Bitcoin Forum
April 19, 2024, 10:06:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Low cap potraga(shitcoini sa potencijalom)  (Read 330 times)
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
February 20, 2023, 10:43:41 AM
Merited by slackovic (5), Daniel91 (2), FatFork (2), Rikafip (1)
 #1

Ovo je neka tema kojoj sam dosta vremena posvetio u proslosti a i sada ima slucajeva kad ulozim u nesto nepoznato sitne novce. Tema ce biti vezana za uglavnom nove projekte koji tek izlaze i koji su na pocetku. Ulozi trebaju biti mali 50-100$ sa potencijalom da se ode x10-x20 ili vise. Prije godinu i kusur sam imao dosta uspjeha sa ovime kad je P2E bilo aktuelno i zaradilo se fino sa sitnim ulozima. Sada cu povremenom kad iskoci nesto dobro izbaciti nesto sto mi je zapalo za oko. Npr sad imam par projekata koje mislim da ce se dobro pokazati ali cim uhvatim malo vremena da napisem detaljno o njima cu napisati neki veci post.
1713564382
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564382

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564382
Reply with quote  #2

1713564382
Report to moderator
1713564382
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564382

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564382
Reply with quote  #2

1713564382
Report to moderator
1713564382
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713564382

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713564382
Reply with quote  #2

1713564382
Report to moderator
"This isn't the kind of software where we can leave so many unresolved bugs that we need a tracker for them." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
February 21, 2023, 08:38:45 PM
 #2

Jedan on low cap projekata koji treba da izadje je Metacade-$MCADE. Ovo je jedan od Play to Earn projekata sa jos dosta stvari. Oni pokusavaju da naprave Web3 zajednicu koja ce da spoji gejmere i kripto fanatike i Metacade je mjesto dje bi oni komunicirali kao i jos puno toga. Ovo je token na ERC20 i skoro je raspodat jos malo tokena je ostalo. Dosta se pise i prica o ovome projektu pa rekoh da podjelim. Ja nisam kupovao tako da nisam involvan i ne pisem ovo radi neke svoje koristi, vec samo kao neki generalni info.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
February 22, 2023, 08:03:33 AM
Merited by casperBGD (1), Rikafip (1)
 #3

Evo ti malo poticaja u obliku Merita zato jer mislim da je dobra tema, a i potaknut će raspravu Smiley

Zanimljiva tema... Imali smo ako se ne varam u prošlosti sličnu temu gdje je svatko od nas proučio jedan projekt i onda opisao o čemu se radi. Ako te već zanima pisanje o small cap projektima, predlažem da napraviš neku šprancu po kojoj ćeš pisati o svim projektima, a to onda obično pokrene i raspravu. Možda da na prvi post stavljaš linkove na postove o pojedinom projektu jer će na taj način biti preglednije. A što se tiče nekakvih osnovnih informacija o svakom projektu, evo ti prijedlog:

Naziv projekta:
CoinGecko link:
Marketcap:
Naziv tokena:
Total/circulating supply:
Osnovne informacije:

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
February 23, 2023, 07:23:39 AM
 #4

Evo ti malo poticaja u obliku Merita zato jer mislim da je dobra tema, a i potaknut će raspravu Smiley

Zanimljiva tema... Imali smo ako se ne varam u prošlosti sličnu temu gdje je svatko od nas proučio jedan projekt i onda opisao o čemu se radi. Ako te već zanima pisanje o small cap projektima, predlažem da napraviš neku šprancu po kojoj ćeš pisati o svim projektima, a to onda obično pokrene i raspravu. Možda da na prvi post stavljaš linkove na postove o pojedinom projektu jer će na taj način biti preglednije. A što se tiče nekakvih osnovnih informacija o svakom projektu, evo ti prijedlog:

Naziv projekta:
CoinGecko link:
Marketcap:
Naziv tokena:
Total/circulating supply:
Osnovne informacije:
Hvala na sugestiji bice ubuduce tako i bolje to odradjeno Smiley Imam par interesantnih prica za ove low cap koje cu vremenom prezentovati mozda i neki intervju da se odradi.
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
April 10, 2023, 07:16:10 AM
Merited by SirJohnVonSlotty (7), slackovic (2), Grim_Fandango (2)
 #5

Istrazivao sam u sta uloziti neku manju cifru sa potencijalom za oko x20, i ovaj Oasis Network mi je zapao za oko. Laicki receno neka bolja verzija ETH. Isto tako dosta krupnih igraca je uslo u projekat tipa Microsoft, od skoro i Meta itd. Mislim da sa iducim bull runom ima potencijala za x20. Nije da je neki low cap coin ali bitno je da ima veliki potencijal za rast.

Naziv projekta: Oasis Network
Coinmaketcap link: https://coinmarketcap.com/currencies/oasis-network/
Marketcap: 336.20M USD
Naziv tokena: ROSE
Total/circulating supply: 10 billion/5.1 bilion
Osnovne informacije: Oasis Network je decentralizovana platforma koja omogućava izgradnju i pokretanje aplikacija sa fokusom na privatnost i sigurnost. Oasis Network koristi tzv. "confidential computing" tehnologiju koja štiti podatke i privatnost korisnika tako što ih enkriptuje i čuva na sigurnom. Ovo omogućava razvoj aplikacija koje obrađuju osetljive informacije, kao što su medicinski ili finansijski podaci.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
April 11, 2023, 07:48:12 AM
 #6

Istrazivao sam u sta uloziti neku manju cifru sa potencijalom za oko x20, i ovaj Oasis Network mi je zapao za oko. Laicki receno neka bolja verzija ETH. Isto tako dosta krupnih igraca je uslo u projekat tipa Microsoft, od skoro i Meta itd. Mislim da sa iducim bull runom ima potencijala za x20. Nije da je neki low cap coin ali bitno je da ima veliki potencijal za rast.

Naziv projekta: Oasis Network
Coinmaketcap link: https://coinmarketcap.com/currencies/oasis-network/
Marketcap: 336.20M USD
Naziv tokena: ROSE
Total/circulating supply: 10 billion/5.1 bilion
Osnovne informacije: Oasis Network je decentralizovana platforma koja omogućava izgradnju i pokretanje aplikacija sa fokusom na privatnost i sigurnost. Oasis Network koristi tzv. "confidential computing" tehnologiju koja štiti podatke i privatnost korisnika tako što ih enkriptuje i čuva na sigurnom. Ovo omogućava razvoj aplikacija koje obrađuju osetljive informacije, kao što su medicinski ili finansijski podaci.


ROSE je već imao svoj x20 trenutak tijekom prošlog bull runa kad je cijena s $0,03 skočila na $0,60. Tu sam čak nešto i zaradio jer sam ušao u ROSE kad su projekt shillali u jednoj Telegram grupi. Prodao sam ga negdje na zaradi 10x jer me počeo podsjećati na Cardano - ništa se nije događalo. Sad vidim da se cijena vratila na 6 centi što je, gledajući weekly chart, čak i dobra cijena za ulaz. Ali ja neću ulaziti. Ne volim dva puta ulaziti u isti lowcap projekt.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
April 12, 2023, 02:46:17 PM
 #7

Istrazivao sam u sta uloziti neku manju cifru sa potencijalom za oko x20, i ovaj Oasis Network mi je zapao za oko. Laicki receno neka bolja verzija ETH. Isto tako dosta krupnih igraca je uslo u projekat tipa Microsoft, od skoro i Meta itd. Mislim da sa iducim bull runom ima potencijala za x20. Nije da je neki low cap coin ali bitno je da ima veliki potencijal za rast.

Naziv projekta: Oasis Network
Coinmaketcap link: https://coinmarketcap.com/currencies/oasis-network/
Marketcap: 336.20M USD
Naziv tokena: ROSE
Total/circulating supply: 10 billion/5.1 bilion
Osnovne informacije: Oasis Network je decentralizovana platforma koja omogućava izgradnju i pokretanje aplikacija sa fokusom na privatnost i sigurnost. Oasis Network koristi tzv. "confidential computing" tehnologiju koja štiti podatke i privatnost korisnika tako što ih enkriptuje i čuva na sigurnom. Ovo omogućava razvoj aplikacija koje obrađuju osetljive informacije, kao što su medicinski ili finansijski podaci.


ROSE je već imao svoj x20 trenutak tijekom prošlog bull runa kad je cijena s $0,03 skočila na $0,60. Tu sam čak nešto i zaradio jer sam ušao u ROSE kad su projekt shillali u jednoj Telegram grupi. Prodao sam ga negdje na zaradi 10x jer me počeo podsjećati na Cardano - ništa se nije događalo. Sad vidim da se cijena vratila na 6 centi što je, gledajući weekly chart, čak i dobra cijena za ulaz. Ali ja neću ulaziti. Ne volim dva puta ulaziti u isti lowcap projekt.
Ponasao se manje vise kao i vecina altcoina. Ali s obzirom da vidim da velike firme i dalje ulazu u projekat misljenja sam da ce ici gore i preskociti svoj ATH. Ja sam poceo polako da ga skupljam za dugorocno neki goal.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
April 17, 2023, 07:17:03 AM
Last edit: April 17, 2023, 07:30:24 AM by slackovic
Merited by JooBra (2), Rikafip (1)
 #8

Evo da se i ja uključim malo u otkrivanje lowcap projekata.

Naziv projekta: Vela Exchange
Coingecko link (jbg, ne volim CMC): https://www.coingecko.com/en/coins/vela-token
Marketcap: 31M USD
Naziv tokena: VELA
Total/circulating supply: 50 million/9 bilion

Osnovne informacije: Vela je DEX na Arbitrum mreži. Iako je GMX na Arbitrumu najpopularniji DEX, Vela se prilično dobro drži. Ja sam ušao davnih dana na ispod $1 jer su na početku imali neki hyper staking gdje se bio prilično velik APR. Do nedavno je exchange bio u testnoj fazi koju su zaustavili jer su otkrili neki bug u kodu pametnog ugovora. Nisam baš puno proučavao o čemu se radi, ali cijena je prilično pala u odnosu na $7,67 koliko je bila ATH cijena prije dva mjeseca.
Prema najavama idući mjesec bi trebali pustiti exchange u normalan rad pa se nadam da bi i cijena mogla opet krenuti prema gore.

Inače, Arbitrum se fino penje po TVL vrijednosti. Trenutno je na njemu zaključano oko 2,32 milijarde dolara što ga smješta na četvrto mjesto (1. ETH, 2. TRON, 3. BSC). Iza njega je čak i Polygon koji ima puno veći marketcap.

Što se tiče ulaganja u Vela exchange, nikome ne preporučujem. Rizik postoji i to prilično velik jer se ipak radi o relativno novom DEX-u gdje se u svakom trenutku može pronaći neka ranjivost koju će netko iskoristiti. Naravno da ako se to dogodi, cijena tokena će drastično pasti.

Još samo želim dodati da se priča o VELA airdropu koji bi trebao biti, ali ne znaju se još detalji. Nisam nigdje vidio niti količinu tokena koju planiraju airdropati, ali obzirom na prilično malen circulating supply u odnosu na max supply, mogla bi biti veća količina. S druge strane, u whitepaperu sam pronašao ovu sliku emisije VELA tokena (sorry na kvaliteti ali nisam uspio pronaći bolju sliku):

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
May 06, 2023, 11:55:33 AM
Merited by SirJohnVonSlotty (10), Daniel91 (2)
 #9

Prosle nedelje sam odradio jedan interviju sa covjekom koji je pokrenuo crypto projekat u Crnoj Gore, sto je rijetkost za nasu zemlju i jedan od prvih takvih projekata. Sad cu vam u cijelosti prenijeti pitanja koja sam mu postavio kao i njegove odgovore.
 
Moze li da se predstavite i koji projekat predstavljate?
-Skender Boci predstavljam NFTgamingstars.com

Kako pozadinu imate u crypto svijetu?
-Crypto svijet poznajem od 2017 ali mogu reći da kao investor i trader aktivno od 2018, a kao developer crypto companije od 2021.

Odakle ideja da pocnete sa novim projektom?
-Ideja da vežemo komjuniti video igara sa blockchain tehnlogijom se rodila upravo kad smo duboko shvatili da budućnost pripada blockchain tehnologiju i market video igara je orgoman misleci na to da vecina svijeta igra video igre a ništa ne dobija od toga pa smo odlučili da uradimo nešto bolje za svijet video igara da oni mogu čak zaraditi crypto dok igraju video igre.

Cime se bavi nftgamingstars?
- NFTgamingstars.com se uglavnom bavi sa raznim video igrama kao što su:

a) Play to earn kod NFT Gaming Stars omugucava da svakome da zaradi GS1 tokom igara zavisi kako ko umije da igra, što više stages neko završi togom igre veća će da mu bude zarada.

b) Walk to earn aplikacija omugucava ljudima da izlaze iz svojih domova i hodaju na lov raznih crypto tokna okolo njihovih domova, po ulicama, šumama, obalama itd… zhavaljuci našoj AR tehnologiji bilo gde po svijetu mogu da gledaju mapu koja im omugucava da gledaju gde se crypto tokeni nalaze i na taj način hodaju do te destinacije i tako love te crypotvalute. Nesto slicno kao PokemonGO.

c) Holder naših NFT’a imaju više benefita, kao tokom P2E video igara ko drži NGS NFT u Metamask wallet moci ce da zaradi više tokena tokom video igara, TAKODJE holder naših NFT’a ako drže NFT u njihovom walletu dok hodaju na love naše Walk to Earn applikacije otvara im se mogucnost da love crypto valute na dometu do 2 kilometra okolo njih to je samo za holderse naših NFT’a.
Treba da se naglasi da ovi NFT’a su samo 1000 komada special limited edition.

Za bilo koja pitanja ste dobro došli u naš Telegram Chat: https://t.me/nftgamingGlobal
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
May 06, 2023, 11:57:26 AM
 #10

Prosle nedelje sam odradio jedan interviju sa covjekom koji je pokrenuo crypto projekat u Crnoj Gore, sto je rijetkost za nasu zemlju i jedan od prvih takvih projekata. Sad cu vam u cijelosti prenijeti pitanja koja sam mu postavio kao i njegove odgovore.
 
Moze li da se predstavite i koji projekat predstavljate?
-Skender Boci predstavljam NFTgamingstars.com

Kako pozadinu imate u crypto svijetu?
-Crypto svijet poznajem od 2017 ali mogu reći da kao investor i trader aktivno od 2018, a kao developer crypto companije od 2021.

Odakle ideja da pocnete sa novim projektom?
-Ideja da vežemo komjuniti video igara sa blockchain tehnlogijom se rodila upravo kad smo duboko shvatili da budućnost pripada blockchain tehnologiju i market video igara je orgoman misleci na to da vecina svijeta igra video igre a ništa ne dobija od toga pa smo odlučili da uradimo nešto bolje za svijet video igara da oni mogu čak zaraditi crypto dok igraju video igre.

Cime se bavi nftgamingstars?
- NFTgamingstars.com se uglavnom bavi sa raznim video igrama kao što su:

a) Play to earn kod NFT Gaming Stars omugucava da svakome da zaradi GS1 tokom igara zavisi kako ko umije da igra, što više stages neko završi togom igre veća će da mu bude zarada.

b) Walk to earn aplikacija omugucava ljudima da izlaze iz svojih domova i hodaju na lov raznih crypto tokna okolo njihovih domova, po ulicama, šumama, obalama itd… zhavaljuci našoj AR tehnologiji bilo gde po svijetu mogu da gledaju mapu koja im omugucava da gledaju gde se crypto tokeni nalaze i na taj način hodaju do te destinacije i tako love te crypotvalute. Nesto slicno kao PokemonGO.

c) Holder naših NFT’a imaju više benefita, kao tokom P2E video igara ko drži NGS NFT u Metamask wallet moci ce da zaradi više tokena tokom video igara, TAKODJE holder naših NFT’a ako drže NFT u njihovom walletu dok hodaju na love naše Walk to Earn applikacije otvara im se mogucnost da love crypto valute na dometu do 2 kilometra okolo njih to je samo za holderse naših NFT’a.
Treba da se naglasi da ovi NFT’a su samo 1000 komada special limited edition.

Za bilo koja pitanja ste dobro došli u naš Telegram Chat: https://t.me/nftgamingGlobal
Ovo mi je prvi intervju da sam odradio u zivotu tako da imajte razumjevanja, a mimo toga savjetovao sam ljudima iza nftgamingstarsa da naprave acc na forumu da bi mogli da odgovore na povratne informacije postoznam da ce imatu mnogo dobih savjeta od ljudi ovdje.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
May 07, 2023, 05:40:53 AM
 #11

Nisam baš fan play2earn Igarashi jer se uvijek sve svejedno na hrpu kineza koji pokušavaju i najčešće uspiju prevariti igru pa mlate lovu i dumpaju cijenu. S druge strane, prave gamere koji nisu u cryptu je i dalje prilično teško dobiti da krenu igrati igru povezanu s nekim crypto tokenom jer im se ne da zezati s walletom, seed phrase i slično. Inače kad sam prvi put čuo za crypto u gamingu zvučalo mi je kao odlična ideja ali izgleda da treba poraditi na tome da se pojednostavi izrada walleta, a da opet sigurnost ostane na visokoj razini.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
May 08, 2023, 06:17:56 AM
 #12

Nisam baš fan play2earn Igarashi jer se uvijek sve svejedno na hrpu kineza koji pokušavaju i najčešće uspiju prevariti igru pa mlate lovu i dumpaju cijenu. S druge strane, prave gamere koji nisu u cryptu je i dalje prilično teško dobiti da krenu igrati igru povezanu s nekim crypto tokenom jer im se ne da zezati s walletom, seed phrase i slično. Inače kad sam prvi put čuo za crypto u gamingu zvučalo mi je kao odlična ideja ali izgleda da treba poraditi na tome da se pojednostavi izrada walleta, a da opet sigurnost ostane na visokoj razini.
Jos se trazi pravi model za kripto igricu ali nikako da naprave odrziv sistem koji bi mogao da funkcionise. Nesto najblize tome je bila ona Tethan Arena ali i to je brzo propalo zbog tokenomics koji je bio neodrziv za sve veci broj igraca. Bas izazovno podrucje sa ogromnim potencijalom.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1205



View Profile
May 08, 2023, 06:39:55 AM
 #13

Jos se trazi pravi model za kripto igricu ali nikako da naprave odrziv sistem koji bi mogao da funkcionise. Nesto najblize tome je bila ona Tethan Arena ali i to je brzo propalo zbog tokenomics koji je bio neodrziv za sve veci broj igraca. Bas izazovno podrucje sa ogromnim potencijalom.

Upravo tako. Tržište ima ogromni potencijal jer dosta igara ima neku svoju valutu koja se koristi za in-game items. Sjećam se da je World of Warcraft imao svoju valutu i iteme koji su se prodavali za stvarni novac. Kad bi netko uspio napraviti odličnu igru i u nju ukomponirati crypto ali na način da je jednostavno za korištenje i ljudima koji nisu crypto entuzijasti, mislim da bi to bio pun pogodak. Ali problem je što je sve vezano uz crypto najčešće samo traženje načina kako da se ljudi na brzinu obogate.

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████████████████████████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
███████████████████████████
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████▄▄██▄▄
████████████████████▄▄
░████▄▄████████████████
░█████████████████████
█████████████████▀▀██▀
█████████████████░▄██▄
████████████████░░▀██▀
███████████████
███████████
██████████
█████████
████████
██████████
JooBra (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 1204
Merit: 162


View Profile
May 08, 2023, 01:46:36 PM
 #14

Jos se trazi pravi model za kripto igricu ali nikako da naprave odrziv sistem koji bi mogao da funkcionise. Nesto najblize tome je bila ona Tethan Arena ali i to je brzo propalo zbog tokenomics koji je bio neodrziv za sve veci broj igraca. Bas izazovno podrucje sa ogromnim potencijalom.

Upravo tako. Tržište ima ogromni potencijal jer dosta igara ima neku svoju valutu koja se koristi za in-game items. Sjećam se da je World of Warcraft imao svoju valutu i iteme koji su se prodavali za stvarni novac. Kad bi netko uspio napraviti odličnu igru i u nju ukomponirati crypto ali na način da je jednostavno za korištenje i ljudima koji nisu crypto entuzijasti, mislim da bi to bio pun pogodak. Ali problem je što je sve vezano uz crypto najčešće samo traženje načina kako da se ljudi na brzinu obogate.
Isto msm da  kanter 2 ima odlicnu sansu jer vidim skinovi se prodaju za bas ozbiljne sume plus imaju dosta dobar market, i opciju za neki gambling sa skinovima. Prilicno dobar sistem koji bi mogao mozda da radi sa cryptom sad koliko je komplikovano to stvarno odraditi nzm a ocigledno jeste dosta cim nisu pokusali jos nista.
zenrog
Member
**
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 45


View Profile
May 16, 2023, 01:13:02 PM
 #15

Mislite da bi Valve dozvolio nekome da uzima novac a da to nisu oni?   Cheesy Ja bih najvsie volio da se tako nesto desi, ali Valve to nikada nece dozvoliti, a i ako predju nekad na blockchain imace jos masnije provizije nego sad, a opet mnogo toga nece moci da se trejduje kao sto su itemi iz battle passova itd. To je bilo moguce 2012-2013 kad su tek dota i csgo izasli i nije bio Steam market kao sto je danas, nije postojala "realna" cijena skinova, nego jednostavno kako se dvije osobe dogovore ti meni skin puske iz csgo, ja tebi skin macha iz dote, a danas ti stavis skin na prodaju za 100$, Valve uzme 5%.


Sto se tice igrica sa potencijalom i njihovim tokenima to su 1. Illuvium, 2. Wilder World, 3. Big Time, 4. Star Atlas, ovo su AAA igre na blockchainu, sve ostale su daleko od njih, sto ne znaci da nemaju potencijala za neki multiplier. Splinterlands, Ember Sword, Gods Unchained itd
Skenderboci
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
May 21, 2023, 11:12:50 AM
 #16

Nisam baš fan play2earn Igarashi jer se uvijek sve svejedno na hrpu kineza koji pokušavaju i najčešće uspiju prevariti igru pa mlate lovu i dumpaju cijenu. S druge strane, prave gamere koji nisu u cryptu je i dalje prilično teško dobiti da krenu igrati igru povezanu s nekim crypto tokenom jer im se ne da zezati s walletom, seed phrase i slično. Inače kad sam prvi put čuo za crypto u gamingu zvučalo mi je kao odlična ideja ali izgleda da treba poraditi na tome da se pojednostavi izrada walleta, a da opet sigurnost ostane na visokoj razini.
Jos se trazi pravi model za kripto igricu ali nikako da naprave odrziv sistem koji bi mogao da funkcionise. Nesto najblize tome je bila ona Tethan Arena ali i to je brzo propalo zbog tokenomics koji je bio neodrziv za sve veci broj igraca. Bas izazovno podrucje sa ogromnim potencijalom.

Tako je jos se trazu pravi modeli, ja mislim da smo nasli tav pravi model i ako to sigurno svaki drugi P2E smatra za sebe ja zaista predlazem da se inspektuje NFT GAMING STARS ne zurite da kupite toeken ali slobodno igrajte nase igrice i probajte ih... takodje predlazem da skinete applikaciju u play storu za neke nove igre i nasu AR aplikaciju koja vam omogucava da hodate svugde po svijetu i da nadjete cryptovalute (crypto hunting) bice zanimljiva buduci update nakon 30 ili 40 dana od danas.

Puno Pozdrava
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!