Bitcoin Forum
April 28, 2024, 06:01:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: MeserLand- Notion Templateleri  (Read 104 times)
meser# (OP)
Hero Member

Activity: 1260
Merit: 957

View Profile
November 09, 2023, 10:57:07 PM

"NOTION"

Nedir bu Notion diyecek olursanız bir not defteri düşünün notlarınızı, görevlerinizi, projelerinizi ve daha fazlasını(Excel'de yapabildikleriniz dahil ) bir yerde toplamanıza ve düzenlemenize olanak tanısın. Ayrıca bunu ister sadece kendiniz erişin ister linke sahip olan kişiler erişsin.

Yazarak birşeyler anlatmak yerine şuraya Barış Özcan'ın mükemmel anlatımının olduğu videoyu bırakayım Kullandığım en iyi not tutma uygulaması. Bu video içerisinde rahatlıkla basit bir şablonunuzu hazırlayabileceğiniz bilgileri kendisi veriyor. Özellikle 07:54'teki şablonları kullanma kısmı da işinizi çok kolaylaştıracaktır nitekim binin üzerinde hazır şablon ücretsiz bir şekilde emrinize amade. Buradaki şablonları kendi verileriniz doğrultusunda düzenleyerek kendinize ait güzel bir planlayıcı oluşturabilirsiniz.

Bu uygulamayı amannn bir ara bakarım diyerek esgeçmenizi istemem. Bunu kendi ihtiyaçlarına uygun birşekilde uyarlayıp kullanan insanlar aşırı derecede faydasını görüyor. Hatta birçok youtuber vb bu uygulamayı 2. bir beyin olarak nitelendiriyor.

Diğer konuda da belirttiğim gibi Notion uygulaması insanların geleceğini daha iyi inşa edebilmesi için çok yardımcı bir uygulama. Bu uygulamayı derinlemesine öğrenmeye başladım ve bunu yaparkende Kriptoyla alakalı templateler ve databaseler geliştireceğim. Bunları gerek public gerekse de kişilere özel şekilde bu konuda paylaşacağım.
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714284090
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714284090
Reply with quote  #2

1714284090
Report to moderator
meser# (OP)
Hero Member

View Profile
November 09, 2023, 10:57:39 PM
Last edit: November 09, 2023, 11:18:16 PM by meser#
Merited by EFS (4), Bthd (2), onurgozupek (2), Balmain (1)

İlk kısım temanın tanıtım kısmıdır

2.kısım Türkçe kısmıyla ve forumla alakalı yeni üyelerin dikkat etmesi ve bilmesi gereken şeylerden oluşmaktadır.

3.kısım burada kişiler kategorilere göre kendilerine okuma listesi oluşturabilirler. Ayrıca okuma/dinleme durumuna göre rahatlıkla listeleyebilirler.

4.kısım ise aynı 3.kısım gibi izleme listesi oluşturabilirler. Yine izlendi/izlenmedi şeklinde listeleme yapabilirler.

5. kısım ise kendilerine haftalık bir alışkanlık takip listesi oluşturmalarına izin veriyor.

6.kısım ise kendilerine kurs takip listesi oluşturmalarına izin veriyor. Yine başlandı/başlanılacak/bitti/bırakıldı gibi listelemelerine imkan sağlamaktadır.

7.kısım ise kriptoya dair takip kısmı oluşturmaktadır. Başlangıç aşamasında olduğu için şuanlık CMC'den NFT takip kısmını koydum ilerleyen zamanlarda buraya nasıl anlık coin/token bilgisi çekilebileceğine dair bir güncelleme de eklenecektir şimdilik boş kalmasın diye BitcoinTalkShow'un youtube kanalını koydum. Ayrıca bu bölümde public adreslerinizi stoklayabileceğiniz bir alan da ekledim.

8.kısım coin bakiyelerinizi takip edebileceğiniz basit tabloyu barındırmaktadır.

9.kısımda ise otomatik en yakın tarih en üste gelecek şekilde sıralanmış olarak göreceksiniz. İşlem türü alış-satış şeklinde 2 adettir. Bu basit bir database olduğu için şuan manuele yakın bir bakiye hesaplama adımı bulunmaktadır. Alışları normal yazarken satışları -ile yazmanız gerekmektedir. En altta yazan sum değeri son bakiyeyi göstermektedir. Ayrıca borsa bilgisi şuan için bir etkene sahip değildir gelecek güncelleme ile buna göre listeleme yapabilirsiniz.

Şuan için başlangıç için sade ve az işleve sahip bir template oldu. Türkçe pek kaynak yok ancak Api ve database üzerine bazı eğitimleri takip ederek çok işlevsel bir hale getireceğim bu template. Tabi yine de dört dörtlük olmayacak çünkü herkese açık olduğu için yeni üyelere hitap edecek. Onun dışında diğer gelecek templateler ileri seviye olacağı için forum dışına satışı olacak forum içine ise ücretsiz temin edeceğim (rütbeli ve tanınır üyelere).

Gelelim bunu nasıl yükleyeceğiz derseniz. "MeserLand - Bitcointalk Newbie V.01" bu linke tıkladığınızda sağ üst köşe de duplicate yazısı çıkacaktır. Buradan hesap oluşturup tüm temayı kendi çalışma alanınıza yedekleyip onun üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz. Bu template'in dışında birçok amaca uygun binlerce tema yine ücretsiz olarak sizlerin emrine amadedir. Temalar
onurgozupek
Hero Member

Activity: 1285
Merit: 592

In #Bitcoin me trust

View Profile WWW
December 23, 2023, 09:12:42 PM

Yeni gördüm, Notion benim elim ayağım. Evernote'tan sonra alışamam demiştim ama bir kaç ay haşır neşir olduktan sonra Evernote'u tamamen bıraktım. Muazzam. Bedava versiyon hemen herkesin işini görür ancak insanın bu kadar kaliteli bir hizmete para veresi geliyor 😀
meser# (OP)
Hero Member

View Profile
December 24, 2023, 01:18:35 AM

Yeni gördüm, Notion benim elim ayağım. Evernote'tan sonra alışamam demiştim ama bir kaç ay haşır neşir olduktan sonra Evernote'u tamamen bıraktım. Muazzam. Bedava versiyon hemen herkesin işini görür ancak insanın bu kadar kaliteli bir hizmete para veresi geliyor 😀

Ya öyle ki abi para veresin geliyor ama o parayı verecek kısmı bulamıyorsun çünkü yetiyorda artıyor yani Cheesy Uygulamaya ilk bakışta yapamam kullanamam ben bunu diyorsun ama bir kurcalamaya başlayınca ya bunu da buraya koyarım bunu da böyle yaparım şey gibi oluyor hani bir oyunu bir bölümü günlerce geçmeyi denersin ve en sonunda pes edersin aradan birkaç gün ya da hafta geçer tekrar oynarsın ilk denemede geçersin onun gibi oluyor Cheesy Notion kullanmak hayat kurtarır net Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: