Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:05:30 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14]  All
  Print  
Author Topic: [ELIRA] eLira - Türkiye için Kripto Para Birimi  (Read 27071 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
Altin_Kadir
Full Member

Activity: 126
Merit: 100

View Profile
July 02, 2014, 03:43:47 PM

Osmanlı-Türk düşmanlığı her yerde var...

Bu işin türklükle veyada osmanlılıkla 1 gram ilgisi yok.
Asıl mevzu projeyi yapan kişinin kendi yaptığı projeyle ilgilenmemesi.
1715411130
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715411130
Reply with quote  #2

1715411130
Report to moderator
1715411130
Hero Member
*

Ignore
1715411130
Reply with quote  #2

1715411130
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715411130
Hero Member
*

Ignore
1715411130
Reply with quote  #2

1715411130
Report to moderator
1715411130
Hero Member
*

Ignore
1715411130
Reply with quote  #2

1715411130
Report to moderator
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
September 29, 2014, 09:39:20 AM

Ne oldu bu proje ?
goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
September 29, 2014, 10:29:41 AM

Ne oldu bu proje ?
ne olacak çöp oldu
techman
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
September 29, 2014, 11:15:42 AM

İyi niyetle başlamış olup malesef rafa kaldırılan bir proje olmuş. Zamanında Turko Coin vardı yine bu tarz, ilk gün baya mining yapıp biriktirmiştim 1 gün sonra buradan bir arkadaş sanırım 0.5 BTC vermişti satmamıştım, keşke satsaymışım Smiley

MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
September 29, 2014, 12:30:15 PM

İyi niyetle başlamış olup malesef rafa kaldırılan bir proje olmuş. Zamanında Turko Coin vardı yine bu tarz, ilk gün baya mining yapıp biriktirmiştim 1 gün sonra buradan bir arkadaş sanırım 0.5 BTC vermişti satmamıştım, keşke satsaymışım Smiley

Dün çıkan bir coine ertesi gün biri yarım BTC verir de insan satmaz mı?
eozdem
Full Member

Activity: 227
Merit: 100

View Profile
September 30, 2014, 11:15:32 AM

Hic usenmeyip konunun tum iletilerini okudum. Meger yurdum insani kriptopara olayini ne kadar yanlis anlamis. Kapitalizme alternatif olmasi hedeflenen bir ekonomik sistem yaratilmaya calisilirken biz halen milliyetci bir zihiniyetle, ulkemizin reklami olsun vs derdinde miyiz gercekten? Goruyorum ki evet ve bilime, teknolojiye ve dunya siyasetine bu kadar uzak bir toplum, suphesiz ki bu tur devrimsel olusumlarda son siralardan gelmeye mahkum kalacaktir.

Bu aslinda kisir bir dongu. Mevcut hastalikli dunya sistemi, insanlar calismayi birakmasinlar diye paraya muhtac birakiyor, paraya muhtac kalan insanlar dogal olarak oncelikleri hayatta kalmak ve varolmak olacagindan yeterli egitim alamiyor veya kendisini gelistiremiyor. Egitilmeyince de para elde etmek icin surekli yanlis yontemleri deneyip hayal kirikliklarina ugruyor, her basarisiz sonuc ogrenilmis caresizligin toplumda yayilmasina sebep oluyor ve bu boyle katlanip kotuleserek devam ediyor. Kisacasi sistem size yapabileceklerinizi degil yapamayacaklarinizi ogretiyor. Erkeklere futbol, kadinlara magazin, cocuklara da cizgi film izletiyorlar olan biteni maskelemek icin. Kendi cizdikleri sanal cizgilerle insanlari ulke bolge vs diye ayirip birbilerine dusuruyorlar.

Durum boyleyken, bu durumun farkinda olup gidisata dur demek icin tasarlanmis ve gelistirilmekte olan bir ekosistemin icerisinde, "ulkemizin reklamini yapalim, coinin fiyatini yukseltelim sonra bizim sinirlarimizda yasamayan veya dilimizi konusmayan insanlara yuksek fiyattan cakariz gider, oturdugumuz yerden para ve sohret kazaniriz" gibi sig dusuncelerle olusturulmus projelere inanmak ve destek olmaya calismak, tek kelimeyle kriptopara ideolojisini anlamamaktir bana gore.

Okumak, ama cok okumak ve arastirmak, zeitgeist belgesellerini izlemek, venus projesine goz atmak, occupy hareketlerinin neden yapildiklarini incelemek, insanlarin neden bankalara dusman olduklarini anlamaya calismak (bkz. http://www.youtube.com/watch?v=Ybjt76c9HCY )  olaylara bakis acinizin degismesine ve derin uykudan uyanmaniza yardimci olacaktir mutlaka.

BTC: 3CK57YEqbkQNAj9UetrK2S2WpBEe8rke4J
Telegram : EttercapDb
melik
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
September 30, 2014, 09:01:50 PM

Hic usenmeyip konunun tum iletilerini okudum. Meger yurdum insani kriptopara olayini ne kadar yanlis anlamis. Kapitalizme alternatif olmasi hedeflenen bir ekonomik sistem yaratilmaya calisilirken biz halen milliyetci bir zihiniyetle, ulkemizin reklami olsun vs derdinde miyiz gercekten? Goruyorum ki evet ve bilime, teknolojiye ve dunya siyasetine bu kadar uzak bir toplum, suphesiz ki bu tur devrimsel olusumlarda son siralardan gelmeye mahkum kalacaktir.

Bu aslinda kisir bir dongu. Mevcut hastalikli dunya sistemi, insanlar calismayi birakmasinlar diye paraya muhtac birakiyor, paraya muhtac kalan insanlar dogal olarak oncelikleri hayatta kalmak ve varolmak olacagindan yeterli egitim alamiyor veya kendisini gelistiremiyor. Egitilmeyince de para elde etmek icin surekli yanlis yontemleri deneyip hayal kirikliklarina ugruyor, her basarisiz sonuc ogrenilmis caresizligin toplumda yayilmasina sebep oluyor ve bu boyle katlanip kotuleserek devam ediyor. Kisacasi sistem size yapabileceklerinizi degil yapamayacaklarinizi ogretiyor. Erkeklere futbol, kadinlara magazin, cocuklara da cizgi film izletiyorlar olan biteni maskelemek icin. Kendi cizdikleri sanal cizgilerle insanlari ulke bolge vs diye ayirip birbilerine dusuruyorlar.

Durum boyleyken, bu durumun farkinda olup gidisata dur demek icin tasarlanmis ve gelistirilmekte olan bir ekosistemin icerisinde, "ulkemizin reklamini yapalim, coinin fiyatini yukseltelim sonra bizim sinirlarimizda yasamayan veya dilimizi konusmayan insanlara yuksek fiyattan cakariz gider, oturdugumuz yerden para ve sohret kazaniriz" gibi sig dusuncelerle olusturulmus projelere inanmak ve destek olmaya calismak, tek kelimeyle kriptopara ideolojisini anlamamaktir bana gore.

Okumak, ama cok okumak ve arastirmak, zeitgeist belgesellerini izlemek, venus projesine goz atmak, occupy hareketlerinin neden yapildiklarini incelemek, insanlarin neden bankalara dusman olduklarini anlamaya calismak (bkz. http://www.youtube.com/watch?v=Ybjt76c9HCY )  olaylara bakis acinizin degismesine ve derin uykudan uyanmaniza yardimci olacaktir mutlaka.
coin ekosistemi ve dünya senin gibi insanlarla güzel kardeşim Smiley
dadas15
Sr. Member

Activity: 558
Merit: 251

View Profile
October 02, 2014, 03:19:57 PM

işte satoshi nakamoto nun da düşüncesi tam da buydu ama maalesef btc bir başkaldırıdan ziyade kapitalizmin bir parçası oldu, bi mal gibi alınır satılır oldu (ha ben alıp satmıyormuyum, tabiki ticaretini yapıyorum)
mMaxtor
Sr. Member

Activity: 412
Merit: 250

View Profile
October 06, 2014, 04:04:53 PM

Arkadaslar herkese Merabalar ve Kurban Bayraminiz Mubarek Olsun.
Galiba cuzdan calismayi devam ediyor (2-3 gun sinkronize etmiyordu)
Bildiginiz calisan POOL varmi acaba?
Saygilar
mMaxtor
Sr. Member

View Profile
October 07, 2014, 08:43:44 AM

tekrardan herkese Selamun Aleykum, koly gelsin.
bande hep ingilizce forumda takiliyorum, yeni fark ettim burayu  Grin
Arkadaslar Admin nerde kim bilir ?
ingilizce forumda 2 aydir filan cevap yok.
bu proje aslinda guzeldir (50% premine disinda).
1. isim guzel
2. web sayfa guzel
3. sistem gayet iyi calisiyor...
Ama admin pek ilgilenmiyor bu projeya.
BTC-Turk borsasina teklif vermistim girmesi icin (fiyat dusuk-miktar cok, yane daha avantajli ve daha az riskli/kazanc yuksek/kayip az ....)
Bu projeya hepimiz destek olup, ozellikle ADMIN ile beraber biseylar yapabilirdik.
Hatta cevap almistim BTK-Turk'den..., istek/talep fazla olursa bance yerli borsaya girme sansi artar
ne dusunuyorsunuz bu konuda?
saygilar
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
October 07, 2014, 08:57:23 AM

Böyle saçma sapan bir scam coin ile BtcTürk uğraşmaz. Sadece BtcTürk değil, hiçbir Türk sitesi uğraşmaz. Enerjinizi daha düzgün projelere kullanmanızı tavsiye ederim.
mMaxtor
Sr. Member

View Profile
October 11, 2014, 02:24:25 PM

arkadaslar calisan HAVUZ/POOL varmi?
saygilar
mMaxtor
Sr. Member