Bitcoin Forum
May 12, 2024, 10:34:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 840 »
  Print  
Author Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 1107596 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (60 posts by 1+ user deleted.)
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 21, 2014, 04:12:47 PM

derinlik düşük seyreden btc de  satış geldi mi küt gidiyor.
400 den önce karşılayan banker çıkmıyor.görünen o ki rekramlar son hız devam ediyor ancak talep artmıyor. elinde olanlarda tutmaya devam ediyor.
2-3 yıl içinde bir gelişme olmazsa son alanların elinde  patlar bu iş...

''Son alanların elinde patlar'' İşte olayı harika özetleyen bir cümle.. Ne yazık ki..

Kusura bakmayın da bu teknolojinin ne olduğundan haberiniz bile yok.

diyosun, internet protokollerini gel bana sor yavrum.
ancak borsada avuca nasıl verilir yaşamamışsın sanırım.
borsada basit bir kural vardır. talep varsa artar, yoksa düşer.teknolojini yerler.

İMKB'nin ilk kurulduğu zamanları hatırlıyorum yüzlerce katına çıkan hisseler vardı daha sonra yaklaşık her 4 yılda bir büyük çıkışlar olmaya başladı banka ve 30 senetleriyle başlayan ve genele yayılan büyük çıkışlar. Artık 3-5 ayda yüzlerce katına çıkan hisseler görmüyoruz genele yayılan çıkışlarda pek yok gibi fakat aradan yaklaşık 30 sene geçmiş.

Her şeyin arz talep meselesi olduğunu zannetmiyorum aksine fiyatlar yükseldikçe talep gelir fiyatlar düştükçe talep azalır bu her zaman böyle olmuştur o yüzden borsada küçük yatırımcı her zaman kaybeder. Bitcoin için zaten talep yok demek çok yanlış bir bakış açısı olur 1 dolardan 15 milyar dolara çıkan bir piyasa 3 senede onbinlerce katına çıkan bir Bitcoin'den bahsediyoruz.

Hafatalık göstergelerde MACD al vermiş ve neredeyse sata dönmek üzere fiyatlar çok hızlı bir şekilde artmazsa sat verecek ve yeni çıkış için 2 ay daha beklemek zorunda kalacağız en azından göstergeler öyle söylüyor.

Bitcoin için öncelikle şunu anlamak lazım sokaktaki Ahmet, Mehmet efendi aldı diye fiyatlar onbinlerce katına çıkmadı elbette fiyatları yukarı götüren piyasa yapıcıları mevcut bu piyasa yapıcıları ellerindeki coinleri satsalar Bitcoin 10 dolar bile olamaz kimse bindiği dalı kesmez bu piyasa yapıcıları yeterli malı aldığı zaman çıkış başlar başka bir değişle 1000 dolardan sattıkları malları 400 dolarlardan yerine koymaya başladılar fiyatları 700 dolara kadar taşıyıp piyasayı serbest bıraktılar 101 günlük ağırlıklı ortalama fiyatını taban fiyat kabul edip 550 dolardan geri destek atıp düşüşü durdurdular ve toplamaya devam ediyorlar. Şu anda satışların hepsi sokaktaki Ahmet, Mehmet efendi satışına benziyor piyasa yapıcılarının mal alımı devam ediyor gibi.
Bunuda hacimlere ve para girişlerine bakarak söyleyebiliyoruz.

yazılarını takdir ettim.....
Whoever mines the block which ends up containing your transaction will get its fee.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715553277
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715553277
Reply with quote  #2

1715553277
Report to moderator
1715553277
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715553277
Reply with quote  #2

1715553277
Report to moderator
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 22, 2014, 05:53:27 PM

Bitcoin madencilik asic makinelerin yeni nesilleri (1-6 TH lik) makineler piyasaya sürülmeye başladı.bu makineleri alanların %50 sinin acemi olduğunu varsayıyorum çünkü deneyimli olsalardı fena halde zarar edeceklerini hesaplayabilirlerdi.Deneyimli olanların bile fabrikaların piyasaya ürün sürme hızını dikkate almadıklarını görüyoruz.Sonuç olarak birçok makine sipariş verildi ve bunlar şu günlerde devreye gireye başladı.zorluk seviyesine bakarak bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.
Şimdi traderları ne ilgilendirir derseniz bu madenciler kazmaya başlayınca ellerine geçen btc leri hemen bozdurmak isteyecekler.Bu ciddi bir satış baskısı oluşturacak ve fiyatlarda gözle görülür bir düşüş olacak, düşüş olduğunu gören acemi traderlarda panikle satacaklar  Shocked
Sonuçta ciddi düşüşler olacak.bu düşüşleri alım fırsatı gören deneyimli traderların alımlarıyla ara ara yükselecek ama minerların 2 ayda gerçeği anlayacağını ve ellerindeki makineler o süre sonrasında zaten ciddi btcler üretemeyeceği için zamanla bu satış baskısının azaacağını düşünüyorum.
Bu durumun aynısı ilk nesil asicler piyasaya sürülüp ekran kartlarını kenara ittiğinde olmuştu.O zamanlar çin in alım baskısı yüzünden fiyatlar fırladığından kimse durumu ta çakamamıştı.şimdi çakacaklar Smiley
ileride btc bir düşüş dalgası görecek sonrası yine yükseliş olur.kıs ve orta vadeli düşünen arkadaşlar satsın uzun vadeli düşünenlerde fiyatlar düşünce almak üzere satsın Smiley derim.
tahminim 200$ seviyelerine panikle gelebilir ama traderların 400$ ler civarında karşılamasını bekliyorum, vazgeçip bırakırlarsa serbest düşüş olur.Çindeki yasaklar sonrası yaşanan düşüşten sonraki en büyü düşüş olacaktır muhtemelen. Undecided
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
June 22, 2014, 11:23:37 PM

yakin zamanda ciddi bir dusus olacagini sanmiyorum, aksine tekrar 1000 dolar uzerine cikacaktir eylule kadar.
NetAlp
Sr. Member

Activity: 406
Merit: 250

View Profile
June 23, 2014, 10:20:55 PM

Benim düşüncem yarın sabah uyandığımda  hiçbir fiyat değişikliğine artık şaşırmam sanırım.
10 bin dolar olsada, 100 dolara düşsede ikisinede aynı tepkiyi veririm.
Birine sevinçten ağlarım.
Diğerine üzüntüden...  Cheesy

▄▀▀▀▀▄▄
          █   █▄  ▀▀▀██▄▄
       ▄▄▀▀█  ██  ▄ ▄▀▀▀ ▀▀▄▄
 █▄▄▄██▀ ▄▄██▀▀      ▐███▄ ▀ ▀▀▄
  ▀██▄    ▀▄    ▄ ▄  ▀▀▀▀▀█    ▄██
    ▀███▄▄▄▄▄  █▌ ▀▀▄▄▄  ▄█     ▐█
   ▀▄▄ ██▀▀   ███▄▄▄▄▄▄  █▄▄    █▀
     █▌ ██    ▐████▀▀   ▄██▄▄▄▄██
      ▌ ▐█   █ ▀▄    ▄ ▐██▀    ▀
        █▀  █    ▀     ▐██
       ▄▀ ▄▀    ▄▄▄▄▄   ▀▀████
      ▄▀    ▄█▄█▀▀▀▀▀▀▄     █▀
    ▄▀   ▄█▀▀█▀        ▀█▄▄▀
 █     ▄█▀              ▀
██   ▄█▀
█▀ ▄█▀
██▄██
▀███
 ▀██
  ▀█
Tigereum             ▀▀▄▄
                ▀█▄▄
▀▄▄      ▄▄       ▀█▄▄
  ▀█▄     ▀█▄       ▀██▄
    ▀█▄    ███▄▄     ▀██▄
      ██▄▄   ▀███▄    ▀██▄
       ▀█▄▄    ████   ▀▀██▄
        ███    ▀████   ▐███
        ▀██▄    ████▄   ████
        ████    ▀████▌   ▐██▄
         ▀███    ▀███    ▐███▐
          ▀███    ▀███     ███
          ▀████    ▀███     ██▄
            ███      ██      ██▄
             ███      █▌      ███
              ▀█▄      █       ██
               ▀█▄▄     ▀       █▄
                ▀█▌              ▀
                 ▀█
                  ▀▄
              ' WHITEPAPER '             
Join Us on Telegram
Facebook   Twitter   Linkedin
7vpo
Hero Member

Activity: 503
Merit: 500

Na Zdorovie!

View Profile
June 25, 2014, 09:27:01 AM

Bitcoin madencilik asic makinelerin yeni nesilleri (1-6 TH lik) makineler piyasaya sürülmeye başladı.bu makineleri alanların %50 sinin acemi olduğunu varsayıyorum çünkü deneyimli olsalardı fena halde zarar edeceklerini hesaplayabilirlerdi.Deneyimli olanların bile fabrikaların piyasaya ürün sürme hızını dikkate almadıklarını görüyoruz.Sonuç olarak birçok makine sipariş verildi ve bunlar şu günlerde devreye gireye başladı.zorluk seviyesine bakarak bunu rahatlıkla anlayabilirsiniz.
Şimdi traderları ne ilgilendirir derseniz bu madenciler kazmaya başlayınca ellerine geçen btc leri hemen bozdurmak isteyecekler.Bu ciddi bir satış baskısı oluşturacak ve fiyatlarda gözle görülür bir düşüş olacak, düşüş olduğunu gören acemi traderlarda panikle satacaklar  Shocked
Sonuçta ciddi düşüşler olacak.bu düşüşleri alım fırsatı gören deneyimli traderların alımlarıyla ara ara yükselecek ama minerların 2 ayda gerçeği anlayacağını ve ellerindeki makineler o süre sonrasında zaten ciddi btcler üretemeyeceği için zamanla bu satış baskısının azaacağını düşünüyorum.
Bu durumun aynısı ilk nesil asicler piyasaya sürülüp ekran kartlarını kenara ittiğinde olmuştu.O zamanlar çin in alım baskısı yüzünden fiyatlar fırladığından kimse durumu ta çakamamıştı.şimdi çakacaklar Smiley
ileride btc bir düşüş dalgası görecek sonrası yine yükseliş olur.kıs ve orta vadeli düşünen arkadaşlar satsın uzun vadeli düşünenlerde fiyatlar düşünce almak üzere satsın Smiley derim.
tahminim 200$ seviyelerine panikle gelebilir ama traderların 400$ ler civarında karşılamasını bekliyorum, vazgeçip bırakırlarsa serbest düşüş olur.Çindeki yasaklar sonrası yaşanan düşüşten sonraki en büyü düşüş olacaktır muhtemelen. Undecided

Yanıldığınızı düşünüyorum. Zorluk derecesi oldukça akıllıca tasarlanmış bir çekim kuvveti. Düşüş değil, aksine BTC/$ paritesinde yükselişe sebep olacaktır. 1 ay içerisinde ortaya çıkacak 30M Gh/s' lik yeni bir akım zorluk derecesinin % 45' e kadar artmasına vesile olur. Bu da varolan büyük madenciler için (ghash.io gibi) direkt olarak % 30-50 aralığında daha az kazanç anlamına geliyor.

Kazma güçleştikçe fiyat artar. Bu hep böyle olmuştur. 10-20 Th/s' lik cihazların piyasaya salındığı şu günlerde 200$ bandına gerilemesi için ancak 2. bir Mtgox vakası gerekir.

Kur ile beraber sürekli surette artan iki şey daha vardır.

1. Elektrik tüketimi
2. Küresel ısınma.
teramit
Legendary
*

View Profile
June 25, 2014, 09:44:20 AM

Şimdi traderları ne ilgilendirir derseniz bu madenciler kazmaya başlayınca ellerine geçen btc leri hemen bozdurmak isteyecekler.Bu ciddi bir satış baskısı oluşturacak ve fiyatlarda gözle görülür bir düşüş olacak, düşüş olduğunu gören acemi traderlarda panikle satacaklar  Shocked

Yanıldığınızı düşünüyorum. Zorluk derecesi oldukça akıllıca tasarlanmış bir çekim kuvveti. Düşüş değil, aksine BTC/$ paritesinde yükselişe sebep olacaktır. 1 ay içerisinde ortaya çıkacak 30M Gh/s' lik yeni bir akım zorluk derecesinin % 45' e kadar artmasına vesile olur. Bu da varolan büyük madenciler için (ghash.io gibi) direkt olarak % 30-50 aralığında daha az kazanç anlamına geliyor.

Kazma güçleştikçe fiyat artar. Bu hep böyle olmuştur. 10-20 Th/s' lik cihazların piyasaya salındığı şu günlerde 200$ bandına gerilemesi için ancak 2. bir Mtgox vakası gerekir.

Kur ile beraber sürekli surette artan iki şey daha vardır.

1. Elektrik tüketimi
2. Küresel ısınma.

kaçırdığınız bir nokta var.
zorluk seviyesinin artması piyasaya sürülen btc miktarını etkilemiyor.her gün 3600 btc öyle yada böyle dağıtılıyor.madencilerin eline geçen miktar sabit ise zorluk artışı ile piyasaya arz arasında direkt bağlantı olmadığından serbest piyasa mantığında bir pozitif negatif yorum yapılamaz.yalnızca 2016 da blok içinde btc miktarı yarılanınca arzda değişiklik dolayısıyla fiyatlarda yükseliş beklenebilir.
günlük btc miktarı değişmeyecek ise biz niye fiyatlar düşecek diyoruz tekrar edelim.
YENİ NESİL ASIC SAHPLERİ DENEYİMSİZ KİŞİLER VE GÖRÜLÜYORKİ PAHALIYA ALDILAR MAKİNELERİ, KAZDIKLARI GİBİ BOZDURACAKLAR BOZDURMAK ZORUNDALAR.eski minerlar bu kadar hızlı bozdurmaz dı ama şimdikiler bozdurur.birkaç ay boyunca piyasaya satış baskısı olacak.Bu fiyatları düşürür 600 bandından 400 lere kadar getirebilir.sonra yine yükselecektir.Adamlar öğrenecek işi zarar ettiklerini anlayıp kabullenecekler falan bu süreç daha önce de yaşanmıştı.satışı görüp panikleyen traderlar düşüşü güçlendirebilir.alım fırsatı gören traderlar da düşüşü yavaşlatır.
BU SÜREÇ 1 HAFTA ÖNCE BAŞLADI ETKİLERİNİ GÖRÜYORUZ.
belki 400 e kadar inmez ama inilece bir nokta görülüyor.Oralardan döner çünkü madencilerin satış baskısına karşın hergün düşmediyse bu süreçten önce demekki ciddi bir alım etkisi var.alım-satım  dengesi geçici olarak satış ağırlıklı olacak.
7vpo
Hero Member

Na Zdorovie!

View Profile
June 25, 2014, 10:02:38 AM

kaçırdığınız bir nokta var.
zorluk seviyesinin artması piyasaya sürülen btc miktarını etkilemiyor.her gün 3600 btc öyle yada böyle dağıtılıyor.madencilerin eline geçen miktar sabit ise zorluk artışı ile piyasaya arz arasında direkt bağlantı olmadığından serbest piyasa mantığında bir pozitif negatif yorum yapılamaz.yalnızca 2016 da blok içinde btc miktarı yarılanınca arzda değişiklik dolayısıyla fiyatlarda yükseliş beklenebilir.
günlük btc miktarı değişmeyecek ise biz niye fiyatlar düşecek diyoruz tekrar edelim.
YENİ NESİL ASIC SAHPLERİ DENEYİMSİZ KİŞİLER VE GÖRÜLÜYORKİ PAHALIYA ALDILAR MAKİNELERİ, KAZDIKLARI GİBİ BOZDURACAKLAR BOZDURMAK ZORUNDALAR.eski minerlar bu kadar hızlı bozdurmaz dı ama şimdikiler bozdurur.birkaç ay boyunca piyasaya satış baskısı olacak.Bu fiyatları düşürür 600 bandından 400 lere kadar getirebilir.sonra yine yükselecektir.Adamlar öğrenecek işi zarar ettiklerini anlayıp kabullenecekler falan bu süreç daha önce de yaşanmıştı.satışı görüp panikleyen traderlar düşüşü güçlendirebilir.alım fırsatı gören traderlar da düşüşü yavaşlatır.
BU SÜREÇ 1 HAFTA ÖNCE BAŞLADI ETKİLERİNİ GÖRÜYORUZ.
belki 400 e kadar inmez ama inilece bir nokta görülüyor.Oralardan döner çünkü madencilerin satış baskısına karşın hergün düşmediyse bu süreçten önce demekki ciddi bir alım etkisi var.alım-satım  dengesi geçici olarak satış ağırlıklı olacak.

"Profesyonellerin hash değerlerini hiç arttırmaması" gibi bir senaryoya göre tümüyle haklı olabilirdiniz. Fakat onlar da boş durmayacaklardır.

Bu durumda acemilerin ellerine geçecek BTC sayısı da ciddi bir biçimde düşecek, evet. Onların zarar edecek olması kaçınılmazdır. (Kurdan değil, talepten)

Fakat fiyatı bu kadar geri atacağına şahsen inanmıyorum.
teramit
Legendary
*

View Profile
June 25, 2014, 10:08:51 AM

prolar hash değerini artıracaktır, acemilerde artırır.önemli olan oranıdır.
tahminim yeni nesilcilerin %50 si acemi bu fiyata aldıklarına göre zorluk seviyesinden haberleri yok.Deneyimli birisinin KNC neptün ü 2nd yada 3th batch aldığını düşünemiyorum.Deneyimli bile olsa hızlı bozdurmak zorunda.Esas etki burada.geçici ama etkili bir süreç şimdiden 40$ düşürdü bile fiyatı.
7vpo
Hero Member

Na Zdorovie!

View Profile
June 25, 2014, 11:07:31 AM

prolar hash değerini artıracaktır, acemilerde artırır.önemli olan oranıdır.
tahminim yeni nesilcilerin %50 si acemi bu fiyata aldıklarına göre zorluk seviyesinden haberleri yok.Deneyimli birisinin KNC neptün ü 2nd yada 3th batch aldığını düşünemiyorum.Deneyimli bile olsa hızlı bozdurmak zorunda.Esas etki burada.geçici ama etkili bir süreç şimdiden 40$ düşürdü bile fiyatı.

Belki tartışmaya nokta koyabiliriz.
Benim için şu an yapılabilecek en iyi yatırım, amaç illaha madencilik ise yeni algoritmalar üzerinde çalışmak.
X11' e destek veren ASIC' lere yönelmek mantıklı olacaktır. (Sağlam bir mühendiz ekibiyle nanomikron chip sipariş edilerek kendi ASIC' ini de üretebilirsin.)
SHA zaten mahrem yeri dizine indirilmiş bir algoritma.
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
June 25, 2014, 07:15:21 PM

Bazıları iddialı görünüyor, bakalım ne olacak bekleyip göreceğiz.
Unutmayalım ki sürprizler olabilir, unutulan cüzdan şifresi hatırlanır mesela, büyük bir satış gerçekleşir, fiyat düşer.
cianz
Full Member

Activity: 182
Merit: 100

View Profile
June 26, 2014, 01:01:29 PM

Dünyada ki toplam BTC miktarı nedir ? 15 -16 milyonmu ? biraz daha az belki biraz daha fazla yani bu kadar BTC içinde günlük 3000 - 4000 BTC devede kulak gibi kalıyor tüm BTC'leri bedava verseniz aylık düşüşe %0.7 oranında etki eder. Bence $400 çok zorlama bir tahmin $200 için söyleyecek kelime bulamıyorum.

Şahsen benim en kötü tahminim öünümüzdeki 2 ay için $550 -$700 arasında.
teramit
Legendary
*

View Profile
June 26, 2014, 01:42:41 PM

Dünyada ki toplam BTC miktarı nedir ? 15 -16 milyonmu ? biraz daha az belki biraz daha fazla yani bu kadar BTC içinde günlük 3000 - 4000 BTC devede kulak gibi kalıyor tüm BTC'leri bedava verseniz aylık düşüşe %0.7 oranında etki eder. Bence $400 çok zorlama bir tahmin $200 için söyleyecek kelime bulamıyorum.

Şahsen benim en kötü tahminim öünümüzdeki 2 ay için $550 -$700 arasında.

dünyadaki toplam btc miktarı şu an için 12 milyon kabul edilebilir ama günlük dönen miktar ortalama 40bin btc yi zor buluyor.
milyonlar üzerinden değil 30-40 bin üzerinden düşünmek gerekir.bitstamp soğuk deposunda bile 185bin var.Günlük işlemin 3 te biri burda dönüyor.
555$ doları gün içinde gördü zaten.
günlük işlemilerin hala ciddi bir kısmı mining bozdurması ve fiyatları orta vadede etkileyecek bu asıcler.son 1-2 haftadır düşüyor btc 1 ay içinde daha sert düşer .6 th ler herkesin eline geçsin piyasalar titremeye başlar.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
June 26, 2014, 02:05:26 PM

6th ya da 60th olması ne değiştirir ki?Herkesin elinde 60th yerine 60 mh olsa ne değişirdi,bence hiçbirşey.
teramit
Legendary
*

View Profile
June 26, 2014, 02:07:26 PM

6th ya da 60th olması ne değiştirir ki?Herkesin elinde 60th yerine 60 mh olsa ne değişirdi,bence hiçbirşey.
bu konuya attığım mesajları baştan tekrar oku istersen. Wink
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
June 26, 2014, 02:08:57 PM

550'den 400'e düşmesini beklerken 600$ altı ucuz coinleri kaçırabilirsiniz. 150$'lık bir marjdan yararlanmaya çalışırken olası bir sıçramada 700'lerden alım yapmak zorunda kalırsınız, zaten düşük olan fiyatların daha da düşmesini beklemek mantıklı değil. Sıradaki çıkışta bu fiyatların üçe beşe katlanacağının hepimiz farkındayız sanırım.

Ayrıca piyasayı minerlar yönlendirmiyor, yeni nesil cihazların fiyata etkisi yok denecek kadar az.
teramit
Legendary
*

View Profile
June 26, 2014, 02:20:41 PM

Sıradaki çıkışta bu fiyatların üçe beşe katlanacağının hepimiz farkındayız sanırım.
bu bilgiye hissiyatınız dışında bir dayanağınız var mı? merak ettim.

Ayrıca piyasayı minerlar yönlendirmiyor, yeni nesil cihazların fiyata etkisi yok denecek kadar az.
defeatle yazdım.yeni mininge başlayanlar hızlı bozduruyor diye.
600 den 550 ye inmesinin sebebi minerlar ve onların hareketini takip eden traderlar.
hala daha da düşmüyor olmasının sebebi her düşüşü alım fırsatı olarak gören traderlardır.
önceki aylara göre düşük olan günlük btc trade hacmi yüzündenn önümüzdeki birkaç ay madencilerin piyasaya etkisi artarak devam edecektir.
Madenciler trade i öğrenene ve piyasa hacmi yükselene kadar bu etkiyi hissedeceğiz.
7vpo
Hero Member

Na Zdorovie!

View Profile
June 26, 2014, 03:38:10 PM

Sıradaki çıkışta bu fiyatların üçe beşe katlanacağının hepimiz farkındayız sanırım.
bu bilgiye hissiyatınız dışında bir dayanağınız var mı? merak ettim.

defeatle yazdım.yeni mininge başlayanlar hızlı bozduruyor diye.
600 den 550 ye inmesinin sebebi minerlar ve onların hareketini takip eden traderlar.
hala daha da düşmüyor olmasının sebebi her düşüşü alım fırsatı olarak gören traderlardır.
önceki aylara göre düşük olan günlük btc trade hacmi yüzündenn önümüzdeki birkaç ay madencilerin piyasaya etkisi artarak devam edecektir.
Madenciler trade i öğrenene ve piyasa hacmi yükselene kadar bu etkiyi hissedeceğiz.

Yahu kardeşim yeni mining' e başlayan kaç kişi var dünyada ? Kaç kişi tanesi 15-20 bin dolara 40 tane makina alıyor da BTC kazıyor ? Kazsa ne kazar ? Ne kadar kazabilir ? Ne kadar satabilir ?

Azıcık mantıklı düşünün. Yukarıda bir arkadaş yazmış. 12 milyonluk piyasa, 3000-4000 ne kadar etkileyebilir ki demiş ? Hiç mi çalıştıramıyorsunuz aklınızı ?

Bugün ghash.io' nun kazıp çıkarttığı BTC' de belli. 1000-2000 arası. Her gün çıkattığını satsa kaç yazar ? Sanki dünya dışı bir varlığa satıyor da fiyat düşecek! Satın alan senin gbii insan değil mi ?

Yeniden yazıyorum.

2 şekilde fiyat uçurum düşer;

1. İkinci bir Mtgox vakası.
2. %51 attack.

Açık arttırma boku tamamlandığı zaman BTC yine 700$' yi zorlayacaktır..
teramit
Legendary
*

View Profile
June 26, 2014, 03:44:17 PM

yazdıklarımı tekrar okuyun sizde   Huh ,aynı şeyleri söyletiyorsunuz aradaki kelimeleri kaçırmayın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

ayrıca ben çok düşecek demiyorum şuan 570 te 400 çok uzak değil.inse de yine traderlar ile orta vadede çıkar.
7vpo
Hero Member

Na Zdorovie!

View Profile
June 26, 2014, 03:49:47 PM

yazdıklarımı tekrar okuyun sizde   Huh ,aynı şeyleri söyletiyorsunuz aradaki kelimeleri kaçırmayın ne demek istediğimi anlayacaksınız.

ayrıca ben çok düşecek demiyorum şuan 570 te 400 çok uzak değil.inse de yine traderlar ile orta vadede çıkar.

Bu piyasada BTC' nin düşüp yükseleceğini hepimizden önce ve ilk gören gerçek paraya trade yapan milyarderlerdir.

koinim.com gibi, BTC-E gibi.

Bu insanların normalin üzerinde sert bir satış gördüğünü hayal edin. O zaman siz de beni anlayacaksınız.

Her gün 1000 - 1500 BTC' nin web siteniz üzerinden satıldığını varsayın.
Bir gün olağan üstü şekilde 10.000 BTC satılıyor!

Ne yaparsınız ? Dolarınız karşılığı satın aldığınız BTC' leri hemen satar mısınız ? Yoksa daha nice olan dolarlarınızla fiyat gerilediğinde bir 10.000 adet de siz mi satın alırsınız ?

İşte sanal para birimlerinin ağa babasının en sağlam dayanağı.

Kolay gelsin size.
teramit
Legendary
*

View Profile
June 26, 2014, 03:58:29 PM

Bu piyasada BTC' nin düşüp yükseleceğini hepimizden önce ve ilk gören gerçek paraya trade yapan milyarderlerdir.

koinim.com gibi, BTC-E gibi.

Bu insanların normalin üzerinde sert bir satış gördüğünü hayal edin. O zaman siz de beni anlayacaksınız.

Her gün 1000 - 1500 BTC' nin web siteniz üzerinden satıldığını varsayın.
Bir gün olağan üstü şekilde 10.000 BTC satılıyor!

Ne yaparsınız ? Dolarınız karşılığı satın aldığınız BTC' leri hemen satar mısınız ? Yoksa daha nice olan dolarlarınızla fiyat gerilediğinde bir 10.000 adet de siz mi satın alırsınız ?

İşte sanal para birimlerinin ağa babasının en sağlam dayanağı.

Kolay gelsin size.
koinim.com yerine bitstamp yazsanız daha tutarlı olurdu gerçi o satırı hiç yazmasanız biraz daha tutarlı olurdu. Cheesy
zaten bu görüşlerinize aynen katılıyorum.ama konumuzla pek alakası yok
ben miningciler etkileyecek piyasayı bir süre diyorum.traderların ne yaptığını elinde parası olanların davranışı az çok ortada onu tartışmıyoruz. Tongue
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 840 »
  Print  

Jump to: