Bitcoin Forum
May 02, 2024, 03:03:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: BTC Stabil Artıştayken ETH Neden Agresif - GOLD Token  (Read 154 times)
Reiju (OP)
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
February 12, 2020, 10:37:00 PM

BTC herkezin bildiği gibi fiyat belirleyici olarak yükselişe geçtiği dakikadan itibaren 2 yıldır artışı bekleyen bütün  altcoinlerle birlikte yatırımcılarını sevindiriyor fakat özellikle ETH sert ve agresif bir şekilde yükselişine devam ediyor balina etkisimi , herzamanki yatırımcı topla sonra elindeki yüklü miktardaki ETH yi serbset bırak piyasanın içine et taktiğimi önümüzdeki günlerde görecez
ETH yatırımı nekadar mantıklı ? yükseliş bu şekilde mi devam edecek ?
Büyük şirketler ellerinde biriktirdikleri tokenlerini bir tweet ile aniden çok değerli hale getiriyor ,  googlenin HBAR yönetiminde olduğunu açıklamasından sonra ki artışı herkesin malumu arkasından LINK hamlesi geldi google öncülüğünde başlayan bu hareketler diğer yatırımcı şirketler tarafından da bana göre kendilerinin yarım yaptığı coinler üzerinde artışlar yaptıracak hamleleri olacaktır . Sizlerin tahminleri var ise yatırım yapmak isteyenlere buradan tahminlerinizi söyleyerek kar elde etmelerini sağlaya bilirsiniz diye düşünüyorum.
Ayrıca GOLD token gibi tokenler ise mevcut artışta yükselişten ziyade düşüş gösterdi bunda form daki bounty dağıtımlarının etkili olduğunu aylık ödemelde ödemelerini alan katılımcıların fiyat grafiğini düşürdüğünü düşünüyorum bunun gibi token bulunduranların biraz sabırlı davranmalarını ve şu sıralar 48 $ seviyesinde olan GOLD tokenin en kötü 55 $ seviseyise kısa zamanda çıkacağı düşüncesindeyim . Tabi Türkçe ANN sayfasının yöneticisi Kalemder daha iyi bilir ve sayfasına yorum olarak yapabilirsiniz benim elimde bir miktar bulunmakta o yüzden takipte olduğum için belirtmek istedim sizlerin de görüşlerini almak isterim.
1714662190
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714662190
Reply with quote  #2

1714662190
Report to moderator
1714662190
Hero Member
*

Ignore
1714662190
Reply with quote  #2

1714662190
Report to moderator
1714662190
Hero Member
*

Ignore
1714662190
Reply with quote  #2

1714662190
Report to moderator
Each block is stacked on top of the previous one. Adding another block to the top makes all lower blocks more difficult to remove: there is more "weight" above each block. A transaction in a block 6 blocks deep (6 confirmations) will be very difficult to remove.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 12, 2020, 10:52:20 PM

bu metinden ne anlamaliyiz Grin
altcoin tavsiyesi istiyosun galiba hem de tüm metin bold bi şekilde.
Reiju (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2020, 11:14:49 PM

bu metinden ne anlamaliyiz Grin
altcoin tavsiyesi istiyosun galiba hem de tüm metin bold bi şekilde.
1. ETH neden bukadar agresif artıyor merak ettim bilmiyorum şahsen
2. GOLD satmayın tavsiyesinde bulundum nacizane
3. Tahmini olan veya şirketlerin elindeki tokeni bilen varsa ben mesala google ne almış ne nereye ortak bilmem haberde gördüm ama sizin gibi üyelerin kulağımı delik daha mı iyi takip ediyorlar yoksa telegram kanallarındamı görüyorlar bilmiyorum ama bu tür tokenleri söylerlerse yatırım yapmak için fırsat olabilir . diye düşünüyorum
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
February 12, 2020, 11:47:56 PM

Bundan 57 gün önce 116 dolara satılan Ethereum’u bugün 275 dolardan alım fırsatı gösteren nedir bilmiyorum. Bir ara 80 dolar olmuştu, piyasa o kadar olumsuz bi havadaydi ki o seviyede alim yapmaya korkmuştum. Sonra 365’e çikip 116’ya kadar dustu ben de 180-120 arası uzun vadeli alım yaptım. Ben duserken satin aldim, parcali aldim, parcali aldiğim için de paramin %45’i dolarda kaldi. 120 dolar son alim noktamdi, kalan %45’i zaten atl’den almaya baslayacaktim yani 80 dolar.

Şu an ne alim yapiyorum, ne de satim. Dipten aldiysan arkana yaslanip izliycen, panik yok, kaçan bir şey yok. Ama duserken almadigin bir seyi yukselirken satin almiycan da. Yani paramin %45’i ile yatirim falan yapmayacagim. Benim kumarim %55’imle devam ediyor. Allah ne verirse aliriz, vermezse de sıkıntı yok.

Hayat bu olm, kendini riske atmiycan, risksiz bir sekilde alabildigini alcan.
kârda 1 sevinirsin, zararda 5 üzülürsün.
bu devirde asil kâr para kaybetmemek.

token moken de çocuk işi, koskoca adamlarin gerçek delikanli btc varken çocuk gibi bir websitesi iki yakişikli logoya kanmasina anlam veremiyorum. onlar zaten donlarina kadar kaybedecek, doğal seçilim.
Reiju (OP)
Newbie
*

View Profile
February 12, 2020, 11:59:23 PM

Bundan 57 gün önce 116 dolara satılan Ethereum’u bugün 275 dolardan alım fırsatı gösteren nedir bilmiyorum. Bir ara 80 dolar olmuştu, piyasa o kadar olumsuz bi havadaydi ki o seviyede alim yapmaya korkmuştum. Sonra 365’e çikip 116’ya kadar dustu ben de 180-120 arası uzun vadeli alım yaptım. Ben duserken satin aldim, parcali aldim, parcali aldiğim için de paramin %45’i dolarda kaldi. 120 dolar son alim noktamdi, kalan %45’i zaten atl’den almaya baslayacaktim yani 80 dolar.

Şu an ne alim yapiyorum, ne de satim. Dipten aldiysan arkana yaslanip izliycen, panik yok, kaçan bir şey yok. Ama duserken almadigin bir seyi yukselirken satin almiycan da. Yani paramin %45’i ile yatirim falan yapmayacagim. Benim kumarim %55’imle devam ediyor. Allah ne verirse aliriz, vermezse de sıkıntı yok.

Hayat bu olm, kendini riske atmiycan, risksiz bir sekilde alabildigini alcan.
kârda 1 sevinirsin, zararda 5 üzülürsün.
bu devirde asil kâr para kaybetmemek.

token moken de çocuk işi, koskoca adamlarin gerçek delikanli btc varken çocuk gibi bir websitesi iki yakişikli logoya kanmasina anlam veremiyorum. onlar zaten donlarina kadar kaybedecek, doğal seçilim.

ben şahsen çok şükür al sattan şuan 2 eth kazandım sadece dalgalanmalardan ve nedense koinexde ETH 40 tl en kötü önden gidiyor buda benim çok işime geldi dip fiyattan alım yaptım ama 150 yi gördüğü anda hemen sattım ilk düşüşte ama geri artınca tahminlerimde yanılmadım ve geri satın aldım şuan 2 eth kazanmış durumdayım toplamda fakat biraz aç gözlü durumdayım şöyle aniden 2 katına çıkcak bişey bulsam da 5 i 10 - 10 u 20 yapsam Smiley)  diye soruyorum
mesala BCH alacaktım ben en başta çünkü ondan çok kar ettim zamanında ama gidip eth aldım şuan çok pişmanım ani ve çok ucuk artıyor ETH de düşüş potansiyeli taşıyormu taşımıyormu bilemiyorum haber siteleri sürekli artcak diyor olumsuz haber arıyorum satmak için Smiley
Blacknavy
Legendary
*

View Profile
February 13, 2020, 12:10:59 AM

doge 16-24 sattan alinir 40/50/70 satilir.
1 btc koyar 2 kusur btc alirsin.

ether de doge gibidir, aç şu grafiği dipten alinca garanti btc verir sana.
https://coinmarketcap.com/currencies/ethereum/

goruyo musun dipten alana ne biçim sat bazli kâr verdiğini? şimdi bu halvingdir, eth 2.0 derken satoshi bazli bi 0.033 ile bize %57 kâr verir. ee btc de 13-16k olsa biz yolumuzu buluruz. satış falan yok, çeyrek eth bile satmayacaksiniz, plani bozmayacaksiniz, ana amaç btc sayisini arttirmak. dolar kârina fazla takilma, dolar sanal bir paradir. dolar kâri piyasadan cikis yaptigin anda onemli olacak, kripto dunyasinda onemli olan btc sayisini arttirmaktir.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 13, 2020, 09:15:17 AM

Ayrıca GOLD token gibi tokenler ise mevcut artışta yükselişten ziyade düşüş gösterdi bunda form daki bounty dağıtımlarının etkili olduğunu aylık ödemelde ödemelerini alan katılımcıların fiyat grafiğini düşürdüğünü düşünüyorum bunun gibi token bulunduranların biraz sabırlı davranmalarını ve şu sıralar 48 $ seviyesinde olan GOLD tokenin en kötü 55 $ seviseyise kısa zamanda çıkacağı düşüncesindeyim . Tabi Türkçe ANN sayfasının yöneticisi Kalemder daha iyi bilir ve sayfasına yorum olarak yapabilirsiniz benim elimde bir miktar bulunmakta o yüzden takipte olduğum için belirtmek istedim sizlerin de görüşlerini almak isterim.

Selamlar! : )

Konuda adım geçince şaşırdım biraz. Gold ile ilgili bölüme cevap vereyim hocam. Gold token, Singapurdaki bir garantör firma tarafından fiyatı fiziksel altın fiyatına sabit tutulan bir stabilcoin. Arada bir takım exchance komisyonları, kasada barındırma ücretleri gibi şeyler girince ufak tefek oynamalar belki oluyordur ama coinmarket verilerine göre bakınca 48 dolar seviyesine pek indiğini göremedim. 49-50 dolar arasında.

https://coinmarketcap.com/currencies/digital-gold/

Zaten altın fiyatıda bu aralar 49-50 dolar fiyat bandında. Bounty'de çok fazla dağıtım olmuyor aslında. Hep topu 10-20 imza katılımcısı dışında bounty ödemesi yapılmıyor pek. Mevcut durumdaki ödemeler GOLD'un fiyat dengesini bozacağını sanmam. Doğrusu bende geldiği gibi bozuyorum çünkü trade yapıyorum altcoin piyasalarında.

Not: Bu arada yorum ve önerileriniz için teşekkürler. Yazılarınızda full kalın yazı tipi kullanmamanızı ve mümkünse en az iki paragrafa bölmenizi öneririm. Okuyucunun göz sağlığı açısından bu şekilde yazmak daha sağlıklı olacaktır. Selamlar sevgiler...

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Reiju (OP)
Newbie
*

View Profile
February 13, 2020, 11:47:34 AM

Selamlar! : )

Konuda adım geçince şaşırdım biraz. Gold ile ilgili bölüme cevap vereyim hocam. Gold token, Singapurdaki bir garantör firma tarafından fiyatı fiziksel altın fiyatına sabit tutulan bir stabilcoin. Arada bir takım exchance komisyonları, kasada barındırma ücretleri gibi şeyler girince ufak tefek oynamalar belki oluyordur ama coinmarket verilerine göre bakınca 48 dolar seviyesine pek indiğini göremedim. 49-50 dolar arasında.

https://i.ibb.co/3rFN1HD/Screenshot-19.jpg
https://coinmarketcap.com/currencies/digital-gold/

Zaten altın fiyatıda bu aralar 49-50 dolar fiyat bandında. Bounty'de çok fazla dağıtım olmuyor aslında. Hep topu 10-20 imza katılımcısı dışında bounty ödemesi yapılmıyor pek. Mevcut durumdaki ödemeler GOLD'un fiyat dengesini bozacağını sanmam. Doğrusu bende geldiği gibi bozuyorum çünkü trade yapıyorum altcoin piyasalarında.

Not: Bu arada yorum ve önerileriniz için teşekkürler. Yazılarınızda full kalın yazı tipi kullanmamanızı ve mümkünse en az iki paragrafa bölmenizi öneririm. Okuyucunun göz sağlığı açısından bu şekilde yazmak daha sağlıklı olacaktır. Selamlar sevgiler...

hımm ben bountyden 2 tane  aldım satam ozaman öyle absürt bir düşüş yada çıkış olmaz anladığım kadarıyla .
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
February 13, 2020, 07:49:23 PM

...
hımm ben bountyden 2 tane  aldım satam ozaman öyle absürt bir düşüş yada çıkış olmaz anladığım kadarıyla .

Tabi ki bir şey olmaz hocam, yapıştır gitsin. Adamlar o kadar teminat göstermişler. Borsalarda bile Gold'un stabil kalması için sell/buy wallar kurmuşlar. Yani bounty'den bir şey olmaz. Siz direkt gold'u kendi sitesindeki market alanına girerek bozum yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa bana da yazabilirsiniz buradan. Borsalara üye olup bozdurmaktan çok daha kolay bir yol.

Tercihen ETH'ye çevirmenizi öneriyorum. ETH olunca transfer komisyonları da minimum olur. Yaklaşık 10 dakika içerisinde işlem tamamlanmış oluyor. Takas işlemi tamamen otomatik oluyor. Size verilen fiyat teklifi ve kur 15 dakika boyunca sabitleniyor. Ayrıca KYC gibi işlemler yapmanız gerekmiyor. Türkçe Whitepaper'dan da detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gold Pazar Yeri: https://gold.storage/en/market

Takas ekranından ön izleme:

Kripto Para Rehberi: Koinmen
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████