Bitcoin Forum
June 19, 2024, 10:25:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: “Ethereum-Killer” Olarak Gösterilen Polkadot Ne Vadediyor?  (Read 300 times)
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 17, 2020, 10:28:31 AM

Önden belirteyim, Polkadot özel olarak araştırdığım bir proje değil, yazdıklarına göre konuşuyorum. Anladığım kadarıyla 2017'de 144+60= 204M Usd yatırım topladılar. Eğer doğru anladıysam böyle bir hacme ulaşması normal, çünkü diğer projeler bir yerde daha listelenebilmek adına borsa ücretini 5K Usd indirsin diye kırk takla atarken, onlar deste deste para saçmış ve her yere girmişlerdir, bu da otomatikman hacim demek.
Yani bazı şeylere basit bakmak lazım, altında çok felsefe aramaya gerek yok (senin için yazmadım bunu), ne kaa ekmek o kaa köfte.

Diğer borsaları bilmiyorum ancak;

DOT Listeleme Ücreti: 0 BNB.

Bazen iyi iş yaparsan, bedava listelemeyi kaparsın üstad. Standart listeleme ücreti 400 BTC'ydi Binance için ki artık o parayı ödeyebilecek babayiğit çok azdır.  
furylmz
Sr. Member

Activity: 798
Merit: 260

View Profile
December 17, 2020, 10:38:09 AM

Önden belirteyim, Polkadot özel olarak araştırdığım bir proje değil, yazdıklarına göre konuşuyorum. Anladığım kadarıyla 2017'de 144+60= 204M Usd yatırım topladılar. Eğer doğru anladıysam böyle bir hacme ulaşması normal, çünkü diğer projeler bir yerde daha listelenebilmek adına borsa ücretini 5K Usd indirsin diye kırk takla atarken, onlar deste deste para saçmış ve her yere girmişlerdir, bu da otomatikman hacim demek.
Yani bazı şeylere basit bakmak lazım, altında çok felsefe aramaya gerek yok (senin için yazmadım bunu), ne kaa ekmek o kaa köfte.

Bazen iyi iş yaparsan, bedava listelemeyi kaparsın üstad. Standart listeleme ücreti 400 BTC'ydi Binance için ki artık o parayı ödeyebilecek babayiğit çok azdır.  

Hocam sizin polkadot hakkındaki düşünceleriniz nedir acaba bir miktar param var yeni bir coin ya da tokene yatırım yapmak istiyorum acaba neler vaad ediyor yatırım yaptınız mı merak ediyorum ona göre girmek istiyorum proje nasıl tam bilmiyorum ama eth killer denmesi canımı sıkıyor cidden
bobita
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1330

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 17, 2020, 11:00:51 AM

Ama bir konuya dikkatini çekmek isterim, bu yazdığınla aslında benim dediğimden farklı bir şey söylemiyorsun, tam tersine tezimi destekliyorsun.
Şöyle ki, eğer ben Bobitacoini para verip (hem de daha makul) A borsası, B borsası, C borsası......'nda listeletir, bu ve başka nedenlerle gözle görünür bir hacim oluşturursam, zaten Binance beni (gayet iyi bildiğimiz gibi) doğrudan veya normalin çok altında bir ücretle listeler.
Yani burada yapılması gereken sadece durumun farkında olmak, yukarıdaki örnekten devam edelim, eğer doğru dürüst hiçbir yerde listelenmeyen, hacimsiz ve dımdızlak Bobitacoinle Binance'e başvursaydım, listelemek için benden (atıyorum) 3M usd+dağıtmak için dünya kadar ek coin isteyecekti, oysa ben zaten 1-1.5M harcayıp 6-7 yerde listelettim ve pazar alanı portföyüm arttıkça yeni bir borsadaki listeleme maliyetim doğal olarak düşmekte çünkü "sen bilirsin, işine gelirse" diyebiliyorum ve bu sayede Binance karşısında belirli bir duruşum var.

Not: Bu yazdıklarımla Polkadotu boklamaya çalışmıyorum, sadece çok para topladıklarını ve bu parayla bir çok şeyin zaten kolaylaşacağı gerçeğini unutmamak gerektiğini vurguluyorum. Projeye herhangi bir antipatim falan yok.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
December 17, 2020, 11:10:51 AM

Uzun zamandır siteye girmiyordum. Bu gün girip bir bakayım dedim, girmeden once marketcapa bakmıştım açıkçası dikkatimi çeken ilk para bu olmuştu. Bu kadar kısa bir sürede bu kadar hacmi nasıl yapmış anlayabilmiş değilim. Daha önceleri yukarıda yazan arkadaşlar gibi her parayı inceledik analiz ettik ne olur ne olmaz nasıl olur nasıl olmaz nereye gider kimler almış kimler vermiş hepsine bakıyorduk. Çok da büyük karlar elde edemedik açıkçası. Ağustos ayında piyasaya girip Aralık ayında hacim olarak ilk 10'a giren bir para görmedim ben. Ne yaptığı kime rakip olduğu teknik detaylarını hiç incelemicem sadece hacmine güvenerek bu paraya şahsen yatırım yapıcam Smiley Bu sefer de böyle deneyelim bakalım.

Genel olarak forumda bilinen şey bir coin/token Binance'a girmeyince henüz piyasaya çıkmadığı varsayılıyor.
Polkadot bilinenin aksine dünden bugüne gelen bir proje değildir.

Ethereum'un kurucuları arasında yer alan Gavin Wood isimli arkadaşın önderliğinde 2017'de yaklaşık 144 milyon $'cık yatırım alarak işe başlayan ekip sonra 2017 sonlarında 60 milyonluk ICO yapmıştı. 2019 sonunda hazır olmaya başlayan Polkadot bundan 4-5 ay önce mainnet yaparken, token sayısı hakkında bir karar alarak toplam token miktarını 100:1 oranda token sayısını arttırdı. Mainnet ile birlikte Binance dahil onlarca borsada bir anda listelendi. O dönem 300$ civarı olan DOT fiyatı bir 100:1 mantalitesi ile 3$'a düşmüş oldu. Ama sonrasında bir hype yakaladı.

Aslında Binance'da listeleneceği mainnet'ten daha önce belli olmuştu. ICO'su yapıldıktan sonra ETH cüzdanlarına dağıtılan DOT tokenler için Polkadot bir claim menüsü açmış ve oradan token-coin swapı yapılabilecek bir ekran açmıştı. Henüz daha DOT listeleme haberi gelmeden 1 ay kadar önce isteyenlerin DOT coin'lerini Binance'a claim edebileceklerini duyurmuştu.

Aşağıdan görebileceğiniz gibi;
https://www.binance.com/en/support/announcement/03f4005e99ba4871b34547253621863f-Polkadot-DOT-Tokens-Can-Now-Be-Claimed-on-Binance
Bu duyuru 24 Temmuz'da yapıldı.

DOT listeleme ise;
https://www.binance.com/tr/support/articles/0c0e20f3e1584d579448a000fe5a0350
19 Ağustos'da da listeleme haberi geldi!

Yani DOT düşünüldüğü gibi basit bir coin değil. Özellikle geliştiriciler için sağladığı esneklik, ETH'de sıkıntı olan ölçeklenebilirlik ve yüksek fee gibi sorunlara çözüm bulan ve özellikle DEFI gibi yüksek hacim yakalayabilen projelere esneklik sağlayabilen bir ağ. Daha da önemlisi bildiğiniz üzere ETH'de yer alan projeler ağ olarak tamamiyle ETH blockchain ağına bağlıyken, Polkadot platformunda tokenler Polkadot ağına bağlı sidechain yani yan zincir ile daha özgür bir yapıda çalışabiliyorlar. ETH killer mı değil mi bilemem ama benim görüşüme göre bugüne kadar ki bu ünvana en yakın proje olabilir.
Gönül ister 10 merit gönderebileyim ama 1 varmış onu gönderdim.
Elinize sağlık Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
December 20, 2020, 10:07:48 AM

araştırmasını iyi yapmak lazım ethereum killer olarak gösteriliyorsa bi öngörülen bi şey vardır ama ben ethereum killer olarak o kadar çok aday olduğunu gördüm ki bugüne kadar pek mümkün değil gibi.
DarkBioHazarD
Newbie
*

Activity: 46
Merit: 0

View Profile
December 20, 2020, 12:16:22 PM

Neye ethereum killer diyorlarsa o şey ethereum tarafından kill ediliyor.
Ethereumu öldürmek falan mümkün değil. Kurumsallar ethereuma bile şüpheyle bakarken kim ne yapsın senin sidikli dotunu
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
December 20, 2020, 12:22:41 PM

Neye ethereum killer diyorlarsa o şey ethereum tarafından kill ediliyor.
Ethereumu öldürmek falan mümkün değil. Kurumsallar ethereuma bile şüpheyle bakarken kim ne yapsın senin sidikli dotunu

Tamam Ethereum killer değil haklısın ama sidikli hiç değil Smiley DOT'ta benim gördüğüm tek problem arz daki token ve akıbetleri yoksa DOT çok güzel proje. Ethereum kurucularından  Gavin Wood projeyi yönetiyor. Gün geçtikçede büyüyor. Göz ardı etmemek lazım.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
December 20, 2020, 02:04:05 PM

bitcoin killer , ethereum killer vs vs . artık her çıkan kendini killer ilan ediyor. kripto para borsası değil sanki kiralık katil borsası . ben şimdiye kadar killer olarak piyasaya çıkan herhangi bir coin yada tokenin herhangi bir şeyi kill ettiğini görmedim. açıkçası yorumları da çok okuma gereği duymadım. Cacık olmaz .
goncalvopietro
Member
**

Activity: 448
Merit: 12

View Profile
December 21, 2020, 08:34:24 AM

Ethereum-Killer kavramını bu Poldakot için ilk defa duydum ve afedersiniz bi yerimle güldüm böyle bir iddiayla ortaya çıkmaları tabii ki güzel ama hedef yüksek olunca altında kalma ihtimali de yüksek oluyor nitekim Poldakot şu anda çok gündemde değil sanırım
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
December 21, 2020, 10:37:23 AM

Ethereum-Killer kavramını bu Poldakot için ilk defa duydum ve afedersiniz bi yerimle güldüm böyle bir iddiayla ortaya çıkmaları tabii ki güzel ama hedef yüksek olunca altında kalma ihtimali de yüksek oluyor nitekim Poldakot şu anda çok gündemde değil sanırım

Bende bu söylediğinize sizin gibi güldüm hocam.
ETH'ye rakip olarak sayabilirmiyiz Polkadot'u bilmiyorum. Ama şunu biliyorum ki birisi şu anda ETH'ye rakip ve ETH'yi geçme adayı olacaksa buna en yakın aday Polkadot!
Küçümseyici tavrınızı tekrar değerlendirip Polkadot hakkında biraz araştırma yapmanızı öneririm.

Bu arada BTCTürk ve Paribu aynı gün duyuruları ile DOT'u listeleyeceklerini duyurdular. Artık TL paritesi ile al-sat yapabiliriz.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: