Bitcoin Forum
May 12, 2024, 02:39:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Etkinliği | BTCTurk  (Read 5672 times)
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
December 22, 2014, 10:49:26 AM

Deep'e katılıyorum artık hemen herkesin telefonunda 3g var Kişisel Erişim noktası olarak telefonu atayıp aktivite paylaşılabilir gelemeyenler de katılır böylece. Bir düşünün derim.

İnternet sorununu bir şekilde çözüp özellikle sunum yapılacağı sırada canlı yayın elbette yapılabilir. Gelen soruları ise Twitter üzerinden belirlediğimiz bir hashtag ile alırsak daha iyi olur düşüncesindeyim. Hem buradan soruları yanıtlamış oluruz hemde gelen ziyaretçiler fotoğraf ve düşüncelerini tek bir yerden paylaşmış olur. Twitter kullanmayan kişilerin sorularını elbette Google Hangouts ya da başka bir yöntemle cevaplamaya çalışıp etkinliğe dahil olmalarını sağlarız.

İşte bir sürü alternatif yol var hangisi uygunsa size onu seçebilirsiniz. Teknoloji çağındayız dünyanın herhangi bir yerinden katılabilmeli bu tür organizasyonlara insanlar.
1715524773
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715524773
Reply with quote  #2

1715524773
Report to moderator
1715524773
Hero Member
*

Ignore
1715524773
Reply with quote  #2

1715524773
Report to moderator
1715524773
Hero Member
*

Ignore
1715524773
Reply with quote  #2

1715524773
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
techman (OP)
Legendary
*

Activity: 1020
Merit: 1027

View Profile
December 22, 2014, 02:03:30 PM

Bu konu hakkında mutlaka çözüm üretip gelemeyen kişiler için uzaktan katılmalarını sağlayacağım.

pandacoin
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1000

View Profile
December 22, 2014, 03:46:39 PM

Yurtdışında olduğum için katılamıyorum. Kısmetse bir dahakine inşallah.
techman (OP)
Legendary
*

View Profile
December 26, 2014, 03:20:51 PM

Ocak 2015'de yapmayı planladığımız bitcoin etkinliği iptal edilmiştir.

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 26, 2014, 05:32:31 PM

Ocak 2015'de yapmayı planladığımız bitcoin etkinliği iptal edilmiştir.

Etmeseniz sasardim zaten.
techman (OP)
Legendary
*

View Profile
December 26, 2014, 07:13:30 PM

Neden?

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
December 26, 2014, 07:47:20 PM

Neden?

Cunku sizi sevmiyorum, size guvenmiyorum, yaptiginiz aciklamalari durust bulmuyorum, sizi profesyonel olarak gormuyorum, daha 40 firin ekmek yemeniz gerektigine inaniyorum, artik hizmetlerinizi kullanmiyorum ve kullanmakta istemiyorum.
  Yukarida yazdiklarim sadece benim dusuncelerim ve beni ilgilendirir baskalari adina konusma hakkim yok ama insanlar iste mecbur olduklarindan sizden vazgecemiyor diye dusunuyorum, adam gibi alternatifiniz olsa faaliyetlerinizi daha fazla surdurebileceginizi zannetmiyorum.
revocark
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
December 26, 2014, 10:05:19 PM

Forumu uzaktan takip ediyordum fakat sadece bu başlığa yorum yazmak için üye oldum.
Öncelikle BTCTürk şuan bir tekel.Bu birinci ve en büyük sıkıntı.Ben kesinlikle bitcoinin felsefesini anladığını düşünmüyorum ki zaten böyle bir dertleride yok.BTCTürk CEO'su bildiğim kadarıyla zaten Liberal kapitalist bir siyasetçinin oğlu.Tekrar ettiğim gibi bitcoinin teorik yapısını anladıklarını düşünmüyorum.Yani bu işe "Ne yapsak,nasıl bir işe girsek farklı olur ve iyi para getirir,tekel oluruz" düşünceleriyle girilmiş.

Güvenlik olayına gelirsek orası zaten tamamen ayrı bir kargaşa.BTCTürkün istediği bilgiler/evraklar bir bankanınkinden farksız.
Yanlış hatırlamıyorsam bitcoini yasal zemine indirmekle ilgili bir açıklama yapmıştı ABD merkez bankası.Yani esas özelliği anonimliği olan bir şeyi siz bu özelliğinden arındırmaya çalışıyorsunuz dolayısıyla diğerlerinden bir farkı kalmıyor.

Umarım ileride daha iyi bitcoin borsaları çıkar ve bizde tekellerden kurtulmuş oluruz.
coaex
Hero Member

Activity: 616
Merit: 503

@coaex - LBMA certified Gold & Silver

View Profile WWW
December 27, 2014, 10:25:14 AM

Forumu uzaktan takip ediyordum fakat sadece bu başlığa yorum yazmak için üye oldum.
Öncelikle BTCTürk şuan bir tekel.Bu birinci ve en büyük sıkıntı.Ben kesinlikle bitcoinin felsefesini anladığını düşünmüyorum ki zaten böyle bir dertleride yok.BTCTürk CEO'su bildiğim kadarıyla zaten Liberal kapitalist bir siyasetçinin oğlu.Tekrar ettiğim gibi bitcoinin teorik yapısını anladıklarını düşünmüyorum.Yani bu işe "Ne yapsak,nasıl bir işe girsek farklı olur ve iyi para getirir,tekel oluruz" düşünceleriyle girilmiş.

Güvenlik olayına gelirsek orası zaten tamamen ayrı bir kargaşa.BTCTürkün istediği bilgiler/evraklar bir bankanınkinden farksız.
Yanlış hatırlamıyorsam bitcoini yasal zemine indirmekle ilgili bir açıklama yapmıştı ABD merkez bankası.Yani esas özelliği anonimliği olan bir şeyi siz bu özelliğinden arındırmaya çalışıyorsunuz dolayısıyla diğerlerinden bir farkı kalmıyor.

Umarım ileride daha iyi bitcoin borsaları çıkar ve bizde tekellerden kurtulmuş oluruz.

BTCTürk'ün şu an bir tekel olduğu görüşüne katılmıyorum. 2. borsa olan Koinim'e kıyasla daha yüksek bir hacmi olabilir ancak global borsalardan alanlar da oluyor. Önce "tekel nedir" ona bi bakmak lazım sanki.
Ayrıca iyi ya da kötü her iş yapana tekel demek, konu baltalamak oluyor.
Daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu. BTCTürk'ün tekel olmasından memnun değil misiniz? Yapın daha iyisini, insanlar sizi tercih etsinler. Biz de görelim. Bir rekabet oluşsun, böylece BTCTürk de, Koinim de, Takascoin de ya da başka çıkacak olan diğerleri de gelişir. Kazanan, o düşündüğünüz kullanıcılar olur.
Mevcut siyasal iktidardan mı memnun değilsiniz? Daha iyisi çıkana kadar bunlarla idare edeceksiniz. Benzer şeyler...

Güvenlik konusuna gelirsek, fiat currency ile işlem yapan her global Bitcoin borsası, bu tür evrakları ister ve bundan da daha doğal bir şey olamaz.
Gidin BTC-e'ye, Cex.io'ya, Cryptsy'e ya da herhangi başka birine mesela, döviz cinsinden bir para yatırma talebiniz olsun, istedikleri evraklar, BTCTürk'ün yanında solda sıfır kalır.
Bitcoin'in anonimliği sadece Bitcoin/Altcoin işlemleri ve bazı ürün/hizmet alımlarında geçerlidir.

Kimsenin avukatlığını da yaptığımdan değil bu bahsettiklerim ama doğru bildiğimi her fırsatta dile getirmişimdir.
Görüşlerinize pek katılmıyorum, tartışılır.

Coaex Precious Metals - Cryptocoin Gold and Silver Bullion
jokerboy
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

View Profile
December 27, 2014, 11:21:39 AM

Neden iptal edildi acaba ?
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
December 27, 2014, 11:34:17 AM

Öncelikle BTCTürk şuan bir tekel[1].Bu birinci ve en büyük sıkıntı.Ben kesinlikle bitcoinin felsefesini anladığını düşünmüyorum ki zaten böyle bir dertleride yok.BTCTürk CEO'su bildiğim kadarıyla zaten Liberal kapitalist bir siyasetçinin[2] oğlu.Tekrar ettiğim gibi bitcoinin teorik yapısını anladıklarını düşünmüyorum.Yani bu işe "Ne yapsak,nasıl bir işe girsek farklı olur ve iyi para getirir,tekel oluruz" düşünceleriyle girilmiş[3].

Güvenlik olayına gelirsek orası zaten tamamen ayrı bir kargaşa.BTCTürkün istediği bilgiler/evraklar bir bankanınkinden farksız.[4]
Yanlış hatırlamıyorsam bitcoini yasal zemine indirmekle ilgili bir açıklama yapmıştı ABD merkez bankası.Yani esas özelliği anonimliği[5] olan bir şeyi siz bu özelliğinden arındırmaya çalışıyorsunuz dolayısıyla diğerlerinden bir farkı kalmıyor.

[1]: Türk piyasasında BTCTürk tekel değil, takascoin ve koinim var, eğer btctürk kullanmak istemiyorsanız diğer siteleri kullanın onlara hacim sağlayın ve BTCTürk'ün önüne geçin.
[2]: Besim Tibuk bey siyaseti "bir daha dönmemek üzere" bırakalı çok oldu. LDP'yi şu anda Cem Toker bey yönetiyor.
[3]: Rekabet her zaman iyidir, Sanırım BTCTürk daha yeni yeni kara geçiyor, başka bir konuda bir hesap yapmıştım.
[4]: BTCTürk'te hesabım var, kendilerine sadece "İsim soyisim, bu isimle kayıtlı banka hesabının numarası/ IBAN'ı ve cep numarası" dışında hiçbir bilgi belge vermedim, çatır çatır para çekme işlemini yapıyorum, sorun da çıkmıyor.
[5]: Bitcoin hiç bir zaman "anonimlik" gibi bir özelliği olduğunu iddia etmedi. Eğer öyle olsaydı "Ledgerbook" hiçbir şekilde hiçbir full node'un elinde tamamen açık olarak bulunmazdı.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
teramit
Legendary
*

Activity: 1870
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
December 28, 2014, 01:05:44 AM

zahmet etmişsiniz üye olarak ama dişe dokunur bir yorum yapmamışsınız.
yok btcturk tekelmiş yok felsefesiymiş ,
arkadaş adamlar kurmuş firmayı milleti davet etmiş ilk açtıkları içinde hızlı büyümüşler tekel olmuşlar ne yapsınlar yani çok büyüdük deyip yatan paraları millete geri mi göndersinler ?
biri gider hacim az der biri gelir çok büyüdü tekel oldu der.
Yorum yapan insanlar büyüsün bence esas eksik bu.
Felsefe demişsin o tam muamma zaten , felsefi bir bitcoin exchange manifestosu falan yayınla da millet görsün ne diyelim.
güvenlik içinde diğer exchange siteleri ne istiyorsa onu istemişler, ileride kara para aklama soruşturması olursa yetkililere verecekler bilgilerini ,yeni öğrendin herhalde yada hala kanıksayamamışsın.
diğer arkadaşlar da gerekli cevapları vermişler işi bilenler yaptığı yorumlardan belli zaten...
son olarak soruyorum btcturk ne yapsaydı size yaranırdı ? ve siz sahibi olsaydınız bu isteyeceğiniz şeyi yapar mıydınız.
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: