Bitcoin Forum
March 29, 2024, 08:13:44 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
Author Topic: Συζήτηση για την Ελληνική κοινότητα  (Read 5511 times)
pand70
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 250



View Profile
May 06, 2014, 06:36:57 PM
 #101

Να δηλώσω ότι προσωπικά αποσύρομαι από κάθε προσπάθεια δημιουργίας τέτοιας κοινότητας έτσι όπως είναι το υπάρχον κλίμα. Να ξεκαθαρίσω μερικά πράγματα. Από την μια έχουμε διάφορα troll που από κόμπλεξ και από έμφυτη ψυχοπάθεια σπαμάρουν καθημερινά το forum διαλύοντας και ακυρώνοντας κάθε προσπάθεια τέτοια.
Μετά έχουμε όλα αυτά τα crap coin που προσωπικά ούτε με ενδιαφέρουν ούτε με απασχολούν να ασχοληθώ και μετά βλέπω μια αδυναμία κατανόησης από αρκετούς το τι σημαίνει μια μη κερδοσκοπική κοινότητα και ποιος ο ρόλος της.
Δυστηχώς από τι καταλαβαίνω οι περισσότεροι από εδώ έχουν άγνοια και των αξιών του ελεύθερου λογισμικού και το πως κάποιος δραστηριοποιείται σε έναν τέτοιο χώρο.

Χαίρομαι που διαλύεται μια προσπάθεια που είχε μολυνθεί εξαρχής από τα απελπισμένα άτομα του bitcoinx.gr. Χαίρομαι επίσης αν τα posts μου αποτέλεσαν την αφορμή και ώθησαν ακόμα και άτομα σαν τον check2fire που εξαπέλυσαν χυδαία και αναίτια επίθεση εναντίον μου, να δουν τι άτομα πάνε να καπηλευτούν την προσπάθειά σας.

Κάθε τέλος όμως είναι και μια νέα αρχή. Αν πραγματικά κάποιοι απο σας ενδιαφέρεστε να δημιουργήσετε μια κοινότητα με τις "αξίες του ελεύθερου λογισμικού" όπως χαρακτηριστικά λες και όχι με τις αξίες της αρπαχτής και των sambacoins τότε είναι σίγουρο ότι κάποια στιγμή θα τα καταφέρετε.

Στην πραγματικότητα είναι νομοτελειακά βέβαιο ότι σύντομα θα δημιουργηθεί και θα αναδυθεί και στην Ελλάδα η ανεξάρτητη κρυπτο-κοινότητα.
Απλά επειδή το bitcoin στη φάση που είναι, είναι αρκετά ευαίσθητο και ευάλωτο στην απληστία, τον καιροσκοπισμό και το κάθε είδους μικρό ή μεγαλύτερο λαμόγιο χρειάζεται πολύ προσοχή και κρυστάλλινα άτομα με ξεκάθαρες θέσεις και όχι κρυφες ατζέντες. Ευτυχώς ακόμα είμαστε λίγοι και πάνω κάτω ξέρουμε (ή υποψιαζόμαστε) τι καπνό φουμάρει ο καθένας. Άλλωστε στο χώρο του bitcoin δεν είναι δύσκολο να καρφωθεί κανείς για τις προθέσεις του και για το που το πάει.

Καλή τύχη σε όλους όσους θέλουν μια ανεξάρτητη καθαρή κρυπτο-κοινότητα στην Ελλάδα.

ΥΓ.
Το κανάλι στο irc δεν φτιάχτηκε για την δημιουργεία της κοινότητας, αλλά με αφορμή την δημιουργεία της κοινότητας. Φτιάχτηκε γενικά για συζητηση γύρω απο το bitcoin και προφανώς και θα το κρατήσουμε. Δείτε και το τοπικ που έχω βάλει (στο κανάλι) δεν συνδέετε πχ με το bitcoinx ή με την δημιουργεία κάποιας κοινότητας...
+1

1711700024
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711700024

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711700024
Reply with quote  #2

1711700024
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1711700024
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1711700024

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1711700024
Reply with quote  #2

1711700024
Report to moderator
Serenata
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 250
Merit: 250



View Profile WWW
May 06, 2014, 08:00:26 PM
 #102

Συγγνώμη τώρα που ακούγομαι σαν τον pand70 Tongue,  αλλα και εγω δεν εχω ακούσει τα καλύτερα για τον serenata, οχι μόνο απο τον Pand70 αλλά και από αλλού.

Θα ήταν προς το κοινό καλό να δημοσιοποιηθούν τα όσα άσχημα έχουν «ακουστεί» και να τεκμηριωθούν με στοιχεία και ονόματα. Κατηγορίες «κεκλεισμένων των θυρών» χωρίς αποδείξεις και πίσω από την πλάτη του καθενός με την ασφάλεια της ανωνυμίας, δεν τιμούν ούτε όσους τις διαδίδουν ούτε όσους τις πιστεύουν. Το ότι μόνο ο Αντωνόπουλος κι εγώ εμφανιζόμαστε επώνυμα στο Ελληνικό subsection και δεν κρυβόμαστε πίσω από nicknames, δίνει στους σκεπτόμενους κάποια hints για την αξιοπιστία μας. Οι υπόλοιποι φαίνεται ότι είτε παίζουν ακόμα το σπασμένο τηλέφωνο του «μου είπε ένας χρήστης του φόρουμ -που ούτε καν γνωρίζω- αυτό ή εκείνο για τον τάδε» είτε αποτελούν Sockpuppets.

Εξάλλου, ο τρόπος γραφής του καθενός, τα λεγόμενά του, η συνεισφορά του στη διάδοση του Bitcoin και της ιδέας του αλλά και η ημερομηνία εγγραφής του σε αυτό το forum, φανερώνουν πολλά.

BitcoinX.gr - Το ελληνικό στέκι του Bitcoin

My GPG Key
pand70
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 250



View Profile
May 06, 2014, 09:23:18 PM
 #103

Το ότι μόνο ο Αντωνόπουλος κι εγώ εμφανιζόμαστε επώνυμα στο Ελληνικό subsection και δεν κρυβόμαστε πίσω από nicknames, δίνει στους σκεπτόμενους κάποια hints για την αξιοπιστία μας.

Τα ίδια σου τα post και η γλοιώδης συμπεριφορά σου εδώ και τόσο καιρό δίνουν περισσότερα hints μην φοβάσαι. Γλοιώδης συμπεριφορά που φανερώνεται σε κάθε ευκαιρία. Με τελευταίο παράδειγμα το πως προσπάθησες να οικοιοποιηθείς και να καπηλευθείς την προσπάθεια για δημιουργία μιας νέας community. Τελικά ΚΑΙ εκεί απέτυχες απ' ότι βλεπω. Κρίμα...

Επίσης μην πιάνεις στο στόμα σου τον Αντωνόπουλο και μην προσπαθείς ούτε για αστείο να βάλεις το όνομα σου δίπλα σε άτομα που προσφέρουν από το πρωί μέχρι το βράδυ στην community.

ΥΓ. Η εμμονή σου για ονοματεπώνυμα εκτός απο αστεία και ενδεικτική του πόσο δεν ταιριάζεις και του πόσο δεν είσαι στο κλίμα των online κοινοτήτων και ιδιαίτερα των κρυπτο-κοινοτήτων, αρχίζει να είναι και ιδιαίτερα ύποπτη. Μήπως θες να σου δώσουμε και κανένα ΑΦΜ για να γράψουμε σε ένα φόρουμ; Σκέφτομαι (αυτούς τους ελάχιστους) που έχουν κάνει εγγραφή στο site σου και μου μπαίνουν σκέψεις.

ΠΡΟΣΟΧΗ προς όλους: Να υπενθυμίσω (αν και είναι αυτονόητο για τους περισσότερους) ότι ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ να δίνετε τα πραγματικά σας στοιχεία σε άτομα που δεν γνωρίζετε στο internet (άσχετα με τις δικαιολογίες που αυτοί χρησιμοποιούν για να τα αποσπάσουν).

ΥΓ2.
Θα ήταν προς το κοινό καλό να δημοσιοποιηθούν τα όσα άσχημα έχουν «ακουστεί» και να τεκμηριωθούν με στοιχεία και ονόματα.
Κι αν κάποιος φοβάται να τα δημοσιοποιήσει για να μην του την πέσουν τα τσιράκια (φανερά και κρυφά) του Serenata, ας μου στείλει ενα pm εμένα και αναλαμβάνω εγώ.

RedBurrito
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
May 06, 2014, 09:34:28 PM
 #104

Τώρα serenata είσαι σοβαρός? Επέτρεψε μου να σου θυμίσω λοιπόν:

Έχεις ανοιχτό scam report απο τον pand απο τον Σεπτεμβρίο του 2013 χωρίς να έχεις δώσει βάσιμες απαντήσεις ακόμα...

Το συγκεκριμένο link για το scam report ειναο στην υπογραφή του αν δεν το έχεις προσέξει..

https://bitcointalk.org/index.php?topic=288006.0

Αλλά ασε με να κάνω και ενα bump στο συγκεκριμένο report μήπως θυμηθείς..

Συγνωμη παιδιά για το ύφος μου, αλλα κάποια άτομα δεν καταλαβαίνουν.., Δείτε το report του pand και βγάλτε τα δικα σας συμπεράσματα για τον serenata
pand70
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 250



View Profile
May 06, 2014, 09:38:53 PM
Last edit: May 06, 2014, 10:45:50 PM by pand70
 #105

Συγνωμη παιδιά για το ύφος μου, αλλα κάποια άτομα δεν καταλαβαίνουν.., Δείτε το report του pand και βγάλτε τα δικα σας συμπεράσματα για τον serenata

Αυτά τα χουν δει. Σε ρώτησε αν έχεις κι άλλα ράματα για τη γούνα του. Με ενδιαφέρει κι εμένα να μάθω. Στείλε μου pm αν έχεις.




Edit: Το bump που έκανε ο χρήστης RedBurrito στο topic μου θεωρείται necroposting και απαγορεύεται σ αυτό το φόρουμ. Ήταν εντελώς άκυρο και περιττό και λόγω αυτού το κλείδωσα.
Επειδή όμως κάτι δεν μου πήγε καλά κοίταξα το ιστορικό του και βρήκα αυτό:
Παρακαλώ μην βγαίνετε εκτός θέματος

Σε ευχαριστούμε dj213 για την πληροφόρηση! Πιθανόν οι devs να μην είναι Έλληνες για αυτό να μην το έχουν ανακοινώσει στο Ελληνικό φορουμ

Κάτι δεν πάει καλά με αυτό το account. Πριν λίγο καιρό ευχαριστούσε το γνωστό τσιράκι του Serenata τον dj213 και τώρα βρίζει τον Serenata με έναν τρόπο που φαίνεται σαν να είναι δεύτερο account δικό μου. Ειλικρινά αν έχουν φτάσει σε αυτό το σημείό απελπισίας ο Sereneta και οι υπάλληλοι του σηκώνω τα χέρια ψηλά. Να με κάνουν να φαίνουμαι σαν να χρησιμοποιώ alt-accounts για να υποστηρίξω τις θέσεις μου... Λες και τα ίδια τους τα posts και οι ίδιες τους οι πράξεις δεν μιλάνε από μονες τους.
Αν είναι τόσο απελπισμένοι θα αρχίσω σοβαρά να ανησυχώ γι αυτόυς.

ΥΓ. @RedBurrito: Σε περίπτωση που κάνω λάθος και είσαι κανονικός χρήστης και απλά τα χεις πάρει με τις γλοιώδεις πρακτικές του Serenata τότε ζητώ συγγνώμη. Σε κάθε περίπτωση αν έχεις να προσάψεις κάτι σε κάποιον κάντο με επιχειρήματα και στοιχεία αλλιώς άστο.


RedBurrito
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 28
Merit: 0


View Profile
May 07, 2014, 10:11:58 AM
 #106

Το περίμενα οτι αργα ή γρήγορα κάποιος θα με έλεγε 2ο account δικό σου. (ακόμα και απο εσένα)

Φίλε μου, εγώ κατηγορώ τον serenata και όχι τα άτομα που γράφουν στο site του. Τώρα αν θες να με λες και εμένα τσιράκι του serenata..

Σορρυ για το bump, δεν ήξερα ότι απαγορεύετε. Καλό είναι όμως να υπάρχει στα πρώτα ποστ για να μην ξεχνιέται ο καθε χρήστης

Πάντος ασε με να σου δώσω μια συμβουλή: κανε ολα τα πράγματα πιο απλα.. Γιατί μπλέκεις με χαρακτηρισμούς και επίθετα στον κάθε χρήστη και στο τέλος κατάντας γελοίος. Απλά πράγματα: Serenata έχεις ανοιχτό scam report στο οποίο δεν έχεις απάντησει ευθέως πάνω απο 6 μήνες. Τέρμα
Serenata
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 250
Merit: 250



View Profile WWW
May 07, 2014, 02:12:26 PM
 #107

Τώρα serenata είσαι σοβαρός? Επέτρεψε μου να σου θυμίσω λοιπόν:

Έχεις ανοιχτό scam report απο τον pand απο τον Σεπτεμβρίο του 2013 χωρίς να έχεις δώσει βάσιμες απαντήσεις ακόμα...
Το συγκεκριμένο link για το scam report ειναο στην υπογραφή του αν δεν το έχεις προσέξει..
https://bitcointalk.org/index.php?topic=288006.0
Αλλά ασε με να κάνω και ενα bump στο συγκεκριμένο report μήπως θυμηθείς..

Συγνωμη παιδιά για το ύφος μου, αλλα κάποια άτομα δεν καταλαβαίνουν.., Δείτε το report του pand και βγάλτε τα δικα σας συμπεράσματα για τον serenata

Απαντήσεις:
Ναι, είμαι σοβαρός. Και έδωσα σοβαρές απαντήσεις εδώ. Ο σύνδεσμος αυτός βρίσκεται εκεί από τις 7 Σεπτεμβρίου.
Το αναφέρεις ως «Scam Report». Δηλαδή κι εσύ και ο pand70 λέτε ότι εξαπάτησα κάποιους. Πες μου όμως εσύ σε παρακαλώ ΠΟΙΟΥΣ εξαπάτησα; Είδες πουθενά στο φόρουμ έστω κι έναν δυσαρεστημένο που αγόρασε από την παραγγελία που θα έκανα; ΟΧΙ! Γιατί κανένας δεν αγόρασε, γιατί απλά ποτέ δεν παρήγγειλα!

Δώσε μας κι εσύ τώρα σοβαρές απαντήσεις στα ερωτήματα:
1) Από που αλλού έχεις ακούσει άσχημα για εμένα; Σε ρώτησα και πιο πάνω, αλλά δεν απάντησες καν.
2) Δείξε μας ΕΝΑΝ που «εξαπατήθηκε» όπως λες εσύ και ο pand70, από την υψηλή τιμή που θεωρείτε ότι πούλησα τα ASIC


Ακόμα όμως κι ΑΝ είχα πουλήσει σε ακριβότερα από τη συνηθισμένο τιμή, απάτη δεν θα ήταν. Απάτη θα ήταν αν έπαιρνα τα χρήματα και δεν έδινα τίποτα. Που ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ θα μπορούσε να συμβεί, καθώς δεν επρόκειτο για προ-παραγγελία.

Έστω όμως ότι κάποιοι μπορεί να θεωρήσουν ότι δεν έδωσα πειστικές απαντήσεις και καταλήγουμε να είναι ο λόγος σου εναντίον του δικού μου. Πες στην ελληνική Bitcoin κοινότητα εδώ σε παρακαλώ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ που έχεις κάνει ΕΣΥ για αυτή! Εκτός φυσικά από το Coin που ήθελες να βγάλεις, μόλις 7 ημέρες μετά την εγγραφή σου στο Forum και για το οποίο ήθελες να κάνεις και IPO*, ζητώντας να σου στείλουν Bitcoins για να λάβουν κάποτε μέρος των νομισμάτων του νομίσματος που ΘΑ έβγαζες.

Και μια τρίτη ερώτηση:
3) Πρόλαβες μέσα σε μόλις 7 ημέρες από την εγγραφή σου σε αυτό το forum να διαβάσεις όλα όσα χρειάζονται για να δημιουργήσεις ένα νέο νόμισμα και μάλιστα με IPO;

Τέλος, παρατηρώ το ίδιο μοτίβο συμπεριφοράς σε εσένα και τον pand70. Εσύ αφενός, μόλις 7 μέρες μετά την εγγραφή σου στο forum (η οποία είναι μεταγενέστερη του pand70) ήθελες να βγάλεις ένα νέο νόμισμα ζητώντας απελπισμένα bitcoins σε IPO και ο pand70 αφετέρου, είχε σαρώσει όλα τα giveaways, όπως ανέλυσα εδώ, χωρίς κανένας από τους δύο σας να έχει κάνει κάτι εποικοδομητικό για την ελληνική bitcoin κιονότητα - αντιθέτως μάλιστα.Για αυτές τις συμπεριφορές η κοινωνία μας έχει όνομα: απληστία.

Και σαφώς μην ξεχάσω το μοτίβο της εμπάθειας απέναντί μου:
Δείτε το report του pand και βγάλτε τα δικα σας συμπεράσματα για τον serenata.
Μετά από αυτά σου τα λεγόμενα και την παρούσα απάντησή μου σε αυτά, τί θα κάνεις άραγε; Θα φτιάξεις ένα νέο θέμα που θα με κατηγορείς και θα βάλεις κι εσύ στην υπογραφή σου προειδοποιήσεις;  Roll Eyes

Και μην ξεχάσεις... Η κοινότητα κι εγώ, περιμένουμε απαντήσεις στα 3 ερωτήματα.

Με την ευκαιρία, να το αναφέρω κι εδώ γιατί κάποιοι μπορεί να μην το ξέρουν ήδη. Έχω βάλει τον pand70 σε Ignore γιατί δεν τον θεωρώ αξιόλογο συνομιλητή (μάλλον το ίδιο και ίσως και χειρότερα τον θεωρεί και η υπόλοιπη κοινότητα, από όσο διαβάζω). Συνεπώς δεν μου εμφανίζονται τα όσα γράφει. Αν κάποιος έχει να με ρωτήσει κάτι πάνω στα λεγόμενα του pand70 θα πρέπει να θέσει ξανά την όποια ερώτηση.

*Σημείωση: Για όσους δε γνωρίζουν τι είναι το IPO, δείτε εδώ. Ειδικά στην περίπτωση αυτού του Forum, έχουν παρουσιαστεί πολλές περιπτώσεις νέων εναλλακτικών νομισμάτων με IPO που ήταν Scams

BitcoinX.gr - Το ελληνικό στέκι του Bitcoin

My GPG Key
pand70
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 250



View Profile
May 07, 2014, 06:20:19 PM
Last edit: May 07, 2014, 06:36:24 PM by pand70
 #108

2) Δείξε μας ΕΝΑΝ που «εξαπατήθηκε» όπως λες εσύ και ο pand70, από την υψηλή τιμή που θεωρείτε ότι πούλησα τα ASIC[/size]
Αυτή είναι η τακτική σου? Να παριστάνεις τον χαζό?  Τι να σου δείξουν αφού η ομαδική σου παραγγελία ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ποτέ. Κανείς δεν εξαπατήθηκε αφού η παραγγελία σου απέτυχε μαζί με ότι άλλο εχεις επιχειρήσει. Η κοινότητα ευτυχώς σε έχει ξεράσει εδώ και πολύ καιρό.


Ακόμα όμως κι ΑΝ είχα πουλήσει σε ακριβότερα από τη συνηθισμένο τιμή, απάτη δεν θα ήταν. Απάτη θα ήταν αν έπαιρνα τα χρήματα και δεν έδινα τίποτα. Που ΟΥΤΕ ΑΥΤΟ θα μπορούσε να συμβεί, καθώς δεν επρόκειτο για προ-παραγγελία.
Αν είχες κάνει μια ομαδική παραγγελία και έβαζες καπέλο πχ. για τον κόπο σου και το ξεκαθάριζες από την αρχή κανείς δεν θα έλεγε τίποτα. Εσύ όμως ρητά είχες αναφέρει στο αρχικό σου post ότι το κάνεις ανιδιοτελώς και αφιλοκερδώς. Τα ίδια θα λέμε για εκατοστή φορά? Όπως ανιδιοτελώς ενδιαφέρεσαι τώρα για τη δημιουργία της νέας κοινότητας...  Roll Eyes


ο pand70 αφετέρου, είχε σαρώσει όλα τα giveaways, όπως ανέλυσα εδώ
Για άλλη μια φορά δείχνεις πόσο ακατάλληλος είσαι για αυτή εδώ την κοινότητα και πόσο ξένος είσαι απο την λογική του bitcoin και των κρυπτο-νομισμάτων. Ο ίδιος ο Gavin Andresen πόσες φορές έχει μιλήσει δημόσια για την αξία των givaways και πόσο αυτά βοήθησαν στο να γίνει το bitcoin αυτό που είναι σήμερα. Τραγικό πραγματικά. Άντε τράβα τώρα να ψαρέψεις ταυτότητες και προσωπικά στοιχεία από κανέναν άσχετο.


Φίλε μου, εγώ κατηγορώ τον serenata και όχι τα άτομα που γράφουν στο site του. Τώρα αν θες να με λες και εμένα τσιράκι του serenata..
Σου ζήτησα προκαταβολικά συγγνώμη αν είσαι κανονικός χρήστης και κανονικός λογαριασμός.

chek2fire
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3402
Merit: 1142


Ιntergalactic Conciliator


View Profile
May 07, 2014, 10:53:07 PM
 #109

Quote
Έστω όμως ότι κάποιοι μπορεί να θεωρήσουν ότι δεν έδωσα πειστικές απαντήσεις και καταλήγουμε να είναι ο λόγος σου εναντίον του δικού μου. Πες στην ελληνική Bitcoin κοινότητα εδώ σε παρακαλώ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ που έχεις κάνει ΕΣΥ για αυτή! Εκτός φυσικά από το Coin που ήθελες να βγάλεις, μόλις 7 ημέρες μετά την εγγραφή σου στο Forum και για το οποίο ήθελες να κάνεις και IPO*, ζητώντας να σου στείλουν Bitcoins για να λάβουν κάποτε μέρος των νομισμάτων του νομίσματος που ΘΑ έβγαζες.

Αυτός είναι ο panda ο ηθικός που κρίνει τους πάντες και τα πάντα? Τι να πω..

http://www.bitcoin-gr.org
4411 804B 0181 F444 ADBD 01D4 0664 00E4 37E7 228E
pand70
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 476
Merit: 250



View Profile
May 08, 2014, 08:24:48 AM
 #110

Quote
Έστω όμως ότι κάποιοι μπορεί να θεωρήσουν ότι δεν έδωσα πειστικές απαντήσεις και καταλήγουμε να είναι ο λόγος σου εναντίον του δικού μου. Πες στην ελληνική Bitcoin κοινότητα εδώ σε παρακαλώ ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ που έχεις κάνει ΕΣΥ για αυτή! Εκτός φυσικά από το Coin που ήθελες να βγάλεις, μόλις 7 ημέρες μετά την εγγραφή σου στο Forum και για το οποίο ήθελες να κάνεις και IPO*, ζητώντας να σου στείλουν Bitcoins για να λάβουν κάποτε μέρος των νομισμάτων του νομίσματος που ΘΑ έβγαζες.

Αυτός είναι ο panda ο ηθικός που κρίνει τους πάντες και τα πάντα? Τι να πω..

Δεν αναφέρονται σε μένα αυτά που έκανες quote...............

Αν δεν καταλαβαίνεις τι διαβάζεις ρίξε μια ματιά εδώ www.dyslexia.gr . Η δυσλεξία και δεν είναι ντροπή και αντιμετωπίζεται. Ζήτα βοήθεια.

Pages: « 1 2 3 4 5 [6]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!