Bitcoin Forum
May 03, 2024, 12:38:14 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Poll
Question: USA izbori:
Donald Trump
Joe Biden

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28]
  Print  
Author Topic: Politika u Hrvatskoj  (Read 8377 times)
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
January 09, 2021, 07:52:19 PM
 #541

[Trump] nije poceo/vodeo niti jedan rat... [...]
[...] ali je poceo rat [...]

Koji je to rat poceo?

rat na tlu sopstvene zemlje, mislio sam da sam bio jasan, bar kako to izgleda iz udaljene tacke, svakodnevni nemiri i slicno, mozda je to prejaka rec, a mozda i nije bas, posto je krajnja tacka takvih nemira uvek bolna

edit: uz sve receno, meni je kod njega najgore to sto nije spreman na mirnu smenu vlasti posle izbora, sto je najavljivao tokom prosle godine, i spremao pristalice na ovakav scenario
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
CroBoy12
Member
**
Offline Offline

Activity: 536
Merit: 43


View Profile
January 10, 2021, 04:34:17 AM
 #542

Quote
edit: uz sve receno, meni je kod njega najgore to sto nije spreman na mirnu smenu vlasti posle izbora, sto je najavljivao tokom prosle godine, i spremao pristalice na ovakav scenario

Nigdje Trump nije pozivao na nasilje, a to sto govoris o mirnom smjenu vlasti automatski se misli suprotno, a to je nasilje sto opet nije tocno. On je poduzeo sve legalne korake da ostane predsjednik i da republikanci imaju vecinu u senatu. Drugom rijecju DEMOKRACIJA. Nista ilegalno i po svim mogucim i nemogucim mislima nista lose.

Kako je svaki oblik vlasti u banani, recimo kad sam do demokracija, a jedan od bitnih stvari u demokraciji je sloboda. U praksi je skoro pa nemas.

Pa recimo:

Gdje je sloboda u doba korone kada stavljaju punktove i traze ti neku dozvolu za prijeci u drugi dio drzave ili van grada?
Gdje je sloboda kada se ne mozes zaposliti ako nemas bankovni racun gdje te drzava spijunira i dava sigurnu i zajamcenu zaradu privatnicima?
Gdje je sloboda gdje setas po putu bez osobne? A da ne govorim o prelasku u drugu drzavu iliti izmedu dvije demokracijske drzave.
Gdje je sloboda ako vozis auto/motor, a nemas osiguranje? Opet spijunaza i osiguravanje sigurne zarade privatnicima.
Gdje je sloboda ako zelim posjeci vlastito drvo u vrtu? Trebas zvati komunalno i prijaviti to. Na svojoj 1/1 zemlji!
Gdje je sloboda ako imas komad zemlje u gradu ili kucu i zelis sagraditi kucu ili nadograditi kucu, a zakon ti brani da ne smijes graditi nista od susjeda ako je krajnji zid kuce i granica susjedove zemlje udaljena manje od 4m osim ako ti susjed da dozvolu da se primaknes njemu manje od 4m. Opet, na svojoj 1/1 zemlji!

Primjera ima jako mnogo.

Naravno to mnogi iskoristavaju, tipa mediji. Sloboda medija blabla, a nitko ih ne kontrolira jeli rade lazne naslove, vijesti itd. Cim ih se pokusa napasti to je napad na novinarstvo i onda odredeni covjek ili osobe koji idu protiv tih medija nece se boriti protiv tih losih medija samo u svojoj drzavi, nego ce mediji iz svoje drzave traziti potporu svih medija diljem svijeta i tako se zastititi. A mediji su danas sve. Da mediji recu da komet ide na zemlju i da ce nas sve pobiti za tjedan dana, 99.999999999999999999999% ljudi bi vjerovalo u to.

Nema kazne, nema kontrole. Odnosno ima kazne, ali kao sto google i mnogi rade je sto je kazna gdje ti platis 10 000kn, a zaradis 1 000 000kn+.
mladen00
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2124
Merit: 1013


K-ing®


View Profile
January 10, 2021, 11:29:16 AM
 #543

Ustanak slobodnog naroda Libije, Sirije itd je odraz demokratskih snaga u zemlji u USA je terorizam - iz usta istih ljudi.
Izvoz je ok, interno baš nije.
Dvostruka mjerila ''superiorne'' nacije, kako ih/se je nazvao Obama.

Meni osobno je nevjerovatno da se predsjednik bilo koje države a kamoli Amerike (koliko god labilan bio) tako blokira ''demokratskim metodama'' ?? WTF
Vidi se u čijim su rukama mediji neovisne multikorporacije.

IOTA
Toby71
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 20
Merit: 8


View Profile
January 14, 2021, 04:30:14 AM
 #544

igra nije gotova, rekao bih ja nakon onoga što se desilo predsjedniku Trumpu nakon izbacivanja sa društvenih mreža

Sloboda govora povlači za sobom i odgovornost za ono što se kaže. Mislim da je u USA za verbalno izražavanje i mogući ispad koji bi se mogao dogoditi nadležna zakonska regulativa u toj zemlji.
A za objavljivanje na društvenim mrežama, npr. Facebook, mjerodavno je poštivanje pravila koje propisuje određena društvena mreža na njihovoj platformi.

Ako je predsjednik Trump zaista objavio nešto što krši pravila društvenih mreža, posljedično tome u redu je da ga se isključilo iz tih mreža. Slično kao i na ovom forumu, ako se čovjek ne drži pravila foruma bude izbačen s foruma.

Ja ne poznajem niti pravnu regulativu USA niti pravila društvenih mreža da bih mogao komentirati da li je predsjednik Trum učinio neki prekršaj i opravdano ili neopravdano izbačen s društvenih mreža.

S druge strane, iza svega toga stoji politika, a tu se ne biraju sredstva. U politici se samo gleda zacrtani cilj i njegova realizacija te se primjenjuju puno ružnije stvari prema drugim ljudima od izbacivanja nekoga s društvenih mreža.
casperBGD
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2156
Merit: 1151

Nil Satis Nisi Optimum


View Profile WWW
March 01, 2021, 07:38:26 AM
 #545

https://www.danas.rs/svet/preminuo-zagrebacki-gradonacelnik-milan-bandic/

nisam ni znao da je bio u zdravstvenom problemu, ali srcani udar je bio jaci
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 [28]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!