Bitcoin Forum
May 23, 2024, 05:35:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Trust Wallet'in Coini TWT Coin Tartışma  (Read 736 times)
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
May 26, 2020, 08:22:44 PM

SegWit BTC adresi almak için geçen aylarda indirip kurmuştum Trust'ı. Bir defa falan deneme yaptım; öyle üstün olduğu bir nokta göremedim. Binance'e ait bir cüzdan sonuçta. Elbette ki bununun coini doğrudan CMC'ye de girer, Binance'ın her yerinde de listelenir.
17men (OP)
Member
**

Activity: 314
Merit: 19

View Profile
May 26, 2020, 09:18:00 PM

Mesela walleta 1000 dolarlık btc gönderdik daha sonra bunu başka bir borsaya atmak istedik . Wallet bir gönderim ücreti almıyor mu ondan bahsediyordum 1000 dolarda kaç dolar fee kesiyor borsaya gönderirken hocam

Tam olarak bilmiyorum ama illaki fee ödenir. Ama bu fee cüzdana değil bitcoin ağına gidiyor. Çok abartılı bir miktar olacağını düşünmüyorum. ethereum ile transfer yapmak bana göre btc'den daha ucuz. ama şu aralar ethereum ağında da hayvan gibi bi yoğunluk varmış. en güzeli ledger alıp işin acelesine göre fee'yi ayarlamak.

buy me a beer with ETH : 0x71b959c89ca613cce3d7b3270149d919143c1dff
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 27, 2020, 09:21:34 AM
Merited by Kalemder (2)

Mesela walleta 1000 dolarlık btc gönderdik daha sonra bunu başka bir borsaya atmak istedik . Wallet bir gönderim ücreti almıyor mu ondan bahsediyordum 1000 dolarda kaç dolar fee kesiyor borsaya gönderirken hocam

Tam olarak bilmiyorum ama illaki fee ödenir. Ama bu fee cüzdana değil bitcoin ağına gidiyor. Çok abartılı bir miktar olacağını düşünmüyorum. ethereum ile transfer yapmak bana göre btc'den daha ucuz. ama şu aralar ethereum ağında da hayvan gibi bi yoğunluk varmış. en güzeli ledger alıp işin acelesine göre fee'yi ayarlamak.

Tabi ki BTC transferi için fee ödüyorsunuz. Burada standart bir transfer ücreti yok. Ağın yoğunluğuna göre varsayılan bir değer üzerinden de işlem yapabilirsiniz veya kendiniz ödeyeceğiniz fee'yi ayarlayarak transaction başlatabilirsiniz.
Trust wallet'ı kullanmıyorsunuz sanırım.
Şöyle anlatayım, basit şekilde cüzdan içerisinden BTC'yi seçip "gönder" diyoruz ve alıcı cüzdan adresi ile göndereceğimiz miktarı giriyoruz. sonra sağ üstten "sonraki" tuşuna basıp ilerliyoruz. Burada işlemimizin özetini ve gönder butonunu görebiliyoruz. Burada ağ ücreti varsayılan yani ağın o anki yoğunluğuna göre ortalama bir değer içerecektir. Gönder tuşuna basmadan önce üst sağda yer alan "ayar" butonuna tıklayıp "Ağ Ücreti (sats/byte)" değerini kendimiz ayarlayabiliyoruz.

Bu noktada varsayılan değeri değiştiriyorsanız hesaplamayı biliyor olmanız lazım. Aksi takdirde yüksek maliyetle BTC gönderme veya çokk uzun süre ağda askıda kalacak transaction yaratma durumunuz olabilir.
Bunun içinde şu sayfaya göz atabilirsiniz: https://bitcoinfees.earn.com/

Hatta detaylı olarak da Kalemder üstad şurada paylaşmış;
Bitcoin'in gücüne, felsefesine, hacmine hepimiz inanıyoruz. Bu yüzden herhangi bir alışverişte bitcoin kullanmayı isteriz. Fakat ağın yavaşlığı ve işlem onaylarındaki gecikmeler bizi bazen bezdirebilir. Transfer yaparken, haddinden fazla fee vermeyi hiç birimiz istemeyiz. Düşük fee verirsek işlemlerin çok geç onaylanacağını veya hiç bir zaman onaylanmayabileceğini de biliyoruz.

Önce kısaca bilgi vereyim. Bilgisi olanlar bu paragrafları geçebilir.

Bitcoin transferlerinde madenciler, fee dediğimiz ödül (harç) ücretlerinden masraflarını karşılarlar. Rasgele bir madenci işleme onay vermediği sürece işleminiz "kabul edilmiş" sayılmaz. İdeal olarak 2-3 onay beklemek gerekir (uzmanların tavsiyesi). Fee'ler işlemin büyüklüğüne göre değişir. Madenciler, ağdaki transferinizi sat/byte cinsinden sıralarlar. Yani fee(harç) büyüklüğüne göre, her byte başına bitcoin (sat, bitcoinin en küçük birimi) ödersiniz. Ne kadar çok byte o kadar çok hız demek.

Bu işlemlerinde bir borsası, pazarı var diyebiliriz. Ortalama madencilerin kabul ettiği rakamlar, aşağıda verdiğim içerikte mevcut (güncel olarak). Yani bu rehber ile fazla fee vermenize de gerek yok; az fee verip çok beklemenize de gerek yok.

Not: Bunun için farklı servislerde olabilir. Onları da ayrıca inceleyebiliriz.

Bitcoin İşlemlerinde Tahmini Süre Hesaplaması

[27 Ocak 2019 verileri]

Site: https://bitcoinfees.earn.com/#delay

Bu sitede bitcoin işlemlerinin ortalama onay sürelerini görüntüleyebiliyoruz. Yukarıdaki tabloda da gördüğünüz üzere şuanda byte başına en düşük 13-14 sat verilen işlemler en geç 40 dakikaya kadar onay alıyor. Bunu doğrulamak için az önce büyük sayılabilecek bir işlem yaptım. 13 sat verdik byte başın. İşlemim tam olarak 30 dakikada onay aldı. Daha öncede onaylanabilirdi ama işlemler rasgele yapıldığı için net dakika hesaplamak mümkün değil maalesef. Her satırda ilk çubuk son 336 saat içindeki işlem sayısını gösteriyor. İkinci çubuk son 24 saat içindeki işlem sayısını gösteriyor.

Byte başına 11 sat'tan daha düşük fee verilen işlemler gördüğünüz gibi çok daha uzun sürelerde onay alıyorlar. Böyle aksaklıklar yaşamamak adına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor bu detaya.

Fee ayarlarma işini manuel olarak çoğu borsada yapamıyorsunuz. O yüzden borsa cüzdanı kullanıyorsanız yapabileceğiniz pek bir şey yok. Binance genelde uygun fee veriyor, yine de manuel cüzdanlar kullanmak her zaman iyidir. Online olan Blockchain.info wallet yada Trust Wallet önerebilirim size. Fee'lerinizi biraz daha yüksek yazarsanız kısa sürede onaylanma şansınız daha da yükselecektir.

Önemli not: Ortalama onay süreleri için fee miktarı sürekli değişmektedir. Bugün 13 sat/byte olan ortalama yarın 20 sat olabilir. O zaman geldiğinde siz 13 sat/byte'lık bir işlem görüp işlem yaparsanız mağdur olabilirsiniz.

Ayrıca önemle hatırlatıyorum: Bazı bitcoin işlemleri hiç bir zaman onay almayabilir. Uzun süre onay almayan işlemler genelde gönderen tarafa iade edilmektedir. İşi iyi bilenler bazen çifte harcama dolandırıcılığı da yapabilir. Bu yüzden gerekli onayları almadan işlem yapmamaya dikkat edin. Onay almadan işlem yapıyorsanız (ki önerilmez), sat/byte miktarına ve gelen btc adresinin geçmişine iyi bakın.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2142
Merit: 1067

View Profile
May 27, 2020, 12:34:13 PM

Tabi ki BTC transferi için fee ödüyorsunuz. Burada standart bir transfer ücreti yok. Ağın yoğunluğuna göre varsayılan bir değer üzerinden de işlem yapabilirsiniz veya kendiniz ödeyeceğiniz fee'yi ayarlayarak transaction başlatabilirsiniz.
Trust wallet'ı kullanmıyorsunuz sanırım.
Şöyle anlatayım, basit şekilde cüzdan içerisinden BTC'yi seçip "gönder" diyoruz ve alıcı cüzdan adresi ile göndereceğimiz miktarı giriyoruz. sonra sağ üstten "sonraki" tuşuna basıp ilerliyoruz. Burada işlemimizin özetini ve gönder butonunu görebiliyoruz. Burada ağ ücreti varsayılan yani ağın o anki yoğunluğuna göre ortalama bir değer içerecektir. Gönder tuşuna basmadan önce üst sağda yer alan "ayar" butonuna tıklayıp "Ağ Ücreti (sats/byte)" değerini kendimiz ayarlayabiliyoruz.

Bu noktada varsayılan değeri değiştiriyorsanız hesaplamayı biliyor olmanız lazım. Aksi takdirde yüksek maliyetle BTC gönderme veya çokk uzun süre ağda askıda kalacak transaction yaratma durumunuz olabilir.
Bunun içinde şu sayfaya göz atabilirsiniz: https://bitcoinfees.earn.com/

Hatta detaylı olarak da Kalemder üstad şurada paylaşmış;
Bitcoin'in gücüne, felsefesine, hacmine hepimiz inanıyoruz. Bu yüzden herhangi bir alışverişte bitcoin kullanmayı isteriz. Fakat ağın yavaşlığı ve işlem onaylarındaki gecikmeler bizi bazen bezdirebilir. Transfer yaparken, haddinden fazla fee vermeyi hiç birimiz istemeyiz. Düşük fee verirsek işlemlerin çok geç onaylanacağını veya hiç bir zaman onaylanmayabileceğini de biliyoruz.

Önce kısaca bilgi vereyim. Bilgisi olanlar bu paragrafları geçebilir.

Bitcoin transferlerinde madenciler, fee dediğimiz ödül (harç) ücretlerinden masraflarını karşılarlar. Rasgele bir madenci işleme onay vermediği sürece işleminiz "kabul edilmiş" sayılmaz. İdeal olarak 2-3 onay beklemek gerekir (uzmanların tavsiyesi). Fee'ler işlemin büyüklüğüne göre değişir. Madenciler, ağdaki transferinizi sat/byte cinsinden sıralarlar. Yani fee(harç) büyüklüğüne göre, her byte başına bitcoin (sat, bitcoinin en küçük birimi) ödersiniz. Ne kadar çok byte o kadar çok hız demek.

Bu işlemlerinde bir borsası, pazarı var diyebiliriz. Ortalama madencilerin kabul ettiği rakamlar, aşağıda verdiğim içerikte mevcut (güncel olarak). Yani bu rehber ile fazla fee vermenize de gerek yok; az fee verip çok beklemenize de gerek yok.

Not: Bunun için farklı servislerde olabilir. Onları da ayrıca inceleyebiliriz.

Bitcoin İşlemlerinde Tahmini Süre Hesaplaması

[27 Ocak 2019 verileri]

Site: https://bitcoinfees.earn.com/#delay

Bu sitede bitcoin işlemlerinin ortalama onay sürelerini görüntüleyebiliyoruz. Yukarıdaki tabloda da gördüğünüz üzere şuanda byte başına en düşük 13-14 sat verilen işlemler en geç 40 dakikaya kadar onay alıyor. Bunu doğrulamak için az önce büyük sayılabilecek bir işlem yaptım. 13 sat verdik byte başın. İşlemim tam olarak 30 dakikada onay aldı. Daha öncede onaylanabilirdi ama işlemler rasgele yapıldığı için net dakika hesaplamak mümkün değil maalesef. Her satırda ilk çubuk son 336 saat içindeki işlem sayısını gösteriyor. İkinci çubuk son 24 saat içindeki işlem sayısını gösteriyor.

Byte başına 11 sat'tan daha düşük fee verilen işlemler gördüğünüz gibi çok daha uzun sürelerde onay alıyorlar. Böyle aksaklıklar yaşamamak adına mutlaka dikkat etmeniz gerekiyor bu detaya.

Fee ayarlarma işini manuel olarak çoğu borsada yapamıyorsunuz. O yüzden borsa cüzdanı kullanıyorsanız yapabileceğiniz pek bir şey yok. Binance genelde uygun fee veriyor, yine de manuel cüzdanlar kullanmak her zaman iyidir. Online olan Blockchain.info wallet yada Trust Wallet önerebilirim size. Fee'lerinizi biraz daha yüksek yazarsanız kısa sürede onaylanma şansınız daha da yükselecektir.

Önemli not: Ortalama onay süreleri için fee miktarı sürekli değişmektedir. Bugün 13 sat/byte olan ortalama yarın 20 sat olabilir. O zaman geldiğinde siz 13 sat/byte'lık bir işlem görüp işlem yaparsanız mağdur olabilirsiniz.

Ayrıca önemle hatırlatıyorum: Bazı bitcoin işlemleri hiç bir zaman onay almayabilir. Uzun süre onay almayan işlemler genelde gönderen tarafa iade edilmektedir. İşi iyi bilenler bazen çifte harcama dolandırıcılığı da yapabilir. Bu yüzden gerekli onayları almadan işlem yapmamaya dikkat edin. Onay almadan işlem yapıyorsanız (ki önerilmez), sat/byte miktarına ve gelen btc adresinin geçmişine iyi bakın.

Bilgilendirme için teşekkür ederim hocam anlık olarak değişmekte ücreti anladığım kadarıyla evet Trust kullanmadım ama indirdim kullanmayı düşünüyorum aktif olarak o yüzden bilgilenmek istemiştim teşekkürler

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
May 27, 2020, 12:43:12 PM

Mobil cüzdan kullanmak güzel ama ne kadar güvenilir tartışılır. Trust'da güzel bir cüzdan kısa bir süre aktif kullandım ama şimdi başka bir cüzdanı tercih ediyorum.
Ancak anlamadığım bir şey var. Bir cüzdanın tokeninin olmasının ne gibi bir olayı olabilir?
Başka bir sistemin içerisinde cüzdan olur ve ona ait token olur anlarım. Ama bu token bize ne gibi bir avantaj sağlayacak mesela?
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
May 27, 2020, 04:50:27 PM

Bir eksiğimiz buydu artık tam oldu demek istiyorum fakat bahsettiğimiz uygulama kendisini kanıtlamış ve çok fazla kullanıcıya sahip olduğu için maalesef hakkında olumsuz pek fazla şey söylemek mümkün değil. Özellikle ortada güzel ve aktif bir ürünün bulunuyor olması ve en çok güvenilen cüzdan hizmetlerinden birisi olması sebebi ile TWT fiyatının da ilerleyen dönemlerde değerleneceğini düşünüyorum. Bir diğer yandan şunu da söylemek isterim ki, CZ bu gibi projeler ile birlikte servetine servet katmaya da devam ediyor. Tıpkı @hiburak arkadaşımızın da söylediği gibi yakın zamanda Coinmarketcap için de token veya coin çıkartılırsa hiç şaşırmamamız gerekiyor.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
May 27, 2020, 05:07:39 PM

Bir eksiğimiz buydu artık tam oldu demek istiyorum fakat bahsettiğimiz uygulama kendisini kanıtlamış ve çok fazla kullanıcıya sahip olduğu için maalesef hakkında olumsuz pek fazla şey söylemek mümkün değil. Özellikle ortada güzel ve aktif bir ürünün bulunuyor olması ve en çok güvenilen cüzdan hizmetlerinden birisi olması sebebi ile TWT fiyatının da ilerleyen dönemlerde değerleneceğini düşünüyorum. Bir diğer yandan şunu da söylemek isterim ki, CZ bu gibi projeler ile birlikte servetine servet katmaya da devam ediyor. Tıpkı @hiburak arkadaşımızın da söylediği gibi yakın zamanda Coinmarketcap için de token veya coin çıkartılırsa hiç şaşırmamamız gerekiyor.

Hocam zaten sıkıntı burada. Herkes piyasadaki pastadan bir dilim almak için yeni proje çıkarıyor. Çok az sayıda gerçek anlamda proje görüyoruz aslında. Diğerleri birbirinin kopyası! olan gereksiz işler sürüsü. Günün birinde bu TWT para edebilir.  Ama hiç bir zaman gerçek bir işlevi olan bir para olmayacağından eminim.

Aksine aslında 4-5 farklı projenin gerçek bir derde deva işler yapması gerekir. Bunu yapan çok az proje var. Ama ben gerçek anlamda bir eleminasyon olacağını düşünüyorum. Çer çöp çok sağlam bir şekilde temizlenir piyasadan er-geç.
BitcoinTurk
Hero Member

View Profile
May 27, 2020, 06:38:58 PM

Hocam zaten sıkıntı burada. Herkes piyasadaki pastadan bir dilim almak için yeni proje çıkarıyor. Çok az sayıda gerçek anlamda proje görüyoruz aslında. Diğerleri birbirinin kopyası! olan gereksiz işler sürüsü. Günün birinde bu TWT para edebilir.  Ama hiç bir zaman gerçek bir işlevi olan bir para olmayacağından eminim.

Aksine aslında 4-5 farklı projenin gerçek bir derde deva işler yapması gerekir. Bunu yapan çok az proje var. Ama ben gerçek anlamda bir eleminasyon olacağını düşünüyorum. Çer çöp çok sağlam bir şekilde temizlenir piyasadan er-geç.

Kesinlikle katılıyorum, sırf pastadan payını almak için herkes bir şeyler yapıyor ve bu belirli bir süre daha da devam edecek gibi görünüyor. Söylediklerinizde haklısınız, çok fazla çöp proje birikti ve bu projeler zaman içerisinde eleminasyon geçirerek yok olacaktır. Bizim burada yapmamız gereken tek şey kısa vadeli yatırımlarımızda buradaki kazanca odaklanarak cebimizi doldurmak ve uzun vadeli yatırımlarda da bu gibi tokenleri ve coinleri tercih etmemek olacaktır. Piyasa er yada geç tüm çöp projelerden arınacak ve o zaman gerçek projeler için bahar tadında bir bayram olacaktır.
koincik
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 265

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
May 27, 2020, 06:53:53 PM

Kesinlikle katılıyorum, sırf pastadan payını almak için herkes bir şeyler yapıyor ve bu belirli bir süre daha da devam edecek gibi görünüyor. Söylediklerinizde haklısınız, çok fazla çöp proje birikti ve bu projeler zaman içerisinde eleminasyon geçirerek yok olacaktır. Bizim burada yapmamız gereken tek şey kısa vadeli yatırımlarımızda buradaki kazanca odaklanarak cebimizi doldurmak ve uzun vadeli yatırımlarda da bu gibi tokenleri ve coinleri tercih etmemek olacaktır. Piyasa er yada geç tüm çöp projelerden arınacak ve o zaman gerçek projeler için bahar tadında bir bayram olacaktır.

Konuya böyle bakarsak elimizde tutmamız gereken tek kripto her zaman BTC olur sanırım. Çünkü BTC yoksa bu piyasanın var olabileceğini sanmıyorum. Ama konu TWT'den buraya nasıl geldi ben çözemedim.

BIG WINNER!
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░▄███
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████
██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░
▀██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
▄████████████▀▀▀▀▀▀▀██▄
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄
▀██░████████░███████░█▀
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████
▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
BitcoinTurk
Hero Member

View Profile
May 27, 2020, 08:17:07 PM

Hocam zaten sıkıntı burada. Herkes piyasadaki pastadan bir dilim almak için yeni proje çıkarıyor. Çok az sayıda gerçek anlamda proje görüyoruz aslında. Diğerleri birbirinin kopyası! olan gereksiz işler sürüsü. Günün birinde bu TWT para edebilir.  Ama hiç bir zaman gerçek bir işlevi olan bir para olmayacağından eminim.

Konuya böyle bakarsak elimizde tutmamız gereken tek kripto her zaman BTC olur sanırım. Çünkü BTC yoksa bu piyasanın var olabileceğini sanmıyorum. Ama konu TWT'den buraya nasıl geldi ben çözemedim.

Hayır, sadece BTC tutmak gerekli demek istemedim. Kripto para piyasalarına dikkatli bakmak gerekirse Bitcoin harici çok fazla iyi proje ve coin olduğunu görebiliriz. Hatta biraz iddialı bir cümle olacak ama şunu söylemek isterim ki Bitcoin'den daha kaliteli projeler bile bulunuyor. Burada anlatmak istediğim TWT, KCS, HT, BNB, JUS, BTT veya benzeri kripto paraların uzun vadeli olarak tutulmasının çok riskli olduğudur. Yoksa, piyasada uzun vadeli yatırımlar için Ethereum, NEO, EOS veya benzeri birçok güzel proje bulunmaktadır. Smiley

NOT: Konu ciddi anlamda nereden nereye geldi. Cheesy
17men (OP)
Member
**

View Profile
August 14, 2020, 08:54:55 PM

10x yaptı. Alıp değerlendiren varsa helal olsun. satıp çıkmıştım. çok pişmanım..

mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
August 15, 2020, 07:53:03 AM

Elimde borsalarda kalan çerçöp tutarları twt gibi coinlere yatırıyorum genelde de 3-5 birşey getiriyorlar bu konuyu gördüğümde az  olsa alarak cüzdanımda yer edindirmiştim. biraz önce sattım bu kadar çok değerleneceğini ben tahmin bile etmiyordum vallahi helal olsun. bugünde %40 üzerinde yükseliş gerçekleştirmiş.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
17men (OP)
Member
**

View Profile
August 15, 2020, 07:22:45 PM

20x oldu. kafayı yiyeceğim.. keşke satmasaydım hiç. delirmemek elde değil. kalbim sıkışıyor.

yns1903
Member
**

Activity: 756
Merit: 16

View Profile WWW
August 15, 2020, 08:00:22 PM

İlk çıktığında tereddüt edip alıp almamak arasında kaldım birazcık çantama ekledim hiçte fena kar bırakmadı. Binance destekli olması coinin bu kadar yükselmesinde büyük etken diye düşünüyorum.

trendcoin
Legendary
*

Activity: 2212
Merit: 1131

View Profile
January 27, 2021, 05:16:03 AM

beklenen, daha doğrusu şaşırtıcı olmayan sonuç gerçekleşmiş ve twt token binance'te btc, usdt ve busd işlem çiftlerinde listeleme almış.

https://www.binance.com/en/support/announcement/f6d7c24dc4cc4143b04ca6186d184280

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
akgandalf
Member
**

Activity: 812
Merit: 14

FRX: Ferocious Alpha

View Profile
January 27, 2021, 06:28:56 AM

beklenen, daha doğrusu şaşırtıcı olmayan sonuç gerçekleşmiş ve twt token binance'te btc, usdt ve busd işlem çiftlerinde listeleme almış.

https://www.binance.com/en/support/announcement/f6d7c24dc4cc4143b04ca6186d184280

Daha önce trustwallete transfer etmiştik şimdi de işlem yapmak için binanceye atacağız. Paylaşım için teşekkürler.
İlk çıktığı zaman bnb de ucuzdu ve kıymetini zamanla anladık. Twt de cz nin olduğuna göre zamanla ciddi değerlere ulaştıracaktır. Şimdilik cüzdan da dursun. Belki 2-3 yıla kadar tanesi 10 dolar olur

illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
January 27, 2021, 06:58:14 AM

Yaw forumdada yazmıştım %100 binance listeler diye. Bir haftadır ucuza TWT almaya çalışırken epey pintilik yaptım. 500 dolarlık TWT ile roket aldık. Onlarıda sattım az önce. 

Ben buraya sağlam girecektim niyetlenmiştim.
Çok mantıklı bir girişim olacaktı düşük mcapte girmek.

Ama cesaret ederken epey nazlandım sonuç olarak büyük fırsat kaçtı.
1 saat sonra binance borsasında işleme açılacak. Şuan %55 yükseldi.

Bu saaten sonra binance girince 10x'te yapabilir 3x'te aşağı düşebilir. Bu saatten sonra giriş yapmak kumar.

---

Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
January 27, 2021, 07:46:58 AM

Daha önce trustwallete transfer etmiştik şimdi de işlem yapmak için binanceye atacağız. Paylaşım için teşekkürler.
İlk çıktığı zaman bnb de ucuzdu ve kıymetini zamanla anladık. Twt de cz nin olduğuna göre zamanla ciddi değerlere ulaştıracaktır. Şimdilik cüzdan da dursun. Belki 2-3 yıla kadar tanesi 10 dolar olur

Trusta çekip wallet üzerinden satmıştım. Şimdi haberlerini okudum. iyi bir artış gösterebilir. Ama 10 dolar olursa üzülürüm Smiley Nede olsa bedavadan 100 taneyi 50 dolara sattık gitti.100 tanesi 10 dolar ederse 1000 dolar üzer yani Smiley

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
January 27, 2021, 07:53:45 AM

Yaw forumdada yazmıştım %100 binance listeler diye. Bir haftadır ucuza TWT almaya çalışırken epey pintilik yaptım. 500 dolarlık TWT ile roket aldık. Onlarıda sattım az önce. 

Ben buraya sağlam girecektim niyetlenmiştim.
Çok mantıklı bir girişim olacaktı düşük mcapte girmek.

Ama cesaret ederken epey nazlandım sonuç olarak büyük fırsat kaçtı.
1 saat sonra binance borsasında işleme açılacak. Şuan %55 yükseldi.

Bu saaten sonra binance girince 10x'te yapabilir 3x'te aşağı düşebilir. Bu saatten sonra giriş yapmak kumar.

---

Hocam dediğiniz gibi binance'da listelenmesi zaten beklenen bir şeydi ama artık ben binance listelenmesinin eskisi kadar etki etmediğini düşünüyorum, belki ilk girdiğinde bir yükseliş yaşayabilir ama ondan sonra milletin eline verip bırakırlar gibi geliyor bana.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
January 27, 2021, 09:57:56 AM

Bot açmışlar. Cheesy Chiliz.net borsasının kullandığı botun aynısı var. 30 centi geçirtmedi bot.
Bu kadar düşük volatilite normal değil.
Daha sert oynaması gerekirdi fiyatın. Kontrollü şekilde token salıyor gibi geldi.

Allahtan 10x çekmedide daha fazla pişman olmadım. 500 dolarımı 900 dolar edip twt macerasını kapatmış olduk.
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: