Bitcoin Forum
May 05, 2024, 04:24:32 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Yeni başlayan birisi için Airdrop tavsiyeleri istiyorum  (Read 79 times)
CryptoWideShut (OP)
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 15

View Profile
February 05, 2024, 03:57:03 PM
Merited by EFS (2)

Aranızda mutlaka benim gibi hayat şartlarından veya gelirinin olmamasından dolayı kripto paralarını kullanarak, para kazanmak istediği halde sermayesi plmadığı için herhangi bir kazanç elde edemeyen ve bilgilerini kullanamayan kişiler vardır. 

Bu gibi durumlarda genelde Kripto borsaları veya airdroplar yardımımıza koşuyor, ben ne yazık ki Kripto paralar ile daha önce tanışmış olsam bile ne yazık ki airdrop olaylarına nedense uzaktan bakmak ile yetinmiştim. Yakın zamanda ise sermaye toplama ihtiyacımdan dolayı denemeye karar verdim. Zamanında sadece yaptığımız işlemlerin hacimleri sayesinde dahi airdroplar'dan büyük kazançlar sağlayanlar olmuş veya bazı nftleri çok uyguna ulaşabilip binlerce dolar karlar yapan insanlar duydum, fakat günümüzde airdroplar tamamen şekil değiştirip node kurmak(bilgim pek az ve maliyetli ama kazancı da pek güzel), stake etmek ve testnetlere katılmak şekiline gelmiş, ayrıca oldukça fazla da maliyet isteyen bir hale gelmiş ne yazık ki, bir çok Kripto içeriği de airdrop diyerek oldukça fazla insan toplayıp sadece o insanların hayalleri ile oynamakla bırakıyor.

Size sorum ise şu anki airdroplar hakkında düşünceniz nedir, sermayesiz veya çok küçük miktarlar ile doğru ve en önemlisi güvenilir airdropları tespit etmek için bir tavsiyeniz var mıdır ve genel olarak airdrop sayesinde boğaya sermaye toplamak isteyen insanlara tavsiyeniz ne olur?

Şimdiden yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim...
1714926272
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714926272
Reply with quote  #2

1714926272
Report to moderator
"Governments are good at cutting off the heads of a centrally controlled networks like Napster, but pure P2P networks like Gnutella and Tor seem to be holding their own." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714926272
Hero Member
*

Ignore
1714926272
Reply with quote  #2

1714926272
Report to moderator
1714926272
Hero Member
*

Ignore
1714926272
Reply with quote  #2

1714926272
Report to moderator
1714926272
Hero Member
*

Ignore
1714926272
Reply with quote  #2

1714926272
Report to moderator
mandown
Legendary
*

Activity: 1918
Merit: 1291

View Profile
February 05, 2024, 07:28:09 PM
Merited by EFS (2)

Sermayesiz airdrop yok o dönem geçmişte kalmadı airdrop için testnet yapacaksınız bunun için ya node kuracak yada projelerin istediği denemeleri yapacaksınız veya söylediklerini hiçbiri bedava değil kimisi cidden çok pahalıya bile mal olabiliyor. Testnet işini geçtiğimzi yıl ciddiye alanlar bu yıl hatrı sayılır paralar kazandı ancak node vs için ciddi harcamalar yaptı buda dereye taş atıyorsunuz denk gelirse geliyor gelmezse harcadığınız zaman gidiyor. Geçtiğimiz dönem yanlışım yoksa rahat 30 farklı projeye node kurmuşumdur hepsi hepsi şimdiye kadar 3'ünden ancak ödül alabildim geri kalanları içinde yok olanlar vs vs.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
CryptoWideShut (OP)
Newbie
*

View Profile
February 06, 2024, 01:57:27 PM

Sermayesiz airdrop yok o dönem geçmişte kalmadı airdrop için testnet yapacaksınız bunun için ya node kuracak yada projelerin istediği denemeleri yapacaksınız veya söylediklerini hiçbiri bedava değil kimisi cidden çok pahalıya bile mal olabiliyor. Testnet işini geçtiğimzi yıl ciddiye alanlar bu yıl hatrı sayılır paralar kazandı ancak node vs için ciddi harcamalar yaptı buda dereye taş atıyorsunuz denk gelirse geliyor gelmezse harcadığınız zaman gidiyor. Geçtiğimiz dönem yanlışım yoksa rahat 30 farklı projeye node kurmuşumdur hepsi hepsi şimdiye kadar 3'ünden ancak ödül alabildim geri kalanları içinde yok olanlar vs vs.

Bu da airdrop olayını biraz olsun mantıksız hale getirmiyor mu aslında? Çünkü node ödülleri her ne kadar ödüllendirici olsa da eğer ki denk gelemezsemiz çok büyük maliyetleri ve zamanını harcadığın ile kalıyorsun. Testnetler ile bambaşka bir zaman alıyor maalesef ben günümün 2 saatine yakın vaktini bunlara harcıyorum ve karşılıksız kalacağından korkuyorum, bir noktada airdropları bırakmak da mantıklı geliyor.
Bthd
Legendary
*

Activity: 2240
Merit: 2584

Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks

View Profile WWW
February 06, 2024, 06:14:48 PM

Bu da airdrop olayını biraz olsun mantıksız hale getirmiyor mu aslında? Çünkü node ödülleri her ne kadar ödüllendirici olsa da eğer ki denk gelemezsemiz çok büyük maliyetleri ve zamanını harcadığın ile kalıyorsun. Testnetler ile bambaşka bir zaman alıyor maalesef ben günümün 2 saatine yakın vaktini bunlara harcıyorum ve karşılıksız kalacağından korkuyorum, bir noktada airdropları bırakmak da mantıklı geliyor.

Bu tamamen talep ile ilgili. Talebin çok düşük olduğu dönemlerde tek bir musluk kullanarak 5 BTC airdrop almak mümkündü. Bugün aynı yöntemi denediğinizde dağıttığınız birimin adet sayısının sonsuz olması gerekir. Zincir üzeri işlemler için bot kurarak 50.000 hesaba işlem yaptıran servisler var. Hal böyleyken projelerin kendilerini tanıtmak için gerçekleştirdiği airdrop kriterleri de değişmek zorunda kaldı. O kriterler aslında gerçek kullanıcıyı koruyor. Yoksa dediğim gibi çok az emekle 20-50k hesap kasabilen kişiler pastanın tamamına yakınını alacak ve size zaman kaybından başka bir şey kalmayacak gerçekten.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
CryptoWideShut (OP)
Newbie
*

View Profile
February 06, 2024, 08:04:03 PM

Bu tamamen talep ile ilgili. Talebin çok düşük olduğu dönemlerde tek bir musluk kullanarak 5 BTC airdrop almak mümkündü. Bugün aynı yöntemi denediğinizde dağıttığınız birimin adet sayısının sonsuz olması gerekir. Zincir üzeri işlemler için bot kurarak 50.000 hesaba işlem yaptıran servisler var. Hal böyleyken projelerin kendilerini tanıtmak için gerçekleştirdiği airdrop kriterleri de değişmek zorunda kaldı. O kriterler aslında gerçek kullanıcıyı koruyor. Yoksa dediğim gibi çok az emekle 20-50k hesap kasabilen kişiler pastanın tamamına yakınını alacak ve size zaman kaybından başka bir şey kalmayacak gerçekten.

Çok yanlış düşünüyormuşum ona anladım, olmayan bütçem ile kazanmam aslında bu sayede mümkün olacak. KYC ve Pasaport olayları ile ayıklamayak da katkı sağlar diye düşünüyorum ama şu yazdıklarınızı okuyunca o kadar çok pişman oldum ki gerçekten zamanında başlamadığıma, umarım ileride bir şeklide çaba ve şans ile sermayemi airdroplar ile destekleyeceğim botlara rağmen.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: