Bitcoin Forum
May 18, 2024, 03:41:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Alacaklarınızı Ertelemeyin  (Read 506 times)
ZekiBeyy (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 884

Eloncoin.org - Mars, here we come!

View Profile
November 18, 2021, 12:06:31 PM
Last edit: December 04, 2021, 10:05:28 AM by ZekiBeyy
Merited by W Jr. (1)

Evet sonunda bu günüde gördük ısrarla paramızı itibarsızlaştırmaya devam ediliyor önümüzdeki 2 hafta içinde zam zam üstüne gelecektir. Alacağınız bilgisayar, telefon vs ne ise şimdiden almanızı tavsiye ederim yakında bu fiyatlara bulamayabilirsiniz. Market alış-verişi dahil ihtiyaçlarınızı ertelemeyin şimdiden imkanınız varsa alın en azından bir süre rahat edersiniz.

Görünen o ki bundan sonrası eskisi gibi olmayacaktır. Akaryakıt doğalgaz elektriğe sağlam zamlar gelecektir. Merak etmeyin dedikleri gibi enflasyona bizi ezdirmeyeceklerdi doğru direkt öldürmüş olacaklar

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
█████████████████▄███████
████████████████▄███████▀
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▄███████████████████████▄
█████████████████████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
happen or be a part of it"
▬▬▬▬▬
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 623

View Profile
November 18, 2021, 01:31:25 PM

Alacaklarımızın ertelenmesi mümkün değil çünkü alacaklarımızı alamıyoruz. Artık alacakları hayal etme zamanı. Oyun oynamak isteyen bir gencin elde edeceği bilgisayar fiyatları 15 bin liradan başlıyor.

Diyelim ki oyun konsolunuz var, bir oyun fiyatı 1000 TL oluyor. Bunlar en basit şeyler. Laptoplarda artık 3-4 nesil öncenin orta halli ekran kartlarını iteleyip fiyatı düşürmeye çalışıyorlar. Biliyorlar çünkü insanlar alamayacak.

Venezuela’da 35 dolara 5 yıldızlı otelde süit odada kalan bir YouTuber arkadaş var ya, onun gibi olmamız çok yakın.
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
November 18, 2021, 01:45:04 PM

Alacaklarımızın ertelenmesi mümkün değil çünkü alacaklarımızı alamıyoruz. Artık alacakları hayal etme zamanı. Oyun oynamak isteyen bir gencin elde edeceği bilgisayar fiyatları 15 bin liradan başlıyor.

Diyelim ki oyun konsolunuz var, bir oyun fiyatı 1000 TL oluyor. Bunlar en basit şeyler. Laptoplarda artık 3-4 nesil öncenin orta halli ekran kartlarını iteleyip fiyatı düşürmeye çalışıyorlar. Biliyorlar çünkü insanlar alamayacak.

Venezuela’da 35 dolara 5 yıldızlı otelde süit odada kalan bir YouTuber arkadaş var ya, onun gibi olmamız çok yakın.

Bir Türk genci için oyun vakti çoktan bitti.

Oyun oynamanın sırası değil. Para kazanmak için bile bir bilgisayar ve internet erişimine ihtiyaç duyulan bir dünyada fiyatların bu derece yükselmesi inanılmaz bir şey.
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1050
Merit: 623

View Profile
November 18, 2021, 01:49:48 PM

Bir Türk genci için oyun vakti çoktan bitti.

Oyun oynamanın sırası değil. Para kazanmak için bile bir bilgisayar ve internet erişimine ihtiyaç duyulan bir dünyada fiyatların bu derece yükselmesi inanılmaz bir şey.

Cebindeki telefonu çıkar diyen dayılar bir yerde forumu okuyorlar diye düşünüyorum Grin her an gelip mesajın altına neyin eksik yemek bulamıyorduk ekmek alamıyorduk hüloğğğ diyecekler diye ödüm kopuyor.

İşin şakası bir yana da, bir oyun oynayamayan gençlerden oy bekleyenler bence daha çok beklerler.
ZekiBeyy (OP)
Hero Member

View Profile
November 18, 2021, 02:23:01 PM

Anlatmaya çalışıyoruz ama at gözlüğü takanlar hâlâ daha anlamıyor Türk Lirasını resmen pul ettiler. Ne ülkene ne sana güveniyorlar güven olmayan ortamda faiz indirerek yatırımcı çekme şansınız yok yabancı yatırımcı bu şartlarda zaten gelmediği gibi bir bir kepenk kapattı gitti (en son hatırladığım Honda)

Bu şartlarda parası olan dolarda beklese kazanıyor araba alsa kazanıyor dükkan alsa kazanıyor neden iş kurup dünya kadar vergi ödeyerek risk alsınki. Böyle olunca işsizlik daha çok artacak ama kimin umurundaki.

Asgari ücreti 4 bin lira yapsanız ne olacak 4 bin liranın bir değerimi kaldı ? 1 simit 2,5 TL... Maaşlara daha zam yapılmadan zam buhar oldu uçtu...

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
▬▬▬▬▬
illetyus
Sr. Member

Activity: 1148
Merit: 367

View Profile
November 18, 2021, 03:48:48 PM

Bulgar levhasına göre 2005 dönemlerinden bu yana 20 kat değer kaybettik. Geçmişte Bulgara ucuz diye alışverişe giderdik şimdi onlar ucuz diye onlar buraya akın ediyor. Bulgaristan gibi bir ülkeye karşı 20 kat kayıp yaşamak akıl alır gibi değil.

remotefuture7
Member
**

Activity: 103
Merit: 19

View Profile
November 18, 2021, 05:49:05 PM

Yeni dolar kurunun etkisini birkaç hafta sonra tam anlamıyla hissetmeye başlarız.
Şuanki pahalı dediğimiz fiyatlar daha da artacak.

Pek de bir şey yazmak istemiyorum ya durum ortada zaten.
kartalgiunti
Member
**

Activity: 490
Merit: 13

BIB Exchange

View Profile
November 18, 2021, 06:14:13 PM

Buradaki yazılanların birçoğu belki bazılarımıza felaket tellallığı gibi gelebilir ama doların etkileri daha henüz tam olarak yansımadı ocak zamlarıyla birlikte bizi zor bir 2022 bekleyecek Allah özellikle asgari ücretlisine yardım etsin bu ülkenin artık

███     WHITEPAPER  |    TELEGRAM    ███ █     BiB Exchange     █ ███     TWITTER     |   INSTAGRAM     ███
S e t   O f f   t h e   W e b 3   G e n e r a t i o n   N o w
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄  ▄   ►► Powered by BOUNTY DETECTIVE   ▄  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
meser#
Hero Member

Merit: 957

View Profile
November 18, 2021, 07:33:16 PM

Ah alacaklarımızı ertelemeden alabilme fırsatımız olabilse keşke önceden şu ihtiyacımı gidereyim ay sonuna kadar dişimi sıkarım diyorduk artık o da yok. Gerçekten de alım gücü o kadar kötüleşti ki anlatmaya kelimeler yetmiyor değil bitmiyor anlat anlat konuşuyorsun sabaha kadar ama muhattap yok çözüme ulaştıracak. En basitinden kendi sınıfımda %70-80 oranında çalışan öğrenci var. Geri kalan kısımın bir kısmının ailesinin durumu iyi diğer kısımda memleketinde okuyor. Alacaklarımız için cebimizden değil zamanımızdan enerjimizden belki de geleceğimizden oluyoruz...
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1483

View Profile
November 19, 2021, 07:01:33 AM

Merhaba uçan döviz, merhaba şeker ve yağ alımına bile kota getirilen güzel halkım. Son birkaç yıldır gittiğimiz yerin ne kadar kötü ve sıkıntılı olduğunu söylüyorduk, artık herkes bizimle aynı şeyi düşünüyor. Halkın %50’si “3-5 kuruş zamdan bir şey olmaz en azından dinleri var” diyordu, şimdi en çok acıyı onlar çekiyor hepsi ağlamaya başladı.
Ekonominin tam anlamıyla içinden geçtiler, tam bir enkaz bırakmak ve gitmeden önce ceplerinde boş yer bırakmamak içim uğraşıyorlar artık. Maalesef hiç olmadığımız kadar kötü bir yerdeyiz.

Son birkaç ayda almak istediğim çoğu şeyi aldım, biliyorum ki bundan 2-3 ay sonra fiyatı yine 2’ye katlayacak. Arabamın deposu her daim dolu geziyorum, istediğim gömleği montu bekletmiyorum, telefon lazımsa telefon televizyon lazımsa televizyon hemen siparişi geçiyorum. Bugün 1 lira olan şey yarın 1 lira olmayacak, bunun bilinci ile yaşıyoruz artık

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
meser#
Hero Member

Merit: 957

View Profile
November 19, 2021, 07:17:41 AM

Merhaba uçan döviz, merhaba şeker ve yağ alımına bile kota getirilen güzel halkım. Son birkaç yıldır gittiğimiz yerin ne kadar kötü ve sıkıntılı olduğunu söylüyorduk, artık herkes bizimle aynı şeyi düşünüyor. Halkın %50’si “3-5 kuruş zamdan bir şey olmaz en azından dinleri var” diyordu, şimdi en çok acıyı onlar çekiyor hepsi ağlamaya başladı.
Ekonominin tam anlamıyla içinden geçtiler, tam bir enkaz bırakmak ve gitmeden önce ceplerinde boş yer bırakmamak içim uğraşıyorlar artık. Maalesef hiç olmadığımız kadar kötü bir yerdeyiz.

Son birkaç ayda almak istediğim çoğu şeyi aldım, biliyorum ki bundan 2-3 ay sonra fiyatı yine 2’ye katlayacak. Arabamın deposu her daim dolu geziyorum, istediğim gömleği montu bekletmiyorum, telefon lazımsa telefon televizyon lazımsa televizyon hemen siparişi geçiyorum. Bugün 1 lira olan şey yarın 1 lira olmayacak, bunun bilinci ile yaşıyoruz artık

https://www.youtube.com/watch?v=aqaK7cr-tEc&ab_channel=AvrupadakiCorumlular

Artık modum bu şekilde hocam. Eğer seçime kadar bu düşünceye devam eden insanlar olursa hiç gıkımı çıkarmıcam vericem oyu geçecem sonra yurtdışına gidicem. Bu millete öpen lazım der gram takmam...
ZekiBeyy (OP)
Hero Member

View Profile
November 20, 2021, 06:30:59 AM

https://www.youtube.com/watch?v=aqaK7cr-tEc&ab_channel=AvrupadakiCorumlular

Artık modum bu şekilde hocam. Eğer seçime kadar bu düşünceye devam eden insanlar olursa hiç gıkımı çıkarmıcam vericem oyu geçecem sonra yurtdışına gidicem. Bu millete öpen lazım der gram takmam...
Bazılarına laf anlatmak o kadar zor ki gözlerinin önünde olup biteni anlamakta zorluk çeken kişiler var onlar için 1 doğru 40 yanlışa bedel öyle savunuyorlar o yüzden çok bir şey değişmiyor... Neyse söylenecek söz çok ama anlayacak kişi olmadığı için değmez... Neyse...

Hepsiburada  21-26 Kasım indirimleri olacak 3-4 yıl önce bu indirimden güzel fiyata monitör almıştım tekrar güzel bir fiyat yakalarsam uzun zamandır istediğim bir monitör var onu alacağım. Umarım göstermelik değilde güzel indirimler olur yoksa ileride çok daha pahalıya alacağız gibi duruyor. Faiz indirimlerinin devamı gelecek gibi görünüyor. Bu seneyi 12 - 13 TL den kapatabiliriz.

Alacaklarınızı ertelemeyin ihtiyacınız varsa @Bthd hocamın dediği gibi Türk Lirası borçlanmak avantajdır.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀
████████▄████▄█████▀▀
██████▄██████████▀
███▄▄█████
███████▄
██▄██████████████
░▄██████████████▀
▄█████████████▀
████████████
███████████▀
███████▀▀
.
▄▄███████▄▄
▄███████████████▄
▄███████████████████▄
▄██████████
███████████
▀█
██████████████████████▀
▀██
███████████████████▀
▀███████████████████▀
▀█████████
██████▀
▀▀███████▀▀
.
 ElonCoin.org 
.
████████▄▄███████▄▄
███████▄████████████▌
██████▐██▀███████▀▀██
███████████████████▐█▌
████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄██▄▄▄▄▄
███▐███▀▄█▄█▀▀█▄█▄▀
███████████████████
█████████████▄████
█████████▀░▄▄▄▄▄
███████▄█▄░▀█▄▄░▀
███▄██▄▀███▄█████▄▀
▄██████▄▀███████▀
████████▄▀████▀
█████▄▄
.
"I could either watch it
▬▬▬▬▬
xzone
Legendary
*

Activity: 2590
Merit: 1483

View Profile
November 20, 2021, 11:16:54 AM

Hepsiburada nasıl bir indirim yapacak bilmiyorum ama Amazon dün bir şeyler yapmaya başladı. Hiç ihtiyacım olmamasına rağmen birkaç parça ürün aldım. Türkiye fiyatı 2500 lira olan ürünler kargosu ve vergisi dahil 600 liranın altına gelebiliyor, üstelik döviz üzerinden satılan ürünler bunlar.
Demek ki burada birilerinin fırsatçılığı var ve indirim adı altında sadece kar oranlarını biraz düşürmüş oluyor şirketler.
Özellikle kahve makinesi, bot ya da mont gibi ürünlere ihtiyacınız varsa mutlaka inceleyin derim. Almanya’dan gelmesine rağmen bazı ürünler Türkiye fiyatı / 5 şeklinde Smiley

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
November 20, 2021, 12:24:12 PM

Özellikle araba tarafına büyük zamlar bekliyorum sıfır araç sahibi veya ikinci el araç sahibi olmak isteyenler ertelememeli diye düşünüyorum.

Doların 8-9 liradan 11 liraya kadar gidişinin fiyatlaması henüz otomobil tarafında yapılmadı.  Ancak bu hafta sonu tüm otomobil firmaları fiyatları güncelliyormuş araba sahibi değilseniz bir an önce olmanız dileğiyle.

Benim aracın değeri bu yıl 20 bin dolara kadar çıkmıştı ancak şuan sarı siteye baktığımda dolar 11.25 olunca 16-17 bin dolara kadar düştüğünü görüyorum. Yani fiyatlamalar geriden geliyor arkadaşlar.

Bence artık ne kadar parası olanın değilde hızlı olanların kazanacağı dönemden geçiyoruz.
anonymous3x
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
November 20, 2021, 04:53:58 PM

Yani araç kur fiyatlamasi tamamlandığında tekrar 20 bin dolara çıkarsa TL bazında 34 bin civarı zam yiyecek.
SUPERSAIAN
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 1255

View Profile
November 20, 2021, 06:02:59 PM

Euro, Dolar kazananlar vatandaşlar için aslında avantajlı bir durum gene de alacaklarını hızlı alırlarsa daha karlı olurlar. Geçen haberlerde gördüm, Bulgaristan ve Yunanistan vatandaşları alışveriş yapmak için Edirne'ye giriş cıkış yapıyorlarmış adamlar alacakları ürünleri muthiş ucuza kapatıyorlar. Bizim pazarcıda 3-5 ticaret yapacam diye onların gelmesine seviniyor ilginç günlerden geçiyoruz. İndirim mindirim beklemeyin alacağınızı alın şimdiden sürekli fiyat artışı olacak yoksa.

.
.Duelbits.
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728
Merit: 10

Trphy.io

View Profile
November 20, 2021, 06:37:48 PM

Biz de zamanında Batum’a gidiyoduk en kötü ucuza içki falan alıp geliyoduk paramız onlarınkinden 2 kat değerliydi şimdi bir Gürcistan Larisi 3.60 Tl’ye denk geliyor daha da kötüye gitmeden konuştuğumuz gibi şu zamanlarda elimizdeki imkanlar doğrultusunda ne alsak yanımıza kar kalacak

DarkbLue
Full Member

Activity: 196
Merit: 101

View Profile
November 20, 2021, 09:50:09 PM

Evet sonunda bu günüde gördük ısrarla paramızı itibarsızlaştırmaya devam ediliyor önümüzdeki 2 hafta içinde zam zam üstüne gelecektir. Alacağınız bilgisayar, telefon vs ne ise şimdiden almanızı tavsiye ederim yakında bu fiyatlara bulamayabilirsiniz. Market alış-verişi dahil ihtiyaçlarınızı ertelemeyin şimdiden imkanınız varsa alın en azından bir süre rahat edersiniz.

Görünen o ki bundan sonrası eskisi gibi olmayacaktır. Akaryakıt doğalgaz elektriğe sağlam zamlar gelecektir. Merak ermeyin dedikleri gibi enflasyona bizi ezdirmeyeceklerdi doğru direkt öldürmüş olacaklar

Durumun bu hala gelmesinin asıl sebebi "Sizin" gibilerinin bu tür tavsiyelerde bulunması. Bir şeye ederinden fazlasını ödemeye göz yumarsanız, gittikçe ederinden fazlasını ödemek durumunda kalırsınız. Yani siz burada "elde etmek" isterken, kendinizi piyon durumuna düşürmektesiniz. Farkına varın ki elde etmek isterken elinizdekini tamamen kaybetmek durumuna düşüyorsunuz.

Satranç oynamayı bırakmamın sebebidir bu.
mandown
Legendary
*

Activity: 1932
Merit: 1292

View Profile
November 21, 2021, 06:02:12 PM

@DarkbLue Haklısın almasın yarın 2 kat ucuza alacaktır. Ülkemizde neyin fiyatı bir sonraki gün artmadı ki.
Sizin gibilerin tavsiyesiymiş şakamısınız siz?

Bir konuda haklısınız bu şekilde yönetilmeyi bu insanlar seçti.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ZekiBeyy (OP)
Hero Member

View Profile
November 21, 2021, 06:22:03 PM

Görünen o ki bundan sonrası eskisi gibi olmayacaktır. Akaryakıt doğalgaz elektriğe sağlam zamlar gelecektir. Merak ermeyin dedikleri gibi enflasyona bizi ezdirmeyeceklerdi doğru direkt öldürmüş olacaklar

Durumun bu hala gelmesinin asıl sebebi "Sizin" gibilerinin bu tür tavsiyelerde bulunması. Bir şeye ederinden fazlasını ödemeye göz yumarsanız, gittikçe ederinden fazlasını ödemek durumunda kalırsınız. Yani siz burada "elde etmek" isterken, kendinizi piyon durumuna düşürmektesiniz. Farkına varın ki elde etmek isterken elinizdekini tamamen kaybetmek durumuna düşüyorsunuz.

Satranç oynamayı bırakmamın sebebidir bu.
Bence yanlış şeyi bırakmışsınız. Siz şimdi 10 liraya almayın 20 lira olunca alırsınız. Neyse aklı başında olup düşünebilen herkes sebebin ne olduğunu gayet iyi biliyor.

▄▄████████▄▄
▄▄████████████████▄▄
▄██
████████████████████▄
▄███
██████████████████████▄
▄████
███████████████████████▄
███████████████████████▄
██████████▄▄███▄██████▀