Bitcoin Forum
May 25, 2024, 10:25:25 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bu filmin adı neydi?  (Read 383 times)
bileq (OP)
Legendary
*

Activity: 1274
Merit: 1068

View Profile
December 28, 2019, 04:44:44 PM

benim film adı aktör yönetmen adı gibi isim hafızam sıfır Smiley bahsettiğin filmlerin konularından %90 ını izlediğimi biliyorum ama gel de adını söyle Cheesy
isimler çıksın da bir boşlukta yeniden izleyeceğim
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 28, 2019, 04:50:38 PM

Tebrik ederim @wolwoo üstadım, gayet iyiydin ;) Amaç da zaten google olmadan tahmin edebilmek. Yoksa bakıp bulunca bir esprisi kalmaz. Bu arada 4 numarayı da doğru bilmişsin, yazdığın gibi "yalanın icadı".
5, 6, 7, 8 numaralar halen açıkta. Doğru cevaplar bekleniyor arkadaşlar :)

@bileq hocam merit için de ayrıca teşekkürler. Mutlaka izlemişsindir bunları zaten. Çoğu bilindik filmler, birkaç tanesi belki fazla duyulmamıştır. Senin "Predestination" filminden nerelere geldik :) Ama iyi de oldu bence bu haliyle; konu çeşitlendi biraz.
Muhtaixa
Sr. Member

Activity: 1022
Merit: 306

View Profile
December 29, 2019, 11:51:35 AM

Bu başlığı eğlenceli hale getirelim. Beyin jimnastiği yapmak ve hafızamızı tazelemek amacıyla, bazı filmlerin konusunu ya da karakterlerin özelliklerini bir cümleyle yazıcam aşağıya. İsteyenler filmlerin adını tahmin etsinler Smiley

1. Hapı yuttuktan sonra çok daha zeki, zengin ve karizmatik hale gelen ama mafyanın çemberine takılan bir adamın hikayesi...
2. Kuzey ordularının komutanı General Maximus...
3. Rüya içinde rüyaya dalarak kendi dünyalarını yaratan ve bunu hırsızlık/dolandırıcılık amacıyla kullanan bir grup insanın hikayesi...
4. Yalan söylemenin mümkün olmadığı distopik bir dünyada, sadece bir kişi yalan söylemeyi beceriyor...
5. Devlet yönetiminin tüm kademelerinde bulunanları ortadan kaldırmaya karar vermiş bir yapay zeka ve onu engellemeye çalışan bir grup insan...
6. Bir uzay aracında yeni bir gezegene yolculuk ederken, yüzlerce yıl derin uykuda kalması gerekenlerden biri erken uyanıyor. Sonra ahlaki bir ikilemde kalıyor...
7. Bir kuyruklu yıldızın dünyaya çok yakın bir noktadan geçişi sırasında garip bir olay yaşanıyor. Evde toplanmış olan bir grup insan dışarı çıktıklarında kendi benzerleriyle karşılaşıyorlar...
8. Para biriminin "zaman" olduğu distopik dünyayı anlatan film.
.
Cevap veriyorum
1-limitless
2-gladyatör
3-inception
4-yalanın icadı gibi bir filmdi
5-hatırlamıyorum,
6-kızıl serçedeki kız oynuyor, yeni film sayılır
7-ı don't know
8-?
google olmadan bu kadar oliyy🙂
hocam maşallahınız var. 4.filmi merak ettim. severim bu tarz konuları.
Erkek ağırlıklı olan forum da bende bi film önereyim. Adam makyaj malzemesi vs. kadınsal ürünlerin satıldığı bir firmada çalışıyor. Birgün reklam filmi için çalışırken elektrik çarpıyor ve kadınların zihinlerini okumaya başlıyor. Sonra adam tekrardan bilmemeyi diliyor ve bi şekilde başarıyor. Bu da güzel bi romantik komediydi.İsmini bilen varsa yazabilir mi lütfen ?

AMEPAY
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
│▌
AME TRADE HERE
▄██████▄ ▀██████▄
█████████  ▀█████
███████▀     ▀███
██████▀  ▄█▄  ▀██
██████▄  ▀█▀  ▄██
███████▄     ▄███
█████████  ▄█████
▀██████▀ ▄██████▀
AME TRADE HERE
   ▐███▄
   ████▌
▐██████████▄
████████████
 ████▌  █████
▐████  ▄████
██████████▀
 ▀█████▀▀
▐│
▄▄█████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄█████████▀▀▄▀▀█████████▄

▄██████▄▄█▀ ▀█▄▄██████▄
███████  ▀▀█▄██▀▀▄███████
███████ █ ▄ █ ▄▀▀▄███████
████████ █ █ █ ▄▀▀▄████████
▀█████████▄█ █ ▄██████████▀
▀████████  ▀▀▀  ████████▀
▀█████████████████████▀
▀██
███████████████▀
▀▀█████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
December 29, 2019, 11:59:47 AM

Bu başlığı eğlenceli hale getirelim. Beyin jimnastiği yapmak ve hafızamızı tazelemek amacıyla, bazı filmlerin konusunu ya da karakterlerin özelliklerini bir cümleyle yazıcam aşağıya. İsteyenler filmlerin adını tahmin etsinler Smiley

1. Hapı yuttuktan sonra çok daha zeki, zengin ve karizmatik hale gelen ama mafyanın çemberine takılan bir adamın hikayesi...
3. Rüya içinde rüyaya dalarak kendi dünyalarını yaratan ve bunu hırsızlık/dolandırıcılık amacıyla kullanan bir grup insanın hikayesi...
4. Yalan söylemenin mümkün olmadığı distopik bir dünyada, sadece bir kişi yalan söylemeyi beceriyor...
5. Devlet yönetiminin tüm kademelerinde bulunanları ortadan kaldırmaya karar vermiş bir yapay zeka ve onu engellemeye çalışan bir grup insan...
6. Bir uzay aracında yeni bir gezegene yolculuk ederken, yüzlerce yıl derin uykuda kalması gerekenlerden biri erken uyanıyor. Sonra ahlaki bir ikilemde kalıyor...
7. Bir kuyruklu yıldızın dünyaya çok yakın bir noktadan geçişi sırasında garip bir olay yaşanıyor. Evde toplanmış olan bir grup insan dışarı çıktıklarında kendi benzerleriyle karşılaşıyorlar...
.
Cevap veriyorum
1-limitless
2-gladyatör
3-inception
4-yalanın icadı gibi bir filmdi
5-hatırlamıyorum,
6-kızıl serçedeki kız oynuyor, yeni film sayılır
7-ı don't know
8-?
google olmadan bu kadar oliyy🙂
hocam maşallahınız var. 4.filmi merak ettim. severim bu tarz konuları.
Erkek ağırlıklı olan forum da bende bi film önereyim. Adam makyaj malzemesi vs. kadınsal ürünlerin satıldığı bir firmada çalışıyor. Birgün reklam filmi için çalışırken elektrik çarpıyor ve kadınların zihinlerini okumaya başlıyor. Sonra adam tekrardan bilmemeyi diliyor ve bi şekilde başarıyor. Bu da güzel bi romantik komediydi.İsmini bilen varsa yazabilir mi lütfen ?

Mel Gibson kadınlar ne ister

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 29, 2019, 02:04:57 PM

5- Eagle Eye
6- Passengers
7- İzledim ama adı hatrıma gelmedi.
8- In Time

7'yi bulan çıksın da bakayım tekrar Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
December 29, 2019, 02:20:05 PM

@wolwoo umarım linkini verdiğin sitede hatalı yazılmıştır. bahsettiğin film cidden  366dk mı?
abi o sürede bir dizinin sezonu biter, 3leme film bitirirsin.. 6 saat izlemeye değecek bi film mi  Grin
Aynen bitince üzülüyorsun çok tatlı bir film
Matteo matteooo

wolwoo reis ben filmleri izlemeden önce şöyle bir araştırırım sağda sola.Senin bu film pek fazla bilinmesede ciddi beğenilmiş.Eyvallah bizle paylaştığın için.en kısa sürede izlemeyi düşünüyorum.index gibisin maşallah.
Varsa bir listen falan paylaş bizimle.Kesin izlemediğim birşeyleri sen izlemişsindir.kaçırmak istemem Cheesy
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2086
Merit: 1140

View Profile
December 29, 2019, 02:46:01 PM

@wolwoo umarım linkini verdiğin sitede hatalı yazılmıştır. bahsettiğin film cidden  366dk mı?
abi o sürede bir dizinin sezonu biter, 3leme film bitirirsin.. 6 saat izlemeye değecek bi film mi  Grin
Aynen bitince üzülüyorsun çok tatlı bir film
Matteo matteooo

wolwoo reis ben filmleri izlemeden önce şöyle bir araştırırım sağda sola.Senin bu film pek fazla bilinmesede ciddi beğenilmiş.Eyvallah bizle paylaştığın için.en kısa sürede izlemeyi düşünüyorum.index gibisin maşallah.
Varsa bir listen falan paylaş bizimle.Kesin izlemediğim birşeyleri sen izlemişsindir.kaçırmak istemem Cheesy
😂 Yok öyle bir izleme listem ama seviyorum filmleri, güzel film bulmak mesele.. Bazen birileriyle muhabbet ederken "ben hiç film izlemem, tavsiye etsene" diyorlar, adamlara imreniyorum. Düşünsene imdb 100-250-1000 hepisi sıfır km seni bekliyor 😂 Aslında hollywood takılırım ama böyle şaheserleri kaçırmamak lazım..

Bu film imdb puanı yüksek, yıllarca erteledim izlemeyi, bir keresinde niyetlendim ilk yarım saat sarmadı, bıraktım. Sonra geçen yıl tekrar bakiym dedim, gerçekten muhteşem. İnsanı etkiliyor, filmi izlerken yaşlanıyorsun karakterlerle  Cry biraz daha zaman geçsin tekrar izlerim 😎

"Küllü hâlin yezûlü" =>> Her hâl geçicidir
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 29, 2019, 03:32:07 PM

Hepsini bende tahmin ederdim sanırım da arkadaşlar zaten bulmuşlar. Bir 8 açıkta kalmış sanırım o da "In time" ya da Türkçe adıyla "Zamana Karşı".

Güzel pratik olmuş aslında.

edit: 8'i de PHI yazmış zaten  Shocked

7 boşmuş sanırım. O da Coherense ya da Paralel Evren adlı film.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
December 29, 2019, 08:29:24 PM

Doğru cevaplar geldiğine göre listenin son halini topluca yazıyorum:
1. Limitless (Limitsiz)
2. Gladyatör
3. Inception (Başlangıç)
4. Invention of Lying (Yalanın İcadı)
5. Eagle Eye (Kartal Göz)
6. Passengers (Yolcular)
7. Coherence (Paralel Evren)
8. In Time (Zamana Karşı)

Cevaplayan herkese teşekkürler. Siz de yeni listeler yapın da devam edelim bari Wink
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: