Bitcoin Forum
April 26, 2024, 04:46:37 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 840 »
  Print  
Author Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı  (Read 1107550 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic. (60 posts by 1+ user deleted.)
testerman
Hero Member

Activity: 840
Merit: 1000

View Profile
September 19, 2014, 01:03:02 PM

Btcturk te fiyatlar olması gerektiğinin üzerinde 860tl civarında olması lazım şu anki kurla.

btc-e ye gore dahada asagida olmali bence, su alim emri verenler bunu bilmiyormu 60 kusur lira daha fazla odemeye razilar.

Enteresan bir şekilde 930'dan satış var, daha enterasanı bu fiyattan alış da var Smiley Yurt dışına göre yaklaşık 80-90 lira fark var. Buradan çıkarılacak sonuç, şu anki durum için Türk kullanıcılar müthiş derecede optimist, bu da iyi bir şey.

Lutfen yanlis anlamayin, sozum meclisten disari ama bence optimist degilde bilgisiz olduklarini gosterir bu.

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaman sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..
1714106797
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714106797
Reply with quote  #2

1714106797
Report to moderator
1714106797
Hero Member
*

Ignore
1714106797
Reply with quote  #2

1714106797
Report to moderator
1714106797
Hero Member
*

Ignore
1714106797
Reply with quote  #2

1714106797
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714106797
Hero Member
*

Ignore
1714106797
Reply with quote  #2

1714106797
Report to moderator
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 19, 2014, 01:12:13 PM

Btcturk te fiyatlar olması gerektiğinin üzerinde 860tl civarında olması lazım şu anki kurla.

btc-e ye gore dahada asagida olmali bence, su alim emri verenler bunu bilmiyormu 60 kusur lira daha fazla odemeye razilar.

Enteresan bir şekilde 930'dan satış var, daha enterasanı bu fiyattan alış da var Smiley Yurt dışına göre yaklaşık 80-90 lira fark var. Buradan çıkarılacak sonuç, şu anki durum için Türk kullanıcılar müthiş derecede optimist, bu da iyi bir şey.

Lutfen yanlis anlamayin, sozum meclisten disari ama bence optimist degilde bilgisiz olduklarini gosterir bu.

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaten sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..

Oyle bir zorunlulugum oldugunu dusunmuyorum, sadece goz gore gore insanlarin BTC alabilmek icin verdigi alim emirlerinin yuksek oldugunu ve bosuna zarar niye ettilerini anlamaya calisiyorum, lakin benim gozden kacirdigim altcoin mevzusunu bir onceki mesajda arkadas belirtmis.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
September 19, 2014, 01:14:23 PM

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaman sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..

evet hakılısınız zaten piyasayı belirleyen bu yani bu olayın 2 2 4 ü gibi bişi Cheesy
testerman
Hero Member

View Profile
September 19, 2014, 01:35:13 PM

madem fiyatlari yuksek buluyorsunuz, o halde elinizdeki btcleri tl cevirme icin bulunmaz bir firsat yakalamissiniz.. ha elinizde btc yok, ama btc almak istiyorum diyorsanizda o zaten sizin istediginiz fiyattan degil, en iyi saticinin sattigi fiyattan almak zorundasiniz..

Oyle bir zorunlulugum oldugunu dusunmuyorum, sadece goz gore gore insanlarin BTC alabilmek icin verdigi alim emirlerinin yuksek oldugunu ve bosuna zarar niye ettilerini anlamaya calisiyorum, lakin benim gozden kacirdigim altcoin mevzusunu bir onceki mesajda arkadas belirtmis.

ben almak zorundasiniz demiyorum, btc almak istiyorsaniz en iyi saticinin fiyatindan almak zorundasiniz diyorum, ikisi arasinda fark var. mesajlarinizdan da anlasilan odur ki, btc almaya calisiyorsunuz ama satis fiyatlari yuzundende saticilari bilgisizlikle sucluyorsunuz.

Burada herkesin bir stratejisi var. Su an da btcturkun tablolarin bakip okudugum durum su, piyasa ha dondu, ha donecek, ancak su an en iyi alis olan 903 tl ye yapilacak satis icin, zarar etmemek icin en iyi olarak 895 TL veya daha asagisindan almak gerekiyor, piyasa da sig oldugu icin, yurtdisi tepkiyi verdiginde, birak 895 tl, 920 TL lerden bile alis emirleri gerceklesmeyebilir.

Turk piyasasinin kimyasi bu, dususte de cikista da geriden gider hep.
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
September 19, 2014, 01:45:07 PM

ben almak zorundasiniz demiyorum, btc almak istiyorsaniz en iyi saticinin fiyatindan almak zorundasiniz diyorum, ikisi arasinda fark var. mesajlarinizdan da anlasilan odur ki, btc almaya calisiyorsunuz ama satis fiyatlari yuzundende saticilari bilgisizlikle sucluyorsunuz.

Burada herkesin bir stratejisi var. Su an da btcturkun tablolarin bakip okudugum durum su, piyasa ha dondu, ha donecek, ancak su an en iyi alis olan 903 tl ye yapilacak satis icin, zarar etmemek icin en iyi olarak 895 TL veya daha asagisindan almak gerekiyor, piyasa da sig oldugu icin, yurtdisi tepkiyi verdiginde, birak 895 tl, 920 TL lerden bile alis emirleri gerceklesmeyebilir.

Ben sizi gayet iyi anliyorum basindan beri lakin benim takildigim nokta saticilar degil alicilar, lutfen saticilari 2 saniye kenara koyun sadece alim yapanlara odaklanin. Ha birde beni unutun o iki saniye icinde Smiley
testerman
Hero Member

View Profile
September 19, 2014, 01:45:23 PM

Fiyat Alış    Miktar
918.00   0.20000000
915.05   0.10000000
910.05   0.20000000
905.09   0.32027806
905.08    2.40979336
Fiyat Satış    Miktar
938.00    1.36308400
945.00    2.00000000
950.00    2.00000000
979.00    0.78505290
994.98    1.2167915

evet yurtdisi hafiften donmeye basladi, simdi yukardaki notumda belirtmis oldugum gibi, bir heyecanla (bazi kesimin iddia ettigi yurtidisina gore yuksek olan 903TL lik fiyatta satis yaptigi varsayarsak) su an hangi noktadan alim yapabilecegini gormus oluyoruz
testerman
Hero Member

View Profile
September 19, 2014, 01:49:47 PM

Ben sizi gayet iyi anliyorum basindan beri lakin benim takildigim nokta saticilar degil alicilar, lutfen saticilari 2 saniye kenara koyun sadece alim yapanlara odaklanin.

Hocam turk piyasasinda alis da zor satis da zor, cikisi hisseden alici, mecbur saticinin fiyatindan aliyor, yoksa bir baskasi gelip aliveriyor, bu arada tren kaciyor, bizzat kendim cok yasadim ben bunlari, bu sadece sig piyasalarda degil, likit olan exchange sitelerinde de olabiliyor, tersi de gecerli bunun, yani satis icin de. su an dondu gibi, btc turk alicisi donecegi sezdi bir sekilde, fiyatlar cok dusmedi, ben buna yoruyorum. o yuzden bu tur durumlarda en iyi kipirdamamak, ben dun geceden bu yana, 50 % fiat 50 % btc portfoyumu koruyorum.
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
September 19, 2014, 01:50:17 PM

Dün 395 ten 418 e fırlamıştı.Ufak çıkışlar bana göre düşüş trendinin devam ettiğini gösterir ki birkaç gün daha düşmeye devam etmesini görüyorum.
lewentkurt
Full Member

Activity: 218
Merit: 100

View Profile WWW
September 19, 2014, 01:55:54 PM

Bu arada, bu zamana kadar genellikle gördüğüm, Bitstamp ve Bitfinex gibi exchangelerden işlem hacmi daha az olmasına rağmen, tüm piyasa Btc-e deki fiyatları takip ediyor ve Btc-e tüm dünya borsalarına yön veriyor ve vermeye de devam edecek gibi. Geçmişten gelen alışkanlıklar galiba bunun sebebi.
pitkoyin
Full Member

Activity: 196

View Profile
September 20, 2014, 11:26:48 AM

Son dalgalanmada tekrar gördüğümüz üzere btc-e ya da bitstamp elinizin altında hazır beklemiyorsa ya saçmasapan fiyatlardan alım yapmak zorundasınız ya da hiç alım yapamazsınız..
canary
Full Member

Activity: 210

View Profile
September 23, 2014, 06:30:01 PM

Tam BTC'nin yükseliş dalgasına gelmek güzel oldu Paypal haberinin yayılmasından sonra  Grin Şu anda 440 doları gördü ve bu hızla giderse 500 doları bile görür 1-2 saat içinde hayırlı olsun bekleyenlere...
DeepCoin
Legendary
*

View Profile
September 23, 2014, 06:36:50 PM

Bu videoyu XMR icin paylasmistim bugun ama sanirim BTC icin daha uygun olacak  Grin

https://www.youtube.com/watch?v=y_AXwf_0d3g
canary
Full Member

Activity: 210

View Profile
September 23, 2014, 07:18:45 PM

Bu videoyu XMR icin paylasmistim bugun ama sanirim BTC icin daha uygun olacak  Grin

https://www.youtube.com/watch?v=y_AXwf_0d3g

Güzel günlerine geri dönmesi dileğiyle Cheesy
RoooooR
Legendary
*

Activity: 1008

GigTricks.io | A CRYPTO ECOSYSTEM FOR ON-DEMAND EC

View Profile
September 23, 2014, 07:30:21 PM

Bitcoin ile alakalı bir çok güzel gelişme oldu ama tık yok, ben de eskisi gibi 1000$ beklemiyorum. 2013 ekim kasım aralığında bitcoin viral olarak bir anda patladı, beni de içine çekti neyseki.

Sanki birileri o aralar çok sağlam gazladı ve elindekileri parça parça 500-400$'e kadar sattı , geriye kalan zarardakiler de ellerindekilerini "kurtulayım şu meretten" diye döker yavaş yavaş.

█ █ █ █ █
         ██           ██
       ██     █ █ █ █   ██
     ██    ██        ██
   ██   ██               
  ██   ██     ████████                  ██████████
            ███          ██   █████████     ██      ██████  ██   ███████  ██    ███   ███████
 ██   ██    ███              ██      ███    ██      ██          ███       ██   ███  ██
 ██   ██    ███  ██████  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ███   ██
            ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██████     ███████
 ██   ██    ███      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██  ██           ██
             ██      ██  ██  ██      ███    ██      ██      ██  ███       ██   ███         ██
 ██   ██      ███████    ██   █████████     ██      ██      ██   ███████  ██    ███  ███████
  ██   ██                           ███
   ██    ██          ██            ███
     ██    ██ █ █ █ █   ██
       ██             ██
          █ █ █ █ █ █

Telegram     Facebook     Twitter     Medium
-------------------------------------------------------------------
.WEBSITE. |█| .WHITEPAPER.

......BOUNTY......
-----------------------------------
..ANN THREAD..
lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
September 23, 2014, 07:36:13 PM

Bitcoin ile alakalı bir çok güzel gelişme oldu ama tık yok, ben de eskisi gibi 1000$ beklemiyorum. 2013 ekim kasım aralığında bitcoin viral olarak bir anda patladı, beni de içine çekti neyseki.

Sanki birileri o aralar çok sağlam gazladı ve elindekileri parça parça 500-400$'e kadar sattı , geriye kalan zarardakiler de ellerindekilerini "kurtulayım şu meretten" diye döker yavaş yavaş.

Daha çok erken bence, haber henüz yayılmaya yeni başladı. Şimdiden %10'luk bir artış azımsanmamalı, 1 2 saatte sistemdeki paranın 600 milyon dolar artması demek bu aynı zamanda..
testerman
Hero Member

View Profile
September 23, 2014, 07:36:45 PM

son iki saat icinde bir patlama oldu, nedeni belirsiz

yuzde 10 artis var,  440 dolardayiz, 450 yi de gorduk biraz evvel..
cakir
Legendary
*

Activity: 1274

★ BitClave ICO: 15/09/17 ★

View Profile WWW
September 23, 2014, 07:51:13 PM

Daha çok erken bence, haber henüz yayılmaya yeni başladı. Şimdiden %10'luk bir artış azımsanmamalı, 1 2 saatte sistemdeki paranın 600 milyon dolar artması demek bu aynı zamanda..
bence bu olaya yanlış bakılıyor. "sistemdeki para 1-2 saatte 600 milyon $ arttı" kısmına yani.

şu anda 1 btc ~420$ ve total coin miktarı 13.3 milyon
ee bunun içinde satoshi'nin 1 milyon coin'i de var hiç kullanılmayan.
eğer bu 13.3 milyon coin'in beklemede olan kısmı (tahminime göre 12milyon+) sisteme bir anda girerse bu fiyatları çok kötü etkileyecektir.

sadece 100k bitcoin sahibi fiat'a geçerse btc fiyatı en az %25 düşer.

piyasa değeri olarak bakılan değerdeki artış bence pek anlam ifade etmiyor.

anlam ifade eden şey tüm btc-fiat exchange'lerindeki günlük hacim.

,'#██+:                 
              ,█████████████'             
            +██████████████████           
          ;██████████████████████         
         ███████:         .███████`       
        ██████               ;█████'      
      `█████                   #████#     
      ████+                     `████+    
     ████:                        ████,   
    ████:    .#              █     ████   
   ;███+     ██             ███     ████  
   ████     ███'            ███.    '███, 
  +███     #████           ,████     ████ 
  ████     █████ .+██████: █████+    `███.
 ,███     ███████████████████████     ████
 ████     ███████████████████████'    :███
 ███:    +████████████████████████     ███`
 ███     █████████████████████████`    ███+
,███     ██████████████████████████    #███
'███    '██████████████████████████    ;███
#███    ███████████████████████████    ,███
████    ███████████████████████████.   .███
████    ███████████████████████████'   .███
+███    ███████████████████████████+   :███
:███    ███████████████████████████'   +███
 ███    ███████████████████████████.   ███#
 ███.   #██████████████████████████    ███,
 ████    █████████████████████████+   `███
 '███    '████████████████████████    ████
  ███;    ███████████████████████     ███;
  ████     #████████████████████     ████ 
   ███#     .██████████████████     `███+ 
   ████`      ;██████████████       ████  
    ████         '███████#.        ████.  
    .████                         █████   
     '████                       █████    
      #████'                    █████     
       +█████`                ██████      
        ,██████:           `███████       
          ████████#;,..:+████████.        
           ,███████████████████+          
             .███████████████;            
                `+███████#,               
grolll
Legendary
*

Activity: 1596
Merit: 1014

View Profile
September 23, 2014, 07:55:03 PM

600 $ yi görse 2-3 güne yeterli benim için  Smiley
lewentkurt
Full Member

View Profile WWW
September 23, 2014, 08:02:07 PM

bence bu olaya yanlış bakılıyor. "sistemdeki para 1-2 saatte 600 milyon $ arttı" kısmına yani.

şu anda 1 btc ~420$ ve total coin miktarı 13.3 milyon
ee bunun içinde satoshi'nin 1 milyon coin'i de var hiç kullanılmayan.
eğer bu 13.3 milyon coin'in beklemede olan kısmı (tahminime göre 12milyon+) sisteme bir anda girerse bu fiyatları çok kötü etkileyecektir.

sadece 100k bitcoin sahibi fiat'a geçerse btc fiyatı en az %25 düşer.

piyasa değeri olarak bakılan değerdeki artış bence pek anlam ifade etmiyor.

anlam ifade eden şey tüm btc-fiat exchange'lerindeki günlük hacim.

Market hacminin 600 milyon dolar artmasından bahsettim, sistemde bu paranın bir çok farklı yansıması bulunmaktadır. Pazar hacmi ne kadar artarsa o kadar da yeni kullanıcıyı sisteme çekecektir ve yeni teknolojilere ar-ge aşamasında fon sağlanacaktır. Doğruluğu kesin olmayan habere itimat edip olasılıklara dayalı herhangi bir hesap içine girmemek gerekir bence, doğru değerlendirme yapabilmek için kesin bilgi şarttır. Finansal açıdan da tüm araçlarda olduğu gibi market hacmi çok önemli rol oynar. Gerçek parayla işlem yaparken, yok şu kişinin elinde şu kadar var ya satarsa falan gibi belirsiz işlere girmemek gerekir ayrıca.
deblue
Legendary
*

Activity: 1484

View Profile
September 23, 2014, 08:11:07 PM

4 k btc filan alım yapılmış hepsini 450 den alsa bile 2 M$ filan yapar alayı satılsa en fazla 4 m çap olur tüm rakamlarıda fazla söyledim , 600 çok büyük bi rakam.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 ... 840 »
  Print  

Jump to: