Bitcoin Forum
April 26, 2024, 12:00:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: İngilizce dışında yabancı dil öğrenmek?  (Read 188 times)
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
April 18, 2022, 06:32:46 PM
Merited by wolwoo (1)

4 sınıftan başlayıp üniversiteye kadar 8 sene birde okuduğumuz bölümde mesleki başta olmak üzere birkaç sene de orada ingilizce dersi alıyoruz. Ama gel gör ki bu şekilde ingilizce öğrenemiyoruz. Sonra bir işe girecek oluyoruz bize yabancı dil soruyorlar keza bu soruyu soranların çoğu da bilmiyordur da neyse Cheesy Hadi dedik derdimizi anlatacak kadar biliyoruz dedik bu seferde burun kıvırıyorlar "ingilizce bilmeyen mi kaldı bu devirde ayol" diye Cheesy Artık ikinci ve üçüncü yabancı dil bilmek şart (!) oldu neredeyse.

Benim alanım için ve planlarım için ingilizce yeterli geliyor. Ancak bir farklılık olsun diye geçen yaz Rusça'yı öğrenmeye başlamıştım. Bazı teknik aksaklıklardan ötürü ara vermek zorunda kaldım ve tekrardan başladım. Ancak ne hikmetse kafam almıyor yanacak gibi oluyor Cheesy Kelime öğreneyim diyorum 20 kelimeyi defalarca tekrarlıyorum ama her görüşümde sanki ilk defa görüyormuşum gibi geliyor. Ama ingilizceyle kıyaslıyorum bu kadar olmuyor ve hatta olmuyordu yani ilk öğrenmeye çalıştığım zamanlarda.

Aramızda ingilizce dışında farklı bir yabancı dil öğrenmiş, öğrenmeye başlamış var mı acaba? Sizler nasıl bir yolculuk geçirdiniz bu süreçte? Tavsiyelerimizi paylaşalım burada.

Rusça'yı öğrenmek isteyenler alfabeden çekinmesin birçok harf bizimkiyle aynı olmakla beraber bazı sıkıntılarda yok değil yani C,P,r,H, gibi harflerin farklı okunuşu olması gibi. Google'a kiril alfabesi yazıp 5-6 kere yazdıktan sonra istiklal marşını kiril alfabesiyle de 5-6 kere yazdıktan sonra alfabe gibi bir sorununuz kalmıyor hemen aşina oluyorsunuz. Yaklaşık 2-2,5 saatte bitiyor.
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
April 18, 2022, 07:01:43 PM

Eğer ingilizceniz var ve buna ek bir yabancı dil arıyorsanız size en iyi sunulabilecek dil almancadır. dil öbekleri, kelimelerin bir çoğu ingilizce ile çok yakındır. eğer yeni bir dil arıyorsanız italyanca, rumence, ispanyolca gibi dillerin çoğunun ortak olduğunu ve bu dillerden birini öğrenirseniz diğerlerini de rahatça öğrenebileceğinizi söyleyeyim. tabi benim için size tavsiyem fransızca olur. ingilizceden bence daha itibarlı bir dildir ve Türkiye’de fransızca bilen kişi sayısı çok azdır, seçici olan siz olursunuz.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
April 18, 2022, 07:02:07 PM

walla bravo hocam
ingiliççe'ye daha yeni ısınıyoruz o da filmlerden dizilerden aşinalıkla...kurs falan yok yani... düz lise mezunu olunca... anadolu lisesi (şimdi hepisi anadolu lisesi) ya da kollej bebesi de değilim, gerçi üniversitede hazırlığa gitme şansım vardı ama yıl israfı olur diye gitmedim ki çoğu arkadaş bunu yaşadı. bir dili öğrenmenin en iyi yolu o ülkeye gitmek ve yaşamak bence tabii o toplumla... yoksa gidip kendine Turkish community bulacaksan heç gitme Cheesy

not: rusça'nın piri ---------- @gospodin

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Red Pie
Sr. Member

Activity: 714
Merit: 335

View Profile
April 18, 2022, 07:09:40 PM

walla bravo hocam
ingiliççe'ye daha yeni ısınıyoruz o da filmlerden dizilerden aşinalıkla...kurs falan yok yani... düz lise mezunu olunca... anadolu lisesi (şimdi hepisi anadolu lisesi) ya da kollej bebesi de değilim, gerçi üniversitede hazırlığa gitme şansım vardı ama yıl israfı olur diye gitmedim ki çoğu arkadaş bunu yaşadı. bir dili öğrenmenin en iyi yolu o ülkeye gitmek ve yaşamak bence tabii o toplumla... yoksa gidip kendine Turkish community bulacaksan heç gitme Cheesy

Önemli bir şey söylemişsiniz. aslında bir dili en iyi öğrenme yolu o dile maruz kalmaktır. o dili öğrenmek zorunda olduğunuzda mecburen bir şeyler öğreniyorsunuz. ancak gidip orada türkçe konuşulan bir ortamdan dışarı adım atmazsanız bir gram ilerleme sağlayamazsınız. şimdiki gençlerimiz yurtdışına gitmeye çalışıyorlar ama ekonomik durumları da buna müsaade etmiyor.
püsür
Hero Member

Activity: 1218
Merit: 673

View Profile
April 18, 2022, 07:39:25 PM
Merited by EFS (4)

Bir mühendis olarak ben okurken Almanca öğreneyim demiştim ve bu sayede Alman bir şirkette iş bulabildim. Şanslıyım ki ingilizce sorunum hiç olmadı, sonrasında Almancayı fluent olmasa da orta karar öğrenerek işe girebildim. Sadece iş olarak değil, normal hayatta bile kaç tane alman arkadaşım oldu ve hatta ingilizcesi kötü bir fransız kız ailesinden almanca biliyor diye onunla muhabbet ederek değişik boyutlarda anılar yaşadım. Şu anda başka bir daha orta seviye biliyorum. Her dil size çok değişik bakış açıları katıyor, hayatını çok değişik şekillerde olumlu etkileyebiliyor. Konuyu açan arkadaş sanırım üni öğrencisi hala. Almanca, Fransızca, Çince, Korece, Japonca bilip de hayatta güzel yerlere gelmeyen birini tanımıyorum. Bir arkadaşım başlangıç seviye fransızca biliyordu, sırf cv'sinde B1(aslında yalan) fransızca yazıyor diye kapı kapıyı açtı ve şu anda Fransa'da inanılmaz mutlu şekilde yaşıyor. Gençlere kesinlikle dil öğrenmelerini ve mümkünse de uzakdoğu dillerini öneririm.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
Retro Harmony
Copper Member
Sr. Member

Activity: 644
Merit: 269

View Profile
April 18, 2022, 07:42:39 PM

Bir mühendis olarak ben okurken Almanca öğreneyim demiştim ve bu sayede Alman bir şirkette iş bulabildim. Şanslıyım ki ingilizce sorunum hiç olmadı, sonrasında Almancayı fluent olmasa da orta karar öğrenerek işe girebildim. Sadece iş olarak değil, normal hayatta bile kaç tane alman arkadaşım oldu ve hatta ingilizcesi kötü bir fransız kız ailesinden almanca biliyor diye onunla muhabbet ederek değişik boyutlarda anılar yaşadım. Şu anda başka bir daha orta seviye biliyorum. Her dil size çok değişik bakış açıları katıyor, hayatını çok değişik şekillerde olumlu etkileyebiliyor. Konuyu açan arkadaş sanırım üni öğrencisi hala. Almanca, Fransızca, Çince, Korece, Japonca bilip de hayatta güzel yerlere gelmeyen birini tanımıyorum. Bir arkadaşım başlangıç seviye fransızca biliyordu, sırf cv'sinde B1(aslında yalan) fransızca yazıyor diye kapı kapıyı açtı ve şu anda Fransa'da inanılmaz mutlu şekilde yaşıyor. Gençlere kesinlikle dil öğrenmelerini ve mümkünse de uzakdoğu dillerini öneririm.

Uzakdoğu dillerini bende tavsiye ederim. Japoncanın zor bir dil olduğunu, bir de Türkçeye de bazı cümle yapılarıyla benzediğini duymuştum. Yine de alfabesi farklı, telaffuzu farklı bir dil olduğundan insanlar zorlanıyor. Yine de Çince veya Japonca bildiğinizde siz her kapıyı rahatlıkla açarsınız diye düşünüyorum bende. Sizin de hayatta daha iyi yerlerde olmanıza yarayacak bu diller. Türkiye’de hele ki çok artısını görürsünüz. Tebrik ederim kendinizi güzel geliştirmişsiniz.
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1505

View Profile
April 18, 2022, 08:16:09 PM

Artık İngilizce dilini evrensel bir dil olarak herkesin default olarak bildiğini varsayıyoruz İngilizce bilmeyen insanların hayatta kalması çok düşük bir ihtimal. Ancak kendi köyünden çıkmayan biriyse o şekilde yaşamına devam edebilir onun dışında gerek sosyal hayat gerek internet olsun İngilizce her yerde lazım oluyor ve kullanılıyor.
Bunun dışında bir dil öğrenmek tabi ki ihtiyaçlara bağlı. Kişinin özel bir ilgisi yoksa öğrenmemesi doğal ama en azından temelleri olursa hayatta daha rahat eder. Birbirine yakın dil ailelerini daha kolay öğrenebiliyorsunuz mesela İngilizce bilen Almanca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca, Portekizce gibi dilleri daha rahat öğreniyor. Alfabesi farklı olan diller biraz göz korkutabilir ama çalışmaya başlayınca öğreniyorsunuz.
Şu da var dil konusu çok nankör gerçekten kullanmadıkça unutuyorsunuz. Ben geçmişte çoğu dili temel seviyede öğrenmeye çalışmıştım ama günlük hayatta kullanmadıkça çoğunu unuttum. Tabi gerekirse yeniden hatırlamak daha kolay oluyor.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2072
Merit: 430

View Profile
April 18, 2022, 08:23:40 PM

İleri düzey İngilizce bildiğimi rahatlıkla söyleyebilirim. Yurtdışında şu ana kadar bir gün bile geçirmedim ama kendimi çok iyi eğittim şu zamana kadar. Hayatımı tamamen İngilizce'ye çevirdim nerdeyse diyebilirim. Çünkü zaten yurtdışında yaşarken de yapacağınız şey haliyle bu olacak. Bana en çok oyunların, kitapların, dizilerin ve filmlerin faydası oldu. Tabi insanlarda yatkınlık durumu da önemli bir şey. Bende yatkınlık fazla olduğu için çok rahat bir şekilde geliştirdim kendimi. Biliyorum belki aksanlı ya da aksansız konuşmanın çok da bir önemi yok ama aksanlı bir şekilde konuşabilmeye bile başlamıştım bir süre sonra.

İkinci bir dil konusuna gelirsek de, Almanca için bir şeyler denemiştim zamanında. Ama bir türlü alışamadım, sevemedim. Artikel saçmalığı yüzünden Almanca'dan soğudum desem yeridir valla.  Grin

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
karabiber
Hero Member

Activity: 1344
Merit: 641

View Profile
April 18, 2022, 09:09:15 PM

Türkiye'de prim yapabilecek diller şu an Rusça ve Arapça olur sanırım. Bu dilleri ticaret yapıyorsanız mutlaka bir şekilde öğrenmelisiniz. Onun dışında İngilizce harici yeni bir dil öğrenmek ufkumuzu genişletir ve tabi farklı kültürleri daha yakında tanıma fırsatı sağlar. Başlangıç seviyesi birden fazla dil öğrenip size yatkın olanı tercih edebilirsiniz.

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Gencecikmen
Legendary
*

Activity: 966
Merit: 1055

#SWGT CERTIK Audited

View Profile
April 18, 2022, 09:30:23 PM

Yabancı dil öğrenimi kişiden kişiye değişebiliyor. Yabancı dil öğrenmek matematik öğrenmek gibi. Kimisi nasıl matematiği daha kolay öğrenebiliyorsa kimisi de yabancıl dil öğrenmeye daha yatkın oluyor. Yabancı dil öğrenmeye yatkın olmayan kişi için en iyi öğrenme metodu da o dile maruz kalma. Fırsatın varsa öğrendiğin yeni dile maruz kalmaya çalış hocam. Bir de çocukken öğrenmek daha kolay oluyor, şu an yeni dil öğrenirken zorlama sebebin bu da olabilir.

kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
April 18, 2022, 11:00:44 PM

Türkiye'de prim yapabilecek diller şu an Rusça ve Arapça olur sanırım. Bu dilleri ticaret yapıyorsanız mutlaka bir şekilde öğrenmelisiniz. Onun dışında İngilizce harici yeni bir dil öğrenmek ufkumuzu genişletir ve tabi farklı kültürleri daha yakında tanıma fırsatı sağlar. Başlangıç seviyesi birden fazla dil öğrenip size yatkın olanı tercih edebilirsiniz.

Arapça öğrenmek zor değildir bence, bir suriyeliye bakar biliyorsunuz ülkenin dört bir yanını gasp ettikleri için her yerde bunlardan bulabilirsiniz, bana kalırsa Arapça bir işe yaramaz, İngilizce ve diğer dillerden herhangi biri Avrupa’ya açılan kapınız olabilir, iyi bir iş sahibiyseniz şu dönemde özellikle sağlık sektöründekiler kolayca Avrupa’ya gidebiliyorlar, hangi dil olursa olsun öğrenmemiz yeterli bence,
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2394
Merit: 1358

View Profile
April 19, 2022, 04:31:55 AM

Okul desteğiyle çok minik de olsa Almanca öğrenmişliğim var. İngilizceye ek olarak. Açıkçası şöyle söyleyeyim. Bir dil biliyorsanız ikincisi daha kolay oluyor söylemi bence de doğru. Beyniniz daha kolay kodluyor. Ama diller benzemiyorsa işiniz zor. Almanca mesela İngilizceye oldukça çok benziyor. Ama Rusça muhtemelen baya farklıdır.
Ayrıca ikinci dil olarak ben de Rusça tavsiye ederim çok insanın konuştuğu bir dil. Türkiye de de çok Rusça bilen var. Kazaklardan Moldovalılara kadar.
verbakalim
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 623

View Profile
April 19, 2022, 06:24:57 AM

İkinci dil öğrenmek gayet güzel. Çok dilli insan olmak hep hayalimdeki şeydi. Ancak dil konusu  benim için çok zor. Okullardaki eğitim sonucunda İngilizce yada Almanca veya Rusça öğrenmek. Bizdeki eğitim sistemi kendi ana dilimizi bize tam öğretemiyor ki başka birinin ana dilini bize öğretsinler. Kelime ezberleme çabamız sonucunda anlıyor ama konuşamıyoruz durumunu geliştiriyor. Eğitim kadrosu içindeki pek çok yabancı dil dersi veren değerli hocalarımız kendileri de yabancı dili konuşamıyor. Durum böyle olunca tarzanca kaderimiz oluyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1022
Merit: 617

View Profile
April 19, 2022, 07:04:57 AM

İkinci dil öğrenmek gayet güzel. Çok dilli insan olmak hep hayalimdeki şeydi. Ancak dil konusu  benim için çok zor. Okullardaki eğitim sonucunda İngilizce yada Almanca veya Rusça öğrenmek. Bizdeki eğitim sistemi kendi ana dilimizi bize tam öğretemiyor ki başka birinin ana dilini bize öğretsinler. Kelime ezberleme çabamız sonucunda anlıyor ama konuşamıyoruz durumunu geliştiriyor. Eğitim kadrosu içindeki pek çok yabancı dil dersi veren değerli hocalarımız kendileri de yabancı dili konuşamıyor. Durum böyle olunca tarzanca kaderimiz oluyor.

Aslında bence bizim ülkemizdeki genel sorun, dil eğitiminin Türkçe verilmesi. İngilizceyi öğretmen Türkçe anlatıyor. İngilizceyi İngilizce pratikle anlayabiliriz. Bunun için yurtdışındaki insanlar daha hızlı şekilde yabancı dil öğreniyor. Ülkemiz için konuşursak Suriyeli şahıslardan bazıları bizden iyi Türkçe konuşuyor. Türkçe ile Arapça farklı olmasına rağmen hiç zorlanmadan kısa sürede öğreniyorlar çünkü öğrenmek zorundalar. Bu yüzden dil eğitiminde bize teoriden çok pratik lazım.

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
April 19, 2022, 09:44:58 AM

Yaşınız ne kadar küçükken dil öğrenmeye başlarsanız o kadar çabuk gelişme şansınız oluyor ve dili o kadar kolay öğreniyorsunuz eğer yeni bir dil öğrenmeye hevesiniz varsa bir an önce yapın 40'lı yaşlara yaklaşınca biraz zor gelebiliyor insana (: dili öğrenme amacınız para kazanmak ya da ticaret yapmaksa ayrı elbette ama sadece kendinize keyif için öğrenecekseniz öğrenmesi daha zor oluyor hızlı ve etkili öğrenmek için ciddi hedefler belirlemek gerekiyor ne kadar hedef varsa o kadar kolay öğreniliyor bence Smiley

eightdots
Hero Member

Activity: 756
Merit: 700

View Profile
April 19, 2022, 10:16:28 AM

Dil öğrenme maceram hep bir zorunluluktan kaynaklanmıştı. Üniversitede çalıştığımdan sanırım YDS ve YÖKDİL sınavlarına hazırlanma zorunluluğum beni sürekli, bir dili öğrenmektense sınavı geçecek tüyoları bilmem gerekliliğine yöneltti. Tabii bunun yanlış olduğunu belirli bir zaman sonra anladım. Şimdi ise eğer kısmetse Avusturya'da yaşamak için adımlar attığım şu dönemde almancayı, bir sınavı geçmek için değil de gerçekten öğrenmek istediğim için çalışıyorum. İşin en keyifli yanı geçerli bir not almak zorunda değilim Smiley Tabii bazı kurumlar uluslararası geçerli dil sertifikaları istiyorlar ve bu yüzden yine sınava sokuyorlar. Dil öğrenmenin hazzı tarif edilemez, vakti ve imkanı olan uluslararası geçerli sertifikasını alıp bunu belgelendirmesinin de bir o kadar önemli bir konu olduğunu düşünüyorum. Herkese bu yolda kolaylıklar dilerim.

██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
Ondekinecakabilirim
Hero Member

Activity: 1162
Merit: 720

View Profile
April 19, 2022, 12:06:13 PM

Çince öğrenmek isterdim. Fakat dil konusunda yetenekli değilim. Çabuk sıkılıyorum. Uzak doğu kültürüne filmler, diziler yoluyla aşinayım. Korona canımıza okumasaydı geçtiğimiz yaz gezmeyi planlıyordum. Bence merakla ilgili. Merakınız varsa gezmek, görmek istiyorsunuz. Dillerini de öğrenmek istiyorsunuz. İşe merak etmekle başlayın. Ben meraklı değilim. Tembelim biraz. Cheesy

███████████████▄▄
    ██████████████████████▄
  ██████████████████████████▄
 ███████   ▀████████▀   ████▄
██████████    █▀  ▀    ██████▄
███████████▄▄▀  ██  ▀▄▄████████
███████████          █████████
███████████▀▀▄  ██  ▄▀▀████████
██████████▀   ▀▄  ▄▀   ▀██████▀
 ███████  ▄██▄████▄█▄  █████▀
  ██████████████████████████▀
    ██████████████████████▀
       ███████████████▀▀
.
.Duelbits.
.
..THE MOST REWARDING CASINO......
   ▄▄▄▄████▀███▄▄▄▄▄
▄███▄▀▄██▄   ▄██▄▀▄███▄
████▄█▄███▄█▄███▄█▄████
███████████████████████   ▄██▄
██     ██     ██     ██   ▀██▀
██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██ ▀▀█ ██    ██
██  █  ██  █  ██  █  ██
█▌  ██
██     ██     ██     ████  ██
█████████████████████████  ██
████████████████████████████▀
████████████████████████▌
       +4,000       
PROVABLY FAIR
GAMES
   $500,000   
MONTHLY
PRIZE POOL
      $10,000     
BLACKJACK
GIVEAWAY
kriminall
Sr. Member

Activity: 1358
Merit: 374

View Profile
April 19, 2022, 12:14:12 PM

Çince öğrenmek isterdim. Fakat dil konusunda yetenekli değilim. Çabuk sıkılıyorum. Uzak doğu kültürüne filmler, diziler yoluyla aşinayım. Korona canımıza okumasaydı geçtiğimiz yaz gezmeyi planlıyordum. Bence merakla ilgili. Merakınız varsa gezmek, görmek istiyorsunuz. Dillerini de öğrenmek istiyorsunuz. İşe merak etmekle başlayın. Ben meraklı değilim. Tembelim biraz. Cheesy

Çince zor bir dil bence, hem harfleri hem de konuşmaları bize ters geliyor, telaffuzu da zor olsa gerek, eskiden aynı coğrafyada yaşamıştık ancak biz artık Anadolu civarlarında olan Türkler olarak dilimize fazla yabancı kelime aldık, Arapçadan etkilendik, farsi kelimeler hayatın içinde, Fransızca da aynı şekilde, o yüzden öğrenmesi bizim için en zor dillerden birisi Çince bence,
gospodin
Legendary
*

Activity: 2296
Merit: 1452

Cashback 15%

View Profile WWW
April 19, 2022, 03:30:10 PM
Merited by meser# (1)

rusçayı öyle kitaptan ya  da videodan düzgün bir şekilde öğrenemezsin. kaynakların hepsi bir yerde saçma sapan yanlışlar bulunduruyor, bu yüzden en iyisi o dili yaşayarak öğrenmen. çünkü harbiden garip bir dil. benim sana tavsiyem yazın rusların bol bulunduğu turistik yerlere gidip 3-4 ay boyunca orada bildiğin amelelik yapmak. yine yamuk yumuk bir rusça olacak ama her türlü gideri vardır. orada birisiyle tanıştıktan sonra da dili canlı tutup geliştirirsin. onun dışında kendini yorarsın benden sana demesi. heves kırmak gibi oldu ama bu iş böyle. maşa ve ayıyı da izlemeyi unutma:)

ya da ülkede bulunan yereller ile iletişime geçip oradan düzgün bir kız arkadaş edin. onların rusçası çok bozuk ama gideri var yine de. unutmadan ilk başta öğrendiğin tüm yanlışları düzeltmen çok uzun sürer. ben bu sıkıntıyı yaşadım.

.
.HUGE.
▄██████████▄▄
▄█████████████████▄
▄█████████████████████▄
▄███████████████████████▄
▄█████████████████████████▄
███████▌██▌▐██▐██▐████▄███
████▐██▐████▌██▌██▌██▌██
█████▀███▀███▀▐██▐██▐█████

▀█████████████████████████▀

▀███████████████████████▀

▀█████████████████████▀

▀█████████████████▀

▀██████████▀▀
█▀▀▀▀

█▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
CASINSPORTSBOOK
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀█

▄▄▄▄█
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
April 19, 2022, 04:04:28 PM

rusçayı öyle kitaptan ya  da videodan düzgün bir şekilde öğrenemezsin. kaynakların hepsi bir yerde saçma sapan yanlışlar bulunduruyor, bu yüzden en iyisi o dili yaşayarak öğrenmen. çünkü harbiden garip bir dil. benim sana tavsiyem yazın rusların bol bulunduğu turistik yerlere gidip 3-4 ay boyunca orada bildiğin amelelik yapmak. yine yamuk yumuk bir rusça olacak ama her türlü gideri vardır. orada birisiyle tanıştıktan sonra da dili canlı tutup geliştirirsin. onun dışında kendini yorarsın benden sana demesi. heves kırmak gibi oldu ama bu iş böyle. maşa ve ayıyı da izlemeyi unutma:)

ya da ülkede bulunan yereller ile iletişime geçip oradan düzgün bir kız arkadaş edin. onların rusçası çok bozuk ama gideri var yine de. unutmadan ilk başta öğrendiğin tüm yanlışları düzeltmen çok uzun sürer. ben bu sıkıntıyı yaşadım.

Valla tam da dediğin gibi hocam. Şu kitapları aldım bizim üniversitenin fotokopicisinden ders  kitapçığını aldım. Keza duolingo üzerinden pratik yapıyorum. Buraya kadar herşey normal ama tandemden rusça konuşan arkadaşlar bulunca zorrrt oluyor. Bir türlü doğru iletişime geçemiyorsun hep grammer üzerinde takılı kalıyorsun ve şu padejler yok efendime söyleyeyim sözcük dişil mi eril mi nötr mü kafayı yiyorsun. Hayır bu kadar inat edip ilerlemeseydim bırakırdım ama artık bırakamıyorumda o kadar uğraştın diyorum kendi kendime Cheesy Birde şimdi Netflix'ten rus yapımlarını ingilizce altyazılı rusça seslendirmeli izleyeceğim bunlara maşa ve ayıyı da ekleyeyim Cheesy

Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: