Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:45:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: dYdX airdrop yapabilir.  (Read 672 times)
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
December 30, 2020, 12:51:03 PM

Bu airdrop yabancı forumlarda da dolaşıyor. Belli ki iyi bir ses getirecek. Son gelişmeleri takip edip birlikte hareket edebiliriz zaten bir zahmeti de yok inşallah herkese iyi bir kar bırakır bu kampanya eğer yapılırsa usülünce

1714059915
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714059915
Reply with quote  #2

1714059915
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714059915
Hero Member
*

Ignore
1714059915
Reply with quote  #2

1714059915
Report to moderator
1714059915
Hero Member
*

Ignore
1714059915
Reply with quote  #2

1714059915
Report to moderator
kriptobaron
Sr. Member

Activity: 1090
Merit: 261

View Profile
September 08, 2021, 03:09:08 PM

dYdX 09.09.2021 Tarihinde Binance borsasında listelenecek.
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
September 08, 2021, 08:46:56 PM

bunuda boş geçmedik biraz token gelmiş ama arkadaş claim için 300 dolar gas ücreti diyor, bunun birde göndermesi satması var. bu iş iyiden iyiye saçmasapan bir hale gelmeye başladı.
abduramann_
Full Member

Activity: 497
Merit: 119

View Profile WWW
September 08, 2021, 08:55:35 PM

DYDX tokenı için ilk fiyat değerlemesi yapacağım. Bu tür durumlarda genelde en kötü parametre değerleriyle hareket ederim. Başlayalım Smiley

https://docs.dydx.community/dydx-governance/start-here/dydx-allocations sayfasına göre locklar çözülünce 8.11milyon DYDX 8 Eylül'de serbest kalacak. Hadi hile-hurda vs. oldu, de ki 10milyon DYDX satılabilir halde. Herkesin hemen harekete geçtiğini varsayarak circulating supply'ı da 10milyon olarak kabul edelim.

Şimdi marketcap'i bulalım. Uniswap'in market cap'i $15milyar aldım. DYDX'in günlük hacmi Uniswap'ın 10'da biri civarlarında seyrediyor. Her ne kadar burada pek bilinmese de türev piyasaları DEX olarak sunan nadir ve ilk borsalardan birisi olduğu için DYDX'in hype'ı yüksek aslında ama bunu gözardı edelim. Hacim oranını marketcap'e de uygularsak $1.5milyar'lık marketcap çıkar. İşler kötü gitti diyelim. $1milyar olsun.

$1milyar / 10milyon = $100 ilk fiyat

Fakat geçen yıl sadece trade yapanlara düşen miktarı (310 DYDX) $100'le çarpınca $31bin ediyor. Bana biraz abartılı gibi geldi Smiley O nedenle beklentiyi düşürüp tahminimi $10'a çekiyorum.
Kendimi tebrik etmek istiyorum  Grin Uniswap'ta $10 civarında el değiştiriyor. Sabah Binance'de listelenince (ayı piyasası bastırmazsa tabii Smiley ) $20 bile görebilir diyorum.

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
September 08, 2021, 09:51:33 PM

bunuda boş geçmedik biraz token gelmiş ama arkadaş claim için 300 dolar gas ücreti diyor, bunun birde göndermesi satması var. bu iş iyiden iyiye saçmasapan bir hale gelmeye başladı.

Başlık açıldığı tarihlerde yaptıysanız 1163 adet almış olmalısınız, yaklaşık 12.000$. Claim anında ve borsalara gönderim anında insanlar çok aceleci davrandığı için transfer ücretlerinin bu kadar tırmanması doğal. Aynı uniswap'ta olduğu gibi insanların satmak için gereksiz aceleci davrandıklarını düşünüyorum. 1,5 sene boyunca trade ödülleri dışında neredeyse kilidi açılacak parça yok.

Layer 2'ye geçiş sonrası platform içerisindeki işlem ücretleri yeterince düşmüş. Başlıktaki eski mesajımda çok masraflı olduğunu yazmıştım, gider kalemlerinin bir çoğu neredeyse ortadan kalkmış. Hazırladıkları iş modelinde kendi alanlarında dominant bir şekilde ilerliyorlar. Piyasada toplu bir hareket olmadığı sürece 20 doların da üstüne çok kolay atabilir. Marketcap'ta şu an 223. sırada üzerinde bir sürü anlamsız iş varken orada kalacağını düşünmüyorum.

Her ay 3.8m dolaşıma girecek ancak ticaret hacmi oldukça arttığı için 100k trade ederek kazanabilinen DYDX miktarı şu an ~60. Ödül olarak dağıtılan 1163 DYDX için 1.9 milyon dolar Layer 2 hacim gerçekleştirmek gerekiyor.

Kendimi tebrik etmek istiyorum  Grin Uniswap'ta $10 civarında el değiştiriyor. Sabah Binance'de listelenince (ayı piyasası bastırmazsa tabii Smiley ) $20 bile görebilir diyorum.

Biraz şanslı bir tahmin olmuş. Dolaşım 8 milyon değil 55 milyon birim, geçen yıl trade yapılanlara verilen miktarda çoğunluğun aldığı adet 1163 ve haricen 20 ethereum o zamanlar yaklaşık 6000-8000$ ticaret gerçekleştirenlere verilen miktar bunun yaklaşık 5 katı. Sadece layer 2 sonrası miktarlar düşük. Trade hacmi şu an uniswap hacminin 1/5'i.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
September 09, 2021, 01:16:14 AM

Başlık açıldığı tarihlerde yaptıysanız 1163 adet almış olmalısınız, yaklaşık 12.000$. Claim anında ve borsalara gönderim anında insanlar çok aceleci davrandığı için transfer ücretlerinin bu kadar tırmanması doğal. Aynı uniswap'ta olduğu gibi insanların satmak için gereksiz aceleci davrandıklarını düşünüyorum. 1,5 sene boyunca trade ödülleri dışında neredeyse kilidi açılacak parça yok.

aynen uniswapta aceleci davrandı insanlar dolaşım en başlarda %20 ye yakındı sanırım bunda sadece %5 i dolaşımda arada ciddi bir fark var. dydx başarılı bir ürün ama uniswap ayarında gibi gelmiyor. ilk 100 ü hakediyor hiç değilse.
abduramann_
Full Member

Activity: 497
Merit: 119

View Profile WWW
September 09, 2021, 07:32:31 AM
Last edit: September 09, 2021, 07:54:43 AM by abduramann_

Biraz şanslı bir tahmin olmuş. Dolaşım 8 milyon değil 55 milyon birim, geçen yıl trade yapılanlara verilen miktarda çoğunluğun aldığı adet 1163 ve haricen 20 ethereum o zamanlar yaklaşık 6000-8000$ ticaret gerçekleştirenlere verilen miktar bunun yaklaşık 5 katı. Sadece layer 2 sonrası miktarlar düşük. Trade hacmi şu an uniswap hacminin 1/5'i.
Ben dolaşımı değil, "kilidi çözüleni" yazdım. Onun da basit hesaplama hatasıyla 10'da 1 birini yazmışım. 8.1 milyon değil, 81milyon olacak. Dolayısıyla, $100'un abartılı gelmesi normal çünkü max. circulating supply'ı 10 kat düşük almışım Smiley Kendimi bir kez daha tebrik ettim, çok iyi değerleme yapmışım Smiley

Bu arada dydx'le nasıl yolumun kesiştiğini yazayım. Geçen yıl bana likit DAI/USDC endeksi lazım, yoksa ya çift komisyon ödüyorum ya da hızlı bir şekilde iyi fiyattan satamıyorum. O zamanlar fazla borsada yok ya da borsalar güvenilir değil. En iyisi Coinbase. Hem çekim ücreti çok düşüktü. Fakat adamlar Türk olduğum için USDC çiftlerini kullandırmıyordu. Coinbase'e kıza kıza dydx'i kullandım. Nereden nereye? Kadere bak Smiley

Bütün Kripto Varlıklarınızı Gizliliğinizi Koruyarak Transfer Etmek İster Misiniz? Burdan buyrun: https://cutt.ly/incognito-chain
KriptoHayat
Member
**

Activity: 125
Merit: 26

View Profile WWW
September 09, 2021, 12:56:16 PM

L2 çözümü olan ve uzun süredir faaliyette ve geliştirme sürecinde olan DYDX piyasaya hızlı bir giriş yaptı.

https://kriptohayat.com/dydx-coin-ve-dydx-borsasi-nedir

ayrıntılı bilgileri sizler için derledik. Airdroba hak kazananları tebrik ediyoorum.

ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1470
Merit: 457

View Profile
September 09, 2021, 01:19:51 PM

L2 çözümü olan ve uzun süredir faaliyette ve geliştirme sürecinde olan DYDX piyasaya hızlı bir giriş yaptı.

ayrıntılı bilgileri sizler için derledik. Airdroba hak kazananları tebrik ediyoorum.

Hocam airdroba hak kazanan var mı?
Varsa nerede liste var atma imkanınız var mı? Ya da bu da uniswap gibi sadece işlem yapanlara mı vardı?
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
September 09, 2021, 01:31:20 PM

Hocam airdroba hak kazanan var mı?
Varsa nerede liste var atma imkanınız var mı? Ya da bu da uniswap gibi sadece işlem yapanlara mı vardı?

Sadece işlem yapanlara verdi. Ödülün aktif olabilmesi için 500 dolarlık işlem yapmamızı istedi. Bu işlemleri yapanlar dün itibariyle CLAIM işlemini tamamladılar.

execijutiere
Legendary
*

Activity: 1386
Merit: 1231

View Profile
September 09, 2021, 08:52:19 PM

Başlık zamanında gözümüzden kaçmış keşke birazcık işlem yapsaydık token başı 11 dolar az bir ücret değil başlığın açıldığından beri yapsaymışık yaklaşık gerçekten 12 bin 13 bin dolarlık bir airdrop almamız söz konusuymuş sağlık olsun.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
September 09, 2021, 09:54:44 PM

Benim gözümden kaçmadı özel olarak not aldım bunu ve multihesapla girecektim.
Ama işte tembellik. Ve o kadar fazla şey var ki sürekli sonra sonra derken erteleyip aklımdan çıkıverdi.

Yarından tezi yok bir excel oluşturup testnetler ve airdorp ve bountylerin için kendime bir çalışma listesi hazırlayacağım.

Şu piyasada para ıskılamaktan guizaya döndük anasını.  Grin

execijutiere
Legendary
*

View Profile
September 24, 2021, 06:32:47 PM

dYdX'in fiyatı bence hala diğer borsaların tokenlerine göre ucuz.Hacimde pancakeswap uniswap gibi ana borsaların hacimlerini geçiyordu geçenlerde ve onlar kadar marketcap değeri yok şuanlık.İleride değerlenebilir daha da.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
illetyus
Sr. Member

View Profile
September 24, 2021, 08:24:10 PM

Kaldıraçlı borsa olarak yfx adında bir borsa daha var. Sanırım oda işlem yapanlara küçük miktar token dağıtmıştı fakat ilerde daha fazla airdrop yapabilir. İşlem yapmak için en az 100 dolarlık usdt ile içeri girmeniz gerekiyor.

dxdy alternatifi olarak incelemek isteyenler için link bırakıyorum.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=5347263.0
pagong0x
Member
**

Activity: 349
Merit: 52

View Profile
September 27, 2021, 05:15:08 AM

Bugün founder ı bir tweet atmış. Coinbase yatırımı alan bir şirket olarak ilk kez coinbase in işlem hacmini geçtik diye.

Çindeki yasaklar merkeziyetsiz borsaların kullanımını arttıracak. Dydx için büyük potansiyel görüyordum ama başka bir seviyeye geçti olay.

Ne hikmetse aldığım andan itibaren sonsuz düşüş yaptı. 11$a kadar geriledikten sonra bu olay oldu ve roketledi.

Sonraki düzeltmede toplamayı düşünüyorum.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 418

View Profile
September 27, 2021, 06:13:18 AM

banada 12 dolardan al sinyali geldi çin yasak haberi cıkar cıkmaz.
herseyin fiyatı duser diye dusundum pas geçtim.pas geçmesem iyiymiş.
muslol67
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 670

View Profile
September 27, 2021, 11:29:43 AM

banada 12 dolardan al sinyali geldi çin yasak haberi cıkar cıkmaz.
herseyin fiyatı duser diye dusundum pas geçtim.pas geçmesem iyiymiş.

Aynı şeyleri bende düşündüm. Ben Dydx değil de, Uniswap ve 1inch için bunları düşünmüştüm ama evet dydx için de geçerliydi ve öyle de oldu. Çin burada büyük yanlış yapmış oldu. İnsanları decentralized dünyaya 1 adım daha yakınlaştırdılar. Çin vatandaşları bence bu durum ile sadece güvenliklerini arttırmış olacaklar. Tek sorunları FIAT dönüşü olabilir kısa vadede. Bu da Çin'in yaptığı hatanın sonucu olarak 1.5 milyar insanı potansiyel illegal para yönetimine itiyor.
execijutiere
Legendary
*

View Profile
September 28, 2021, 07:26:05 AM

dYdX'in fiyatı bence hala diğer borsaların tokenlerine göre ucuz.Hacimde pancakeswap uniswap gibi ana borsaların hacimlerini geçiyordu geçenlerde ve onlar kadar marketcap değeri yok şuanlık.İleride değerlenebilir daha da.

Ucuz dediğim vakitten bu yana zıplama gerçekleştirerek beni yanıltmadı Cheesy

Daha da yolu var gibi bakalım yeni başlıyoruz sanırsam.Coinbase'i de geçti hacmi.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
torrentco
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 418

View Profile
September 29, 2021, 06:21:00 AM

420 bin dolar Airdrop alan var şaka gibi.
hacim göre veriyorlardı airdrop.
bir suru cuzdan baglamıs birinden alıp diğerinden satmış aynı tokenları.
toplamda 420bin dolarlık dydx gelmiş cuzdanların hepsine.
sıfır risk ile 4 milyon tl ye yakın para.
kafası çalışana bu sektörde para bok helal olsun adama.
illetyus
Sr. Member

View Profile
September 30, 2021, 01:37:29 PM

420 bin dolar Airdrop alan var şaka gibi.
hacim göre veriyorlardı airdrop.
bir suru cuzdan baglamıs birinden alıp diğerinden satmış aynı tokenları.
toplamda 420bin dolarlık dydx gelmiş cuzdanların hepsine.
sıfır risk ile 4 milyon tl ye yakın para.
kafası çalışana bu sektörde para bok helal olsun adama.

Gerçekten şaka gibi. Smiley Şu kripto para dünyasında tam zamanlı sadece airdrop kovalayan birisi bile çok rahat ciddi para yapabilirdi.

Multi hesaplardan korkmadan nasıl bu kadar token dağıtabiliyorlar hayret bir şey.

Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: