Bitcoin Forum
May 24, 2024, 02:49:31 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Buyuk magazalardan Bitcoin ile odeme yapmayi talep etmek  (Read 22666 times)
dedolee
Newbie
*

Activity: 189
Merit: 0

View Profile
March 15, 2018, 01:51:07 PM

Başta devletin bunu teşvik ediyor olması lazım. Düşünsenize futbol takımlarının kendi coinlerinin olduğunu. Ne kadr çok satış yaparlar. Yurtdışından dahi çok fazla alıcısı olur.
hsyncl
Member
**

Activity: 322
Merit: 10

View Profile WWW
March 21, 2018, 12:35:41 PM

Bu bir girisimciliktir.  Buyuk olcekli magazalarin bu olaya el atmalari sektorde ileriki donemlerde oncu yapar hic kuskusuz..

│      H U B R I S O N E      │▐▐  Your Cryptocurrency Friendly Digital Bank   ▌▌
│    ◆    Equity share crowdfund    ◆    Tokens    ◆    Built with Stellar & OMG    ◆    1,000+ Members    ◆    │
▐▐    Whitepaper    ▌▌       Telegram       │       Twitter       │       Instagram       │       LinkedIn       │
chepterone
Newbie
*

Activity: 33

View Profile
March 21, 2018, 05:58:31 PM

neden olmasın, her türlü ödeme sistemi kullanır duruma geldik. büyük firmaların alt yapıları harcamaları artık ciddi oranlara ulaştı ve yeniliklere açıklar. Bir ülke blockchain ile seçim bile yapmış, biz hayli hayli ödeme sistemini yaparız.

https://www.ntv.com.tr/teknoloji/ilk-kez-bir-ulke-blockchain-teknolojisiyle-oy-kullandi,-Ku7liTZQEisFhe7KnKCLw
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
March 21, 2018, 10:55:27 PM

Adamlarda yeterli alt yapı olmadığı için ister istemez kabul etmeyecekler. Tabiki bunun için de üstlerine birçok istek gelmesi lazım ki onlarda araştırıp düşünüp gerekli ise faaliyete soksunlar
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 22, 2018, 02:17:48 AM

Ethereum ile kahve odemesi yapilabilir. ileride biraz daha hizlaninca cok uygun olacak bu ise ancak su fee olayina bir cozum lazim.
kaysersozee
Full Member

Activity: 367
Merit: 100

View Profile WWW
March 22, 2018, 03:10:25 AM

Ben bi biyoinformatik forum sitesine yazdım. Site projesi olanlarla projede görev alabilecekleri biraraya getiriyor, ücret karşılığında tabi. Projeye katılanlar da ücret alıyor. Ama Türkiye’den katılamıyorsunuz sebebi de para transferi gerçekleştirememeleri. Blockchain temelli ödeme yapılabilir dedim ama oralı bile olmadılar. Biz bitcoinle ilgilenmiyoruz dediler. Verdikleri cevaptan anladım zaten hiç ilgilenmediklerini. Belki içimizden biri böyle bi projeyle ICO yapar. Biraz para ve ekip bulabilirsem ben yapmayı düşünüyorum.

aniden
Member
**

Activity: 231

View Profile
March 22, 2018, 10:58:59 PM

Bu mantıklı bir talep olur hiç değilse btc nin bilinirliği artar, ama şu süreçte baktığınız zaman bitcoinin de artık iyi bir bilinirliği var, konu 2014 de açılmış nereden nereye gelinmiş kolay değil
Aayardim
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
March 23, 2018, 04:15:26 AM

Guzel fikir 😂 ama bitcoin ne diye sorularla karsilasmak aci
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 14, 2018, 08:32:03 AM

geçmiş zamanlarında bunu anlatsan da tam olarak anlamayan yada riskli gören kişiler, mağazalar falan vardı tabi büyük çaplı iş yerleri değildi ama şimdi bitcoin gelişti popülerleşti muhtemelen yakın bir gelecekte gerekli düzenlemelerle mağazalar kendileri bunu talep ederler gibi geliyor.
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
May 14, 2018, 11:14:58 AM

Yabancı ülkelerde bu tarz taleplere karşılık bulabiliriz, ama türkiyedeki işyerlerindeki laçkalık ve sorumsuz davranış tarzı yüzünden bir sonuç almaka neredeyse imkansız. Bence türkiyedeki yabancı işletmelerin yurtdışındaki temsicilikleriden yabancı dilde bir taslak hazırlayıp yollasak en azından sonuç alma şansımız olur. Zaten birkaç büyük işletmeden olumlu sonuç alınsa türk işletmelerini bunu takip etmeye zorlayabiliriz.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
May 14, 2018, 04:26:23 PM

Türkiye teknolojiden çok uzak bir ülke. Bizim için teknoloji iPhone X Samsung Galaxy S9 daha çok tüketim odaklı gereksiz kaliteler. Birçok özelliğini bile kullanmıyoruz. Şimdi ülkemizde de teknoloji üretilmediği için herhangi bir gelişme beklememek lazım. Ha bitcoin illa teknoloji mi? Değil ama teknoloji yoksa yenilik de olmaz. Yenilik yoksa bitcoin sokaklarda hiç olmaz.
67semih
Jr. Member
*

Activity: 630
Merit: 1

View Profile WWW
May 15, 2018, 04:14:29 PM

Yemeksepetinde yok ama bikac restoranda boyle bisey gormustum. Ama soyle de bir durum var. Piyasada bu kadar sert ve hizli hareketler olurken boyle bir odeme pek kolay degil.
fikifink
Jr. Member
*

Activity: 84
Merit: 1

View Profile
May 15, 2018, 08:27:08 PM

Isletme sahiplerinin ve isletmenin sunacagi hizmetten/maldan faydalanacak olan bireylerin 1 btc = 1 btc olarak dusunebilmeleri lazim. Aksi taktirde abi yuz liralik yemegi 40 liraya getirdim ya da 100 liralik yemek oldu 120 lira gibi psikolojik rahatsizliklar olusabilir  Smiley
rumblesix
Member
**

Activity: 434
Merit: 16

View Profile
May 16, 2018, 06:41:15 PM

Zamanı geldiğinde hepsi zaten teker teker tıpış tıpış geçecekler. Hatta öyle bir zaman gelecek ki kendi coinlerini çıkartacaklar dersek pek bir abartmış olmayız sanırım. Aman ya abartıyorsam da abartırım. Hepsi coin çıkarsın normal para kalksın piyasadan. Herkes sözüm ona merkezi olmayan para birimi kullansın. Cheesy
tinywestler
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

View Profile
May 16, 2018, 08:35:24 PM

Bu adam taa 2014 lerde bu işlerle uğraşacağına   kenarıya köşesine 10-20 btc atsaydı ,  şu anda dünyalığını yapmıştı diye düşünüyorum, yani yemek sepetinde çalışan zaten asgeri ücretli çalışan gariban, ne anlar yani bundan
mumtazemin
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
May 16, 2018, 11:55:56 PM

her talep kendi arzını oluşturur. yeterli talep olursa iktisatın ana kanunu çok uzaklaşmış sayılmaz Smiley
valek55
Member
**

Activity: 380
Merit: 31

View Profile
May 17, 2018, 12:27:55 AM

Valla en az 5 yıl imkanım olsada bitcoin ile ödeme yapmam şahsen.

Ben şu an bitcoini ödeme aracı olarak değil yatırım aracı olarak görüyorum..

Daha tüm dünya yeni yeni geçiş hazırlıkları yapıyorken dünyanın binde biri bile kullanmıyorken harcayacağım her bitcoin

Wall-street geçiş yaptıgında , her yerde herkes tarafından kabul gördüğünde ulaşacağı değerle belkide bana bir servet kaybettirecek olabilir.

2013 yılında yaklaşık 10 bitcoinle 2 pizza alan adamı unutmayın.. Rakamları yanlış hatırlıyor olabilirim.

Kim ne derse desin Kral bitcoindir arkadaşlar .

İleride belki binlerce coin hukuğun devreye girmesiyle çöp olacak ama bitcoin yaşayacak. Miladı dolana kadar.

Bu yüzden bitcoinlerinizin değil her bir satoşinizin bile kıymetini bilin.
scholes83
Newbie
*

Activity: 195

View Profile
May 17, 2018, 04:55:24 AM

Boyle birseyi talep etmeye gerek yok. Crypterium un telefondaki app. sayesinde butun kriptolari temazsiz olarak pos makinasindan harcayabiliyorsun. Ayrica sana sanal kart verdiginden internet alisverisinde de kullanabiliyorsun. Kredikarti kullanmaktan daha karli magazalar icin bankalar komisyon kesiyor . Burda boyle birsey yok.

https://crypterium.com/
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
May 17, 2018, 06:54:42 PM

Cok guzel bir örnek olmus bu sekilde herkes buyuk magazalardan bu istemlerde bulunursa ileride belki onlardan bu yonde uygulamalar gorebiliriz...
kaldirimtasi
Member
**

Activity: 220

View Profile
May 17, 2018, 07:01:05 PM

hiç sanmıyorum bu konuşmadan gerekli departmanın haberdar edildiğini

Pages: « 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: