arttırıyordu. çünkü yetersiz yiyecek olan yerde

bile bu oran varken, yardım yapılan bölgelerde inanılmaz şekilde nüfus patlaması oluyor, açlık engellendiğinde bu gerçekleşiyor, sonrasında yardım yapan dernekler burada açlık sorunu çözüldü diye kademeli olarak yardımı azaltıyor, bu arada o bebekler büyüyor, eski ihtiyacın  2 katı 3 katı, bazı bölgelerde 5 katı gıda gerekiyor, bu sefer çok daha büyük kıtlıklar yaşanıyor

yani bazı bölgelerde hümanist bir yaklaşımla yapılan yardımlar işleri çığırından çıkarıp daha fazla ölüme sebebiyet veriyor. özellikle uçaktan paraşütle erzak atıldığı çok daha şehir dışı kalan bölgelerde inanılmaz ölümler yaşanıyor.
Vispilio
Legendary
*

Merit: 1614

View Profile WWW
November 28, 2019, 01:53:57 AM
Last edit: November 28, 2019, 02:16:29 AM by Vispilio
Merited by kartepe (1)

Çok ilginç bir konu açmışsınız.

Dünyanın bazı yerlerinde kabul etmemiz gerekir ki gelişmiş medeniyetlere kıyasla çok büyük kültürel ve zihniyet farklılıkları var.

Afrika ve Ortadoğu'da sistem, ki bunu Türkiye'nin kırsalında da görebilirsiniz, insanı bir emek kaynağı olarak görüp yapabildiğin maksimum sayıda çocuk yapmak...

Doğada bütün türler besin kaynaklarının limitine kadar çoğalırlar. Belli bir eğitim ve kültürel düzeye ulaşmamış insan kabilelerinde de bu içgüdü aynıdır.

Adam "15-20 çocuk yapiim, 4-5'i ölürse ölür, kalanları işçi olarak kullanırım" diye düşünüyor, örneğin Orta Afrika'da, bazı "sosyal sorumluluk" hassasiyeti içinde olan kişi ve kurumlar da hayatının önemli bölümünü öğrenime, bilime, teknolojiye adamış, 30 yaşına kadar eğitim aldıktan sonra belki 1-2 çocuk ancak yapabilecek vakit bulmuş ve liyakatle üst gelir segmentlerine ulaşmış insanlara "hadi bu 15-20 çocuğun masraflarını finanse et bakalım koçum pamuk eller cebe" diyor...

Felsefi olarak düşündüğümüzde bunun adaletsiz ve yanlış paradigmalar ortaya çıkaran bir yaklaşım olduğunu rahatlıkla görebiliriz... İlgi çekerse daha da açarız bu konuyu...

kartepe (OP)
Full Member

View Profile
November 28, 2019, 06:15:15 AM

Çok ilginç bir konu açmışsınız.

Dünyanın bazı yerlerinde kabul etmemiz gerekir ki gelişmiş medeniyetlere kıyasla çok büyük kültürel ve zihniyet farklılıkları var.

Afrika ve Ortadoğu'da sistem, ki bunu Türkiye'nin kırsalında da görebilirsiniz, insanı bir emek kaynağı olarak görüp yapabildiğin maksimum sayıda çocuk yapmak...

Doğada bütün türler besin kaynaklarının limitine kadar çoğalırlar. Belli bir eğitim ve kültürel düzeye ulaşmamış insan kabilelerinde de bu içgüdü aynıdır.

Adam "15-20 çocuk yapiim, 4-5'i ölürse ölür, kalanları işçi olarak kullanırım" diye düşünüyor, örneğin Orta Afrika'da, bazı "sosyal sorumluluk" hassasiyeti içinde olan kişi ve kurumlar da hayatının önemli bölümünü öğrenime, bilime, teknolojiye adamış, 30 yaşına kadar eğitim aldıktan sonra belki 1-2 çocuk ancak yapabilecek vakit bulmuş ve liyakatle üst gelir segmentlerine ulaşmış insanlara "hadi bu 15-20 çocuğun masraflarını finanse et bakalım koçum pamuk eller cebe" diyor...

Felsefi olarak düşündüğümüzde bunun adaletsiz ve yanlış paradigmalar ortaya çıkaran bir yaklaşım olduğunu rahatlıkla görebiliriz... İlgi çekerse daha da açarız bu konuyu...

Hocam her yerde eğitim de şart . Adam bakamayacagi çocuğu yapıyor. Güc olsun diye ( hele birde erkek çocuk olursa)
Bu bizim ülke de bile mevcut. Ellerinizden öper bende 1 tane var 4. Sınıfa gidiyor. Öğretmenim , çocuk yapma işi kolay. ( Olursa Allah verirse) peki ya sonrası asıl mesele bu. Bakabilecekmisin? Ona göre davranmak lazım.

Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
November 28, 2019, 01:33:47 PM
Last edit: November 28, 2019, 01:52:30 PM by Kalemder

Bravo @Kartepe!
Müthiş bir öneri ve hayırlı bir çalışma bu.

Aynısı benimde kalbimden geçiyordu ve çok şükür 2 sene önce yapmak nasip oldu. Hatta bunla alakalı yaklaşık 1 yıl önce farklı bir platformda bir yazı da yazmıştım. Aynen kopyalıyorum:

Teşekkürler Cansuyu - Bağışımı adrese teslim gönderdiğiniz için

Bir süre önce izlediğim bir video filminde (belgeselin tamamı) Afrikadaki su sorununu ve insanların yaşadığı bu yoksunluğu görmüş etkilenmiştik. Belgeseli çekende yakın dostlarım kendilerinden de durumları bizzat dinledim. İnsanlar su ihtiyaçları için her gün km'lerce ormanda yürüyor ve bizim dokunmayacağımız kadar pis suları içmek için taşıyorlar. Afrikaya kadar gidip yardım etmek içimizden gelmiş ama buna imkanımız yoktu haliyle.

Cansuyu yardımlaşma derneğinin sitesi üzerinden afrikaya su kuyusu açtırma hizmetlerinin olduğunu öğrendim. Zaten daha önce kurban bayramlarında yabancı muhtaç ülkelerde kurban kesimi için bağışlar yapıyorduk. Bize kesilen kurbanı hemen öncesinde ismen zikredip kesimi dağıtımı video ile çekip gönderiyorlar. Bu açıdan memnunduk. (Aynı zamanda yurt içinde de kesiyoruz bu ayrı bir şey)

Su kuyusu için arayıp görüştüğümde; bizim adımıza muhtaç köylere gidip temiz su kuyusu açtıklarını ifade ettiler. Masrafın tamamını karşıladığınızda kuyunun ismini de belirleyebiliyormuşsunuz. Size açılıştan videosu gönderiliyor.

Oraya gitmek, oradan gerekli izinlerin alınması vs biraz zaman alıyor ama velhasıl bir süre önce kuyunun açıldığını ve bir çeşme olarak çalıştığını öğrenmiş olduk.

Açılıştan da video göndermişler. Yani ödediğimiz paranın nereye gittiğini ne için kullanıldığını gözümüzle görmüş olduk. İçimiz rahat.

Teşekkürler Cansuyu

Not: Bu konuyu açmamdaki asıl maksat forumda, içi rahat bir şekilde bağış yapacak yer arayan arkadaşları görmüş olmam. Hem Cansuyuna teşekkür hemde örnek olması açısındandır. Su kuyusu için 3 bin dolar fiyatı vardı. Kısmi olarak da destek olabilirsiniz. Tamamını verince su kuyusunun ismi de belirleyebiliyorsunuz. Biz büyüklerimize jest olmasını, çocuklarımıza örnek olmasını istediğimiz için tamamına sponsor olduk. Video linkini özelden paylaşabilirim.

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
kartepe (OP)
Full Member

View Profile
November 28, 2019, 05:45:05 PM

Bravo @Kartepe!
Müthiş bir öneri ve hayırlı bir çalışma bu.

Aynısı benimde kalbimden geçiyordu ve çok şükür 2 sene önce yapmak nasip oldu. Hatta bunla alakalı yaklaşık 1 yıl önce farklı bir platformda bir yazı da yazmıştım. Aynen kopyalıyorum:

Teşekkürler Cansuyu - Bağışımı adrese teslim gönderdiğiniz için

Bir süre önce izlediğim bir video filminde (belgeselin tamamı) Afrikadaki su sorununu ve insanların yaşadığı bu yoksunluğu görmüş etkilenmiştik. Belgeseli çekende yakın dostlarım kendilerinden de durumları bizzat dinledim. İnsanlar su ihtiyaçları için her gün km'lerce ormanda yürüyor ve bizim dokunmayacağımız kadar pis suları içmek için taşıyorlar. Afrikaya kadar gidip yardım etmek içimizden gelmiş ama buna imkanımız yoktu haliyle.

Cansuyu yardımlaşma derneğinin sitesi üzerinden afrikaya su kuyusu açtırma hizmetlerinin olduğunu öğrendim. Zaten daha önce kurban bayramlarında yabancı muhtaç ülkelerde kurban kesimi için bağışlar yapıyorduk. Bize kesilen kurbanı hemen öncesinde ismen zikredip kesimi dağıtımı video ile çekip gönderiyorlar. Bu açıdan memnunduk. (Aynı zamanda yurt içinde de kesiyoruz bu ayrı bir şey)

Su kuyusu için arayıp görüştüğümde; bizim adımıza muhtaç köylere gidip temiz su kuyusu açtıklarını ifade ettiler. Masrafın tamamını karşıladığınızda kuyunun ismini de belirleyebiliyormuşsunuz. Size açılıştan videosu gönderiliyor.

Oraya gitmek, oradan gerekli izinlerin alınması vs biraz zaman alıyor ama velhasıl bir süre önce kuyunun açıldığını ve bir çeşme olarak çalıştığını öğrenmiş olduk.

Açılıştan da video göndermişler. Yani ödediğimiz paranın nereye gittiğini ne için kullanıldığını gözümüzle görmüş olduk. İçimiz rahat.

Teşekkürler Cansuyu

Not: Bu konuyu açmamdaki asıl maksat forumda, içi rahat bir şekilde bağış yapacak yer arayan arkadaşları görmüş olmam. Hem Cansuyuna teşekkür hemde örnek olması açısındandır. Su kuyusu için 3 bin dolar fiyatı vardı. Kısmi olarak da destek olabilirsiniz. Tamamını verince su kuyusunun ismi de belirleyebiliyorsunuz. Biz büyüklerimize jest olmasını, çocuklarımıza örnek olmasını istediğimiz için tamamına sponsor olduk. Video linkini özelden paylaşabilirim.

Hocam param olsun nasıl yapacağımı direkt diske iletişime gecebilir miyim? Yeter ki sağlam bir boğa sezonu gelsin yoksa bu halimiz ile sadece hayallerde kalır.

Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
November 29, 2019, 01:03:28 PM

çok güzel bir hayal bence. Öncellikle umarım gerçekleştirir. Neden kendi ülkene yardım etmiyorsun diye duyar kasılıyor ama insanlığın sınırı olmamalı. Sonuçta su en temel ihtiyaç ve ülkemizde çok şükür temiz suyumuz var. Ve Afrika da ki ölümlerin çoğu hastalıktan oluyor. Bu da temiz olmayan sular la oluyor. Aslında ortak bişiler yapsak . Birlikten kuvvet doğar nitice de

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
sammys
Hero Member

Activity: 1111
Merit: 525

CryptoTalk.Org - Get Paid for every Post!

View Profile
November 29, 2019, 01:27:44 PM

Yardım yardımdır kim ne derse desin biz Türk toplumu olarak aç kalan açıkta kalana elimizden geldiğince kol kanaat gerebiliyoruz tamam 100 de 100 yapamayaniliriz ama aç olsak gidip bir yerden birinden rica etsek hiç yoktan karnımızı doyurabiliriz şöyle böyle ufacık ihtimallerimiz olsa da var bu coğrafya da.

Coğrafya kaderdir derler evet o coğrafya da ise susuzluk açlık bizim ülkemize göre daha yıpratıcınoralarda yapılan bu tarz etkileşimler için çok dua ederim elimden geldiğince yardım yapmışlığımda var ama ben daha çok oralarda o kuyuyu açarlarken emek sarfetmek o saf mutluluğu görmek isterdim.

Allahın izniyle umarım bu hayalini gerçekleştirirsin hocam inşalllaaaaah 🤲🤲🤲

. ██████████.
                              .████████████████.
                           .██████████████████████.
                        -█████████████████████████████
                     .██████████████████████████████████.
                  -█████████████████████████████████████████
               -███████████████████████████████████████████████
           .-█████████████████████████████████████████████████████.
        .████████████████████████████████████████████████████████████
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       .██████████████████████████████████████████████████████████████.
       ..████████████████████████████████████████████████████████████..
       .   .██████████████████████████████████████████████████████.
       .      .████████████████████████████████████████████████.

.       .██████████████████████████████████████████████
       .    ██████████████████████████████████████████████████████
       .█████████████████████████████████████████████████████████████.
        .███████████████████████████████████████████████████████████
           .█████████████████████████████████████████████████████
              .████████████████████████████████████████████████
                   ████████████████████████████████████████
                      ██████████████████████████████████
                          ██████████████████████████
                             ████████████████████
                               ████████████████
                                   █████████
.YoBit AirDrop $.|.Get 700 YoDollars for Free!.🏆
kartepe (OP)
Full Member

View Profile
November 29, 2019, 01:46:27 PM

Yardım yardımdır kim ne derse desin biz Türk toplumu olarak aç kalan açıkta kalana elimizden geldiğince kol kanaat gerebiliyoruz tamam 100 de 100 yapamayaniliriz ama aç olsak gidip bir yerden birinden rica etsek hiç yoktan karnımızı doyurabiliriz şöyle böyle ufacık ihtimallerimiz olsa da var bu coğrafya da.

Coğrafya kaderdir derler evet o coğrafya da ise susuzluk açlık bizim ülkemize göre daha yıpratıcınoralarda yapılan bu tarz etkileşimler için çok dua ederim elimden geldiğince yardım yapmışlığımda var ama ben daha çok oralarda o kuyuyu açarlarken emek sarfetmek o saf mutluluğu görmek isterdim.

Allahın izniyle umarım bu hayalini gerçekleştirirsin hocam inşalllaaaaah 🤲🤲🤲

İnşallah gocan duanız ve desteğiniz için teşekkür ettim. Kaç yilgir hayalim ama bunun için rabbbim. Yardım ederse crypto dan olur. Öğretmen maaşı ile cok zor.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: