Bitcoin Forum
June 16, 2024, 03:46:04 PM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek  (Read 22668 times)
Zonnk
Full Member

Activity: 154
Merit: 100

View Profile WWW
December 29, 2015, 08:45:24 AM

Bitcoini Türkiye'de ilk benimseyen pastadan büyük payı kapar bu açık ve net . Onun için izleyip göreceğiz ilk adımı kim atacak

designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
December 29, 2015, 02:56:24 PM

Bitcoini Türkiye'de ilk benimseyen pastadan büyük payı kapar bu açık ve net . Onun için izleyip göreceğiz ilk adımı kim atacak

Türkiye bu zihniyette olduğu sürece en iyi ihtimal 10 sene sonra ciddi anlamda bitcoin ödeme kabul eden sağlam bir firma çıkabilir. Devlet ar-ge konularında çok yavaş kalıyor. Bu da tüm ülke politikasına ister istemez yayılıyor.
akustik
Sr. Member

Activity: 350
Merit: 250

View Profile
December 30, 2015, 08:41:08 AM

Sanmıyorum.. Malesef ülkemizde bir firmayı mutlu edebilecek hacimde btc kullanıldığını sanmıyorum...
Zonnk
Full Member

View Profile WWW
December 30, 2015, 09:01:43 AM

Türkiye bu zihniyette olduğu sürece en iyi ihtimal 10 sene sonra ciddi anlamda bitcoin ödeme kabul eden sağlam bir firma çıkabilir. Devlet ar-ge konularında çok yavaş kalıyor. Bu da tüm ülke politikasına ister istemez yayılıyor.

Evet arge konularında çok yavaş ilerleyen devlet yapılanmamız var ne bekliyoruz ki durum böyle olunca . Bizde iş işten geçtikten sonra değer kazanıyor.

Zonnk
Full Member

View Profile WWW
December 30, 2015, 09:03:50 AM

Sanmıyorum.. Malesef ülkemizde bir firmayı mutlu edebilecek hacimde btc kullanıldığını sanmıyorum...

Evet dediğiniz gibi yüksek bir hacimde kullanılmıyor btc ülkemizde bunun nedenide bir üst post ta dediğimiz gibi bu tür konularda hep geride kalıyoruz ülkemizde bitcoin caizmidir konusu dönerken nasıl olurda gelişecek ülkemizde bitcoin ?

akustik
Sr. Member

Activity: 350

View Profile
December 30, 2015, 10:11:53 AM

Evet dediğiniz gibi yüksek bir hacimde kullanılmıyor btc ülkemizde bunun nedenide bir üst post ta dediğimiz gibi bu tür konularda hep geride kalıyoruz ülkemizde bitcoin caizmidir konusu dönerken nasıl olurda gelişecek ülkemizde bitcoin ?

Bitcoin caiz midir diye sorgulayan kesime gelinceye kadar hedef kitlenin de haberi yok ki?
Gidin en modern universitede , öğrencilere sorun yüzde kaçı bir kere bitcoin transfer yapmış?
Zonnk
Full Member

View Profile WWW
December 30, 2015, 10:26:30 AM

Bitcoin caiz midir diye sorgulayan kesime gelinceye kadar hedef kitlenin de haberi yok ki?
Gidin en modern universitede , öğrencilere sorun yüzde kaçı bir kere bitcoin transfer yapmış?

İşte bunun gibi saçma sapan şekilde büyütülmüş bir nesilimiz var onlar ancak knight mt2 lol gibi oyunlarda oynayıp item satarak kazanç peşinde oldukları için normaldir bitcoinin pek önem arzetmemesi

dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
December 30, 2015, 02:24:24 PM

Bu iş sadece ülkemizin veya gençlerimizin yetiştirme tarzının sorunu değil
Bitcoin şu an doğma aşamasında..
Bebek daha..
Büyüyünce nasıl biri olacağı, ne iş yapacağı tam belli olmayan bir bebek
Bitcoin daha piyasaya girmedi
Tek tük göstermelik ödemeler, siteler..
zamanla girecek.. girmeli..
Yoksa geleceği olmaz..
ridewithme
Sr. Member

Activity: 406

Follow me to the Profitland.

View Profile
January 16, 2016, 02:05:17 PM

bitcoin herkes ögrenmesi ve uygulamaya geçmesi için daha zaman var gibi geliyor bana

I invested in ETH and made money, WAVES, made money, JEWELS made money, NXT made money, BTC made a lot of money!
Follow me and profit.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
January 17, 2016, 05:25:13 PM

Bu eylem gayet güzel olmuş. Talep olursa arz da olur... En azından dijital mecralardan bunu talep etmemiz yaygınlaşmasına yardımcı olabilir.
Zonnk
Full Member

View Profile WWW
January 17, 2016, 09:06:41 PM

Bu eylem gayet güzel olmuş. Talep olursa arz da olur... En azından dijital mecralardan bunu talep etmemiz yaygınlaşmasına yardımcı olabilir.

Bi 2-3 sene sadece kişisel uğraşlarla bu yöntemler kabul olur öyle ahım şahım türk firmaları yönelmez bu ödeme yöntemine . Ama hiç yoktan bi bilinçlenme evresi oluşturmuş oluruz .. .

andromeda876
Full Member

Activity: 182

View Profile
January 18, 2016, 02:15:53 AM

Her şey istemekle talep etmekle başlar toplum olarak bunun çok bilincinde değiliz ama ticari işletmelerin amacı satışlarını arttırmak olduğunu düşünürsek onlarda müşterilerin talepleri doğrultusunda hareket etmeyi isteyeceklerdir bircoin bu anlamda kullanılabilecek değeri olan bir araç olarak kullanılabilir  fakat insanların önce bitcoini tam anlamıyla tanımalı öğrenmeli ve güvenmeleri gerekmektedir bunun içinde bitcoin in biraz zamana olduğunu düşünmekteyim .
Zonnk
Full Member

View Profile WWW
January 18, 2016, 02:23:31 AM

Her şey istemekle talep etmekle başlar toplum olarak bunun çok bilincinde değiliz ama ticari işletmelerin amacı satışlarını arttırmak olduğunu düşünürsek onlarda müşterilerin talepleri doğrultusunda hareket etmeyi isteyeceklerdir bircoin bu anlamda kullanılabilecek değeri olan bir araç olarak kullanılabilir  fakat insanların önce bitcoini tam anlamıyla tanımalı öğrenmeli ve güvenmeleri gerekmektedir bunun içinde bitcoin in biraz zamana olduğunu düşünmekteyim .

Şuan kime anlatsan gavur icadı bu hayır gelmez diyecekleri birşey zamanında tv telefon bilgisayar internet gibi şeylerede demişlerdi ama şimdi hastası oldular sadec zaman lazım bitcoinin türkiyede güçlenmesi için

xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
January 18, 2016, 07:06:50 PM

Şuan kime anlatsan gavur icadı bu hayır gelmez diyecekleri birşey zamanında tv telefon bilgisayar internet gibi şeylerede demişlerdi ama şimdi hastası oldular sadec zaman lazım bitcoinin türkiyede güçlenmesi için
Fakat işin içinde para olduğu için btc kullanımı çokda önerilecek bir ödeme biçimi değil. Sebebine gelirsek herkezin bildiği gibi onaylanma süreci. Minimum 1 block süresinde onaylanıyor oda ortalama 10 dakika demek. Kasa sıra olduğu yetmicek birde kasanın yanında da sıra olucak. Bana göre bitcoinin Online hizmetlerde kullanılması çok daha mantıklı ve yeterli. Şuanki sistemle real de kullanılması zor.
blackangel343
Member
**

Activity: 119

View Profile
January 25, 2016, 09:28:44 PM

Düşüncelerine kesinlikle katılıyorum ,her yenilikte olduğu gibi bizim devletimiz gene geriden gelecek ve sonra iş işten geçecek !
olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
January 26, 2016, 03:17:14 PM

Fakat işin içinde para olduğu için btc kullanımı çokda önerilecek bir ödeme biçimi değil. Sebebine gelirsek herkezin bildiği gibi onaylanma süreci. Minimum 1 block süresinde onaylanıyor oda ortalama 10 dakika demek. Kasa sıra olduğu yetmicek birde kasanın yanında da sıra olucak. Bana göre bitcoinin Online hizmetlerde kullanılması çok daha mantıklı ve yeterli. Şuanki sistemle real de kullanılması zor.

Yazılım uzayında böyle bir sorunu ortadan kaldırmak hiçte zor değil. Bitgo  anlık işlem onayı ile bu sorunu şimdilik aşmış görünüyor.

www.coindesk.com/bitgo-instant-bitcoin-transaction-tool
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
January 28, 2016, 10:25:23 PM

Bu işi hızlıca devreye sokabilen firmaların iyi kazanabileceğini düşünüyorum.
Riskli mi riskli tabii. Stabil fiyat seviyesi olmadığı için.
king1982
Full Member

View Profile
February 01, 2016, 12:12:48 AM

Dolarında sabit fiyatı yok ama bankalar dövizle ev araba kredisi verebiliyorlar insanlara ve insanlar bunu kabülediyor btc ile neden işletmeler bu riski almasın  ?
acemibtc
Sr. Member

Activity: 456
Merit: 261

View Profile
February 06, 2016, 02:20:20 PM

Dolarında sabit fiyatı yok ama bankalar dövizle ev araba kredisi verebiliyorlar insanlara ve insanlar bunu kabülediyor btc ile neden işletmeler bu riski almasın  ?

En azından tanınması açısından ve stabil fiyatı olmaması açısıdnan bitcoin ödemlerde %5 komisyon gibi uygulamayada gidebilirler. (Düşük miktarlı ömelerden bahsediyorum. 100 tl ve altı ödmeler gibi cafe hesabı vs gibi.)
Pierre 2
Legendary
*

Activity: 2422
Merit: 1358

View Profile
February 06, 2016, 06:51:33 PM

En azından tanınması açısından ve stabil fiyatı olmaması açısıdnan bitcoin ödemlerde %5 komisyon gibi uygulamayada gidebilirler. (Düşük miktarlı ömelerden bahsediyorum. 100 tl ve altı ödmeler gibi cafe hesabı vs gibi.)
Evet bu kabul edilebilir görünüyor.
Bu arada bankaların teklifinin kabul edilmesini de doğru bulmayanlardanım ben. Bankalarla ilgili her şeyden nefret ediyorum.
Sırf güven var diye tercih edilen kurumlar. Btc nin de birazcık daha güven kazanması lazım, gerisi gelir.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: