Bitcoin Forum
May 04, 2024, 07:43:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: 14 Mayıs 2023 TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri  (Read 2673 times)
püsür
Hero Member

Activity: 1232
Merit: 674

View Profile
May 14, 2023, 06:46:48 PM

Sabah ben de az uyumama rağmen erkenden uyandım. Fazla stresli olduğum için çıkıp koşayım dedim sabahın 7'sinde sprint attım anca biraz kafam yerine geldi. Sonra 8:15'te oy kullanacağım yerdeydim. Beklediğimden çok kalabalık vardı.

Bence ilk turda bitecek olsaydı bu aşamada Anadolu Ajansı'nın verilerinde bile önde olmamız lazımdı. Ben biraz fazla karamsarım ama iyi sonuç bekleyemiyorum. Erdoğan'ın ülkenin bu durumunda %40 alması skandal ötesi bence. Hile hurda ile en az %45-50 arası bitirecekler gibi gözüküyor. Yok yani bu ülkede kafası biraz çalışan ve yalanlara kanmayan 30 milyon insan yokmuş. Tek umudum 2019 İstanbul seçimlerindeki durum. O zaman da bu saatlerde çok kötü sonuç gözüküyordu. Bakalım gene aynı şey olacak mı.

Bir kişi de çıkıp bunlar dindar adamlar, hile yapmazlar diyemiyor.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
█████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
1714808583
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714808583
Reply with quote  #2

1714808583
Report to moderator
1714808583
Hero Member
*

Ignore
1714808583
Reply with quote  #2

1714808583
Report to moderator
1714808583
Hero Member
*

Ignore
1714808583
Reply with quote  #2

1714808583
Report to moderator
The grue lurks in the darkest places of the earth. Its favorite diet is adventurers, but its insatiable appetite is tempered by its fear of light. No grue has ever been seen by the light of day, and few have survived its fearsome jaws to tell the tale.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
May 14, 2023, 06:58:54 PM

Bir kişi de çıkıp bunlar dindar adamlar, hile yapmazlar diyemiyor.

İnsanları dinden soğuttular bunlar, en çok hile en çok çakallık bunlarda.

Şu anda her iki parti de diken üstünde bekliyor, kimse net bir şey konuşamıyor. İkinci tura kalacağı yönündeki görüşler artıyor gibi.
Televizyonda verilen bilgiler çok geriden geliyor, sürekli yeni veri geliyor sorsanız ama hepsi de kendi çıkarlarına göre. Twitch'te yapılan yayınlar şu anda en net verileri gösteriyor.
Hatta şu anda CHP'nin ıslak imzalı tutanak sonuçlarına göre %49'un üstünde Kılıçdaroğlu olduğu söyleniyor. İstanbul'un birçok büyük sandığı hala açılmadı, yani sisteme girilmedi. Bakalım neler olacak Smiley

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1511

View Profile
May 14, 2023, 08:57:21 PM

Gece yarısı oldu hala sonuçların büyük bölümü yok ysk başkanı dalga geçer gibi aksama yok diyor. Önceki seçimlerde neler olduğunu biliyoruz adamlar her şeyi aksatmak üzerine plan yapmış. Grin ysk açıklamasına göre sandık açılma oranı hala %69.12 diyor gün bitti yeni güne giriyoruz.
59'dan başlattılar 49'a düştü garip garip algı oyunları yine ama bunların olması bekleniyordu. Bakalım sonuç ne olacak, meclis aritmetiğinde ise çok fazla değişim yok ama kaybeden ve kazanan partiler var bunları sonra detaylı analiz ederiz.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
█████████████████████████████
▀████████████████████████
▀▀███████████████████
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
████████▄▄▄▄██▄▄▄██
███▄█▀▄▄▀███▄█████
█████████████▀▀▀██
██▀ ▀██████████████████
███▄███████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
███████████████████████
▀█████████████████████▀
▀▀███████████████▀▀
▀▀▀▀█▀▀▀▀
OFFICIAL EUROPEAN
BETTING PARTNER OF
ASTON VILLA FC
██
██
██
██

██
██
██
██

██
██
██
10%   CASHBACK  
          100%   MULTICHARGER  
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
May 14, 2023, 09:14:44 PM
Last edit: May 14, 2023, 10:19:47 PM by mandown

gece yarısı olmuş hala sonuçlar belli değil. Yapılan bir seçim bunu bu kadar sürüştürmek doğru değil. Diğer taraftan mecliste yine çoğunluk cumhur ittifakında. Seçim ilk tur'da bitmesi gerekli 2. tura kalırsa bu işi bir şekilde çevireceklerdir. Adamların vatandaşın oyuna saygısı yokki bu saate kadar sürüyor.

Diğer yandan AKP'nin hala %50'ye yakın oy alabiliyor olması çok şaşırtıcı 1 günlük yevmiye 1kg et almıyor diğerlerini yazmaya gerek yok zaten herkes herşeyin farkında.

Birde farklı bakanların kendi memleketlerinde değilde başka memleketlerden adaylığı olup birde bunları meclise sokmalarını anlayamıyorum arkadaş senin memleketinde seni savunacak adammı yoktu? Bunun için bile iktidarın oy almaması lazımdı.

Bana bu sonuçlar ciddi anlamda garip geliyor. vatandaş sıkıntısını çözmek için oy vermiyorda futbol takımı tutar gibi oy veriyorlar.

Deprem bölgesinden gelen sonuçlar ise akıl alır gibi değil.

Demekki hayat pahalı falan da değil.

Sonuç herkese hayırlı olsun.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
yenerbatmaz
Full Member

Activity: 544
Merit: 124

View Profile
May 14, 2023, 10:54:35 PM
Last edit: May 14, 2023, 11:24:22 PM by yenerbatmaz
Merited by Vispilio (2), meser# (1)

https://www.youtube.com/watch?v=wlsK6zAy_hg

Nevşin Mengü'nün miting alanlarından derlediği CHP ve AKP'li seçmen profilindeki çok keskin farkları ortaya koyan video ülkenin özeti aslında,

Ortadoğunun ortaçağ bataklığına saplanmış sözde "Anadolu İrfanı" + Suriyeli ısmarlama mülteci vatandaşlar + Arap kültürü propagandasından memnun olan Türkiye'den ev satın alarak vatandaş olmuş hayatında ilk defa oy kullanan gerçek Araplar ve onlara yardakçılık yaparak kendine bir yaşam düzeni kurmuş yerel esnaf + gurbette en adi işleri yaparak çeşitli kompleksler geliştirmiş "kurulu düzenci" dayılar / teyzeler + kontrolü çok zor olan jandarmanın bile nadiren uğradığı yerlerde muhtlarların aşiret reislerinin yüzlerce kişi adına oy kullandığı sahte oylar + 24 / 7 ana akım medyada AKP propagandası + devletin bütün maddi kaynaklarını AKP propagandası için kullanma + 24 / 7 din istismarı + anayurdun her metrekaresinde günde yaklaşık 1 saat 100 desibelden berbat megafonlardan Arapça ezan propagandası

bütün bunları ekleyince Ekrem İmamoğlu'nun dediği gibi sadece toplama çıkarmayla bile yüzde 50 - 50'ye geliyor şaşırtıcı bir sonuç değil,

bu forumda 27 kişi oy kullanmış 26'sı CHP demiş, temel seviye eğitim almış, uluslararası dünyayla teması olan, modern dünyada neler olup bittiğinden biraz haberi olan her grupta dağılım böyle olur, ama Türkiye'nin gerçekleri ortadoğu bataklığına ve karanlık çağlara bundan daha yakın, bu 50-60 yıldır böyle aslında, karşı devrim ve CIA gibi "harf örgütleri" nin toplum mühendisliği projelerinin bunda payı büyük...

Bu seçimlerin sonucu ne olursa olsun günümüz Türkiyesi'nin gerçekliği bu, işte bu sebeptendir ki uluslararası rekabetçi yeteneği ve eğitimi olan Türkler'in büyük çoğunluğu zaten çoktandır yurt dışına taşınmış durumda...
halloweenn666
Member
**

Activity: 1011
Merit: 64

View Profile
May 15, 2023, 01:52:18 AM

Seçime dair son öngörümü paylaşmıştım.

MHP supriz yaptı. Bunu bekliyordum.
Meclis açık ara cumhur ittifakında.
ikinci tura kaldı iki hafta sonra muhtemelen yine seçime gideceğiz

Hayırlı olsun

Bir analiz değilde yorum yapayım :

Seçmene 20 yıldır aptal muamelesi yapmak normal mi sizce? Velev ki dediğiniz gibi cahiller onların oyuna ihtiyacınız olmayacak mı hiç.

Sinan Ogan bile isyan etti geçen gün ? Seçim ikinci tura kalsa bana ihtiyacınız olmayacak mı neden bana saldırıyorsunuz dedi.

Neden niçin ve niye fanatizm üzerinden devam ediyorsunuz. Hayretle izliyorum.

Captain Corporate
Hero Member

Activity: 1974
Merit: 575

View Profile WWW
May 15, 2023, 07:37:55 AM

Hala saçma sapan bir şekilde, hem burada, hem elbette twitterda ve ekşide (her zaman olduğu gibi) yok aysun kayacı, yok halk salak, yok bunlara müstehak falan gibi çok gerici ve asla oy verilen adayın çizgisinde olmayan açıklamalar görüyorum. 6'lı masanın hiçbir katkısı olmamış, bunu görmeyip, halkı suçlamak en kolayı, fakat bu şekilde 1 oy bile kazanamaz, üstüne 20 yıl daha AKP ile yönetilmeye devam ederiz en fazla. Halkı suçlamaktan ziyade, yapılan yanlışlardan ders çıkartılması çok önemli. Deva gibi, gelecek gibi eski akplilerin akp'den ayrlıp sonra adaya oy kazandıracağına inanmakta hata yapıldığı artık çok aşikardır, bu tarz partilerin bir faydası olmayacağı ve bu partilerden bizim bile nefret ettiğimizi, karşı tarafın kesin nefret ettiğini teeee geçen seneden beri söylemiyor muyduk? Bunu görmeyip halkı suçlamak olmaz. Barıştırıcı ve birleştirici bir kampanya yürüten adayın seçmeninin agresif ve yargılanacaksınız üzerinden bir siyaset yapmasını görmeyip, aysun kayacı veya aziz nesin paylaşarak ne elde edebiliriz?

Şunu artık görmemiz şart, özellikle AKP oylarında ki muazzam düşüşte bunu görebiliriz, halk başka bir adaya verme konusunda veya başka partilere kayma konusunda yatkınlığını gösterdi, ama bunu millet ittifakı yerine cumhur ittifakı diğer partilerine yaptılar, geçen seçimde olmayan yeniden refah mesela benim gözümde bu seçimin en büyük kazananıdır. Neden bu insanlar AKP'ye oy vermeyi bırakıp, yanında olan partilere oy verdiler? Bunu sorgulamak yerine eğer üstten bakmaya devam edersek, daha 20 yıl daha kazanamayız, bu bu kadar basit.

En başta dediğimiz gibi, ittifak tekrar düşünülmeli, bu şekilde olmayacağı belliydi ve olmadı, daha çok oyu olan, daha çok kazandırabileceki, daha düzgün bir ittifakla, bir 5 sene sonra daha aynı mantık denenebilir, aday olarakta demokrat dedem canımdır çok tatlı adam ama Ekremin daha populer olduğu aşikar, o denenebilir. Onun dışında şuan başarılar dileyip, son 5 yılda oluşan ve hepimizi fakirleştiren bir yönetim gibi değilde, artık ekonomik anlamda bazı atılımlar yaparak alım gücümüze odaklanılmış bir 5 yıl yaşanması için dua ederek normal hayatımıza dönme zamanı geldi, bu seçimin ikinci tura kalmasının çok fazla bir mühimi kalmış gibi gözükmemektedir, zaten bitmiş gibi duruyor, ve hatta umarım ikinci tura kalmazda bir an evvel biter, 2 hafta daha seçimle geçmesinin ülkeye bir katkısı olmayacak nasıl olsa, kimse kendini kandırıp bir adayın %1 oyunu arttıramayıp diğerinin %5 arttırmasını ummaya boşuna gerek yok.

Evet iktidar geçtiğimiz 5 yıl beklenmedik derecede kötü yönetti dedik, fakat bu kadar kötü yönetime rağmen oy almayı başaramayan yönetiminde bu süreçte başını öne koyup bir düşünmesi lazım biz nerede hata ettikte dprem bölgesinde bile biz kaybediyoruz demesi lazım. En güzel örnek Erzincan, Sarıgül gitti deli gibi çalıştı aldı vekilliği, demek ki isteyince oluyormuş, bunu diğer 80 il için uygulanacak bir modelle çalışarak belki daha iyi sonuç alınabilir, ama biz dersimizi almadığımız sürece ve sürekli "o kötü, ona oy vermeyin" üzerinden siyaset yapıp rakibini tuvalet terliği bile olsa mottosuyla empoze ederek devam edersek, kazanamayacağımızı görmüş olduk.

Halkımız ve milletimiz için en hayırlısı olmuştur umarım, gazamız mübarek olsun, vatan bizim millet bizim akpliside chpliside diğer bütün partileride şimdi hep beraber oturup vatanı güzelleştirmek için bir 5 yıl daha beraber omuz omuza çalışma zamanı.

▄▄███████████████████▄▄
▄█████████▀█████████████▄
███████████▄▐▀▄██████████
███████▀▀███████▀▀███████
██████▀███▄▄████████████
█████████▐█████████▐█████
█████████▐█████████▐█████
██████████▀███▀███▄██████
████████████████▄▄███████
███████████▄▄▄███████████
▀█████▄▄████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
mandown
Legendary
*

View Profile
May 15, 2023, 08:26:49 AM

Tek gördüğüm şey cahillik başka birşey değil. İnsan sorgulamazmı ömür boyu çalışarak bir araba bir ev neden alamıyorum diye.  Bu seçimde millete olan inancımı yitirdim. İsterse iktidar 100 yıl daha aynı kalsın artık umrumda değil bir sonraki seçime oy vermeye gidermiyim sanmıyorum.

Sorun muhalefette falan değil cahilimiz çok. Bu adam hala bu kadar oy alabiliyorsa bunun başka açıklaması olamaz.

Seçmenler gurur duyabilirler hizbullah artık mecliste. Kimse bana kadın hakları vs demesin kalbini kırarım. Ölüyorlarmı? bananae.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Lachrymose
Hero Member

Activity: 1330
Merit: 967

View Profile
May 15, 2023, 10:45:49 AM
Last edit: May 15, 2023, 10:58:21 AM by Lachrymose

biri bana %75’i sağ/sunni olan bir ülkenin neden dinsiz, milletsiz, kültürsüz ve devletsiz bir toplumsal düzen olabileceğine inanan “sol ideolojiye” oy verileceğine inanildiğini söyleyebilir mi? hani bazen insanlara cahil falan diyorsunuz ama, cahil olan kitleyi bile yönetemeyecek kadar cahil olmak apayrı bir seviye diye dusunuyorum.

ince’ye saldirdiniz. oğan’a saldirdiniz. öyle aptal bir seçmen kitlesi var ki, öyle varoş ki bu kitle, öyle tepeden bakiyolar ki.. gelmiş sinan oğan muhaliflerden oy çaldi saniyorlar. ulan bu ülkede mülteci problemi olmasa benim gibi oğan seçmeninin senin “pironla” işi olabilir mi? senin deden solcu olum. bu coğrafyadaki sol alerjisini hiçbir zaman anlayamayacaksiniz. deva gitti ihalara/sihalara saldirdi, kiliçdaroğlu selahattin demirtaş’i serbest birakacağini vaadetti, bi ötekisi gitti inşaat ekonomisini eleştirdi.

reis bebecan, davutoğlu vb. gibi isimlere öyle bi tokat attı ki %99’u boşa gitti.. niye biliyo musunuz? reisin seçmeni biliyor solun “dinsizliği din edinmiş” bi ideoloji olduğunu.. adam dindar olum. adam korkuyor lan dini elden gidecek diye. neden kiliçdaroğlu, neden bu israr; kim abi; kk kim… kim bu herif, egitimi ne, basarisi ne, hangi secimleri kazanmis, bu herifi kim seviyor? bu solcu dede; bu mutfaktan cikmayan atletli eleman kim? hangi ak partili, hangi mhp’li hangi milli goruslu insan bu herifi takiyor? birkac milletsiz disinda bu herifi kim seviyor? anlayin abi. muhalefeti %25 sol/alevi oya sikistirdilar deli gibi tokatliyolar.

ben zaten sicacagimizi dinledigim her muzik sonrasi youtube’da kk ve pkk propagandasi reklamlari dondugu anda anlamistim. ekrem, mansur gibi isimler aday olsaydi cok farkli olacakti.. ak partililerin bir kismi duzenlerinin degismeyecegine, istikrarin devam edecegine, savunma sanayiine dokunulmayacagina ve terorun palazlanmayacagima emin olacakti..

ama halk salak.. bi biz akilliyiz :d
meser#
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
May 15, 2023, 11:00:44 AM

Dün birazcık şakayla karışık söylemde bulunmuştum ancak ciddiye bindireceğim artık bu gidişle. Şuanda mevcut hükümetin başarısız olduğu birçok şey varken bu kadar oy almasının saçmalığını kabullenemiyorum. Özellikle deprem bölgesinden bu kadar oy alabilmiş olmasını ise ayıplıyorum. Yaptığımız yardımları uykusuzluklarımızı emeklerimizi saymıyorum bile ama celladına aşık bir millet mi artık umrumda olmaz. 2.turda gidip Erdoğan'a vereceğim oyu çevremde ne kadar muhalif görüşte insan varsa gidip Erdoğan için ikna edeceğim. Benim gençliğim çalındı bu kadar beceriksiz bir muhalefetle ve başarısız iktidarla. Artık bende bu düzenin değişmemesi için elimden geleni yapacağım umrumda olmaz. Bir oy eksik Kılıçdaroğlundan bir kişi fazla yurtdışı yolcularından.
mandown
Legendary
*

View Profile
May 15, 2023, 11:11:30 AM

Bu saatten sonra kimse hayat pahalı geçinemiyorum, maaşım az, kiralar uçuyor, ev araba alamıyorum demesin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1137

View Profile
May 15, 2023, 12:13:22 PM

yau sanki normal bi ülkeymişiz gibi yorumlar yapmayın Cheesy
Türkiye sıradan bir ülke değil, potansiyelini kullanabilirse rahatlıkla g8'e girebilir, öyle boş bırakmazlar
imdiiii! enseyi karartmayın hemen, siyaset dizayn ediliyor loaaadiinnngg....
2. turda da gidip gönlünüzden geçen adaya verin oyunuzu...ya mevcut hal devam eder
ya da amerikanvari bir durum ortaya çıkar. Mecliste bir grup üstünken Başkan diğer taraftan olabilir. Niye derseniz; bir ara-geçiş dönemi dizayn ediliyor olabilir. Yok yine aynen devam deniyorsa da kaybedecek bir şey yok zaten, sadece halkın meyili bu kararda biraz etkili olabilir o açıdan bu seçimi de pas geçmeyin please...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
emre06060
Member
**

Activity: 144
Merit: 35

View Profile
May 15, 2023, 12:17:03 PM

Bir daha geçirmiyorum, liyakat yok, adalet yok, bu Suriyeliler neymiş, ama yine de oy viricik yirim yikki diyen katıksız ve süzme iki yüzlüdür.
xzone
Legendary
*

Activity: 2576
Merit: 1482

View Profile
May 15, 2023, 01:13:34 PM

2. tur çok heyecanlı olacak, AKP karşıtı olan herkes tedirgin ve üzülmüş durumda. Birkaç gün içerisinde toparlanılır ve yeni hazırlıklar yapılır.
Bir yanda Suriyelileri ülkesine geri göndermeyeceğini söyleyen (tabi onlardan aldığı oy miktarı da durumda etkili) bir Erdoğan, diğer yandan en katı çizgisi mülteci sorunu olan Sinan Oğan var. Normal şartlarda Oğan'ın Erdoğan'a karşı duracağına emin olabilirdik ama şu anda her şey belirsiz ve sürprizler görebiliriz.
Kılıçdaroğlu nasıl bir görüşme yapacak, Oğan'ı ikna edecek mi bilmiyorum. Tabi Oğan biz Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz dese halk da destek verecek mi o da ayrı mesele. 2 haftalık süreci muhalefetin çok çalışarak geçirmesi lazım.
Kılıçdaroğlu %47'yi alabilmiş olsaydı seçim kesin gelir derdim ama şu anki oran pek yüksek değil

███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
May 15, 2023, 01:55:21 PM

bu kadar kepazeliğe hala oy alamayan muhalefet var. umarım ikinci turdan sonra istifa eder de yüzünü görmek zorunda kalmayız . gerçi koltuğa yapıştı gitmez de . yine masal anlatır yok ders çıkaracağız yok oyumuzu artırdık .

kriz var ama avm ler ful diyenlere kızılıyordu ama adamlar sanırım haklı . kriz falan yok. eti bir tek ben 300 liraya alıyorum geri kalan herkes 50 liraya alıyor .
50promil
Member
**

Activity: 783
Merit: 42

View Profile
May 15, 2023, 01:56:43 PM

2. tur çok heyecanlı olacak, AKP karşıtı olan herkes tedirgin ve üzülmüş durumda. Birkaç gün içerisinde toparlanılır ve yeni hazırlıklar yapılır.
Bir yanda Suriyelileri ülkesine geri göndermeyeceğini söyleyen (tabi onlardan aldığı oy miktarı da durumda etkili) bir Erdoğan, diğer yandan en katı çizgisi mülteci sorunu olan Sinan Oğan var. Normal şartlarda Oğan'ın Erdoğan'a karşı duracağına emin olabilirdik ama şu anda her şey belirsiz ve sürprizler görebiliriz.
Kılıçdaroğlu nasıl bir görüşme yapacak, Oğan'ı ikna edecek mi bilmiyorum. Tabi Oğan biz Kılıçdaroğlu'nu destekliyoruz dese halk da destek verecek mi o da ayrı mesele. 2 haftalık süreci muhalefetin çok çalışarak geçirmesi lazım.
Kılıçdaroğlu %47'yi alabilmiş olsaydı seçim kesin gelir derdim ama şu anki oran pek yüksek değil

tayyip %49.5 almış . hadi dedin mi %50  çok çok firesiz geçmesi lazım. düşük ihtimal  ama belki başarırlar . umarım başarırlar.
mandown
Legendary
*

View Profile
May 15, 2023, 02:00:47 PM

meclisi kaptırdık cumhurbaşkanlığını kemal dede alırsa tek kazanan kemal dede olur bizim birşey kazanacağımızı düşünmüyorum.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
ILuckyGuyI
Sr. Member

Activity: 2086
Merit: 433

View Profile
May 15, 2023, 02:56:06 PM

Sonuçlar beklentimden kötü geldi malesef. Ancak bu noktada gidip de bu milletten adam olmaz gibi klasik laflarla kestirip atma yoluna başvurmayacağım. Açıkçası oyların hala bu seviyelerde olması engellenebilirdi. Seçim propagandası genel olarak düzgün yönetildi ama bir şey atlandı. Atlanan kısım şuydu ki karşıt görüşlü seçmenin de işine gelecek ve oylarını alabilecek yönde hareketler göremedik doğru düzgün.

Sonuçta yıllardır aynı seçmen profilini o kadar fazla kez gördük ki artık ben aday olsam nasıl ilerlemem gerektiği hakkında stratejiler bile geliştirdim. Görünen o ki bu konuda biraz sınıfta kalınmış. Tabi daha bu işin 2. turu var evet ama fark şu an %4.5 civarı bir şeydi yani iş oldukça zor görünüyor ama tabi ki gidip yine oyumu kullanacağım.

Eğer bu seçim kaybedilirse yine olay keşke Mansur Yavaş ya da Ekrem İmamoğlu aday gösterilseydi noktasına gelecek gibi duruyor.

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
Phoenix Anka
Hero Member

Activity: 1036
Merit: 619

View Profile
May 15, 2023, 05:31:44 PM

biri bana %75’i sağ/sunni olan bir ülkenin neden dinsiz, milletsiz, kültürsüz ve devletsiz bir toplumsal düzen olabileceğine inanan “sol ideolojiye” oy verileceğine inanildiğini söyleyebilir mi? hani bazen insanlara cahil falan diyorsunuz ama, cahil olan kitleyi bile yönetemeyecek kadar cahil olmak apayrı bir seviye diye dusunuyorum.

ince’ye saldirdiniz. oğan’a saldirdiniz. öyle aptal bir seçmen kitlesi var ki, öyle varoş ki bu kitle, öyle tepeden bakiyolar ki.. gelmiş sinan oğan muhaliflerden oy çaldi saniyorlar. ulan bu ülkede mülteci problemi olmasa benim gibi oğan seçmeninin senin “pironla” işi olabilir mi? senin deden solcu olum. bu coğrafyadaki sol alerjisini hiçbir zaman anlayamayacaksiniz. deva gitti ihalara/sihalara saldirdi, kiliçdaroğlu selahattin demirtaş’i serbest birakacağini vaadetti, bi ötekisi gitti inşaat ekonomisini eleştirdi.

reis bebecan, davutoğlu vb. gibi isimlere öyle bi tokat attı ki %99’u boşa gitti.. niye biliyo musunuz? reisin seçmeni biliyor solun “dinsizliği din edinmiş” bi ideoloji olduğunu.. adam dindar olum. adam korkuyor lan dini elden gidecek diye. neden kiliçdaroğlu, neden bu israr; kim abi; kk kim… kim bu herif, egitimi ne, basarisi ne, hangi secimleri kazanmis, bu herifi kim seviyor? bu solcu dede; bu mutfaktan cikmayan atletli eleman kim? hangi ak partili, hangi mhp’li hangi milli goruslu insan bu herifi takiyor? birkac milletsiz disinda bu herifi kim seviyor? anlayin abi. muhalefeti %25 sol/alevi oya sikistirdilar deli gibi tokatliyolar.

ben zaten sicacagimizi dinledigim her muzik sonrasi youtube’da kk ve pkk propagandasi reklamlari dondugu anda anlamistim. ekrem, mansur gibi isimler aday olsaydi cok farkli olacakti.. ak partililerin bir kismi duzenlerinin degismeyecegine, istikrarin devam edecegine, savunma sanayiine dokunulmayacagina ve terorun palazlanmayacagima emin olacakti..

ama halk salak.. bi biz akilliyiz :d

Kılıçdaroğlu ile birlikte CHP kaybetti diyebiliriz. Aday yönünden zaten eksi olarak başlamış bir CHP vardı. Eski AK parti kadrolarını tekrar meclis çatısı altına bile soktu. İlginç şekilde şu an içeride diğer partiler toplanıp bir siyasi parti grubu bile oluşturabilir durumda olacaklar. Mansur Yavaş’ı çıkar al %51 çık geç işte. Nedir bu hırs? Neden Kılıçdar aday oldu? Aday olursa seçmenden oy alabilecekler miydi sanki? Bu arada ikinci tur için de Oğan’ın KK’yı destekliyorum deme ihtimalinin bile saçma olduğunu herkes biliyor galiba. O desteklese bile seçmen desteklemeyecek. Bu seçimde de KK kaybederse acaba koltuğu bırakır mı?

.
▄██████████████
███████████████
███████████████
█████████████▀░
███████████▀▄░█
██████████░███░
███████▀▀░▀▀█▀▀
█████▀░░░░░░░▀▄
█████░░░░░░░░░█
█████▄░░░░░░░▄▀
███████▄▄▄▄▄███
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
████████████▀██
█████████▀▀░░░▀
████████░░░░░░░
██████░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
█████░░░░░░░░░░
██████▄░░░░▄▄▄░
█████████▀▀░░░▀
████████▄▄▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄██████████████
███████████████
██████████▀▀▀▀▀
███████▀░▀█▄░░░
██████░░░░░█▄░▄
█████░░▄▄▄▄▄██▀
█████▀▀▀░░░░▄█▄
█████░░░▄▄█▀▀░█
██████▄█▀▀░░░░▀
███████▄▄░░░░░░
██████████▄▄▄▄▄
███████████████
▀██████████████
▄████████████████████████▄
█████████████░████████████
████████████▀▄████████████
█████▀▀░░░░░░░░░░░░▀▀█████
████▀░░░░░░░░░░░░░░░░▀████
████░░░██░██░░░░█░░░░░████
████░░░▄▄▀▄▄░░▀▀▄▀▀░░░████
████▄░░▀▀░▀▀░░░░▀░░░░▄████
█████▄▄░░░░░░░░░░░░▄▄█████
▀████████████████████████▀
.
Dzigie
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
May 15, 2023, 05:32:11 PM

Erdoğan seçimi ilk turda kazanmaya çok yakındı. Muharrem İnce kaset kumpasıyla seçimden çekilmeseydi kesinlikle daha az oy alırdı. Muharrem İnce yalnızca Atatürkçü gençlerden oy almıyordu. Muhafazakar kesimin çocukları olan muhalif Z kuşağı seçmenden de oy alıyordu. CHP ve fetö trolleri seçimden çekilmesi için yaptığı baskılar nedeniyle pişmanlık yaşıyordur şu anda kesinlikle. Kemal Kılıçdaroğlu ise milletvekili dağıttığı eski AKP artıklarıyla ve ortaklık kurduğu HDP ile %45'i bile geçemedi. Muharrem İnce 2018'de tek başına %30'dan fazla oy almıştı. Millet İttifakının yanlış dinamikler üzerine kurulmuş kötü bir ittifak olduğu ispatlandı bu seçimde.

Bu seçimin en büyük kaybedeni anket firmaları oldu. Ben hiçbirine güvenmiyordum zaten. Fakat seçimden önce Kılıçdaroğlu'nu %55 ve %60 ile kazanacak gösterenler oldu. Gerçi onlardan bazıları son anda seçime CHP'den milletvekili adayı olarak katıldı ama istisnasız hepsi seçmenin güvenini kaybetti.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x