Bitcoin Forum
April 27, 2024, 09:51:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  
Author Topic: [ELIRA] eLira - Türkiye için Kripto Para Birimi  (Read 27071 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
MorpheWQ
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
May 13, 2014, 02:19:04 PM

Eleştirilerin bir sınırı olmalıdır. Olumlu yaklaşılan eleştiriler gördüğünüz gibi silinmeden kalıyor.

Asıl eleştirinin bir sınırı olmayanı makbuldür. Sizin sınırlarınızla yapılan eleştiri zaten sizin hakim olduğunuz alan içinde kalır. Ahlaki problem olmadığı sürece en güzel eleştiri sınırsız ve negatif olanıdır.

Zaten boyle olmazsa basarilida olunmaz. Adam bikmadan yorulmadan postlarimi siliyor yahu burada ve ingilizce olanda. Olumsuz bisi birakmiyor, gorende Bitcoini icat etmis sanir. RTE mantigi ile gidiyorlar. bak birazdan bu mesajda silinecek.  Ozgur ve demokratik bir ulkede yasamiyoruz bu tamamda, dusunce ozgurlugumuz falan yok ama bu forumun ozgurlugu nerede kaldi ?
konuştuğunuz kelimeler ağır itham içeriyordu. O nedenle silindi, silinmeye devam edilecek ayrıca moderatöre rapor edeceğiz bir dahaki sefer.

İthamları merak ettim. Ama aslı yoksa sadece itham olarak kalmazlar mı? İtham edenin ayıbıdır.
Edit: Hakaret kısmını sonradan gördüm. Buna taviz verilmesi çok doğru değil elbette. Yine de her halükarda silmek hiç doğru değil, çözüm de değil.
"Bitcoin: mining our own business since 2009" -- Pieter Wuille
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714254660
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714254660
Reply with quote  #2

1714254660
Report to moderator
eLira (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
May 13, 2014, 02:21:29 PM

Forum sitemize bekliyoruz http://www.elira.tc/forum öneri ve geri bildirimleri esirgemeyiniz.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 13, 2014, 02:25:31 PM

Tum capsler mevcut. Mantikli bir aciklama yapmak yerine mesajlari sildiginiz surece o ithamlari istemedende olsa destekliyorsunuz evet bu adam dogru diyor diye. Moderatore sikayet edin, bana hic demeyin yani, ozgurluk yok, demokrasi yok, dusunce ozgurlugu hic yok, ustune birde ilk okul cocuklari gibi " moderatore sikayet ederim haaaaa" seklinde bir tehdit var.  Iste sizin ne yapmaya calistiginiz bu mesajlari sildiginiz surece daha hizli gun yuzune cikacak.
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 13, 2014, 02:26:07 PM

Bakın burada belki farkındasınız belki tam değil iyi niyetli güzel bir çalışma ve emek harcanıyor. Ortamda geçmişten gelen korkular endişeler olabilir. O kadar çok coin çıkıyor ki hatta bazen ileri gitmekte konuya ters yaklaşmakta sakınca yok. Ancak burada kaybetmemiz gereken ölçülü yaklaşımlarımızdır, birbirimize karşı. Bunu siz bir geliştirici ekipten istediğiniz, beklediğiniz gibi geliştirici ekip de sizden bunu bekleyebilir.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 13, 2014, 02:31:07 PM

Şahsım adına elbette katılmaya çalışırım. Ama ilk bakışta gördüklerimi buradan ileteyim isterseniz:

1. Logo/simge olarak kullandığınız görseli oldukça başarısız ve kullanışsız buldum.
2. "Elektronik Türk Lirası" gibi jenerik bir ismi izinsiz olarak kullanmak çok doğru değil.
3. Kırmızı doğası gereği çok canlı bir renk. Her ne kadar bu derece kullanılmasını çok tasvip etemesem de ve yine kullanımını doğru bulmadığım bir diğer şey olan "Türk" ismi ile birlikte bütünleştiğini kabul etmem gerek. Her ikisinde de inat ediyorsanız gayet uygun olmuş.
4. Dağıtımla ilgili endişelerimi daha önce iletmiştim. Resmi olmayan bir kurumun/kişinin/oluşumun herhangi bir ortamda TC kimlik numarası talep etmesini doğru bulmuyorum. Ayrıca yine buradan belirteyim, dağıtımın adil yapılabileceğini düşünmüyorum.
5. Buradaki dik duruşunuz ve projenizi sahiplenmeniz hoşuma gidiyor.
6. Coini teknik özellikler açısında yeterli buluyorum. Ama inovatif olduğunu düşünmüyorum.
7. Bu tür bir coinde şeffaflık çok önemli. Söylediklerinizin kanıtları sitenizde yer almıyor.

İlk bakışta izlenimlerim bunlar.

Başarılar,
M.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
May 13, 2014, 02:34:38 PM

Sizde farkindasinzidir ki siradan bir seyden bahsetmiyoruz, isin icinde para var, nicin parami sizinle degerlendirecegim ki ? Ustelikte oyle dediginiz gibi bir hakarette yok isin icinde. Dolandiricilar sizi deyip gulucuk sembolu koymusum, bu mu size agir gelen itham . Yoksa tc kimlik numaranizi paylasmayin, cep telefonu ile bu is olmaz fislenmeye girer demisim bumu yoksa hakaret? Sayet bu elestirileri bile kaldiramayacak kadar zayif bir ekipseniz bu isi bastan birakin. Parayi sokaktan toplamiyoruz biz.
yavuzc78
Hero Member

Activity: 868
Merit: 1000

View Profile
May 13, 2014, 02:37:38 PM

Neden bu kadar eleştiri yapıyorsunuz anlamıyorum adam güzel bi iş yapmış her ülke kendi coinini yaptı sadece Türkiye kalmıştı bitanesi başarısız oldu. Bence arkadaşa destek çıkalım güzel bir çalışma olsun. Dier ülkelerinde coinlerinde bulundum herkez birbirine yardımcı oluyor. Neden buraya siyasaet karıştırıyorsunuz yok demokrasi yok RTE ne alaka bunlar bize düşen bu çalışmayı destekleyip tanıtımını yapmak. Arkadaşa yardımcı olalım güzel bir coin ortaya çıksın elbette eksiklikler olacak ama eleştirmek yerine nasıl düzeltilebilir bunları konuşalım. Elektrik lira diye kimden izin alınması gerekiyor bunuda anlamadım Merkez bankasına balı biişey deil bu herkez istedii ismi kullanıyor zaten coinlerde. Eleştirilerimizi düzgün hakaret etmeden yapalım burada olsun siyaset yapmayın inşallah iyi bir coin ortaya çıkar.

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 13, 2014, 02:38:08 PM

nicin parami sizinle degerlendirecegim ki ?

Bu sorunun cevaplanması ELIRA açısından da bir gereklilik.

Parayi sokaktan toplamiyoruz biz.

Sizden zorla bir şey istenmiyor...
Sorunun cevabını alamazsanız veya alsanız ve tatmin olmasanız yatırım yapmanız için bir sebep bulunamaz zaten.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 13, 2014, 02:39:38 PM

Neden bu kadar eleştiri yapıyorsunuz anlamıyorum adam güzel bi iş yapmış her ülke kendi coinini yaptı sadece Türkiye kalmıştı bitanesi başarısız oldu.

Ülkemizden bir coin çıkmasını benim kadar isteyen biri olamaz herhalde. Ama isminin Türk olması gerekmiyor bu coinin. Bir çok iletişim yöntemi kullanabilir bunu belli etmek için.
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 13, 2014, 02:40:31 PM

Şahsım adına elbette katılmaya çalışırım. Ama ilk bakışta gördüklerimi buradan ileteyim isterseniz:

1. Logo/simge olarak kullandığınız görseli oldukça başarısız ve kullanışsız buldum.
2. "Elektronik Türk Lirası" gibi jenerik bir ismi izinsiz olarak kullanmak çok doğru değil.
3. Kırmızı doğası gereği çok canlı bir renk. Her ne kadar bu derece kullanılmasını çok tasvip etemesem de ve yine kullanımını doğru bulmadığım bir diğer şey olan "Türk" ismi ile birlikte bütünleştiğini kabul etmem gerek. Her ikisinde de inat ediyorsanız gayet uygun olmuş.
4. Dağıtımla ilgili endişelerimi daha önce iletmiştim. Resmi olmayan bir kurumun/kişinin/oluşumun herhangi bir ortamda TC kimlik numarası talep etmesini doğru bulmuyorum. Ayrıca yine buradan belirteyim, dağıtımın adil yapılabileceğini düşünmüyorum.
5. Buradaki dik duruşunuz ve projenizi sahiplenmeniz hoşuma gidiyor.
6. Coini teknik özellikler açısında yeterli buluyorum. Ama inovatif olduğunu düşünmüyorum.
7. Bu tür bir coinde şeffaflık çok önemli. Söylediklerinizin kanıtları sitenizde yer almıyor.

İlk bakışta izlenimlerim bunlar.

Başarılar,
M.
Bu tür geri bildirimler bize faydalı oluyor. Teşekkürler. Bakın başta planımız TC no istenmesiydi ama biz bunu çoktan vazgeçtik. Daha önceki mesajlarda bunu belirttik. Yine sizlerden gelen bilgiler ile bunu yaptık. eLira belki muhteşem bir buluş değil ama oldukça iyi ve ilerisi için iyi bir geliştirme zemini oluşturuyor bize. İleride bu sisteme farklı yenilik eklenebilir. Canlı sohbet gibi.  Henüz dağıtım için hazırlıklar sürüyor herşey şeffaf ve göründüğü gibi olacak. Dağıtımın mükemmel olması gerekmiyor hedeflerin %50 si başarsak bu eşssiz bir durum olur. Burada biz 100 bin hedefledik ama 50 bin kişi bile büyük bir olay.
yavuzc78
Hero Member

View Profile
May 13, 2014, 02:42:25 PM

Neden bu kadar eleştiri yapıyorsunuz anlamıyorum adam güzel bi iş yapmış her ülke kendi coinini yaptı sadece Türkiye kalmıştı bitanesi başarısız oldu.

Ülkemizden bir coin çıkmasını benim kadar isteyen biri olamaz herhalde. Ama isminin Türk olması gerekmiyor bu coinin. Bir çok iletişim yöntemi kullanabilir bunu belli etmek için.
ismi türk deil ki elira?

eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 13, 2014, 02:43:01 PM

Sanırım Elektronik Türk lirası burada sorun var. Bunu güncelleyebiliriz, uygun bir tarz verilir. İsmimiz eLira evrensel bir isim olarak seçtik başka birşey de düşünebilirdik. Ama bu isim global alanda ve yerel alanda benzer etkiyi veriyordu bize.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 13, 2014, 02:45:09 PM

ismi türk deil ki elira?

Bknz: http://www.elira.tc
yavuzc78
Hero Member

View Profile
May 13, 2014, 02:46:55 PM

Bir çok ülke bunu yapıyor mesela daha geçen hafta yine aynı X11 algoritması ile italyan liresi çıktı. Bunun örnei çok cryto paralarda USDe var mesela

MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 13, 2014, 02:49:01 PM

Sanırım Elektronik Türk lirası burada sorun var. Bunu güncelleyebiliriz, uygun bir tarz verilir. İsmimiz eLira evrensel bir isim başka birşey de düşünebilirdik. Ama bu isim global alanda ve yerel alanda benzer etkiyi veriyordu bize.

Benzerleri arasında en çok aura'nın ismi hoşuma gidiyor. Ne olduğu belli, nereli olduğu belli. Ama jenerik değil. Lisans, kanun, kural problemi yok.
Takıntılı olduğum için söylemiyorum bunları. Olur da -ki amacınızın bu olduğunu düşünüyorum- çok başarılı olursunuz, kalkıp o noktadan sonra bir zorlamayla karşı karşıya kalmanız hoş olmaz.
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 13, 2014, 02:49:55 PM

ödemeler dağıtımlar başlayınca herşeyi listeli ve kanıtlı bi şekilde duyurucağız.
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 13, 2014, 02:50:14 PM

Bir çok ülke bunu yapıyor mesela daha geçen hafta yine aynı X11 algoritması ile italyan liresi çıktı. Bunun örnei çok cryto paralarda USDe var mesela

İtalyan Lire'sinin tüm kullanımı İtalya Devletine, Türk Lira'sının (elektronik veya değil) Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne aittir. Eğer sahibi bu işi organize etmiyor veya yazılı olarak desteklemiyorsa ben olsam bu işe girmezdim.
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 13, 2014, 02:52:44 PM

İtalyan Lire'sinin tüm kullanımı İtalya Devletine, Türk Lira'sının (elektronik veya değil) Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne aittir. Eğer sahibi bu işi organize etmiyor ve yazılı olarak desteklemiyorsa ben olsam bu işe girmezdim.

Bilgi için teşekkürler, güncelleme için tasarımcımız konuyu ele alacak.
eLira (OP)
Newbie
*

View Profile
May 13, 2014, 02:55:34 PM

Güzel geri bildirimler geliyor. Forumumuzu da kullanabilirsiniz
www.elira.tc/forum
MorpheWQ
Legendary
*

View Profile
May 13, 2014, 02:57:44 PM

İtalyan Lire'sinin tüm kullanımı İtalya Devletine, Türk Lira'sının (elektronik veya değil) Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne aittir. Eğer sahibi bu işi organize etmiyor ve yazılı olarak desteklemiyorsa ben olsam bu işe girmezdim.

Bilgi için teşekkürler, güncelleme için tasarımcımız konuyu ele alacak.

Rica ederim benim için değişen herhangi bir şey yok. Umarım anlaşılmışımdır. Türk'üm evet ama megolomanyak değilim. Bu kullanım tamamen sizin insiyatifinizde ve hakkını almak da hak sahibinin insiyatifinde.

Devletler bu konularda biraz hantal olabilirler. Fakat katıdırlar. Buna aldanmamak gerekir.
Mesela kazayla biri Apple(hadi bunun kaçarı var) veya Microsoft Coin çıkarmayı denesin. Sonuçlarını oldukça hızlı görebiliriz hep birlikte Smiley
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 »  All
  Print  

Jump to: