Bitcoin Forum
May 09, 2024, 05:30:33 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: EN KARLI Cloud Hashing  (Read 1954 times)
ubeydullah (OP)
Newbie
*

Activity: 16
Merit: 0

View Profile
June 09, 2014, 09:24:38 PM

Öncelikle iddialı bir başlık koymamın sebebi sizi konuya çekmek. Tabi ki sanal para dünyasında size hiçbir şeyi garanti edemem.

Arkadaşlar bana cazip gelen bir cloud hashing hizmetinden bahsedeceğim size. Forumda Türkçe başlığı altında görmediğim için açma gereksinimi gördüm.

http://pbmining.com?ref=ubeydk

Her bir GHs ı 0.0041 BTC satıyorlar. Şu an için en ucuz fiyat, diğer avantajı kontratlar  5 yıllık olmasıdır. Mining sonucu kazandığınız btc leri belirlediğiniz BTC adresine pazar günü GMT -6 ya göre saat 24:00 da yatırıyorlar.

Bunlar bilinen klasik bilgiler. Vurgu yapmak istediğim konuları maddeler halinde altta sıralayacağım.

-Alınan GHs lar artan ortalama zorluk derecesi dikkate alındığında 7-10 ay arasında (bu aralık 13 günde bir zorluğun %14-15 arttığı varsayılarak belirlenmiştir) verdiğiniz miktarı BTC cinsinden geri alabilme ihtimaliniz var. Dikkate alınması gereken nokta, eldeki veriler incelendiğinde(bkz. bitcoinwisdom) zorluk derecesinde artış oranında gözle görülür bir düşüş var. Yani verilere göre 13 günde bir %10 artış a doğru gidiyor. Bu durumda amorte edebilme imkanı 6 ay sonra olabilir.

-Şu an ki güncel fiyat GHs başına 0.0041 BTC, bu değer 2 hafta önce 0.0044 dü. Yani fiyatlar zamanla tekrar düzenlenmektedir. Önümüzdeki birkaç hafta içerisinde fiyatta indirime girme ihtimalleri göz önünde bulundurulabilir.

-Hesabınızda ki bakiyeleri anlık olarak görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca insanların tecrübelerine göre bitcoin transfer konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmamaktadır. (Bu maddeyi eklememin sebebi taahhüt ettikleri koşulları sağlayacaklarına dair içimde şüphe olmasıydı. yaptığım araştırmalar konusunda yaptığınız mining sonucu elde edilen BTC ler eksiksiz olarak sahibine ulaştırılmakta olduğunu insanlardan duydum) Ayrıca hesaptaki bakiyeyi ve GHs miktarını görünteleme amaçlı android uygulaması da yapmış adamlar.

Ayrıca bahsettiğim sitede ki duyuruyu sizlere sunmak istiyorum "Gelecekte fazla Bitcoin kazanmak için bugünün bitcoin ine fazla para harcamayın." İnternette gördüğüm kadarıyla birçok kişi satın aldıkları GHs lardan gelen BTC ile tekrar GHs almaktalar. Sanırım onlar için yapılmış bir anons, ama bize bakan tarafı da var tabi  ki Smiley

Özetle şahsım için yapmış olduğum araştırmaları size sunmaya çalıştım. Ben kendi adıma yatırım yapmaya uygun buldum, sizinle paylaşmak istedim.

http://pbmining.com?ref=ubeydk

Referanslı sunduğum linkten üye olursanız çok mutlu olurum. (Adres barı kısmında linkin sonuna "ref=ubeydk" ekleyerek) Öğrencilik hayatım için bana yardımda bulunmuş olursunuz. Teşekkür ederim.

Sorularınızı yorum veya pm yoluyla iletiniz. Bildiğim kadarıyla cevaplarım, bilmiyorsam araştırarak gerekli bilgiyi bulmaya çalışırım.

1715232633
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715232633
Reply with quote  #2

1715232633
Report to moderator
In order to achieve higher forum ranks, you need both activity points and merit points.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715232633
Hero Member
*

Ignore
1715232633
Reply with quote  #2

1715232633
Report to moderator
1715232633
Hero Member
*

Ignore
1715232633
Reply with quote  #2

1715232633
Report to moderator
jackjones53
Full Member

Activity: 294
Merit: 100

View Profile
June 09, 2014, 09:30:13 PM

Cex.io Tarzı Bişeymi Bu da BTC karsılıgı GHs Alıp Btc mi Kasıyoruz ?

ubeydullah (OP)
Newbie
*

View Profile
June 09, 2014, 09:32:02 PM

Evet, farkı cex.io da aldığınız GHs ları tekrar satabiliyorsunuz ancak burada 5 yıllık sözleşme dahilinde aldığınız GHs lar 5 yıl sonra sona ermektedir.
jackjones53
Full Member

View Profile
June 09, 2014, 09:32:40 PM

Suan Blockchaın hesabımda 0.07 BTC var  Yaklasık 176 GHs alabılıyorum Ama Elımdeki Varım Yoğum o Btc ler
O Yuzden Yorumları Merak Edıyorum Ona Göre Yatırım Yaparım
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
June 09, 2014, 09:39:38 PM

Hic bir cloud mining, hashing karli degildir. Karlidir ama sahiplerine.
Bu iste birazcik tecrubesi olan bu tur girisimlere yatirim yapmaz, toplama cikarma bolme ve carpma gibi sadece temel 4 islem yapabilecek kapasitede matematik bilgisine sahip bir kisi kolaylikla kendi hesabini yapabilir.  Mesajimda hic bir sekilde kisisel saldiri bulunmamakla birlikte bu bilgiyi bizimle paylastiginiz icin yine de tesekkurler. Umuyorum ki bu cevabi nazik karsilar ve anlayis gosterirsiniz.

jackjones53
Full Member

View Profile
June 09, 2014, 09:47:35 PM

Bu iste birazcik tecrubesi olan bu tur girisimlere yatirim yapmaz, toplama cikarma bolme ve carpma gibi sadece temel 4 islem yapabilecek kapasitede matematik bilgisine sahip bir kisi kolaylikla kendi hesabini yapabilir.  Mesajimda hic bir sekilde kisisel saldiri bulunmamakla birlikte bu bilgiyi bizimle paylastiginiz icin yine de tesekkurler. Umuyorum ki bu cevabi nazik karsilar ve anlayis gosterirsiniz.

senın yorumların benım ıcın onemlı o yuzden hıc bulasmıyorum Smiley
finaller bitsin tekrar senınle ıletısıme gecıcem suan sınavlar var Cheesy
ubeydullah (OP)
Newbie
*

View Profile
June 09, 2014, 10:36:57 PM

Düşük meblağlarda karlı değil, altcoin lerde pump and dump hareketleriyle fazlasını kazanmak daha kolay ancak eldeki btc miktarı girilen altcoin piyasasını ürkütecek dereceye geldiği vakit mantıklı seçimler dahilinde cloud mining de hatrı sayılır bir yatırım aracı olabilir.

Açtığım konunun içerisinde, zorluk derecesi artış oranı dahil edildiği zaman 7 ile 11 ay arasında amorti edilebileceğinden bahsettim. Şu anda piyasa incelemesi yapıldığı takdirde ASIC ler dahil çoğu mining aracı ile verilen parayı geri alamıyorsunuz. Önerdiğim adres kontratlı cloud hashingler içersinde gördüğüm kadarıyla en karlı site olmaktadır. Değerlendirmenizi mining ve cloud hashing dahilinde ki yatırım araçları ile karşılaştırma yaparak yatırıma değer olup olmadığını değerlendiriniz.

Trade ile karşılaştırıyorsunuz anladığım kadarıyla. Trade sistemi ile 1 gün içerisinde parayı birkaç katına katlamak mümkündür ancak eldeki parayı aynı oranda kaybetme riskide bulunmaktadır. Dediğiniz gibi 4 işlem matematik bilgisine sahip olan kimse sunduğum cloud hashingde düşük kazanma oranına karşılık kaybetme riskinin düşük olabileceğini de hesap edebilecektir.  Gerekli hesaplamalar yapıldığı takdirde yatırımın ne yönde yapılacağı konusu kişinin tercihine kalmış.

Bu mesajı açtığım konuyu daha anlaşılabilir ve niyetimi açık hale getirmek için yazdım. Herhangi bir kişisel saldırı amacı gütmemekteyim. Yorumun için teşekkür ederim.
pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
June 10, 2014, 10:38:35 AM

PbMining kârlı bir sistem değil. Madencilik genel olarak hiçbir dönemde kârlı olmamıştır. Aynı parayla kazı yapmak yerine direk coin alanlar her devirde daha kârlı çıkmıştır.
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
June 14, 2014, 08:27:51 PM

PbMining kârlı bir sistem değil. Madencilik genel olarak hiçbir dönemde kârlı olmamıştır. Aynı parayla kazı yapmak yerine direk coin alanlar her devirde daha kârlı çıkmıştır.
genel olarak katılmamla birlikte bulut madencilik ilk çıktığı yıllarda karlıydı ben çok btc kazandım, yatırdığım btc yi gh olarak satıp aynen geri aldım ve kazdığım btc ler kar olarak elimde kaldı. o vakitler geçti ama bir vakitler kazanılıyordu Smiley
bitcoinmining
Sr. Member

Activity: 381
Merit: 250

View Profile
June 18, 2014, 11:44:38 AM

şuan kazanç sağlıyormu arkadaşlar ona göre yatırım yapılacak?
jackjones53
Full Member

View Profile
June 18, 2014, 04:03:38 PM

şuan kazanç sağlıyormu arkadaşlar ona göre yatırım yapılacak?
valla ben cex.io ya yatırdım ghs aldım 0.06 btc vardı ilgilenemedıgım ıcın 0.07 oldu azar azar artıyo hiç olmazsa ıstedıgım zaman btc ye dönüştürebiliyorum
Pages: [1]
  Print  

Jump to: