Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:15:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin/Altcoin Alım/Satım Rehberi,Borsa Grafikleri ve Kavramlar.  (Read 9613 times)
olcaytu2005 (OP)
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
June 06, 2015, 09:38:22 PM

Kısa süreli bir dump yapmışsın ama mantıklı olmuş. Pahalıdan satıp ucuza almaya çalışmışsın şansında yaver gitmiş . Hacim düşük olduğundan sıkıntı olmamış. Yoksa senin üstüne alım emri koyabilirlerdi. Sende yine fiyatı yükseltmek zorunda kalırdın . İs inada binince sattığın dan daha yüksek fiyata almak zorunda kalabilirsin.

Usta peki pump nasıl oluyor?
Benim örnekte, elimdeki btc ile 56, 59, 61, 65 kademelerini satın alıp, son işlem fiyatını 65 yapsam.
75 deki Duvarın öncesi bir fiyat olan 70 den satış yazsam ve bu alımlardan etkilenen birileri ilerleyen zamanda gaza gelip 68 deki satış emrimi satın alırlarsa.
Pump yapıp fiyat yükseltmiş, dump yapıp aldığımı Karla satmış olurdum.
Doğru mu anlamadım?

Evet mantıken doğru ama pump o kadar kolay olmuyor. Sen aldıkça fiyat yükselecek ve kar edenler dump yaparak çıkmaya çalışacaklar. Bu yüzden sağlam buy wall gerekli. Fiyatın yükseldiğini hissettirmelisin ki başkaları da alsın. Yoksa sadece kendine alır satarsın. Fiyatı yavaş yavaş arttırıp buy wall u yavaşça yukarı çekmek lazım. Sert alımlar fiyatı yükseltmez yavaş yavaş almak ve buy wall u yukarı taşımak lazim. Tabiki en başta coinin hacmine göre elinde yeterli Btc olmalı. Yoksa pump yapayım derken dump olursun Cheesy
gerald-80
Full Member

Activity: 280
Merit: 100

View Profile
January 03, 2016, 12:42:57 PM

İşte bence kesinlikle bu mükemmel bir rehber niteliğinde olmuş 0 bilgim vardı borsa ile ilgili şuan kesinlikle en azından al-sat yapabilicek nitelikte öğrendim.
altcoin_trader
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 03, 2016, 01:21:52 PM

İşte bence kesinlikle bu mükemmel bir rehber niteliğinde olmuş 0 bilgim vardı borsa ile ilgili şuan kesinlikle en azından al-sat yapabilicek nitelikte öğrendim.

Size katılıyorum. Çok açıklayıcı bir konu olmuş allah razı olsun. konuda geçen CS diye bir coin var ama hangi borsalarda işlem görüyor? ilgimi çekti.

Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
January 03, 2016, 11:30:06 PM

Eski bir msj güncelleme gerekli mi bilmiyorum
Olcaytu arkadaşımızın profilinden geçmişe dönük okumuştum bu yazıyı birşeyler ler öğrenmek isteyen arkadaşlar bu yolu izleyebilir iyi bir forum üyesinin eski yazılarını okumak forumda gelişimini takip etmek şüpesiz faydalı olur
 Ben daha çakırın olcaytuya yardım ettiği kisimlardayim Smiley bu sayede forumdaki kişileri de tanıma şansımız oluyor Birkaç kişi daha var geçmişe dönük okumak istediğim herkesin tüm msjlarinin kayıtlı olması güzel
designerusa
Legendary
*

Activity: 2310
Merit: 1028

View Profile
January 05, 2016, 12:03:35 PM

Smiley konuyu hortlaşmışsınız ama iyi ki gördüm. olcaytu ilk zamanlar nasılmış şimdi nasıl. Diğer arkadaşlarda bu konuyu okuyup nasıl zamanla ilerleyecekleri hakkında fikir sahibi olabilirler. Birçok kavramı en doğalından sorarak bilgi paylaşımı olmuş burda. Bu arada olcaytu da bakarsa nostalji yapmış olur bir sene sonra nerelere geldim diye Smiley
Blausee
Newbie
*

Activity: 45
Merit: 0

View Profile WWW
January 01, 2018, 11:22:07 AM

teşekkürler, yararlı bir başlık
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: