Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:33:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 »  All
  Print  
Author Topic: Alakasız adamların borsaya girmesi.  (Read 1721 times)
execijutiere
Legendary
*

Activity: 1400
Merit: 1250

View Profile
July 21, 2021, 09:53:44 AM

z kuşağı ve yaşlı kesim biraz piyasayla alakası olmadan girdi zaten piyasanın hızlı düşüp hızlı çıkmasının bir sebebi de bu bana kalırsa herkes arkadaşına bunu aldım diyor sen de al çıkacak bak diyor alıyorlar alıyorlar sonra fiyasko Cheesy

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBIT
  CRYPTO   
FUTURES
 1,000x 
LEVERAGE
COMPETITIVE
    FEES    
 INSTANT 
EXECUTION
.
   TRADE NOW   
1714808022
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714808022
Reply with quote  #2

1714808022
Report to moderator
1714808022
Hero Member
*

Ignore
1714808022
Reply with quote  #2

1714808022
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714808022
Hero Member
*

Ignore
1714808022
Reply with quote  #2

1714808022
Report to moderator
1714808022
Hero Member
*

Ignore
1714808022
Reply with quote  #2

1714808022
Report to moderator
illetyus (OP)
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
July 21, 2021, 11:28:06 AM

Bizim bayramda akraba buluşmasında konu kripto para ve bist oldu. Hepimiz trader çıktık. Smiley Tabi hepsinin giriş tarihi 1 yıl bile değil. 
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
July 25, 2021, 07:01:30 PM

Tam bir yaprak dökümü olmadı bu yaz bence. Mesela Altın ve Gümüşte inanılmaz bir silkeleme yaşanıyor hala ciddi bir baskılama var özellikle gümüşte taş olsa çatlar herhalde.

Nihayetinde Borsalara öyle bir para girdi ki 2020 ve 2021 yılında herhalde böyle bir para girişi dünya tarihinde ilk.

Ben düzeltmelerin biraz daha acımasız olacağını düşünüyordum ama hiç te öyle olmadı Ethereum baktığımda hala 2000 dolarda gerçekten ciddi primlendi ve tutunabiliyor. 2020 yılı dibinden 20 kat yukarida hala alıcı bulabiliyor inanılmaz bir acgozluluk var piyasalarda.

Umarım kazananlar daha da kazanır.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
July 25, 2021, 08:21:14 PM

Herkesin etrafında bu işlerden anlayan birileri olmalı bence. Ben kendi hikayemden kısaca bahsedeyim sizlere. Bazı internet sitelerinde bitcoinden zengin oldu falan gibi reklam haberlerini gördüm. Öncesinde bir borsa tecrübem olduğu ve genellikle sütten ağzım yandığı için yoğurdu üfleyerek yemeye çalışıyordum. Tabi kriptoparalarda tecrübem hiç yok.

İlk başlarda bu forumu tanımadan önce YouTube üzerinden kendini trade uzmanı olarak tanıtan kişilerin videolarını izledim. Garanti 200x tutturacak sepet falan diye hatta bunlardan birini de örnek vermek lazımsa şöyle bağlantı linkini bırakayım https://youtu.be/tjsgCp9Uwkc 200x garanti diyor. Üzeri seni ne kadar tatmin ederse sat falan. Flow falan önermişti. Bir şekilde araştıra araştıra gittim flow aldım. 28 martta 230 liraya aldığım flow şu an 165 lira ve ben bunu alırken 200x yapar diye hayal ederek almıştım. Bırakın 200x’i, 2x yapmadı.

Daha sonra beraber çalıştığım bir arkadaşımla sohbet ettim. Mevzu kriptoparalara geldi. Kendisi bu siteyi takip ettiğini ve bir çok kişiden, YouTube’a video atan kişiden çok öncelerinde buradan incelemesiyle iyi kazanç sağlayan arkadaşların olduğunu, kendisinin de kazandığını söyledi. Gir kayıt ol, kafana yatarsa sende takılırsın dedi. Allah razı olsun şimdi ona soruyorum, foruma bak diyor. Foruma bakıyorum her konuda bilgisi olan arkadaşlarımız konuları açmışlar. Forumda güncel haberlerden, konu dışı eğlencelik sohbet ortamına, bitcoinden altcoinlere bir sürü bilgi havuzu var.

Alakasız adam sayılırım. Kamuda memurum. Ek gelir arayışı içinde, para kazanma derdinden bende girdim. Kusura bakmayın. Alakalı adam olmak için izinizi takibe geldim müsaadeniz olursa. Cheesy

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
██████████████████████████
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
edandrada
Member
**

Activity: 980
Merit: 18

View Profile
July 25, 2021, 08:30:12 PM

Tam bir yaprak dökümü olmadı bu yaz bence. Mesela Altın ve Gümüşte inanılmaz bir silkeleme yaşanıyor hala ciddi bir baskılama var özellikle gümüşte taş olsa çatlar herhalde.

Nihayetinde Borsalara öyle bir para girdi ki 2020 ve 2021 yılında herhalde böyle bir para girişi dünya tarihinde ilk.

Ben düzeltmelerin biraz daha acımasız olacağını düşünüyordum ama hiç te öyle olmadı Ethereum baktığımda hala 2000 dolarda gerçekten ciddi primlendi ve tutunabiliyor. 2020 yılı dibinden 20 kat yukarida hala alıcı bulabiliyor inanılmaz bir acgozluluk var piyasalarda.

sebebi kurumsalların bu işin içine 40k civarında girmesi. onlar satmadıkça fiyat daha aşağı düşmez.
benim görüşüm 30k altına salmamasının nedeni de bu büyük yatırımcılar.

1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
July 29, 2021, 11:55:34 PM

@Phoenix Anka Kusura bakılacak bir durum yok aslında ortada.  Grin  Herkes en başta bu piyasa ile alakasızdı. Girdikten bir süre sonra bilgi düzeyini genişleten insanlar alakalı hale gelmiş oldu. Sizin için de böyle bir süreç olur ve sonrasında çok daha iyi bir yatırımcı olursunuz.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
July 30, 2021, 08:19:41 AM

Bir zamanlar biz de girdiğimiz zaman kulaktan dolma bilgilerle xrp aldık xem aldık dgb aldık hatta o zamanlar doge bile aldık ama asıl dogeden parayı bu zamanda ki alakasız adamlar götürdü.  Keşke bende o zaman degil de bu zaman alakasız adam olsaydım. Shiba ayağına doge ayağına shit mit bir şeyler götürürdük.
trendcoin
Legendary
*

Activity: 2198
Merit: 1131

View Profile
July 30, 2021, 08:35:24 AM

şöyle bir şey de var: alakası olan adamlar geçmiş acı tecrübeleri nedeniyle ilk kısa yeşil mumda kazanç sağlayınca parasını alıp piyasadan çıktı ama bu alakasız ve doğal olarak tecrübesiz olan adamlar uzuuuuuuun uzun uzayan yeşil mumları tokenler çantasındayken görebildi. bir yerden sonra kar alma güdüleri ile hareket edebilmeyi başarabilmişlerse iyi de para kazanmışlardır. :) alakasız adamların bir kısmı böyle de bir acemi şansına sahipti. :)

Darbeciler emperyalistlerin işbirlikçileridir...
ajanwalker
Sr. Member

Activity: 1484
Merit: 458

View Profile
July 30, 2021, 09:27:08 AM

şöyle bir şey de var: alakası olan adamlar geçmiş acı tecrübeleri nedeniyle ilk kısa yeşil mumda kazanç sağlayınca parasını alıp piyasadan çıktı ama bu alakasız ve doğal olarak tecrübesiz olan adamlar uzuuuuuuun uzun uzayan yeşil mumları tokenler çantasındayken görebildi. bir yerden sonra kar alma güdüleri ile hareket edebilmeyi başarabilmişlerse iyi de para kazanmışlardır. Smiley alakasız adamların bir kısmı böyle de bir acemi şansına sahipti. Smiley

Aynen öyle. Biraz yükselişi görünce nasılsa geri gelir diye sattı sonra da geri gelmedi. Sattığı coin de uçtu gitti diye alım yapmadı ve o coin daha da uçtu.
Bilmeyen kişi zaten haberi yok ne olup bittiğinden bakıyor sürekli parası artıyor o da bekliyor. Bazen bilmemek daha iyidir.

EPSILOAN
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
▄▄████████████████████▄▄
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████████████████████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
▀▀████████████████████▀▀
▄▄████████████████████▄▄
█████▄     ███████    ▄█████
███████     █████    ███████
███████ ▄    ███     ███████
███████ █▄    █ █    ███████
███████ ██▄    ██    ███████
███████ ███▄  ███    ███████
█████▀   ▀██▄███▀     ▀█████
▀▀████████████████████▀▀
coderben
Full Member

Activity: 854
Merit: 113

View Profile
July 30, 2021, 12:23:09 PM

Bu borsa öyle bir şey ki alakasız da olsan alakalı da olsan inanılmaz bir kar elde edebilirsin. Tabi belli bir seviyeye kadar bilinç lazım yoksa batmak kolay. Ondan sonrası artık şansa kalıyor biraz da. Çünkü piyasanın ne zaman ne yapacağı hiç belli olmuyor.
peteycamey
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
August 01, 2021, 03:54:18 PM
Merited by EFS (2)

alakasız adamlar mininge de giriyor.

herkese açık olması bu işin güzel tarafı bence. isteyen istediğini yapabiliyor, anarşi ve özgürlük.
Konkordato
Member
**

Activity: 854
Merit: 50

View Profile
August 02, 2021, 08:14:43 AM

Hocam galiba sen piyasadan çıkmıştın. Son durum itibari ile tekrar girdin mi ? merak ettim. Aslında ETH bazlı baktığımızda pek bir anlam çıkmıyor ama btc bazlı bu düşüşlerde altcoinler dolar bazlı ve btc bazlı x4 düşdüler zaten.

✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ WEB3 ✹ ✹ ✹ ✹ ✹ ✹
Korkunchortlak
Jr. Member
*

Activity: 198
Merit: 2

View Profile
August 11, 2021, 07:36:19 PM

Tüm kriptolari satmaya başlıyorum şuan yükseliş var kademeli olarak hepsini elden çıkarıp piyasaya uzun süre ugramayacagim ağır ağır en geç aralıkta full nakit ve altında olacağım. Geçen bir firmadan abi geldi borsa işine girelim dedi bu kişi hiç bir şeyi bilmeaz anlamaz oha abi sende mi dedim, yani ben yokum.  Grin Grin güldük eğlendik uçtuk kaçtık yavaştan ceketi giyme vakti geldi.
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
August 11, 2021, 10:35:24 PM

Arkadaşlar konu başlığı btc 60k civarları için geçerliydi. Büyük hype dalgası bitti ve bahsedilen alakasızların bir çoğu zarar edip zaten çıktı. Ben piyasadan all in çıkmıştım. ve btc akümülasyona başlayınca tekrar paramın %40'i ile giriş yaptım. Biraz fazla giriş yaptım yine duygusal davrandım ama bakalım. +100k aralık ayı için beklentim var.

Şuan kritik noktalardayız, ya boğa tuzağı yada yeni bir rallinin başlangıcındayız.

Korkunchortlak
Jr. Member
*

Activity: 198
Merit: 2

View Profile
August 13, 2021, 08:45:40 PM

Arkadaşlar konu başlığı btc 60k civarları için geçerliydi. Büyük hype dalgası bitti ve bahsedilen alakasızların bir çoğu zarar edip zaten çıktı. Ben piyasadan all in çıkmıştım. ve btc akümülasyona başlayınca tekrar paramın %40'i ile giriş yaptım. Biraz fazla giriş yaptım yine duygusal davrandım ama bakalım. +100k aralık ayı için beklentim var.

Şuan kritik noktalardayız, ya boğa tuzağı yada yeni bir rallinin başlangıcındayız.

Hocam bir yükseliş furyası başladı ara ara düşüşler olsada sene sonu yeni zirveler derken ben parçalı bir şekilde çıkacağım. Bitcoin klasik olarak kasım aralık aylarında yükseliyor o yüzden en geç o aylarda piyasadan çıkıp altına geçilebilir. Sene sonu son bir ralli kademeli çıkışlar düşünülebilir. Aza tamah etmeyen çoğu bulamamış.
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
August 13, 2021, 11:08:15 PM

Hocam bir yükseliş furyası başladı ara ara düşüşler olsada sene sonu yeni zirveler derken ben parçalı bir şekilde çıkacağım. Bitcoin klasik olarak kasım aralık aylarında yükseliyor o yüzden en geç o aylarda piyasadan çıkıp altına geçilebilir. Sene sonu son bir ralli kademeli çıkışlar düşünülebilir. Aza tamah etmeyen çoğu bulamamış.

Paramın %40'ını güvendiğim bir lowcap altcoine all in koydum. 3x ile 30x arası bir beklentim var. 2x'ten itibaren kademeli olarak 30x'e kadar parça parça bırakmayı düşünüyorum.

Yok hayır boğa yok ayı varsa bu coinde uzun vadeli yatırımcı olarak kalacağım. Sıfırlanma ve hiç yükselmeme ihtimalinide göze aldım. Yani ok yaydan çıktı artık. Smiley

Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
August 13, 2021, 11:53:45 PM

Paramın %40'ını güvendiğim bir lowcap altcoine all in koydum. 3x ile 30x arası bir beklentim var. 2x'ten itibaren kademeli olarak 30x'e kadar parça parça bırakmayı düşünüyorum.

Yok hayır boğa yok ayı varsa bu coinde uzun vadeli yatırımcı olarak kalacağım. Sıfırlanma ve hiç yükselmeme ihtimalinide göze aldım. Yani ok yaydan çıktı artık. Smiley

%40 bir shitcoin ile kumar oynamak için çok yüksek oran. Kumarbaza hamle söylemek gibi bir saçmalığın içine düşmüş olacağım ama yine de risk yönetimini daha iyi ayarlamanızı tavsiye ederim.

Acemilik zamanlarımda oynadığım bir kaç kumarı ve sonuçlarını göstereceğim size. Bittrex borsasına 0.02 BTC göndererek bu parayla kumar oynayabileceğimi düşünüyordum.

Game: Tepe noktası 192.000 satoshiydi ve bende iyi bir kumarbaz olduğumu düşündüğüm için fiyatı 1/6'ya düştüğünde 32000 satoshi'den alım gerçekleştirmiştim. Proje hakkında sadece yüzeysel bir araştırma yaparak. Aradan geçen neredeyse 3.5 sene ve şu an 0.00000380. Aldığım fiyatın neredeyse 1/100'üne düşmüş durumda. Ekibin ceo'yu protesto ederek ayrılması sonucu gelinen sonuç bu. Ölü kedi sıçramasının tam tepesinden alım yapmışım 2018 yılında.

VTC: Tepe noktası 90.000 satoshi. 45000 satoshi iken alıp 48000 iken satmışım. 37000'den biraz, 30000'den biraz daha ve 5000 satoshi fiyatla epey alım yapmışım. Şu an 1400 satoshi.

Kalan çok küçük miktarı ise BTC olarak saklamışım. Bugün geldiğim noktada ise sadece sakladığım BTC karda, diğerleri neredeyse yok olmak üzere. O zamanlar bu işlemleri %40 bütçe ile gerçekleştirmiş olsaydım muhtemelen bugün elimde neredeyse hiç bir şey kalmamıştı.

* Yazdıklarımı ben sizden iyi biliyorum tarzında üst perdeden sözler gibi algılamayın, sadece kendimden örnekler vererek araştırmanın ve risk yönetiminin ne kadar önemli olduğunu göstermeye çalışıyorum. Çok yüksek risk almak çoğu zaman kaybettirir, nadiren zengin eder.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
illetyus (OP)
Sr. Member

View Profile
August 14, 2021, 01:45:45 AM

Girdiğim coin shitcoin değil sadece lowcap coin. Bu yıl toplamda +30x çektim. eğer bu oynadığım kumarı kaybedersem  13x'i geri vereceğim. Planlar tutmazsa seneyi yine büyük bir karla kapatmış olacağım. Elimdeki projenin tokenlerini zararına satmayı düşünmüyorum. Yani kısa vadede kaybetsem bile 2-3 sene sonra dönebilir ve hedefe ulaşabilir. Coin tahtadan kalkarsa pişman olur muyum? hayır. zaten en başında bu riski düşünüp aldım.
Para ile şimdiden vedalaştım psikolojik olarak.

Tabi bu tarz hamleyi kimseye tavsiye edecek değilim. Smiley Yapılan hamleler kişinin kendi beklentisine göre değişir.

püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 674

View Profile
August 14, 2021, 05:52:37 PM

Nisan ayında berber tüm mahalleye coin söylüyordu. Sonra öğrendik ki girdiği miktar 250 liraymış. Ama konuşmasına bakacak olsak sanırsınız yüz bin dolarlarla oynuyor.

Alakasız adamların girmesi iyi de olabilir kötü de olabilir. Ama bu sene gördük ki 'Hangi coin x50 yapar' diyerek bilgi dilenen insanlar ve sosyal medyada bu işin cılkını çıkaran "fenomenler" gerçekten baydı.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1511

View Profile
August 14, 2021, 06:04:09 PM

Nisan ayında berber tüm mahalleye coin söylüyordu. Sonra öğrendik ki girdiği miktar 250 liraymış. Ama konuşmasına bakacak olsak sanırsınız yüz bin dolarlarla oynuyor.

Şimdi bu berberin kasapın hiç sesi çıkmıyor. Ne zaman yeniden ortaya çıkıp şu coini al 50ye katladı 100e daha katlayacak diye konuşmaya başlarlarsa o zaman piyasadan çıkma vakti gelmiş demektir. Piyasadaki en büyük indikatör bu "kütle" oldu artık. Ne zaman girmen ne zaman çıkman gerektiğini net olarak söylüyorlar.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
█████████████████████████████
█████████████████████████