Bitcoin Forum
April 16, 2024, 01:51:45 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 ... 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... 840 »
  Print  
Author Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 1107464 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (60 posts by 1+ user deleted.)
calligrapher
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 254

View Profile
June 27, 2017, 12:33:47 PM

Arkadaşlar anlattıklarımı sanırım ben düzgün ifade edemiyorum, gönlünüzü kırdıysam affedin. Şimdi daha net bir şekilde anlatacağım. Vurgulamak istediğim nokta "temkinli olmanız". Ben 2013'de yüksekten girdim, sonra toparladım, şimdi hatırı sayılır miktarda keyifliyim ve yaya yaya bakıyorum piyasaya. Yani ortada öyle bir acı kan gözyaşı rocky falan yok, aksine baya şampanya falan patlattım geçen ath nerdeyse. Olayı dramatize edip saçma bir hale sokmayalım. Benim zararda olduğum gibi bir fikre nerden kapıldınız onu çözemedim. Burada anlattıklarımın aynısını yaşamayın diye söylüyorum ama siz bilirsiniz.

Çoğunuz buraya yeni gelenler veya 1-2 yıllık geçmişi olanlar. Ya da Satoshi Nakamoto'sunuz ama benden gizliyorsunuz, bilmiyorum.

%95 ihtimalle genel olarak blockchain konsepti ile ilgili halihazırda sizden daha avantajlı veya nacizane daha bilinçli pozisyon almış birine laf anlattığınızın farkında mısınız? Anlattıklarımı tabiki sevmeyeceksiniz çünkü yatırım yaptınız. Size "arkadaşlar dogecoin yarın 10000 satoshi olacak", "digibyte var ya 1 bitcoin edecek!!!" desem o zaman bana bayılırdınız eminim. Üzgünüm arkadaşlar olmayacak. 5 yıl sonra olacak. O da değerli bir şeyler olduğu için değil, yine pompa yüzünden olacak. Bitcoin 10000 doları da geçecek, evet ama bu çok değerli bir şey olduğu için olmayacak. Çünkü özünde kıymeti kendinden menkul ve tamamen goygoycu kitlesine bağlı olarak fiyatı değişen bir sanal emtia. Özür dilerim, inanın hepinizden fazla isterim bitcoin'in gerçekten 3000 dolar edecek bir şey olmasını ama malesef. "Değil". Gidin AMD mikroçip hissesi alın arkadaşlar, mining yapanların sayısı arttıkça(ki baya artacak önümüzdeki haftalarda) AMD hisseleri tavan yapacak. Gerçi onun  da zamanı geçti gibi, balon sönünce her şey patlar. Mantıklı ve süper getirisi olan yatırım arıyorsanız buyrun size mantıklı, akıllı yatırım. bokkoin falan değil. Bunlar 3-5 Geek'in bir araya gelip sazan avladığı beş para etmez şeyler. Alırsınız elinizde patlar.

Ben de istiyorum cryptocurrency konseptinin, blockchain teknolojisinin değerli bir şey olmasını, zaten özünde değerli olan bu. Fakat hiçbir sonucu yok. 3 yıldır buna yatırım yapıyor, inanıyor ve destekliyorum. Balon olunca satıyor, sonra gördükçe ara ara aklıma gelince tekrar alıyorum falan. ama bakıyorum ulan hala hiçbir somut faydası yok bu dünyaya. Ve garip bir şekilde değeri artıyor. Hiç mi sorgulamıyorsunuz anlamıyorum. insanların amacı blockchain'i kullanmak değil, tutmak ve değerlenmesini beklemek. Bu gerçeğin farkında mısınız bilmiyorum. Değilseniz de bi zahmet farkına varıverin. Yoksa ortada bir "bitcoinin amk beni batırdı ya:((" durumu yok yani bende. Beni komple baştan sona yanlış anlamışsınız ya da ben ifade edememişsem kusura bakmayın.

"bitcoinle alışveriş yapan bir çok tanıdığım var" diyor arkadaşımız. Marijuana mı alıp satıyorlar bu arkadaşlar? kumar ve betting sitelerinde mi tüm bu arkadaşlar? yapmayın gözünüzü seveyim. Eli ayağı düzgün hiçbir yerde bitcoin falan yok hala. Olacak umuduyla 4 yıl geçirdim, hiçbir bok olmuyor. Sadece fiyatı artıyor. Bitcoin benim 2013 yılındaki umutlarımın yarısını bile karşılayamadı geçen zamanda. Umuttan kastım 10000 dolar olacak, para pul anlamında değil. Bahsettiğim; ben gerçekten Bitcoin'in kullanılan, sevilen bir şey olmasını isterdim. Telefonlarımızdan ödeme yaptığımız falan hayal ediyordum o zamanlar. Üzgünüm ama onca zamanda bitcoinle ilgili hiçbir gelişme yok. Fiyat artıyor işte. Ve insanlar bunu gelişme falan sanıyor.

Olaya çok uzaktan bakınca; manzara büyük, devasa bir balonu(bugünden bahsetmiyorum, 10-15 yıl sonrası), ponziyi, aldatmacayı gösteriyor. Yazıda bahsettiğim şey gibi yıllık basit bir pump&dump değil. daha bunlar devasa bir balonun ufak toparlamaları.

Yıllar geçtikçe bu söylemler, manipülasyonlar, spekülasyonlar unutulacak, her tarafı yeni jenerasyon 22 yaşında yatırımcı olmayı, trader olmayı hedefleyen hipster & tech geek karışımı bebe böcük saracak.

Evet bitcoin süper faydalı bir şey de, ee hani abi sonuç? 4 yıl öncesinden değişen tek şey var; artık yüzlerce daha fazla shit coin ve shit icomuz var. Bir de bunlara çok önemli projelermiş gibi bakan fazlaca mahalle spekülatörü.

selamlar olsun.
1713275505
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713275505
Reply with quote  #2

1713275505
Report to moderator
1713275505
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713275505
Reply with quote  #2

1713275505
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Ozza
Member
**

Activity: 70
Merit: 10

View Profile
June 27, 2017, 01:01:46 PM

Altin da bi boka yaramiyor ama degerli Cheesy

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
gokturk_34
Member
**

Activity: 106

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

View Profile
June 27, 2017, 02:03:32 PM

google da "altının kullanım alanları" aratması yapın bir isterseniz...

Ayrıca her zaman bir değer koruma aracı olarak kalacaktır. 100 kişiden 80'i bu dediğimi kabul eder...
Bkz: Merkez bankaları
Ozza
Member
**

View Profile
June 27, 2017, 02:18:26 PM

google da "altının kullanım alanları" aratması yapın bir isterseniz...

Ayrıca her zaman bir değer koruma aracı olarak kalacaktır. 100 kişiden 80'i bu dediğimi kabul eder...
Bkz: Merkez bankaları
degerini haketmiyor. bugun altin neden aliyor millet? cok mu islerine yariyor Cheesy

Bağış yapmak isteyenler için My Digibyte: D95izgSwah15tVWbQv1PYCNR5mYw1EsJnj Cheesy
karmenali
Hero Member

Activity: 896
Merit: 515

View Profile
June 27, 2017, 04:44:15 PM

---
Şu an demek istediklerinizi tamamen anlamış durumdayım. Öncelikle şunda anlaşalım blockchain müthiş bir teknoloji hatta devrim. Bunda hemfikir olalım. Bir çıkıp şeffaf, hızlı, maliyetsiz ve güvenli birşekilde para transferi yapmanızı sağlayacak bir sistem kuruyor ve insanlar hemen doluşuyor.
Benim fikrime gelecek olursak, bu fiyatların hepsi ileride hiç olabilir böyle bir risk herzaman var. Fakat böyle bir risk Türk Lirasında da var. Almanya markına ne olduysa diğer para birimlerinede olabilir. Bir savaş kıvılcımına bakar. Zaten ortalık karışık.

Btc fiyatı sadece artıyor demişsiniz fakat kimin ne diye btc aldığını net olarak bilmeden işe yaramadığını söyleyemezsiniz. Herkes bizim gibi ileride değerlenecek veya altcoin alma niyetiyle almıyor bu coini. Bu btc ile kara para aklama - vergi kaçırma - transfer fiyatlandırması- illegal her türlü kazanç sağlayabiliyorlar. (takip edilebildiğini biliyorum)

Oluşturulan pazar kişilere para aktarımını hızlı kolay ve ucuz yapmakta. Biz japonya ya 1 milyon dolar yollamıyor olabiliriz fakat yollayanlarda var pekala. Bu fiyatın artmasındaki en büyük etmen bana göre. Net olarak söylersek bitcoin ekosistemine katılan sayısı günden güne artıyor. Deflasyonist yapıda fiyatın artmasından başka bir çözüm kesinlikle yok.

Fiyat hareketlerinin uçurum gibi olması, tamamen elimizde olmayıp bu işe ciddi sermaye yatıranların kontrolünde. Elinde spekülasyon amaçlı stok bulunduranlar, hackerlar, exchange siteleri ... Bunların elindeki tutar piyasayı kontrol ediyor. Şu an bunlar satsa btc 1 usd yi görse ben yinede pişman olmam. Ben potansiyeli gördüm birkere, sırf çiğ süt emmiş insan evladı spekülasyon yapıyor diye oturup ağlayacak değilim.

Altcoin furyası; ilk başlarda bu durumdan çok şikayetçiydim fakat iyi yanından bakmaya başladım artık. Evet, büyük çoğunluğu scam ve boş. Örneğin btc varken pascalcoin çıkarmak ne diye ya da pivx ne aq. diyor insan. Al bu da para o da para, ne diye herkes kendi parasını çıkarıyor değil mi.
-kimisi para aklayacam derdine proje çıkarıp yaratıyor bir coin.
-kimisi aynı özellikleri kopyalayıp koyuyor.
Bu konuda fikrim; bu projelerin iyiside kötüsüde sistemin gelişmesine katkıda bulunuyor. Fakat ota boka coin üretmeyi bırakmaları lazım.
Örneklerle anlatayım; Trust projesi blockchain tabanlı Rosca platformu kurdu. Kısacası kadınların "gün" diye nitelediği etkinliği web ortamına taşıdı. Proje güzel fakat trst diye çıkardıkları coin tamamen boş işe yaramaz.
Daha böyle bir sürü coin var. Augur(rep) proje çok güzel fakat coin yaratmaları gereksiz, platform eth ile çalışabilir. Gnosis...........
Söz söyleme hakkımızın olmadığı coinlerde var; Bunlar tamamen farklı algo ile yaratılmış farklı enflasyon yapılarına sahip coinler. Waves, eth, counterparty...
Ayrıca kar payı dağıtma vaadiyle ortaya çıkan hisse senedi şekilli coinlerede laf söylenemez. Edg, TaaS, İconomi, Steem, Storj, Burst.... bunların hepsinin projeleri gereği bu coinleri yaratmaları mecburiyetten aksi halde çok ciddi sebepler doğurur veya proje gerçekleştirilemez.

Tüm bunlar bana heyecan veriyor, şu an projelere bakınca gerçekten heyecanlanıyorum. Birisi bulut depolama yapıyor, bir diğeri blockhain tabanlı tahminleme platformu kuruyor, bir başkası web sitelerini blockchain ile koruyor, bir başkası kumarhaneleri güvenli, şeffaf, hızlı yapıyor. Yani saymakla bitmiyor. Hepsi başarılı olacak mı "Hayır". Hepsi kar ettirecek mi? "Hayır" Kimisi verdiği açıktan dolayı  diğer coinlerini dip yapmasına bile sebep olabilir. Fakat müthiş yaratıcı projeler bunlar. İleride dünyamızı şekillendirmesi muhtemel şeyler. Smiley Bu yüzden sadece para odaklı düşünmeyi bırakın ve bilimden keyif alın. Yoksa heryerde paranızı çalmak isteyecek insanlar olacaktır. Devletimiz bile bunu yapıyor Smiley
Vitalik alıp kaçmış çok mu?
btc000000
Newbie
*

Activity: 8
Merit: 0

View Profile
June 27, 2017, 04:56:56 PM

Calligrapher'ın bakış açısı inanılmaz sığ, kaç yıldır takip etmesi ve trader olması da bir şey ifade etmiyor.
Blockchain, Bitcoin ve Ethereum trilyon $lık gelecek teknoloji ve finansal altyapı vaad ediyor ve teknolojinin hızlanmasında çok önemli bir rolü olacak ve bir çok kaynakta bu öngörüden bahsediliyor. Teknolojik açıdan bile daha gelişim sürecinden olan bir şeyin birkaç yılda adapte olması çok zor. Internet çıktığında da adaptasyonu yıllar sürerken, evinde ilk erişimi sağlayan insanlar ne kadar önemli olduğunun farkına bile varamıyordu ve getireceği fırsatları ve diğer yenilikleri. Bir de yaş ilerlediyse her yeni teknolojiyi ne kadar takip edilse de, anlamak zorlaşıyor, o da ayrı etken tabi Cheesy
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
June 27, 2017, 05:05:22 PM

Hala düşüş trendinde olduğumuzu fark edemeyenlere 15 dakikalık grafiği atalım. Uyarmıştık ama dinlemediniz. Smiley

Bitcoin'e ponzi diyen kendini bilmezler için Ignore butonu iş görür. Wink
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
June 27, 2017, 05:20:54 PM

Yeniler alım fırsatı eskiler balon sönüyor düşüncesinde, hangisinin daha mantıklı olduğunun kararını vermekte sizin kararınız.
Ben acıkcası 1800 civarına kadar düşüş olabilir düşüncesindeyim. 1000 dolar altının artık buyuk bir olay haric görmeyiz ama bu piyasaya bir düzeltme ve yenilere bir hosgeldiniz şart
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
June 27, 2017, 05:38:49 PM

balon falan bilmem ama bu yıl göreceğini gördü. artık düzeltmenin içerisindeyiz.

yıl başında nasıl dolar 3.90 gördü ve bir daha toparlanamadı ise btc de aynısı olacak gibi geliyor.

açın bakın usdtry grafiği ile btc grafiği çok benzer birbirine
bitkolik
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
June 27, 2017, 08:34:36 PM

balon falan bilmem ama bu yıl göreceğini gördü. artık düzeltmenin içerisindeyiz.

yıl başında nasıl dolar 3.90 gördü ve bir daha toparlanamadı ise btc de aynısı olacak gibi geliyor.

Usd/try ve btc/usd grafiklerinin benzerligi ile ne ilgisi var anlayamadim btc fiyatinin.. iki bagimsiz degisken arasindaki korelasyonu nasil izah edebilirsiniz...  teknik benzerlige bakacak olursaniz onlarca grafik birbirine benzer... btc/usd grafigine bakarak bir yordama yapilacaksa bunun en iyi yolu yine zaman araliklarina gore hareketlerini incelemektir. Mesela 24saatlik 30gunluk 60 gunluk yillik hareketleri inceleyerek.... varsa onemli haberlerin grafikleri nasil etkilediklerini tahlil ederek vs... ve tabiki en onemli ders şu : btc ile islem yapiyorsaniz grafiklere asla guvenmeyin. Kaybedenler nedense teknik analiz yapanlar oluyor hep Smiley istisnalar haric, onlarda arbitraj yapiyorlar zaten...  ekran basinda grafikleri izlemektense haberleri takip etmeyi, trollbox larda forumlarda dolasmayi tercih ederim...
faaty
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 250

View Profile
June 27, 2017, 09:21:03 PM

Usd/try ve btc/usd grafiklerinin benzerligi ile ne ilgisi var anlayamadim btc fiyatinin.. iki bagimsiz degisken arasindaki korelasyonu nasil izah edebilirsiniz...  teknik benzerlige bakacak olursaniz onlarca grafik birbirine benzer... btc/usd grafigine bakarak bir yordama yapilacaksa bunun en iyi yolu yine zaman araliklarina gore hareketlerini incelemektir. Mesela 24saatlik 30gunluk 60 gunluk yillik hareketleri inceleyerek.... varsa onemli haberlerin grafikleri nasil etkilediklerini tahlil ederek vs... ve tabiki en onemli ders şu : btc ile islem yapiyorsaniz grafiklere asla guvenmeyin. Kaybedenler nedense teknik analiz yapanlar oluyor hep Smiley istisnalar haric, onlarda arbitraj yapiyorlar zaten...  ekran basinda grafikleri izlemektense haberleri takip etmeyi, trollbox larda forumlarda dolasmayi tercih ederim...

yazdıklarına saygı duyuyorum ama ben haberlerden ziyade teknik analizi tercih ediyorum. haberler yalnızca bahane bana göre. son aylardaki pump/dump hareketlerinin hiç bir mantıklı açıklaması yok Smiley yanılma payım elbette var, hatta çok yüksek. riskimi de ona göre ayarlıyorum. kimse de yazdığım şeye göre yatırım yapmasın zaten, herkesin risk anlayışı farklı.
ama dediğim gibi saygı duyuyorum. konuşarak uzlaşılacak bir konu değil bu. bol şans ve kazanç dilerim
gangnam2016
Full Member

Activity: 190
Merit: 100

GET IN - Smart Ticket Protocol - Live in market!

View Profile
June 27, 2017, 10:10:07 PM

calligrapher, btc'nin sadece bir yatırım aracı dışında kullanılmadığını zannetmek gerçekten saflık. bugün deep web marketlerinden 500 binden fazla ilan var. her gün on binlerce satış oluyor ve satım konusu sadece uyuşturucu da değil.

ayrıca btc tax free ya da regule dışı para giriş çıkışında da kullanılıyor. mesela abd'ye giderken üzerinizdeki nakiti sorarlar, şu kadardan fazla sokamazsınız derler. bizim bir tanıdığın parasını bu şekilde götürdük.

aklanan kara paraları saymıyorum bile.

kısacası, 5-6 balinanın pump yaptığını ben de 1000-1500 arası düşünüyordum ancak ondan sonrası tamamen ilgi patlaması.

bazı gurular bilir dotcom balonunu. unutulmamalıdır ki, datcom balonundan da bugün halen faal olan onlarca mükemmel proje çıkmıştır. şimdi kripto para balonu var dersek, yine bu dünyadan işe yarar projelerin hayatta her türlü kalabileceğini öngörmek pek yanlış olmaz.

GUTS | GET-Protocol ICO
smart-ticket protocol for events | live product with market traction!
BTC ANN | WEBSITE | BLOG | SANDBOX | WHITEPAPER | BOUNTY
Ozza
Member
**

View Profile
June 27, 2017, 10:41:23 PM

Hizlica 4000'e tirmanir mi dersiniz ?

calligrapher
Sr. Member

Activity: 518

View Profile
June 27, 2017, 10:47:48 PM

burayı atlatırsa 6000'e yolu var:)

selamlar olsun.
bitkolik
Sr. Member

View Profile
June 27, 2017, 10:53:51 PM

Hadi neyse 3000 desen anlarim da...veya 2000 e geriler mi gibi... 4000 nerden cikti simdi ? Btc nin su anki fiyatindan haberdarmisiniz siz ? Son 1 aydir 3000 e ulasamadi diye son 2 gundur tum kripto borsasi kan golune dondu...  hizlica 4000 e falan tirmanmaz. Yavas yavas olur o isler konu btc olunca...
Ozza
Member
**

View Profile
June 27, 2017, 10:57:40 PM

Hadi neyse 3000 desen anlarim da...veya 2000 e geriler mi gibi... 4000 nerden cikti simdi ? Btc nin su anki fiyatindan haberdarmisiniz siz ? Son 1 aydir 3000 e ulasamadi diye son 2 gundur tum kripto borsasi kan golune dondu...  hizlica 4000 e falan tirmanmaz. Yavas yavas olur o isler konu btc olunca...
btc hizlica 4000 e tirmanacak sen de ekrana bakip acaba simdi girsem mi diye dusunup dusunup bi turlu alamayacaksin

bitkolik
Sr. Member

View Profile
June 27, 2017, 11:23:04 PM

btc hizlica 4000 e tirmanacak sen de ekrana bakip acaba simdi girsem mi diye dusunup dusunup bi turlu alamayacaksin

6.hislerinizle mi yatirim yapiyorsunuz siz ? Ne zaman alip ne zaman satacagimi iyi bilirim. Terste kalmadigim surece fiyatin yuksek mi dusuk mu oldugu pek onemli degildir. Onemli olan dalgadan karli ayrilabilmek. Fiyat duserken de kar edebilirsiniz unutmayin. Kar edebilmek icin fiyatin illa yukselmesi gerekmez.
gokayc
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 263

View Profile
June 28, 2017, 12:38:47 AM

Şu an bir toparlanma mevcut. Şu an 2500 usdlerde. Tabi 2600-2700 usdlere kadar pek rahaladım diyemeceğim. Her ne kadar yükseliyor olsa da her an ne olacağı bellli olmaz. şu an için gayet umut verici. Tabi düşmesini istemeyenler için umut verici yoksa düşmesinden yana olanlar için üzücü bir tablo mevcut.

▄▄█████████▄▄                         ▄█▄                ▀██████▄                   ▄██████▀
        ▄█████████████████▄▄                    ▄███▄                 ▀██████▄               ▄██████▀
         ▀███████████████████▄                 ▄█████▄                  ▀██████             ██████▀
           █▀▀       ▀▀████████▄              ▄███████▄                   ██████▄         ▄██████
  ▄█▄                    ▀██████▄            ▄█████████▄                   ▀██████▄     ▄██████▀
 ▄████▄                    ▀█████▄          ▄███████████▄                    ███████▄ ▄███████
▄█████▀                     ▀█████▄        ▄██████▀██████▄                     █████▀▀▀█████▀
██████                       ██████       ▄██████   ██████▄                     ▀█▀     ▀█▀
██████                       ██████      ▄██████     ██████▄                     █       █
██████                       ██████     ▄██████       ██████▄                   ▄█▄     ▄█▄
▀██████▄                    ▄█████▀    ▄██████         ██████▄                ▄█████▄▄▄█████▄
 ▀██████▄                  ▄█████▀    ▄██████                                ███████▀ ▀███████
  ▀██████▄               ▄██████▀    ▄██████                               ▄██████▀     ▀██████▄
   ▀████████▄▄       ▄▄████████▀    ▄██████                               ▄██████         ██████▄
     ▀███████████████████████▀     ▄██████                 ██████▄      ▄██████▀           ▀██████▄
       ▀▀█████████████████▀▀      ▄██████                   ██████▄   ▄██████▀               ▀██████▄
           ▀▀█████████▀▀         ▄██████                     ██████▄▄██████▀                   ▀██████▄
  O HOLD YOUR
OWN KEYS!
  O   O [SUCCESS   
RAISE
US$18mil+]
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 28, 2017, 09:07:54 AM

Ayı piyasasının başındayız bence.2015 teki duruma çok benziyor şu anki durum.2015 te de 1100 küsür $ lara çıkıp zamanla düşerek 160$ ı görmüştü bitcoin.Ltc de keza aynı 48 $ dan 2 $ a kadar düştü zamanla.O zamanda bitcoini sıradan insanlardan duymaya başlamıştım şimdide alakasız kişilerden duyuyorum.Keza mining furyası o zamanda şimdiki gibiydi sonra altcoinler patlamaya başlayınca heryer satılık Rig ilanlarıyla doldu.Yine aynı şey gerçekleşebilir.Bu sefer o kadar düşmez ama zamanla 1000$ altına düşüp 1 sene hareketsiz seyredebilir.Olur demiyorum ama oma ihtimali Btc nin yükselme ihtimalinden daha olası gözüküyor şu anda.
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
June 28, 2017, 09:30:46 AM

Düşmesini isteme fanında falan değilim yada değiliz. Bazı arkadaşlar anlamıyor. Olay dalgadan yararlanmak düşsün çıksın yeterki dalga oluşsun. Son 1 haftadır çok güzel paralar kazandırıyor. 2250 -2300 hatta 2350 den al , 2400 2450 civarlarından sat. Tr. piyasasında bile güzel paralar kazandırıyor. 8100-8200 tl den alıp 9000 civarlarından satma şansı tanıdı son 1 hafta içinde  üstelik birkaç kere. Her zaman olmuyor bunu değerlendirin diyoruz. 2500 e takılı kalıp yada 3000 e takılı kalıp paralel seyrin belki minning yapanlar için iyidir ama genel çoğunluk için iyi bir şey değil.
Pages: « 1 ... 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375 376 377 378 379 380 381 382 383 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 395 396 397 398 399 400 [401] 402 403 404 405 406 407 408 409 410 411 412 413 414 415 416 417 418 419 420 421 422 423 424 425 426 427 428 429 430 431 432 433 434 435 436 437 438 439 440 441 442 443 444 445 446 447 448 449 450 451 ... 840 »
  Print  

Jump to: