Bitcoin Forum
May 29, 2024, 03:04:05 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek  (Read 22666 times)
ingiltere
Legendary
*

Activity: 2996
Merit: 1504

View Profile
August 20, 2015, 08:24:35 AM

Dominos pizza şubesini aradım. Bitcoin ile ödeme kabul ediyor musunuz? Dedim. Tabiki hiç şaşırmayacağım bir cevap aldım. O ne dedi. Sonrada müşteri hizmetleriyle konuşun, dedi. Şaşırdım mı? Hayır.

İyi niyetli yaklaşmışsınız ancak şubelerin buna yapabilecekleri pek bir şey yok. Sesi merkezlere duyurmak lazım.
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
August 20, 2015, 08:35:53 AM

Dominos pizza şubesini aradım. Bitcoin ile ödeme kabul ediyor musunuz? Dedim. Tabiki hiç şaşırmayacağım bir cevap aldım. O ne dedi. Sonrada müşteri hizmetleriyle konuşun, dedi. Şaşırdım mı? Hayır.

İyi niyetli yaklaşmışsınız ancak şubelerin buna yapabilecekleri pek bir şey yok. Sesi merkezlere duyurmak lazım.

Şubelerde çalışan kişilerin bilmemeleri normal. Bu talepleri yetkili makamlara iletebilmek lazım. Geçen yapı krediden aradılar beni. 1 aydır arıyorlardı sonunda dayanamayıp açtım. Karşıdaki adam bir kredi kartı kakalamaya çalıştı bana. Biraz emri-vaki yapar gibi oldu. Gerçi hepsi öyle yapıyorlar. Dellendim ama kibarligimi bozmadım tabi Smiley dedim benim bankalarla işim yok ben bitcoin kullanıyorum. Karşıdan höynk diye bi ses geldi. Adama anlattım da anlattım. Sonunda pes edip telefonu kapattı. En son bankacılık sistemini kökten bitirecez felan diyordum Grin
dukeneptun
Legendary
*

Activity: 1064
Merit: 1000

View Profile
August 20, 2015, 10:58:05 AM

Şubelerde çalışan kişilerin bilmemeleri normal. Bu talepleri yetkili makamlara iletebilmek lazım. Geçen yapı krediden aradılar beni. 1 aydır arıyorlardı sonunda dayanamayıp açtım. Karşıdaki adam bir kredi kartı kakalamaya çalıştı bana. Biraz emri-vaki yapar gibi oldu. Gerçi hepsi öyle yapıyorlar. Dellendim ama kibarligimi bozmadım tabi Smiley dedim benim bankalarla işim yok ben bitcoin kullanıyorum. Karşıdan höynk diye bi ses geldi. Adama anlattım da anlattım. Sonunda pes edip telefonu kapattı. En son bankacılık sistemini kökten bitirecez felan diyordum Grin

Bankacı ava giderken avlanmış. Grin Grin
İyi fikirmiş bundan sonra beni arayan bankalara benzerini yapayım. Bakalım nasıl tepkiler verecekler. Cheesy
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
August 25, 2015, 04:55:15 PM

Aslında Yemek Sepeti'ne "delivery hero" üzerinden kabul ettirtebiliriz belki, http://www.deliveryhero.com/
Türkiye'yi de pilot uygulama yeri olarak seçerlerse dünyaya açılması ve adaptasyonu kolaylaşır bitcoin'in.
kama
Full Member

Activity: 140
Merit: 100

View Profile
August 25, 2015, 07:24:38 PM

bitcoin stabil olmadan genel anlamda kabul görmez ne yazık ki Sad

Lituation
Hero Member

Activity: 698
Merit: 500

Free Speech is the most important thing.

View Profile
August 25, 2015, 07:50:04 PM

Büyük şirketlerin Bitcoin kabul etmesi için fiyatın stabil olması gerekmez. Bitpay tarzı sistemlerle şirket Bitcoin ödemesi kabul edebilir, aracı şirketten ödemeyi TL olarak alır.
mudiko
Sr. Member

Activity: 321
Merit: 250

View Profile
August 26, 2015, 07:40:21 PM

Büyük şirketlerin Bitcoin kabul etmesi için fiyatın stabil olması gerekmez. Bitpay tarzı sistemlerle şirket Bitcoin ödemesi kabul edebilir, aracı şirketten ödemeyi TL olarak alır.
Türkiye'ye hizmet verebilcek bu tarz bir kurum bulunuyor mu?
steven.G999
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
August 26, 2015, 07:49:04 PM

Türkiye'ye hizmet verebilcek bu tarz bir kurum bulunuyor mu?

Takascoin veya Btctürk böyle bir altyapı hazırlayabilir. Ancak sistemin yurtdışından bir borsaya bağlı olması gerekiyor. Şirketler Bitcoin'i ödeme yöntemi olarak kabul edecek ancak Bitcoin stoklamayacak. Anında dolar ya da TL'ye dönüştürecekler.
nasip35
Full Member

Activity: 398
Merit: 118

View Profile
December 18, 2015, 12:24:11 PM

Bitcoinin fiyati cok esnek oldugu için büyük firmalar bitcoin ile ödeme almaya başlarlarsa hafif bir sıkıntı cekebilir daha cok globalleşip ve fiyati biyerlerde sabitlenirse o zaman işler degişir
dr1980m
Hero Member

Activity: 938

View Profile
December 18, 2015, 02:16:38 PM

Bitcoini anlık kurdan tl'ye çevirip güncel kurdan ödeme alabilecekleri bir sistem kurmadan bitcoin büyük mağazalarda kullanılamaz
Fiyat çok fazla değişken çünkü
Bir etiket, broşür yapma imkanı yok
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
December 18, 2015, 07:03:40 PM

Bitcoini anlık kurdan tl'ye çevirip güncel kurdan ödeme alabilecekleri bir sistem kurmadan bitcoin büyük mağazalarda kullanılamaz

Bitcoini anlık kurdan istenilen para birimine çevirerek ödeme alabilen sistemler zaten var. Bunun en çok bilineni Bitpay. Türkiye de takascoin tüccar entegre sistemi kurmuştu. Hala işler durumdami bilmiyorum. Forumda @bitkoyun rumuzlu arkadaşımız bile raspberry pi ile Bitcoin tahsil cihazı yaptı. Fiyatın oynak olmasına karşın bu sistemler tüccarın para kaybını engeller. Şirketlerin Bitcoini kabul edip etmemesinin önündeki engelin fiyatın oynak olmasından kaynaklandığını sanmıyorum. Bunun nedenleri;
1- Bitcoini tanımamaları, önemini kavrayamamalari
2- Bitcoini kabul etmesinin kendisine bir fayda sağlamayacağını düşünmesi
3- Maliye ile ilgili çekinceler vs. Olabilir.
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 19, 2015, 12:19:03 PM

Bitcoini anlık kurdan istenilen para birimine çevirerek ödeme alabilen sistemler zaten var. Bunun en çok bilineni Bitpay. Türkiye de takascoin tüccar entegre sistemi kurmuştu. Hala işler durumdami bilmiyorum. Forumda @bitkoyun rumuzlu arkadaşımız bile raspberry pi ile Bitcoin tahsil cihazı yaptı. Fiyatın oynak olmasına karşın bu sistemler tüccarın para kaybını engeller. Şirketlerin Bitcoini kabul edip etmemesinin önündeki engelin fiyatın oynak olmasından kaynaklandığını sanmıyorum. Bunun nedenleri;
takascoin kapattı gitti sanırım bayadır offline site en son bu duyuru vardı anasayfalarında
"T.C Kanunları gereği Bitcoin Alım ve Satımı yapılamamaktadır. Platformumuz regülasyon sonrası hizmetlerine devam edecektir. Anlayışınız için teşekkür eder, Saygılarımızı sunarız."
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
December 20, 2015, 04:00:13 PM

Online oyun keyleri, oyun içi eşyalar, hediye kartları satan sitelerle karşılaştığımda soruyorum sürekli fakat pek umursamıyorlar sanırım, yanılmıyorsam Gamesultandı bahsettiğimde düşündüklerini ama şu an eklemeyeceklerini belirtmişlerdi sanırım
jamieebotwin
Legendary
*

Activity: 809

View Profile
December 20, 2015, 06:37:12 PM

Online oyun keyleri, oyun içi eşyalar, hediye kartları satan sitelerle karşılaştığımda soruyorum sürekli fakat pek umursamıyorlar sanırım, yanılmıyorsam Gamesultandı bahsettiğimde düşündüklerini ama şu an eklemeyeceklerini belirtmişlerdi sanırım

Bence de bahsettiğin oyun eşyaları vb. satan siteler kolay entegre olabilir bitcoine
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
December 20, 2015, 06:45:32 PM

Xapo oyun keyleri satıyor. Hemde çoğu oyun steam marketten ucuza geliyor.

https://world.xapo.com/?utm_source=webapp&utm_medium=store%20button&utm_campaign=button
oli123123
Legendary
*

Activity: 1445

View Profile
December 20, 2015, 07:42:44 PM

Xapo oyun keyleri satıyor. Hemde çoğu oyun steam marketten ucuza geliyor.

https://world.xapo.com/?utm_source=webapp&utm_medium=store%20button&utm_campaign=button
Kullandığım birkaç site var bunun için ama ne kadar fazla site olursa o kadar iyi bence, Türkçe bir siteye eklenirse hem insanlar öğrenebilir Bitcoin hakkında, önceden SteamGamesBTC kullanarak birkaç oyun almıştım gayet memnundum, wallet olarak da https://premiumgiftcards.com/ var, sürekli alıyorum en memnun olduğum servislerden birisi
dr1980m
Hero Member

View Profile
December 21, 2015, 06:29:39 PM

Daha öncede yazmıştım bitcoinin aşırı değişken fiyatı insanları alış veriş konuusnda entegre etmesinin en önemli problem
Ya bitcoini anlık olarak tl'ye çevirip ödemeyi yapacak ara bir sistem geliştirilecek, ya da bitcoinin iyice yayılıp daha sabit bir değeri olması beklenecek..
mentalpanda
Legendary
*

Activity: 1498
Merit: 1007

View Profile WWW
December 21, 2015, 06:34:16 PM

Daha öncede yazmıştım bitcoinin aşırı değişken fiyatı insanları alış veriş konuusnda entegre etmesinin en önemli problem
Ya bitcoini anlık olarak tl'ye çevirip ödemeyi yapacak ara bir sistem geliştirilecek, ya da bitcoinin iyice yayılıp daha sabit bir değeri olması beklenecek..
söyledikleriniz de tercih sebepleri için önemli etkenler arasında mesela diğer ödeme sistemleri tamamen otomasyona bağlı ve garantili yöntemler ama bitcoin ayrı bir işgücü  ve ayrı bir meşguliyet gerektiriyor buna da kimse girmek istemiyor adam peşin malımı satmışım peşin paramı niye almayım diye düşünüyor.
dr1980m
Hero Member

View Profile
December 22, 2015, 07:44:29 PM

Çok hakim olmamakla birlikte bu sistemleri kulaktan duyma biliyorum
Fakat işlevselliğe geçmediği belli ki, aktif olarak hiç bir yerde kullanıldığını duymadım
Kullanılmayan bir sistemi de yok sayabiliriz..
Yani bu sistem, satış yapan firmalar için henüz yok..
kripto para
Hero Member

Activity: 644
Merit: 501

View Profile
December 26, 2015, 03:29:32 PM

Çok hakim olmamakla birlikte bu sistemleri kulaktan duyma biliyorum
Fakat işlevselliğe geçmediği belli ki, aktif olarak hiç bir yerde kullanıldığını duymadım
Kullanılmayan bir sistemi de yok sayabiliriz..
Yani bu sistem, satış yapan firmalar için henüz yok..
Türkiye'de yok. Ama dünya üzerinde var.

https://coinkite.com/store/products/all
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: