Bitcoin Forum
May 03, 2024, 05:06:57 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Boğaya doğru durumlar nasıl?  (Read 668 times)
barisbilgili
Sr. Member

Activity: 868
Merit: 270

View Profile
October 30, 2023, 04:52:56 AM

Bu forumda ve çevremde gördüğüm insanların birçoğu Bitcoin'de bir dip daha bekleme eğilimindeydi. Fakat Bitcoin yeterince dip yapmış olacak ki bir dip hareketi daha yapmadan 35 bin dolara ulaştı. Dibe çok yaklaşmış olduğumuzu düşünürken en dibi yakalama isteği nedeniyle Bitcoin alamayan çok insanın olduğunu düşünüyorum. Bitcoin şimdi doğal bir hareket ile 35 bin dolara ulaştı. Dip beklediği için Bitcoin almayanlar da Bitcoin almaya başlarsa Bitcoin ikinci bir hareket ile daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir. Yorumumun yatırım tavsiyesi olarak anlaşılmasını istemem çünkü bu konularda tavsiye verebilecek derinliğe sahip değilim. Fakat dip beklediği için alım yapmayanlar da alım pozisyonuna geçerse Bitcoin 40 bin dolar veya 45 bin dolar seviyelerine ulaşırsa ana akım medyada daha fazla Bitcoin haberleri görebiliriz. Gelişmeler çığdan yuvarlanan bir kar topu etkisi yaratmaya çok uygun.
Bitcoin fiyatında en düşük noktayı beklersek elbette asla toplayamayız çünkü her zaman mevcut fiyatın çok yüksek olduğunu varsayarız, bu nedenle Bitcoin'e yatırım yapma isteğimiz olduğunda elbette satın almaya çalışmalıyız. Elimizden geldiğince ve istikrarlı bir şekilde yapabiliriz ki yaptığımız yatırımlardan kar elde edebilelim. Evet size katılıyorum, eğer şimdi almazsak o zaman biz Bitcoin'den kar elde etmek için hiçbir şey yapmazken, yaptıkları yatırımlardan kar elde edebilen başkalarını da göreceğiz.

█████▄▄██
███▄█████
██▄███████▄
████████████████
███▀██████████▀
██▄████████████▄
░█████▀▀▀▀▀▀█████
████▀████████▀████
▀▀▀▀▄▄▄▄▄█████████
█████▀███████▄████
███████▀▀▄▄▄█████
███████████████▀
████████████▀▀
OMBARD.com|.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
██████░██░████░██
▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀░▀▀▀▀
██████████████
▄▄░▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄▄▄
▀▀░▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀▀▀
██░██░██████████
▄▄▄▄▄▄▄▄░▄▄░▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀░▀▀░▀▀▀▀
.
PICK,
PLAY,
PROSPER!
|.

██████
██████████
██████████
██████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
████████████████
█████████████████   ██
PROVABLY
FAIR
1%█████████████████   ██
HOUSE
EDGE
100%█████████████████   ██
DEPOSIT
BONUS

▄▀▀▀

▀▄▄▄
.
Play now
.

▀▀▀▄

▄▄▄▀
1714712817
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714712817
Reply with quote  #2

1714712817
Report to moderator
1714712817
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714712817
Reply with quote  #2

1714712817
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Rap111
Newbie
*

Activity: 22
Merit: 0

View Profile
November 01, 2023, 10:29:12 AM

Ben Bitcoin Fiyatının Ocak Ayından Sonra 40 Bin Dolarlarda Sabitleyeceği Görüşündeyim Çünki Artık Bitcoin Bu Süre Zarfında Kalırsa Bandı Düşücektit Görüşündeyim Umarım Yükselir
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
November 27, 2023, 10:58:22 PM

Ben Bitcoin Fiyatının Ocak Ayından Sonra 40 Bin Dolarlarda Sabitleyeceği Görüşündeyim Çünki Artık Bitcoin Bu Süre Zarfında Kalırsa Bandı Düşücektit Görüşündeyim Umarım Yükselir

Peki, bu düşünce herhangi bir teknik veya temel analiz ile mi belirtildi yoksa sadece şahsi bir görüş müdür? Evet, özellikle son birkaç gün içerisinde fiyatın gelen olarak 37.000 ile 38.000 arasında hareket ettiğini ve buradan yukarıya veya aşağıya yönlü olacak şekilde henüz kırılmadığını görebiliriz fakat ani bir hareket ile piyasanın tamamen değişmesinin de mümkün olduğunu unutmamak gerekmektedir. Özellikle, hızlıca bir teknik analiz gerçekleştirmek gerekirse piyasanın iyimser olduğunu ve çoğunluklu olarak iyi haberler geldiğini teyit edebiliriz. Evet, bu şekilde bir devamlılığın sağlanması ile ani bir sıçrama yaşabilir ve piyasa yönü yukarı olarak hareket edebilir fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken teknik analiz eksikliğinin de giderilmesidir. Bugün, ani bir hareket ile Bitcoin fiyatının 40.000'e ulaşması durumunda hangi fiyat seviyelerinden short veya long açmak gerektiğini karar vermek için bu önemli bir detaydır.

Son olarak, umutlarımızdan ve duygularımızdan yola çıkarak kişisel görüşlerimizi belirtmek gerekirse şahsen ben de piyasanın yukarı yönlü hareket edeceğini ve yeni yıl sonrasında pozitif gelişmeler ile yeşil bir piyasa göreceğimizi düşünüyor ve umuyorum. Umarım ki bu hislerimizde yanılmaz ve yıllardır beklediğimiz yükseliş trendi olan yeşil bir piyasa görebiliriz.
umityesil
Jr. Member
*

Activity: 121
Merit: 1

View Profile WWW
November 28, 2023, 11:30:10 AM

Kucoin, mexc ve gateio da portföy oluşturdum. 20-30 dolarlık 15-20 coin oldu. Boğa bitene kadar bakmadan dayanmayı umuyorum Smiley
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
November 28, 2023, 11:51:58 AM

Yükseliş başladığında çok hızlı ve güçlü olacak sanki, çok geniş basamak aralıklarıyla hareket edilecek sanırım. Çünkü ben teknik takipçi değilim ama takip ettiğim analizcilerin çoğu 38.400 civarlarında çok güçlü bir direnç olduğunu ve Bitcoinin bunu şimdiye kadar kıramadığını, belki yakın zamanda da kıramayacağını söylüyorlar, ama elbet bir gün o duvarı çökertecek. O gazla kaptırıp gidecek gibime geliyor.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
eightdots
Hero Member

Activity: 770
Merit: 703

View Profile
November 28, 2023, 01:53:49 PM

Yükseliş başladığında çok hızlı ve güçlü olacak sanki, çok geniş basamak aralıklarıyla hareket edilecek sanırım. Çünkü ben teknik takipçi değilim ama takip ettiğim analizcilerin çoğu 38.400 civarlarında çok güçlü bir direnç olduğunu ve Bitcoinin bunu şimdiye kadar kıramadığını, belki yakın zamanda da kıramayacağını söylüyorlar, ama elbet bir gün o duvarı çökertecek. O gazla kaptırıp gidecek gibime geliyor.

Güçlü bir yükseliş gelecektir ama o gelene kadar kaç tane sahtesi gelecek bilmiyoruz. Bence milletti çekip çekip geri indirecekler piyasayı ama bunlardan birinde de uzayıp gidecek piyasa.

Son olaylarda piyasa hiçbir cevap vermedi ve yerinde saydı. Acaba bir birikim mi yapıyor piyasa yani olaylar karşısında fiyatın aynı kalması iyi bir şey ama yine de düşündürüyor insanı. Piyasayı birileri bu seviyede tutuyor çünkü hacim yok ve bu durumda artış gelse bile inandırıcı olmayabilir. Ne söylersem söyleyeyim sonunda bu artışlardan biri güçlü olacak ve yükseliş başlayacak. O ana kadar piyasa psikolojisi zorlanmaya devam edilir.

█████████████████████████
██
█████▀▀███████▀▀███████
█████▀░░▄███████▄░░▀█████
██▀░░██████▀░▀████░░▀██
██▀░░▀▀▀████████████░░▀██
██░░█▄████▀▀███▀█████░░██
██░░███▄▄███████▀▀███░░██
██░░█████████████████░░██
██▄░░████▄▄██████▄▄█░░▄██
██▄░░██████▄░░████░░▄██
█████▄░░▀███▌░░▐▀░░▄█████
███████▄▄███████▄▄███████
█████████████████████████
.
.ROOBET 2.0..██████.IIIIIFASTER & SLEEKER.██████.
|

█▄█
▀█▀
████▄▄██████▄▄████
█▄███▀█░░█████░░█▀███▄█
▀█▄▄░▐█████████▌▄▄█▀
██▄▄█████████▄▄████▌
██████▄▄████████
█▀▀████████████████
██████
█████████████
██
█▀▀██████████████
▀▀▀███████████▀▀▀▀
|.
    PLAY NOW    
BitcoinTurk
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
November 29, 2023, 02:25:22 PM

Güncel piyasa koşullarını incelediğimiz zaman her geçen gün piyasadaki volatilitede artış olduğunu ve yeni yatırımcıların da yeniden piyasaya girmeye başladığını düşünmek gerekirse olası bir boğa sezonu gerçekleşmesi durumunda çok sert hareketleri göreceğimizi ben de düşünüyorum. Özellikle daha önceki yorumlarımda da belirttiğim gibi teknik analize önem veren birisi olarak benim yaptığım analizlerde de 38.000 ve 38.500 aralığının önemli olduğunu rahatlıkla söylemem mümkündür. Bir diğer yandan, takip ettiğim bazı kişilerin de bu seviyeleri vurgulaması sebebi ile bu kişilerin takipçi kitlesi ve globalde birçok yatırımcının da bu fiyat seviyelerine odaklandığını ve olası bir kırılma sonrasında bir alım dalgası görebileceğimiz ihtimalini de değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Eğer ki Bitcoin önümüzdeki süreç içerisinde bu fiyat seviyelerini sert bir şekilde kırarak istikrarlı bir şekilde hareket ederse bizleri hareketli ama güzel günlerin beklediğini düşünüyorum.
Dzigie
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 367

Life is so short but wonderful.

View Profile
December 20, 2023, 06:45:32 PM

Selamlar şahsi görüşüm,

Boğa öncesi büyük bir ayı dalgası olması. Dip hala kesinleşmiş vaziyette değil, alt coin toplanmaya o seviyede başlanmasının sağlıklı olucağını düşünüyorum. Tabii ki de bu benim görüşüm.

Saygılar

Teta

Bu forumda ve çevremde gördüğüm insanların birçoğu Bitcoin'de bir dip daha bekleme eğilimindeydi. Fakat Bitcoin yeterince dip yapmış olacak ki bir dip hareketi daha yapmadan 35 bin dolara ulaştı. Dibe çok yaklaşmış olduğumuzu düşünürken en dibi yakalama isteği nedeniyle Bitcoin alamayan çok insanın olduğunu düşünüyorum. Bitcoin şimdi doğal bir hareket ile 35 bin dolara ulaştı. Dip beklediği için Bitcoin almayanlar da Bitcoin almaya başlarsa Bitcoin ikinci bir hareket ile daha yüksek bir seviyeye ulaşabilir. Yorumumun yatırım tavsiyesi olarak anlaşılmasını istemem çünkü bu konularda tavsiye verebilecek derinliğe sahip değilim. Fakat dip beklediği için alım yapmayanlar da alım pozisyonuna geçerse Bitcoin 40 bin dolar veya 45 bin dolar seviyelerine ulaşırsa ana akım medyada daha fazla Bitcoin haberleri görebiliriz. Gelişmeler çığdan yuvarlanan bir kar topu etkisi yaratmaya çok uygun.

Tam da düşündüğüm gibi oldu her şey. Şimdi ana akım medyada daha fazla Bitcoin haberleri görmeye başlayabiliriz çünkü bir önceki ATH seviyesine yaklaştık ve grafiklerde dikkat çekici bir yükselme var. Ana akım medya Bitcoin haberleri yapmaya başlarsa yeni bir alıcı dalgası daha izleriz ve Bitcoin bir önceki ATH seviyesini test eder. Medya olaya el atmazsa biraz geri çekilme yaşanabilir fiyatta. Fakat şu anda her şey çok olumlu. Hiçbir negatif veri göremiyorum. Bitcoin için güzel günler beklemeye devam edeceğim.

Benim analizim bu. Hayattaki gerçek olaylara dayanıyor analizlerim. Boğa gelecekse onu biri veya birileri getirecek. Ben de bunu yakalamaya çalışıyorum.

R

▀▀▀▀▀▀▀██████▄▄
████████████████
▀▀▀▀█████▀▀▀█████
████████▌███▐████
▄▄▄▄█████▄▄▄█████
████████████████
▄▄▄▄▄▄▄██████▀▀
LLBITCRYPTO
FUTURES
[
1,000x
LEVERAGE
][
.
COMPETITIVE
FEES
][
INSTANT
EXECUTION
]██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
████████████████████████████████████████████████████████
.
TRADE NOW
.
████████████████████████████████████████████████████████
██████
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██
██████
bobita
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1297

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
December 20, 2023, 10:56:28 PM

Ben o "önce çok sağlam bir dip yapacak, piyasayı iyice sarsacak, ondan sonra yükselecek" teranelerini "kalınların" bu saatten sonra ne kadar düşükten toplayabilirsek kardır taktiği olarak görüyorum. Bitcoin yaklaşık iki aydır her darbeye kısa etkilenme sonrası fiyatını bir kademe yükselterek karşılık veriyor, hala daha da önümüz karanlık demek bana çok mantıklı gelmiyor açıkçası.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
umityesil
Jr. Member
*

Activity: 121
Merit: 1

View Profile WWW
December 26, 2023, 02:44:58 PM

3-4 borsada Metaverse coinlerine yatırımlarımı yapmaya devam ediyorum. Vadeli işlemlerden aldıkça oraya beslemeye devam edeceğim. Tabi inşallah boğa geldiğinde Herşey çok güzel olacak Smiley
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: