Bitcoin Forum
July 19, 2024, 06:22:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]  All
  Print  
Author Topic: The Great Reset and the Rise of Bitcoin | Award Winning Documentary  (Read 2177 times)
cryptosize (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1708
Merit: 337


View Profile
July 18, 2024, 04:57:07 PM
 #161

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5503173.msg64331655#msg64331655

Λέει συνεχώς τα ίδια και τα ίδια...
Έχει πέσει γερό meltdown και στα ελληνικά fora. Φουλ αριστερίζοντα όλα. Grin

Τελοσπάντων, εγώ είμαι ρεαλιστής, δεν περιμένω ο Τραμπ να σταματήσει το Great Reset όπως (θέλουν να) πιστεύουν κάποιοι.

Θα έρθει ένα δυνατό πρώτο μισό μέχρι το 2025 (λένε ο πληθωρισμός θα πέσει στο 2%, άρα ώρα για ZIRP) και μετά ένα κακό δεύτερο μισό μέχρι το 2027 (εισβολή Κίνας στην Ταϊβάν).

Πολύ πιθανό να κάνει και 2η κωλοτούμπα (μετά το Bitcoin) με την κλιματική/πράσινη μετάβαση (γύρω στα 50 τρις χρειάζεται μόνο η Αμερική). Άρα τύπωμα/QE, γιατί με φόρους δεν μαζεύονται τόσα λεφτά.

Από τον Biden δεν έχουμε ούτε ένα καλό πράγμα να θυμόμαστε σε μια 4ετία και άσε τον Λετζίτεουμ να κουρεύεται (εδώ ήμουν το 2020 επί Τραμπ που ξεκίνησε το ZIRP/BTC bull run και έληξε επί Biden). Wink

Και φυσικά επί Τραμπ/Βανς θα έρθει και το CBDC (μετά την Ταϊβάν).

Η Αμερική είναι μεγάλη χώρα, καμία σχέση με την Ελλάδα που είναι μικρή (εύκολη επιβολή των POS).

Στην Αμερική θα είναι πολύ δύσκολο να επιβληθεί το CBDC, εκτός αν έρθει μια μεγάλη καταστροφή (The Great -Currency- Reset)...

Αν προσέξεις, όλοι οι γεωπολιτικοί αναλυτές κοιμούνται όρθιοι περί Ταϊβάν, κανείς δεν λέει τίποτα. Όλοι μιλάνε για Ουκρανία/Ισραήλ (περσινά ξινά σταφύλια).
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!