Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:50:54 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: Waves in üzerinde olaşan kara bulutlar  (Read 384 times)
peteycamey (OP)
Legendary
*

Activity: 1184
Merit: 1017

View Profile WWW
December 11, 2022, 09:38:20 AM
Merited by sonerbo (2), Vispilio (1)

usdn nin .85 lerde gezinmesi yüzünden düşüş trendini kıramadı. önümüzdeki süreçte çok kötü günler bekliyor gibi gözüküyor. bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.
No Gods or Kings. Only Bitcoin
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714150254
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714150254
Reply with quote  #2

1714150254
Report to moderator
1714150254
Hero Member
*

Ignore
1714150254
Reply with quote  #2

1714150254
Report to moderator
1714150254
Hero Member
*

Ignore
1714150254
Reply with quote  #2

1714150254
Report to moderator
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
December 11, 2022, 11:06:46 AM

isteseler duzeltirler ama ben oyle bır ısteklerını oldugunu sanmıyorum. sashanın waveste bır gelecek gormedıgını dusunuyorum artık ekıbınde. tutmadı zaten. boga sezonunda da ıyı para kazandılar artık öldürmenin vakti geldi. umarım luna tarzı öldurmezler
Bthd
Legendary
*

Activity: 2226
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
December 11, 2022, 01:20:03 PM
Merited by EFS (2), Vispilio (1)

usdn nin .85 lerde gezinmesi yüzünden düşüş trendini kıramadı. önümüzdeki süreçte çok kötü günler bekliyor gibi gözüküyor. bu konuda ne düşünüyorsunuz merak ediyorum.

Waves'in sürdürülebilirliğinin kaldığını düşünmüyorum. Luna - UST olayıyla birebir aynı olmasa dahi Waves - USDN ikilisini de aynı son bekliyor. Temmuz ayında dengelemek için yaptıkları oylama zaten sistemin dayanaksız olduğunu gösteriyordu. 250k $ ve üzeri USDT - USDC ile sisteme dahil olanlar için iki ucu da boka çıkan 2 seçenek sunarak sistemi dengelemeye çalıştılar. Küçük yatırımcının dışarı çıkmasına izin verdiler ama birilerini içeri kilitlemek zorunda olmak ortada büyük bir deliğin olduğunun net kanıtıdır. Ve şimdiye kadar edindiğimiz tecrübe ortada bir delik varsa (karşılıksız verilen kredi, karşılıksız verilen faiz, gerçek dışı APY sonucu) boyutu ne olursa olsun her şeyi yutuyor.

We propose to give all users with accounts over 250k in value(in USDT and USDC) 2 options to self-select:

1- Exchange their positions for USDN with a 365-day vesting period with an additional 5% liquidation bonus. As proposed in option 3 of the discussion piece.
2- Remain on the platform with 0% APY on all funds above $250k in USDT or USDC. Sasha will continue liquidating USDN as he has been and repay depending on market conditions. However, there is no guarantee of liquidity or timeline.

Altı çizgili kısım çok önemli, bir gelir modelleri yok ama faiz veriyorlar. Bu yüzden Sasha para bulursa paralarını geri alabilecekler. Küçük bakiyeli kullanıcıların gitmesine izin vermelerinin sebebi pastanın küçük dilimini oluşturması. Büyük dilim hala içeride ve anlaşılacağı üzere karşılıksız. Peg'i geçici olarak yakalasalar bile süre dolup 1 nolu seçeneği seçenler çıkmak istediğinde başka bir erteleme yöntemi bulmak zorundalar. Borçluyuz biliyoruz ödemiyoruz ama belki işler rast giderse, keyfimiz gıcır olursa öderiz diyorlar.

isteseler duzeltirler ama ben oyle bır ısteklerını oldugunu sanmıyorum. sashanın waveste bır gelecek gormedıgını dusunuyorum artık ekıbınde. tutmadı zaten. boga sezonunda da ıyı para kazandılar artık öldürmenin vakti geldi. umarım luna tarzı öldurmezler

Luna tarzı olacak sadece önsevişmeyi uzun tutmak istiyorlar. Aldıkları USDC - USDT'leri yemedilerse veya başka platformda daha yüksek faiz peşinde batırmadılarsa ödeme olasılıkları doğar ama yukarıdaki olaydan anlaşılacağı üzere inek dağa kaçmış, dağ yanmış.

* Alıntı Kaynağı: VIP-026 (or 24.3) Optional vested conversion to USDN for > 250k

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
kamufulaj
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
December 11, 2022, 01:36:27 PM

peteycamey OOO hocam sizi buralarda tekrar görmek ne güzel. hoşgeldiniz. waves konusunu takip ediyorum bende göze çıkarılacak bir miktarda short düşünüyorum.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
December 11, 2022, 09:42:29 PM
Merited by EFS (2)

wawes ile usdn arasında aslında direk bir bağ bulunmuyor.
usdn üreten kontrat karşılığında waves kitliyor terside mümkün yani usdn verip waves alabiliyorsunuz.
Gelir modeli olmadığı görüşüne katılmıyorum. dex işlem ücretleri başta olmak üzere irili ufaklı gelir modelleri var.
waves i zora sokan alameda nın vires in içinden geçmesidir.
vires nefis bir çıkışla piyasa girmiş ancak kurgusundaki kredi süresizliği ve teminat riskinde kredinin sonlandırılması boşluğu nedeniyle alameda içinden geçmiştir.
Durum twitter da konu olunca bilgisiz kullanıcılar panikle vires.finance ve dolayısı ile waves ağından exit etme derdine düştüler.
Bir plana göre usdn olarak yapılan ödemeleri karşılığı usdt miktarına bakmaksızın hemen usdt yapıp gitme telaşındalar.

İnsanlar şunu göremiyor:
waves yatırımı yapmak isteyen elinde 10.000 udst olan bir yatırımcı, merkezi borsalarda 2.50 usdt den waves almak yerine
bakiyesini waves ağına aktarıyor. Bu çıkış yapmak isteyen kitlenin üçe beşe bakmadan satışları sayesinde elindeki 10.000 usdt yi 11.500 USDN yapıyor.
dex de aktif fiyatının %15 altına alımlar yazarak usul usul waves topluyor. işin sonunda binance de direk alım yapsa 4000 waves alacak iken.
Bu gaza gelen kitle sayesinde yaklaşık 4500 waves almış oluyor.

Özetle uzun dönem waves yatırımcısı açısından usdn/usdt nin eşitsizliği çok da önemli değil.
Yani ortada waves i etkileyen direkt bir durum yok aslında. usdn bir token ve onu üreten kontrat karşılık olarak waves kitliyor.
Ayrıca waves fiyatının merkezi borsalarda fiyatının çok düşmesinden mütevellit oluşabilecek  Kontrat da kilitli waves in dolaşımdaki usdn i karşılamaması ihtimaline karşı
NSBT ve SURF eminiyet subapları bulunuyor. Ekosistemi tanımadan dinamiklerini bilmeden sadece vires.finance ın APY leri yüksek diye gelen kitle geldiği gibi gidiyor.

Kendi açımdan baktığımda, TL ye dönmem gerekmediği müddetçe waves in fiyatı da önemli değil önemli olan elimdeki adedi.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2114
Merit: 418

View Profile
December 12, 2022, 06:46:25 AM
Merited by EFS (2), Vispilio (2)

wawes ile usdn arasında aslında direk bir bağ bulunmuyor.
usdn üreten kontrat karşılığında waves kitliyor terside mümkün yani usdn verip waves alabiliyorsunuz.
Gelir modeli olmadığı görüşüne katılmıyorum. dex işlem ücretleri başta olmak üzere irili ufaklı gelir modelleri var.
vires nefis bir çıkışla piyasa girmiş ancak kurgusundaki kredi süresizliği ve teminat riskinde kredinin sonlandırılması boşluğu nedeniyle alameda içinden geçmiştir.
Durum twitter da konu olunca bilgisiz kullanıcılar panikle vires.finance ve dolayısı ile waves ağından exit etme derdine düştüler.
Bir plana göre usdn olarak yapılan ödemeleri karşılığı usdt miktarına bakmaksızın hemen usdt yapıp gitme telaşındalar.

İnsanlar şunu göremiyor:
waves yatırımı yapmak isteyen elinde 10.000 udst olan bir yatırımcı, merkezi borsalarda 2.50 usdt den waves almak yerine
bakiyesini waves ağına aktarıyor. Bu çıkış yapmak isteyen kitlenin üçe beşe bakmadan satışları sayesinde elindeki 10.000 usdt yi 11.500 USDN yapıyor.
dex de aktif fiyatının %15 altına alımlar yazarak usul usul waves topluyor. işin sonunda binance de direk alım yapsa 4000 waves alacak iken.
Bu gaza gelen kitle sayesinde yaklaşık 4500 waves almış oluyor.

Özetle uzun dönem waves yatırımcısı açısından usdn/usdt nin eşitsizliği çok da önemli değil.
Yani ortada waves i etkileyen direkt bir durum yok aslında. usdn bir token ve onu üreten kontrat karşılık olarak waves kitliyor.
Ayrıca waves fiyatının merkezi borsalarda fiyatının çok düşmesinden mütevellit oluşabilecek  Kontrat da kilitli waves in dolaşımdaki usdn i karşılamaması ihtimaline karşı
NSBT ve SURF eminiyet subapları bulunuyor. Ekosistemi tanımadan dinamiklerini bilmeden sadece vires.finance ın APY leri yüksek diye gelen kitle geldiği gibi gidiyor.

Kendi açımdan baktığımda, TL ye dönmem gerekmediği müddetçe waves in fiyatı da önemli değil önemli olan elimdeki adedi.

vires %105 apy olayı direkt olmasa da indirekt olarak kesinlikle etkiledi bence.
en azından içeride parası aylarca kilitli kalan insanlar yuzunden genel bir itibar ve guven kaybı oldu.

alameda olayına gelince tamamen alameda suclu değil iki taraflı olay.
alameda shortladı sasha vires finance kullancı paraları ile pumpladı.(usdn ve waves yatırıp usdc usdt borç alarak)
hepsi blcokchain uzerinde mevcut o zamanlar twitterda paylaşıldı bunlar hep adres adres.
sonuc olarak sashanın götü alameda ile yarışamadıgı için patladı waves.olay bu kadar basit aslında.
kazanan alameda oldu tabii ki.
kaybeden ise sasha değil virese para yatıranlar oldu.

sasha odeyecem benim borcum vires borcları  diyor ama ben gectigiiz bir boga gibi boga gelmezse odeyebilecegini sanmıyorum.
sonuc olarak bakarsak,sasha ile SBf nin yaptıgı arasında hiçbir fark yok. ikiside kullanıcı paralarını çalan birer şerefsiz.
mandown
Legendary
*

Activity: 1904
Merit: 1282

View Profile
December 12, 2022, 12:35:52 PM

Wavesi seviyordumn kendi çapında çalışan bir ekipti ilk dönemlerini bile hatırlıyorum 160 tane civarı elimde uzun süre tutmuştum her ne kadar waves ile bağlantısı yok dense bile her usdn fiyanın düşüşü sonrasında ciddi dump yaşıyor. Çok ufak bir miktar short işlem actım bakalım liq olursa olur dert değil.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
December 12, 2022, 10:34:01 PM

@mhanbostanci fikirlerinize saygı duymakla birlikte waves konusunda gereğinden fazla iyimser pozisyon aldığınızı düşünüyorum.

Waves'i zora sokan sizin de bahsettiğiniz gibi vires'in sahip olduğu boşluklar. Alameda olmasa bile bir gün başkası zorlayacaktı. Olaylar gerçekleştiğinde hızla kaçmaya çalışanlar "acemi kullanıcılar" değildi sadece. Sadece acemi kullanıcılar kaçmaya çalışmış olsa dahi kullanıcıları doğrudan sebep olarak nitelendirmem.

Penaltı muhabbetindeki 9 kusurlu hareket gibi yaptıkları, birden fazla kusurlu hareket var. Vires'in piyasaya iyi çıkmasının sebebi de tamamen kendisiyle ilgili değil daha çok dönemsel ilginin benzeri platformlarda aşırı artmış olmasıyla ilgili.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
peteycamey (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 22, 2022, 08:49:38 PM

başlığı açtığımda usdn 0.85 miş şu anda 0.56

bu kadar hızlı çökeceğini tahmin edemedim.
demir77
Member
**

Activity: 698
Merit: 50

View Profile
December 23, 2022, 05:11:55 AM

Stabil coinler sisteme cok zarar veriyor. Mantığı da saçma. Karşılığı olmadan basıyorlar sonra sabitligini kaybediyor. Waves bir daha zor toparlar gibi.
Stavri
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 275

View Profile
December 23, 2022, 01:28:25 PM

Bir zamanlar waves ethereum üzerinden sasha vitalik kıyaslanıyordu. nereden nereye.
Bthd
Legendary
*

View Profile WWW
December 23, 2022, 03:46:55 PM

Panik başladığında durdurmak için gerçek bir karşılık göstermeleri gerekli üstad. Bugün twitter'da Sasha borsalardan Waves için kaldıraçlı işlemlerin durdurulması talebinde bulunuyordu. Bizdeki enflasyon sorunu gibi sorunun gerçek kaynağını kendileri yarattılar paramparça olmuş tekerleği yama yaparak kurtarmak istiyorlar. O kadar yüksek faiz oranını vermelerinin mümkün olmadığını bilmelerine rağmen büyük bir kalabalığı davet ettiler. Sona kalanlar paralarını alıp çıkmak istediklerinde olayın inceden saadet zincirine dönüştüğünü anlıyorlar.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
peteycamey (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 23, 2022, 05:13:58 PM

Panik başladığında durdurmak için gerçek bir karşılık göstermeleri gerekli üstad. Bugün twitter'da Sasha borsalardan Waves için kaldıraçlı işlemlerin durdurulması talebinde bulunuyordu. Bizdeki enflasyon sorunu gibi sorunun gerçek kaynağını kendileri yarattılar paramparça olmuş tekerleği yama yaparak kurtarmak istiyorlar. O kadar yüksek faiz oranını vermelerinin mümkün olmadığını bilmelerine rağmen büyük bir kalabalığı davet ettiler. Sona kalanlar paralarını alıp çıkmak istediklerinde olayın inceden saadet zincirine dönüştüğünü anlıyorlar.

inceden değil baya kalın bir saadet zinciri. çöküş geleceğini tahmin etmiştim ama çöküşün bu kadar hızlı olacağını tahmin etmezdim. Boğa da olsak bu kadar hızlı düşmezdi bence. Önümüzdeki süreç Waves için kapkaranlık, borsalardan delist edilme ve coin cemetery de (coin mezarlığında) yerini almaya hazırlanıyor.
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
December 23, 2022, 05:45:05 PM

fiyat da baya düşmüş acep bi exitpump olur mu, biz girsek düşer kesin Cheesy

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
demir77
Member
**

Activity: 698
Merit: 50

View Profile
December 23, 2022, 06:06:24 PM
Merited by EFS (2)

Bir zamanların en popüler coinlerinden biriydi. Nereden nereye. Ekip son bir vurgunla kepenk kapatacak diye düşünüyorum. Ytd. Bu işlerde ekip çok önemli. Hatta btc gibi merkezi olmayan kriptoların değeri bu ayıda daha iyi anlaşılıyor.

Kendime öz eleştiri olarakta, bugune kadar sadece btc alip tutsaydim zarar marar olmazdı. Hatta elimde iyi bir birikim olurdu. Altcoinlerde yüksek kazanacağız diye elime verip durdular.  Waves de bu tarz orneklerden olacak gibi.
peteycamey (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 24, 2022, 02:56:40 AM

fiyat da baya düşmüş acep bi exitpump olur mu, biz girsek düşer kesin Cheesy

100% emin değilim ama tam şu anda sanki exitpump oluyor gibi.
cabsav
Legendary
*

View Profile
December 24, 2022, 09:09:42 AM
Merited by sonerbo (2)

dedigim gibi öldürmek istiyorlar projeyi. sorumlusuda defi olacak. dıyeceklerki definin kurbanı olduk. yok margınden kaldırınmıs. ee sende ac longu bas parayı shortcuları biç.margindeki adamı avlamaktan kolay ne var?
bır sonrakı boga ıcın yenı coın hazırlıgı yapıodur sasha. bır kac aya wavestekı hatalarımızı gorup en ıyısını urettık mawes diye bısı cıkarır. mıllette elınde tuzlukla hıyarına kosar.
flipme
Hero Member

Activity: 2170
Merit: 640

Undeads.com - P2E Runner Game

View Profile
December 24, 2022, 06:55:51 PM

Platform coinlerinin en önemli varlık amacı yeni projelere ev sahipliği yapabilmektir. Bir ara Waves icoları forumumuzda popülerdi. Ancak Waves zincirinde ortaya çıkan ve başarılı bir projeye dönüşen bir tane bile ico hatırlamıyorum. Elbette bu durum doğrudan Waves'in bir sorunu değil. Ancak başarılı projelere ev sahipliği yapamamış bir platform coininin üzerinde kara bulutlar er ya da geç bir gün mutlaka dolaşır. Güncel oranların çok üzerindeki faiz uygulamalarına sahip stabilcoinler veya başka olaylar benzer sorunların oluşmasına yalnızca küçük katkılar sağlar. Bence Türk yatırımcılar duygusal kararlar vererek hareket ediyor. Waves'e olan yüksek aidiyetin de duygusal bir karar olduğunu düşünüyorum. Üst üste yaşanan hayal kırıklıklarına rağmen bu kadar çok desteklenen başka bir coin bilmiyorum.

💀|.
   ▄▄▄▄█▄▄              ▄▄█▀▀  ▄▄▄▄▄█      ▄▄    ▄█▄
  ▀▀▀████████▄  ▄██    ███▀ ▄████▀▀▀     ▄███   ▄███
    ███▀▄▄███▀ ███▀   ███▀  ▀█████▄     ▄███   ████▄
  ▄███████▀   ███   ▄███       ▀▀████▄▄███████████▀
▀▀███▀▀███    ███ ▄████       ▄▄████▀▀████   ▄███
 ██▀    ▀██▄  ██████▀▀   ▄▄█████▀▀   ███▀   ▄██▀
          ▀▀█  ▀▀▀▀ ▄██████▀▀       ███▀    █▀
                                      ▀
.
.PLAY2EARN.RUNNER.GAME.
||VIRAL
REF.SYSTEM
GAME
|
████████████████████████████
██████ ▄▀██████████  ███████
███████▄▀▄▀██████  █████████
█████████▄▀▄▀██  ███████████
███████████▄▀▄ █████████████
███████████  ▄▀▄▀███████████
█████████  ████▄▀▄▀█████████
███████  ████████▄▀ ████████
████████▀▀▄██████▄▀▀████████
███████  ▀        ▀  ███████
██████                ██████
█████▌   ███    ███   ▐█████
█████▌   ▀▀▀    ▀▀▀   ▐█████
██████                ██████
███████▄  ▀██████▀  ▄███████
cabsav
Legendary
*

View Profile
December 25, 2022, 07:59:13 AM

Platform coinlerinin en önemli varlık amacı yeni projelere ev sahipliği yapabilmektir. Bir ara Waves icoları forumumuzda popülerdi. Ancak Waves zincirinde ortaya çıkan ve başarılı bir projeye dönüşen bir tane bile ico hatırlamıyorum. Elbette bu durum doğrudan Waves'in bir sorunu değil. Ancak başarılı projelere ev sahipliği yapamamış bir platform coininin üzerinde kara bulutlar er ya da geç bir gün mutlaka dolaşır. Güncel oranların çok üzerindeki faiz uygulamalarına sahip stabilcoinler veya başka olaylar benzer sorunların oluşmasına yalnızca küçük katkılar sağlar. Bence Türk yatırımcılar duygusal kararlar vererek hareket ediyor. Waves'e olan yüksek aidiyetin de duygusal bir karar olduğunu düşünüyorum. Üst üste yaşanan hayal kırıklıklarına rağmen bu kadar çok desteklenen başka bir coin bilmiyorum.
buna benzer bır sonu avaxta beklıyorum. ıcınde 1 tane basarılı proje yok. elle utulur denecek hold edeyım denecek bır proje yok. avax ekosıstemıne 25-30bın dolar yatırmısımdır. suan 1000 dolar etmıyor ıcerdekı coınler.bugun wavese yazılanların benzerı avaxada yazılacaktır
peteycamey (OP)
Legendary
*

View Profile WWW
December 25, 2022, 10:30:17 AM

İnsanlar şunu göremiyor:

Artık onu da yapamıyorsun çünkü 0.5 lere düştü usdn.
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: