Bitcoin Forum
May 11, 2024, 03:57:54 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Elinizde Bulanan Token/Coinler Hangi Borsada  (Read 561 times)
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
January 17, 2020, 11:08:14 PM
Last edit: February 17, 2020, 03:29:05 PM by SkyLords
Merited by trendcoin (1), Vispilio (1), wolwoo (1), lossnet (1), Blacknavy (1)

Uzun bir aranın ardından kaldığım yerden devam edeyim dedim. Ne hakkında yazsam diye düşünüyordum. Birden aklıma bounty veya airdroplardan gelen tokenlerin son durumları ve hangi borsalarda olduğu konusunda bir başlık açsam diye düşündüm. Daha önceden bir arkadaş açmıştı. Keşke devam ettirseydi diye düşündüm. Fakat devamı gelmedi. Şimdi sizlere Bounty veya Airdroptan gelen Token/Coinler Hangi Borsada başlıklı bu konuyu açtım. Diğer son durumları konusunda hep birlikte konuşuruz. Ayrıca şimdiki güncel bu borsalarda işlem görüyorlar. Listeyi gün gün yenileyeceğim. Bir aksilik çıkmazsa.

(HOX) Hugoxytocin
Daha önceden telegram ve twitter etkinliklerine katıldığım HOX bana bugün geldi. HOX projesinde Yapay zeka, Mantık, Matematik ve Algoritmalar üzerine çalışan Doç.Dr. Selçuk Topal bulunuyor. HOX Uniswap, DDEX, EtherDelta ve ForkDelta'da şuan için işlem görüyor. İlerleyen zamanlarda projenin başka borsalarda işlem göreceğini okumuştum. Başka borsalarda işlem görmesi halinde borsaları ekleyeceğim. Bu arada bu projede kendi içimizden biri olduğu için ilk başa eklemek istedim. Çok yakında da HOX dağıtımıyla ilgili etkinlikleri olacağını duydum. HOX ile ilgili bir güncelleme yapayım. HOX 14.02.2020 tarihi itibari ile StableDex borsasında işlem görmeye başlamış.

(MZG) Moozicore (Eski adı MZI Gold)
MZG uzun süre önce bir airdroptan gelmişti. Tabi MZI Gold olarak gelmişti. Adı neden değiştiği konusunda tam bir bilgim yok. Fakat MZG şu anda sadece CoinBene borsasında işlem görüyor.

(SKRP) Skraps
Skraps da uzun süre önce bir airdroptan gelmişti. Bu projenin tokeni ise kendi websitesinde bulunan borsasında işlem görüyor.

(VRM) VeriME (Eski adı Verime Mobil)
Verime Mobil airdroptan az bir şey gelmişti. Ne zaman katıldığımı bile hatırlamıyorum. Fakat Bu token HitBTC, CoinBene ve IDEX borsalarında işlem görüyor.

(BTSN) BitStation
BitStation yine bir zamanlar airdrobuna katıldığım projelerden birisi, şu anda sadece CoinBene borsasında işlem görüyor.

(DATx) DATx
DATx projesinin airdrobuna katılmıştım. BitForex, Huobi Global, Kucoin, DigiFinex, ZGB, Huobi Korea ve HitBTC borsalarında işlem görüyor.

(SOZ) Secrets of Zurich
SOZ projesinin bountysine katılmıştım. HitBTC, TradeSatoshi ve VINEX Network borsalarında işlem görüyor.

(OCN) Odyssey
OCN projesinin airdrobuna katılmıştım. Huobi Global, LBank, Gate.io, Bithumb, Dcoin, CoinTiger, Huobi Russia, Kucoin, WazirX, Upbit, BitZ, Probit Exchange, HitBTC, IDEX, Huobi Korea ve VCC Exchange borsalarında işlem görüyor.

(XCELL)  XCell Token (Yeni adı XCell Token Plus (XLAB))
XCell Token Swap ve yenilemeyle adını XCell Token Plus yaptı. XCELL simgesini XLAB yaptı. Airdrobundan XCELL gelmişti daha sonra swap ile XLAB geldi. Şuan XLAB Hotbit, P2PB2B, Livecoin, Mercatox, Latoken, CoinGeo, BitMart, Bit-Z, Borabit, ecoinex, HIBIT, PACTBIT, webitrx ve webitrxhk borsalarında işlem görüyor.

(DTA) Data Token
Data Token airdrobuna katılmıştım. DTA Huobi Global, Huobi Korea, Dcoin, Upbit, Bitfinex, Bittrex, VCC Exchange, Huobi Russia, CoinBene ve Kyber Network borsalarında işlem görüyor.

(CNN) Content Neutrality Network
CNN projesinin airdrobuna katılmıştım. CNN Huobi Global, Huobi Korea, CoinEx, Probit Exchange, Bitfinex, IDEX, CoinBene ve Bitsonic borsalarında işlem görüyor.

(BKX) Bankex
BKX projesinin airdrobuna katılmıştım. BKX OKEx, Hotbit, HitBTC, VCC Exchange, Bittrex, Upbit OKEx Korea ve IDEX borsalarında işlem görüyor.

(CCL) Cyclean
CCL projesinin airdrobuna katılmıştım. CCL sadece YoBit borsasında işlem görüyor.

(ARAW) ARAW
2018'in gözde bountylerinden biriydi. Çok katılımcısı vardı. Şimdilerde unutulmuş görünüyor. Fiyat/hacim yerlerde. ARAW P2PB2B, Hotbit, Mercatox, Latoken borsalarında işlem görüyor.

(XSAT) SATURN
Uzun dönem devam eden bountysi vardı. Birkaç borsadan delist edilmiş. XSAT şimdi sadece Forkdelta'da borsasında işlem görüyor.

(BCT) BCT Token (BitCardTour)
Yanlış hatırlamıyorsam uzun süre önce katılmış olduğum airdroptan bir miktar gelmişti. BCT sadece ZBG borsasında işlem görüyor.

(SQR) Squeezer
Squeezer tokeni katılmış olduğum airdroptan küçük bir miktar gelmişti. SQR sadece Bilaxy borsasında işlem görüyor.

(AMGO) Arena Match Gold
Arena Match Gold bir oyun projesi. Bu projenin bountysine katılmıştım. Bir miktar elimde var. AMGO sadece Uniswap borsasında işlem görüyor.

(DOCT) DocTailor
DocTailor projesinin bountysine katılmıştım. Elimde hatrı sayılır kadar halen mevcut. DOCT Tokpie, ZLOADR, EtherFlyer ve ForkDelta borsalarında işlem görüyor.

(AZT) AZ FundChain
AZ FundChain projesinin bountysine katılmıştım. Stex borsasında IEO yapmıştı ve sadece STEX borsasında işlem görüyor.

(JRT) Jarvis Reward Token
Jarvis Reward Token'in yanlış hatırlamıyorsam hem airdrop hem de bountysine katılmıştım. Hatırı sayılır kadar elimde mevcut. JRT şuan sadece Uniswap borsasında işlem görüyor.

(SHK) iShook
iShook projesinin bountysine katılmıştım. Elimde hatırı sayılır miktarda var. SHK Bilaxy ve EtherFlyer borsalarında işlem görüyor.

(SHR) SecuredEHR
SHR bouny'den bana baya gelmişti. SHR şuan sadece EtherDelta borsasında işlem görüyor.

(VXD) Velix.ID
Bu proje gerçekten iş yapar diye düşündüğüm pek bir işlevi olmadığı ve beni yanılttığı halde halen ayakta duran, hatta bounty kampanyasında makalesine bile katıldığım bir proje. Elimde bir miktar var. VXD şuan sadece EtherDelta ve IDEX borsalarında işlem görüyor.

(FC) Forever Has Fallen
Genellikle blockchainde oyun projeleri tutuyor. Fakat umduğumu bulamadığım bir proje FC ve bu projenin bountysine katılmıştım. Elimde hatırı sayılır kadar mevcut olmasına rağmen pek alım-satım işlemi görmese de EtherDelta borsasında işlem görüyor.

(ICC) Intelligent Commerce Chain
ICC'nin airdrobuna katılmıştım öyle aman aman çok fazla bir miktar elimde yok. Fakat ICC EtherDelta ve Token.Store borsalarında işlem görüyor.

(PLS) Please Token
PLS bir seyahat projesi idi. Bu projenin bounty kampanyasına hatta makalesine bile katılmıştım. Elimde hatırı sayılır miktarda halen mevcut olup, PLS EtherDelta borsasında işlem görüyor.

(DNL) Donocle Token
Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. Bende çok fazla mevcut değil. DNL sadece EtherDelta borsasında işlem gördü.

(VLM) VOLUM
VLM benim cüzdanıma 17.01.2020 tarihinde geldi. Bu projenin bounty ve airdrobuna katılmıştım. Elimde çok fazla VLM olmasa da Latoken borsasında işlem görmeye başlayacağını biliyorum. Hatta Latoken borsasında wallet adresi açık.

(SERV) Serve
Serve projesinin airdrobuna katılmıştım. Elimde bulunanların toplamı 1 dolar falan ettiği zaman Bittrex borsasına atmıştım. Bir türlü borsaya ulaşmamıştım. Akıbetini pek araştırmadım. Fakat Bittrex borsasından delist oldu. Ancak SERV şuanda Upbit, Upbit Indonesia ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(WBT) Whalesburg Token
WBT projesinin airdrobuna katılmıştım. Elimde pek para edecek kadar yok.  WBT IDEX, Bilaxy ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(WLO) WOLLO (Eski adı Pigzbe)
WLO Stellar tabanlı bir proje. Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. WLO şuanda Bitfinex ve Stellarport borsalarında işlem görüyor.

(OCEAN) Poseidon
Poseidon projesinin bounty kampanyasına katılmıştım. OCEAN Stellar tabanlı bir proje. OCEAN şuanda sadece Stellarport borsasında işlem görüyor.

(BTZ) Bitzon
Stellar tabanlı bir başka proje Bitzon. BTZ porjesinin bounty kampanyalarına katılmıştım. Ayrıca airdrobuna da katıldım. BTZ şuan sadece Stellarport borsasında işlem görüyor.

(SVRN) Sovren
Sovren projesinin bounty kampanyasına katılmıştım. Bu proje baya sıkıntılar yaşadı. SVRN sadece EtherDelta borsasında işlem gördü. Gördü dememin sebebi şuan pek alım-satım olduğunu söyleyemem.

(STDEX) StableDEX
Bu projeyi airdrop-satın alma tarzı bir şekilde kazanmıştım. Çok miktarda elimde yok. Satın almadan kasıt fee ücretini göndermiştim. Zaten kendisi bir borsa olmakla birlikte STDEX, stableDEX, BitBlinx, CITEX, Zerox Exchange ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(BITS) Bitcoinus
Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. Kampanyadan pek bir şey gelmese de BITS EtherDelta, IDEX, Token.Store, HitBTC ve Stex borsalarında işlem görüyor.

(BWT) Bittwatt
Bittwatt projesinin bounty kampanyasına katılmıştım. Yeşil enerji projesi ve umutlu olduğum projelerden birisi, elimde bir miktar var. BWT Sistemkoin, EtherDelta, IDEX ve Zerox Exchange borsalarında işlem görüyor.

(ESO) Entrepreneur Shop
Entrepreneur Shop projesinin bounty kampanyasına katılmıştım. ESO sadece EtherDelta borsasında işlem gördü. Şuan için işlem görüyor demek mümkün değil.

(DST) Dragon Series Token
Bu projenin airdrobundan 5 tane gelmişti gülünecek bir rakam çünkü 14 Septilyon adet DST Token var. 14 Septilyon, 14 Katrilyona 3 tane daha .000 eklenmesi demek. Fakat elinde milyar, trilyon adet bulunanlar için yinede DST Zerox Exchange ve DDEX Hydro borsalarında işlem görüyor.

(PDI) Pindex
Pindex'in hem bounty hem de airdrobuna katılmıştım. Elimde bir miktar olduğundan PDI Latoken, EtherDelta ve Zerox Exchange borsalarında işlem görüyor. Çok aktif işlem olmadığını belirtmeliyim.

(XCT) xCrypt Token
XCT'nin bountysine katılamamıştım. Fakat airdrobuna katılabilmiştim. Çok az miktarda gelmiş olmasına rağmen XCT P2PB2B, Latoken, Bitractic ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(ROX) Robotina
ROX projesinin bountysine katıldım. Gerçekten değerleneceğini düşündüğüm projelerden birisi, elimde para edecek kadar olması hasabiyle yakın takipteyim. ROX HitBTC, Mercatox, IDEX, Catex, WhiteBit, Bitsten, Bitractic, Coinlim, EtherFlyer ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(MOC) Mossland
Zamanında çok değerlenen ve ilerleyen zamanlarda yine değerlenecek çok güzel bir oyun projesi, projenin bounty kampanyasına katılmıştım. MOC Upbit, GoPax, Bittrex ve Kyber Network borsalarında işlem görüyor.

18.01.2020 tarihi itibari ile yukarıda bahsi geçen token ve coinlerin borsalarını sizlerle paylaştım. Borsada bulamadığınız veya bulduğunuz token veya coinler varsa burada paylaşabiliriz. Ayrıca her gün yeniden listeye eklemeler yapacağım. ARAW ve XST token/coin ile ilgili bilgiyi lossnet arkadaşımız bilgilendirdi. Bu arada bazı token ve coinler borsalarda işlem görüyorsa da alım-satımın o kadar yüksek olmadığı token ve coinler mevcuttur. Bu arada buradaki token veya coinler kesinlikle satın alma tavsiyesi değildir. Cüzdanınızda bulunabilecek token veya coinlerin hangi borsalarda olduğu ile ilgili bilgi vermek amacıdır.
_______________________________________________________________________________ ___________________________________________

(WZI) Wizzle Infinity Token
Ne zaman olduğunu hatırlamadığım bir zamanda airdroptan bir miktar geldi. WZI IDEX ve EtherDelta borsasında işlem görüyor. Fakat şuan aktif bir işlem yok.

(BAX) BABB
Yıllar önce Surremit sayesinde tanıştığım bir proje BAX. O dönem makalesine ve video bountysine katılmıştım. Hatırı sayılır miktarda gelmişti. Bankacılık üzerine bir proje. İleride zaten bankaların blockchaini kullanmaya çalışacağı için hali hazırda değerlenebilecek bir proje diye elde tutuyorum. BAX CoinTiger, KuCoin, ChainX, IDEX ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(DXG) DEXAGE
DXG projesinin bountysine katılmıştım. Afrika kökenli bir proje olmasına rağmen EtherDelta üzerinden alım-satım aktif olarak devam ediyor. DXG sadece EtherDelta borsasında işlem görüyor.

(KICK) KickToken
KickToken projesine nasıl veya nerden katıldığımı hatırlamıyorum. Eminde değilim çoğu kişiye geldi mi diye? Fakat ciddi rakamda KICK token gelmişti bana, 24 centi görmüş. KICK HitBTC, KuCoin, Mercatox, Sistemkoin, Exmo, Coinsbit, IDEX ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(CIC) CIChain
Para etse de etmese de elimdeki çöp coinlerin başında geliyor. Çünkü elimdeki 1 cent bile etmiyor. Her neyse CIC aktif alım satımı olmasa da EtherDelta ve IDEX borsalarında işlem görmüştür.

(KRC) Kurecoin
Para etmeyen ve çöp coinlerin arasında KRC yer alıyor. KRC Zerox Exchange ve EtherDelta borsalarında işlem gördü.

(MOLK) MobilinkToken
Bu projenin airdrobuna katılmıştım. MOLK Yobit, Mercatox ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(COY) CoinAnalyst
COY bana nasıl geldi pek emin değilim ama airdroptan gelmiş olabilir. COY ExMarkets ve EtherDelta borsalarında aktif bir şekilde işlem görüyor.

(DIW) DIW Token
DIW projesinin airdrobuna katılmıştım. DIW EtherDelta borsasında aktif bir şekilde işlem görüyor.

(OTP) OTPPAY
Aslında adı güzel gibi gözükse de çöp coinlerden birisi de bu. OTP EtherDelta borsasında aktif bir şekilde işlem görmüyor. Alım-satım yok denecek kadar. 2 tane alım satım işlemi mevcut.

(AVX) AVXChange
AVX'in bounty kampanyasına katılmıştım. Baya yüklü miktarda gelmişti. AVX EtherDelta borsasında işlem görüyor.

(VLR) Valorem
VLR airdrobuna katılmıştım. Elimde para edeceğini düşünmediğim miktarda mevcut. Bu nedenle çöp listesine girer benim cüzdanımda, fakat elinde yüklü olanlar için VLR Token.Store, EtherDelta ve DDEX borsasında işlem görüyor.

(APOD) AirPod
AirPod projesi aslında çok mantıklı bulduğum ama geleceği konusunda emin olamadığım projelerden birisiydi. Bu projenin bountysine katılmıştım. APOD Livecoin ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(BXA) Blockchain Exchange Alliance
BXA'nın takip bountysi gibi bir şeyine katılmıştım. BXA Bitmax, Bithumb Global, Hotbit, Probit ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(WAY) Hiway
Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. WAY EtherDelta borsasında işlem gördü.

19.01.2020 tarihi itibari ile yukarıda bahsi geçen token ve coinlerin borsalarını sizlerle paylaştım. Bu arada buradaki token veya coinler kesinlikle satın alma tavsiyesi değildir. Cüzdanınızda bulunabilecek token veya coinlerin hangi borsalarda olduğu ile ilgili bilgi vermek amacıdır.
_______________________________________________________________________________ ___________________________________________
(TKLN) Taklimakan
Arkadaşımız bu projenin airdrobuna katılmış. TKLN çöp tokenler arasında ilk sırada yer alıyor. TKLN EtherDelta ve IDEX borsalarında işlem görmüş ve pasif durumda.

(BAZ) Bazooka
Arkadaşımız bu projenin airdrobuna katılmış. BAZ token airdroptan çok güzel kazanç sağlamışa benziyor. 1 BAZ = 0,184 Dolar gözüküyor. BAZ EtherFlyer ve EtherDelta borsalarında aktif olarak işlem görüyor.

(INE) IntelliShare
Arkadaşımız bu projenin hem bounty hem airdrobuna katılmış. Gayet güzel kazanç bırakacak miktarda gelmiş. 1 INE = 0,01 Dolar gözüküyor. INE Biki, EXX ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(TSHP) 12Ships
Arkadaşımız bu projenin airdrobuna katılmış. TSHP Upbit, Hotbit ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(NOKU) NOKU Token
Arkadaşımız bu projenin airdrobuna katılmış. NOKU Livecoin, TheRockTrading, EtherDelta ve DDEX borsalarında işlem görüyor.

(XRM) Aerum
Arkadaşımız bu projenin airdrobuna katılmış. XRM Latoken ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

20.01.2020 tarihi itibari Telegram'da bir arkadaşın ricası üzerine yukarıda bahsi geçen token ve coinlerin borsalarını sizlerle paylaştım. Bu arada buradaki token veya coinler kesinlikle satın alma tavsiyesi değildir. Cüzdanınızda bulunabilecek token veya coinlerin hangi borsalarda olduğu ile ilgili bilgi vermek amacıdır.
(HBZ) Helbiz
Projenin amacı aslında gelecekte değerlenebilecek bir amaç. Zaten hali hazırda İtalya'da kullanılıyor. Helbiz bana Surremit sayesinde gelmişti. HBZ HitBTC, Mercatox, Sistemkoin, Bitlish, IDEX ve EtherDelta borsalarında aktif olarak işlem görüyor.

(GMB) GMB
Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. Hatırı sayılır miktarda elimde bulunuyor. GMB ProBit Exchange, BW.com, IDAX, Digifinex ve EtherDelta borsalarında işlem görüyor.

(FRM) Ferrum Network
Bu projenin, airdrop, bounty ve kendi sitesinden kampanyalarına katılmıştım. FRM Bitmax, IDEX ve Binance DEX borsalarında işlem görüyor.

21.01.2020 tarihi itibari ile yukarıda bahsi geçen token ve coinlerin borsalarını sizlerle paylaştım. Bu arada buradaki token veya coinler kesinlikle satın alma tavsiyesi değildir. Cüzdanınızda bulunabilecek token veya coinlerin hangi borsalarda olduğu ile ilgili bilgi vermek amacıdır.
Uzun bir aranın ardından tekrar sizlere bu konuyu devam ettiriyorum.
(HEX) HEX
Bu projenin büyük ihtimalle telegramdan airdrop kampanyasına katıldım. Bir miktar HEX 31.01.2020 tarihinde bana gelmiş. HEX Saturn Network, Bitcoin.com, BitBlinx, Uniswap ve Etherdelta borsalarında işlem görüyor.

(BWT) Bittwatt
Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. BWT Sistemkoin, Etherdelta, IDEX ve Zero Exchange borsalarında işlem görüyor.

(DROP) Dropil
Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. DROP Bitmart, IDEX, Tidex ve Etherdelta borsalarında işlem görüyor.

(SKCH) Skychain Global Token
Bu projenin bounty kampanyasına katılmıştım. Bountyden öyle fazla bir şey gelmedi. SKCH Livecoin, Etherdelta ve IDEX borsalarında işlem görüyor.

(BOUTS) BoutsPro
Bu projenin airdrop kampanyasına katılmıştım. BOUTS Mercatox, YoBit, Etherdelta, Forkdelta ve Token.Store borsalarında işlem görüyor.

(0xETD) 0xETD Diamond
Bu projenin airdrop kampanyasına katılmıştım. 200 milyar adet elimde mevcut. 0xETD Bamboo Relay ve Zerox Exchange borsalarında işlem görüyor.

31.01.2020 tarihi itibari ile yukarıda bahsi geçen token ve coinlerin borsalarını sizlerle paylaştım. Bu arada buradaki token veya coinler kesinlikle satın alma tavsiyesi değildir. Cüzdanınızda bulunabilecek token veya coinlerin hangi borsalarda olduğu ile ilgili bilgi vermek amacıdır.
Umarım bu yazı sizlere faydalı olmuştur. Yukarıda da söylediğim gibi her gün listeyi güncellemeye çalışacağım. Sizden istek gelmesi halinde de istediğiniz token ya da coini araştırıp borsasını bulmaya çalışacağım.
1715399874
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715399874
Reply with quote  #2

1715399874
Report to moderator
1715399874
Hero Member
*

Ignore
1715399874
Reply with quote  #2

1715399874
Report to moderator
1715399874
Hero Member
*

Ignore
1715399874
Reply with quote  #2

1715399874
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715399874
Hero Member
*

Ignore
1715399874
Reply with quote  #2

1715399874
Report to moderator
1715399874
Hero Member
*

Ignore
1715399874
Reply with quote  #2

1715399874
Report to moderator
1715399874
Hero Member
*

Ignore
1715399874
Reply with quote  #2

1715399874
Report to moderator
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1092
Merit: 261

View Profile
January 17, 2020, 11:14:23 PM

https://coinmarketcap.com/ böyle bi site var hocam oradan tokeni coini aratıp bakabiliyorsunuz.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 17, 2020, 11:22:32 PM

https://coinmarketcap.com/ böyle bi site var hocam oradan tokeni coini aratıp bakabiliyorsunuz.

Borabit, ecoinex, HIBIT, PACTBIT, webitrx ve webitrxhk şu borsaların hiç birisini duydun mu? Yada verdiğin linkte bu borsalar var mı? Bir bak üstad. Araştırıp ekledim. Coinmarketcapta burada bulunan token veya coinlerin çoğu veya borsaların çoğu gözükmemektedir. Yine de bu işe yeni başlamış biriymişim gibi yorum yaptığın için teşekkür ederim.
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1616

View Profile WWW
January 18, 2020, 03:59:33 AM
Last edit: January 18, 2020, 04:16:42 AM by Vispilio
Merited by Blacknavy (1)

Bu az bilinen "şaibeli" borsaların çoğu şu anda (2020'den itibaren) KYC bahanesiyle kullanıcı işlemlerini kısıtlamaya başladı, bazen de belli bir token'ın fiyatını özellikle sahte olarak yüksek göstermek için depositleri hatta trading'i uzun süre kapalı tutuyorlar ama fake hacim görünüyor vs...

Bir ürünün Aktif olarak işleme açık olduğu borsalar diye bir ayrım yaparsak böyle bir liste daha faydalı olur.

yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
January 18, 2020, 07:36:25 AM

Güzel bir başlık olmuş, CMC'de olmayan bi' dünya token mevcut zira. Ek olarak, her token için ona ait contract adresini de yazarsanız olası bir karışıklığın da önüne geçmiş olursunuz.
GrinZ
Legendary
*

Activity: 1572
Merit: 1002

View Profile
January 18, 2020, 07:52:23 AM

Cmc de listelenmeyen veya şaibeli borsalarda listelenecek projelerden uzak duruyorum şahsen. Aslında bu tamamen bounty ile alakalı diyebiliriz gerçi şimdi çoğu proje yol haritasını detaylandırıyor. Dikkat edilmesi gereken bir kaç unsurdan birisi de bu diyebilirim.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
January 18, 2020, 09:30:55 AM

Borabit, ecoinex, HIBIT, PACTBIT, webitrx ve webitrxhk şu borsaların hiç birisini duydun mu? Yada verdiğin linkte bu borsalar var mı? Bir bak üstad. Araştırıp ekledim. Coinmarketcapta burada bulunan token veya coinlerin çoğu veya borsaların çoğu gözükmemektedir. Yine de bu işe yeni başlamış biriymişim gibi yorum yaptığın için teşekkür ederim.

bu webit'le ilgili geçenlerde bir grupta çok fena şeyler döndü. Epey para kaptıran var. Hesapları askıya aldıkları yetmezmiş gibi insanlara paralarını da iade etmiyorlar. Coinbene, hitbtc de dahil şu yukarıda bahsettiğiniz hiç bir borsaya güven olmaz.

bir dönem bittrex'de epey hesap blokelenmişti ama bu hesaplar trade edebiliyor, hesaplarına ulaşabiliyorlardı ve bir güven hissi vardı. Bunlarda din, iman yok. Soru sorarsın cevap vermezler, hesabı açmazlar. KYC evrağı gönderirsin ne yapacakları belli değil... Bounty tokeni satmak için bile doğru değil bence kullanmak. Olay tokense, etherdelta veya forkdeltayı kullanın diğerleri içinde bekleyebildiğiniz kadar bekleyin.
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 18, 2020, 11:16:32 AM

Hocam, aramıza hoşgeldin. Öncelikle paylaştığın bilhiker için teşekkür ederim.
Adı geçen tokenlerin hiçbirisi bende yok. Bir ara bu data ile ilgili farklı tokenler çok çıktı sanki. Bana da da data adı ile geldi ama değeri hiç yoktu. O zamanlar etherdelta da satıyordum tokenleri.

SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 18, 2020, 01:23:51 PM

Değerli arkadaşlar öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederim. Şimdi güvenilir olmayan borsalar ile ilgili kısaca bir bilgi vereyim. Genelde bilmediğim borsalara üye olduğum zaman ben kesinlikle 2. seviyeye geçmiyorum. Yani KYC yapmıyorum. O zaman günlük 2 BTC'lik limitim oluyor. Yani şunu anlatmak istiyorum. Mesela DATAx projesi elimde 1 dolarlık var o zaman KYC ne gerek var değil mi? He şunu da belirteyim mesela Bittrex'e SERVE token yolladım Bittrex bahaneler ile SERVE token gitti. Yani oldu mu her yerde oluyor. Ondan sonra Cryptopia borsasında coinlerim vardı. Şimdi bi türlü açılmadı. Yani her yerde olabilir.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
January 18, 2020, 01:44:00 PM

Teşekkürler hocam, elinize sağlık...
Tek tek aramaktansa, herkes bu listeye katkı sağlayıp elindekileri yazsa faydalı bir kaynak haline gelir. Borsanın dandik olup olmaması asıl meselemiz değil bence. Binlerce coin/token var airdroplardan, imzalardan dağıtılan ve CMC'de listelenmeyen. Bunlar elbette az-çok para ediyor. Satıp çıkmak için o borsaya girmek gerekiyor sonuç olarak. İlla şaibeli borsa ile aylarca trade yapacak değiliz elbette. Bilgi bilgidir, değerlendirmek lazım.

Aklıma gelenleri yazayım buraya:

ARAW (ARAW): 2018'in gözde bountylerinden biriydi. Çok katılımcısı vardı. Şimdilerde unutulmuş görünüyor. Fiyat/hacim yerlerde...
Listelendiği borsalar: P2PB2B, Hotbit, Mercatox, Latoken.

SATURN (XSAT): Uzun dönem devam eden bountysi vardı. Birkaç borsadan delist edilmiş. Şimdi sadece Forkdelta'da görünüyor.

dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
January 18, 2020, 01:46:42 PM

Reis bendede var bir o kadar coin kötü yanı hangisinin hangi borsada olduğunu bile bilmiyorum.Etherscandan kontrol ediyorum.çer çöp hepsi artmaya başlarsa kontrol ederim.2 yıldır falan nefessiz düşüyor namussuzlar Cheesy
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
January 18, 2020, 01:49:14 PM
Last edit: January 18, 2020, 02:39:58 PM by trendcoin

özellikle bounty severler için, bounty ve airdrop'tan gelen bazı coin ve tokenleri takip etmek neredeyse imkansız hale geliyor. rebradingler, swaplar, uzun atlamalar olimpiyatlar derken, arkadaşların izlerini takip etmek mümkün olmuyor. bu yüzden basit bir kaç aramayla bulunabilir bir liste de olsa, derlenmiş olması sebebi ile değerli olmuş. (CCL) Cyclean ve (SOZ) Secrets of Zurich tokenleri borsaya çıkar çıkmaz para ettiği an satmıştım. CNN, OCN, DATx ve VeriME ise fee'yi bile karşılayamayacak kadar az var, bu sebeple etherscan'da pul koleksiyonu olarak yer kaplayacaklar. liste için tekrar teşekkürler.

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 18, 2020, 05:02:40 PM

özellikle bounty severler için, bounty ve airdrop'tan gelen bazı coin ve tokenleri takip etmek neredeyse imkansız hale geliyor. rebradingler, swaplar, uzun atlamalar olimpiyatlar derken, arkadaşların izlerini takip etmek mümkün olmuyor. bu yüzden basit bir kaç aramayla bulunabilir bir liste de olsa, derlenmiş olması sebebi ile değerli olmuş. (CCL) Cyclean ve (SOZ) Secrets of Zurich tokenleri borsaya çıkar çıkmaz para ettiği an satmıştım. CNN, OCN, DATx ve VeriME ise fee'yi bile karşılayamayacak kadar az var, bu sebeple etherscan'da pul koleksiyonu olarak yer kaplayacaklar. liste için tekrar teşekkürler.

Açıkçası benim elimde de o kadar para etmeyen tokenler var ki pul almaya yetmez Smiley O nedenle saklamalık olarak duruyor. Fakat bazı arkadaşlarımızın elinde belki çok vardır. O yüzden faydalı olsun diye kalıcı bir konu oluşturmak istedim. Sonuçta bende yarın buradan şu token nerdeymiş dememiş olurum Smiley
Madenci_34
Member
**

Activity: 560
Merit: 16

Proof-of-Stake Blockchain Network

View Profile WWW
January 18, 2020, 05:37:12 PM

Faydalı bir başlık ama sana iletilenlerle baya uğraştırıcı bir iş olacak, sürekli güncel tutmak zahmetli, eline sağlık.

SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 18, 2020, 05:51:33 PM

Faydalı bir başlık ama sana iletilenlerle baya uğraştırıcı bir iş olacak, sürekli güncel tutmak zahmetli, eline sağlık.

Güncel tutmak için çabalayacağım. Zahmetli olsada sıkıntı değil. Hiç değilse elimizde bulunanlar para ediyorsa değerlendiririz. Bende öğrenmiş oluyorum. Uzun zamandır elimdekiler hangi borsada diye düşünüyordum. Hem buna da cevap bulmuş oluyorum. Gelenleri de ekliyorum. Bu arada teşekkür ederim.
gospodin
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1461

Cashback 15%

View Profile WWW
January 18, 2020, 07:05:39 PM

@skylords forumun özetini çekmiş: çöplük cuzdanlilar:)

Tokenlere bakınca da çoğu adını hatirlayamadigim bounty platformundan gelmiş gibi. Zaman geliyor en boktan token bile para ediyor ama bence bizim bu copler hiçbir zaman para etmeyecek. Private keyleri yakmak gerekiyor.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 18, 2020, 07:12:03 PM

Tokenlere bakınca da çoğu adını hatirlayamadigim bounty platformundan gelmiş gibi. Zaman geliyor en boktan token bile para ediyor ama bence bizim bu copler hiçbir zaman para etmeyecek. Private keyleri yakmak gerekiyor.

Keşke şöyle bir sistem olsa, 1 dolar etmeyen tokenleri ücretsiz yakacak ve 0,5 centlik bize ETH verecek. Bu sistem olsa ne iyi olur değil mi Smiley o zaman gereksizlerden kurtulurken kazanırız Smiley Ama para eden coinlerde var gerçekten, ROX gibi. O yüzden yazayım dedim. Birde örnek DST diye token var 14 septilyon nedir ya Cheesy 5 adet göndermişler bana airdroptan Smiley Güler misin ağlar mısın Smiley
kartepe
Full Member

Activity: 490
Merit: 104

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
January 18, 2020, 08:47:42 PM

Keşke şöyle bir sistem olsa, 1 dolar etmeyen tokenleri ücretsiz yakacak ve 0,5 centlik bize ETH verecek. Bu sistem olsa ne iyi olur değil mi Smiley o zaman gereksizlerden kurtulurken kazanırız Smiley Ama para eden coinlerde var gerçekten, ROX gibi. O yüzden yazayım dedim. Birde örnek DST diye token var 14 septilyon nedir ya Cheesy 5 adet göndermişler bana airdroptan Smiley Güler misin ağlar mısın Smiley

Rox , bountyhive nin iş yapan belki de tek bountysi. Bir iki tane daha var adı aklıma gelmedi. Bana da o dönemlerde 300-400 adet civarı gelmişti ama sattım. Bir Biga sezonu geçerse rox daha iyi yerlere gelme potansiyeli var bence.

SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
January 18, 2020, 09:00:23 PM

Rox , bountyhive nin iş yapan belki de tek bountysi. Bir iki tane daha var adı aklıma gelmedi. Bana da o dönemlerde 300-400 adet civarı gelmişti ama sattım. Bir Biga sezonu geçerse rox daha iyi yerlere gelme potansiyeli var bence.

Ben baya elimde tuttum. HODL yaptım umarım güzel seviyelere gelir beni güldürür Smiley
The Young Turk
Legendary
*

Activity: 1176
Merit: 1013

DAVID CHAUM's xx coin SALE IS NOW LIVE!

View Profile
January 18, 2020, 09:20:18 PM

Nereye gideceği belli olmayan bir sürü coin toplanmış. Emeğinize sağlık ama bu coinleri elinizde bulunduruyorsanız büyük bir beklentiniz olmasın. Belki yıllar sonra içlerinden biri yükseliş gösterebilir ama pek fazla yatırım alabilecek projeler değil. Bountyden geldiyse ne kadar kazansanız kardır.

███████                   
                      ██████████                        ██       
                       ████████████                  ███       
                                ██████████           █████       
                                        ███████      ██████         
██████                  ███████     ████
████████                ██████     ██   
██████████        ████████           
███████████    █████████           
████████    ████████

███████    ████████       
              ██████    █████████████