Bitcoin Forum
May 04, 2024, 08:14:27 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Nicehash'ten Rig Kiralayıp Ayarlarını Yapmak  (Read 7525 times)
cakir1 (OP)
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
January 19, 2015, 09:04:27 PM
Last edit: February 07, 2015, 08:48:32 PM by cakir1

İlk olarak bir pool'a kayıt yapın ve giriş yapın. Örnek havuz: http://rice.suprnova.cc/

Ardından "My account"un altında "My Workers"a tıklayın.
Worker ismini ve şifresini resimdeki gibi tanımlayıp "add new worker" butonuna tıklayın.

Şimdi worker'ımızı oluşturduk. (Kaç farklı rig kiralayacaksanız o kadar worker tanımlayın, ben kolaylık olsun diye 1,1; 2,2 gibi kullanıyorum).
Pool üzerinde bize lazım olan 2. bir kısım var: stratum protokol adresi ve port numarası. Bunu almak için Sol taraftaki Help'in altındaki Getting Started'a tıklıyoruz. Karşımıza çıkan şöyle bir komut var:
./sgminer -k x13 -o stratum+tcp://rice.suprnova.cc:6599 -u Weblogin.WorkerName -p WorkerPassword
üstteki quote'taki kalın ile belirttiğim 2 kısım bize nicehash'te lazım olacak.

Nicehash'e geçelim;
nicehash.com'a üye olduktan sonra Account > Wallet'a tıklayın. Size verilen BTC Adresine 0.02 btc ve üzeri bitcoin yollayın. (Daha düşüğünü kabul etmiyorlardı galiba). Yollanan bitcoin'in hesaba geçmesi için en az 3 onay almalı bu da 30-40 dakika arası beklemek demek. Önceden hesabınıza BTC yollayıp ninja launchlarda vs zaman kaybetmeden kazıya başlayabilirsiniz.

Üye olduk, btc gönderdik hesabımızda btc var. Örnekteki coin'in algoritması X13 bu yüzden "Orders" linkine https://www.nicehash.com/?p=allorders tıklayıp ortalama fiyat hakkında bilgi alacağız;

resimdeki kesişimlere dikkat. Eta Hours sütunundaki sayı "kaç saat sonra" biteceği. Price sütunu ise 1 GHs'ye kaç btc fiyat ödeneceği.
En düşük kazı yaptıran fiyat 0.18 BTC, bunun bir tık üstü olan 0.19 BTC'yi fiyat olarak belirledik. (İsterseniz daha düşük veya daha yüksek teklifler verebilirsiniz ancak en optimum kazı fiyatı en düşük teklifin bir tık üstüdür). (Mesela o mavi arka planlı satır benim rig'in kazısı. 184.3 MHs ile ben kazı yaptırıyorum bu fiyattan).

Sıra geldi teklifimizi oluşturmaya:
Account'un altında New Order'a tıklıyoruz.
Resimdeki gibi dolduruyoruz:

Algorithm: X13 (örnekteki coin'in algoritması)
Pay (inc fees): Ne kadar ödeyeceğiniz. (Minimum 0.01 btc)
Price: Yukarıda hesapladığımız ve ödemek istediğimiz GHs başı tutar: 0.19 btc olarak belirlemiştik.
Limit hashing speed: Ne kadar hash gücü istiyorsanız onu üst limit olarak bu kısma girin. 0.5 GHs demek bana en fazla 500 MHs yolla demek.  

Pool details kısmına geçelim:
stratum kısmı ve port kısmını yukarıdaki quote ettiğim kısımdan alıyoruz.
Username ve password kısmına  pool üzerinde oluşturduğumuz worker ve şifreyi giriyoruz.
Worker ile ilgili hatırlatma: siteye üye olduğunuz kullanıcı adı'nız worker adıdır. nicehash'teki username kısmına nokta ile ayırıp girmeniz gerekir.
Örneğin benim suprnova k. adım: cakirturk, oluşturduğum worker id'si "2"; bu yüzden resimde "cakirturk.2" şeklinde girdim.

Bu kısımları doğru doldurduktan sonra en alta gelip mavi "Create new order" butonu ile kazı yaptırmaya başlayabilirsiniz.

Hatırlatma: sizden daha yüksek teklif verdiklerinde miner'lar o teklifler için çalışmaya başlar. Size "order running low" şeklinde bir e-posta geldiğinde nicehash'e gidip Account > My Orders kısmına gidip fiyatı artırmanız gerekebilir. Fiyatı artırmak istediğiniz tutarı önce "Orders" kısmından yukarıdaki gibi tespit edin. Fazla btc ödemeyin minerlara Grin
Değişiklik yaptıktan sonra Edit butonlarıyla değişikliği onaylayın:

Not: fiyatı sadece yukarı yönlü değiştirebilirsiniz, azaltamazsınız o yüzden fiyatı artırmadan önce iyi hesap yapın.
Kazı üst limitini istediğiniz yönde değiştirebilirsiniz.

Fiyat azaltma seçeneği gelmiş çakır. Belli periyotlarda 0.0010 BTC fiyat düşürebiliyorsun.

You can also decrease price of your existing orders. To avoid manipulation, price decrease is only available within predefined price steps, can be applied only each 10 minutes and resets your position to the bottom of sub-list of same-priced orders. The predefined value of price decrease is displayed on Decrease price button. Of course, once you decrease price you can always later increase it without any limitation.

Her 10 dakikada bir 1mbtc (0.001 btc) fiyat azaltma seçeneği eklenmiş siteye.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
1714810467
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714810467
Reply with quote  #2

1714810467
Report to moderator
1714810467
Hero Member
*

Ignore
1714810467
Reply with quote  #2

1714810467
Report to moderator
1714810467
Hero Member
*

Ignore
1714810467
Reply with quote  #2

1714810467
Report to moderator
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714810467
Hero Member
*

Ignore
1714810467
Reply with quote  #2

1714810467
Report to moderator
1714810467
Hero Member
*

Ignore
1714810467
Reply with quote  #2

1714810467
Report to moderator
1714810467
Hero Member
*

Ignore
1714810467
Reply with quote  #2

1714810467
Report to moderator
kralkral
Sr. Member

Activity: 323

View Profile
January 19, 2015, 09:12:44 PM

rig kiralayacağınıza, satın alacağınız shitcoin'in herhangi bir sikko exchange sitesine girmesini bekleyin (bittrex, poloniex değil; c-cex ve türevleri) kazı masrafı ile elde edeceğiniz coinin kat ve kat fazlasını bu şekilde satın alabilirsiniz. bittrex ya da poloniex'e girince de dump yapın gitsin.

10 örnek olayın 9unda bu anlattığım şekilde daha karlı çıkarsınız.

▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
     ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀

.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses 100% original codebase
  Superfast with 30 seconds instant finality
  Tested 5000 tx per block on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
cakir1 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
January 19, 2015, 09:18:57 PM

rig kiralayacağınıza, satın alacağınız shitcoin'in herhangi bir sikko exchange sitesine girmesini bekleyin (bittrex, poloniex değil; c-cex ve türevleri) kazı masrafı ile elde edeceğiniz coinin kat ve kat fazlasını bu şekilde satın alabilirsiniz. bittrex ya da poloniex'e girince de dump yapın gitsin.

Söz konusu shitcoin'i ilk çıktığı anda kazıp 100'e mal edip exchange'e girdiğinde 500'e satmak var. %400 kar
Exchange'e girdiğinde 300'e alıp yüksek hacimli exchange'e girdiğinde 600'e satmak var.  %100 kar. Ayrıca bu shitcoinlerin yüksek volümlü exchange'lere girememe durumu var.
Aradaki fark bu Wink

Ayrıca bu konunun asıl amacı rig kiralama sitesinin nasıl kullanılacağı ile ilgilidir, shitcoin ve/veya Pump&dump coinlerin kar zarar vs durumları ile ilgili değildir.

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Teknik Olarak Bitcoin
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
January 20, 2015, 04:20:54 AM

Guzel paylasim tesekkurler...

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
January 20, 2015, 07:49:04 AM

bence sistem artık bu kadar basit değil herkes senin gibi düşündüğü için çoğu kişi o sikko exchange iken dumplıyor bittrex veya poloniex e girme söylentisi bile sağlam pump/dump sebep oluyor girdikten sonrada iyice dumplanıyor ve coin ölüyor.

yani kısacası sikko exchange topladığın coinler elinde patlayabilir.

eğer vaktiniz ve ingilizceniz varsa yeni çıkan coinleri kazıp dumplamak her zaman daha karlıdır. birde şöyle bir risk alınabilir.ben yeni çıkan coinleri takip ettiğim zamanlarda öyle yapıyordum.yatırdığım parayı çıkardıktan sonra geriye kalan coin in bir kısmını elimde tutuyordum. bazen bazı coinler çok uçuk rakamlara çıkabiliyor. 10 coinden biri bile pumplansa yetiyordu o zaman.
RhBjK
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
January 28, 2015, 07:31:43 AM

güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş ellerine sağlık konuda mesajım bulunsun kısa vadede işime yarayabilir
Dilemma
Full Member

Activity: 168
Merit: 100

View Profile
January 28, 2015, 09:32:37 AM

Ben de yabancı forumlarda Nicehash araştırıyordum
burda paylaşımın kralı yapılmış
emekleriniz için teşekkürler..

olcaytu2005
Legendary
*

Activity: 1470
Merit: 1024

View Profile
February 07, 2015, 08:27:41 PM

Not: fiyatı sadece yukarı yönlü değiştirebilirsiniz, azaltamazsınız o yüzden fiyatı artırmadan önce iyi hesap yapın.

Fiyat azaltma seçeneği gelmiş çakır. Belli periyotlarda 0.0010 BTC fiyat düşürebiliyorsun.

You can also decrease price of your existing orders. To avoid manipulation, price decrease is only available within predefined price steps, can be applied only each 10 minutes and resets your position to the bottom of sub-list of same-priced orders. The predefined value of price decrease is displayed on Decrease price button. Of course, once you decrease price you can always later increase it without any limitation.
cakir1 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 07, 2015, 08:48:47 PM

Hatırlatma için sağol, güncelledim OP'u.

Teknik Olarak Bitcoin
guwera
Legendary
*

Activity: 1153
Merit: 1001

Coin-Turk.com

View Profile WWW
February 07, 2015, 09:03:27 PM

Nicehash den kiralama ok. ancak diyelim ki evdeki cihazı yönlendirdiğimizde çalışıyor mu iyi?

cakir1 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 07, 2015, 09:04:48 PM

Nicehash den kiralama ok. ancak diyelim ki evdeki cihazı yönlendirdiğimizde çalışıyor mu iyi?

eğer iyi çalışmasaydı bu kadar kişi oradan kiralatmazdı Smiley

Teknik Olarak Bitcoin
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 07, 2015, 09:06:58 PM

Bir de eğer coinlerin ilk kazımlarına denk gelirsen iyi kazanç sağlayabilirsin madenci olarak. Çünkü herkez zorluk düşükken çok kazmak istiyor kiralama teklifleri baya artıyor.
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 24, 2015, 08:52:13 PM

Arkadaşlar yukarıda ki tabloda hala çözemediğim bir husus var.

1. Price BTC/Gh/Day kısmına verdiğimiz para tam olarak neye ödediğimiz para? Günlük 1 gh ye ödediğimiz para mı?
 2. Speed Gh/s kısmında ki "s" bize saniyede verilen gh miktarımı?

Bir örnekle: Ben herhangi bir coin için 0.2 Btc/gh/day yatırdım diyelim. Limited Gh/s kısmını 0.1 ayarladım ve Speed gh/s kısmınında param bitene kadar 0.1 gh/s sabit hız verdiğini varsayarsak , yatırdığım para saniyede ne kadar azalıcaktır?

Cevap vereceklere şimdiden teşekkürler.
cakir1 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 24, 2015, 09:00:17 PM

1. Price BTC/Gh/Day kısmına verdiğimiz para tam olarak neye ödediğimiz para? Günlük 1 gh ye ödediğimiz para mı?

Bir örnekle: Ben herhangi bir coin için 0.2 Btc/gh/day yatırdım diyelim. Limited Gh/s kısmını 0.1 ayarladım ve Speed gh/s kısmınında param bitene kadar 0.1 gh/s sabit hız verdiğini varsayarsak , yatırdığım para saniyede ne kadar azalıcaktır?

1- 24 saat boyunca 1GHs kiralayıp çalışması durumunda 0.2 BTC ödersin demek.
2- evet 1 sn'de ulaşabileceğin maksimum hash üst limiti o kısım.

ortalama olarak 0.1 ghs'ye kadar çıkarsın. 0.12 de olabilir, 0.09'da da kalabilir.

Teknik Olarak Bitcoin
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 24, 2015, 09:25:50 PM

1- 24 saat boyunca 1GHs kiralayıp çalışması durumunda 0.2 BTC ödersin demek.
2- evet 1 sn'de ulaşabileceğin maksimum hash üst limiti o kısım.

ortalama olarak 0.1 ghs'ye kadar çıkarsın. 0.12 de olabilir, 0.09'da da kalabilir.

O zaman, diyelim ki 0.2 btc yatırdım ve saniyede 1gh/s(bunun sabit kaldığını farzediyorum) gelecek şekilde limit koydum. O zaman 24 saat durmadan çalışacak ve ben saniyede yaklaşık olarak 230 satoshi ödeme yapacağım. Hızı 0.1 GH/s ye düşürürsem de yaklaşık saniyede 23 satoshi ödeyeceğim ve 240 saat çalışacak. Doğrumu anlamışım?
cakir1 (OP)
Sr. Member

View Profile WWW
February 24, 2015, 09:31:45 PM

çalışma süreleri doğru, 24 saat ve 240 saat çalışır teorik olarak. (%2 hizmet bedeli kesintisi ile bu süre yarım saat veya 5 saat kısalır)
kaç satoshi olur hesabına bakmaya üşendim şimdi Grin muhtemelen doğrudur.

Teknik Olarak Bitcoin
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 24, 2015, 09:34:30 PM

çalışma süreleri doğru, 24 saat ve 240 saat çalışır teorik olarak. (%2 hizmet bedeli kesintisi ile bu süre yarım saat veya 5 saat kısalır)

Bana güvendiğin için saol. Hesap makinesiyle hesapladım Smiley Diğer kesintileri, madencilerin girip çıkmasını falan göz ardı ettim şimdilik. Ama ince hesaplarda onları da katacağım. Bu hesaplama sistemi anlamak için yetti. Grin
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 25, 2015, 09:23:22 AM

Bana güvendiğin için saol. Hesap makinesiyle hesapladım Smiley Diğer kesintileri, madencilerin girip çıkmasını falan göz ardı ettim şimdilik. Ama ince hesaplarda onları da katacağım. Bu hesaplama sistemi anlamak için yetti. Grin

Nasıl yani?
1 günlüğüne kiraladığım rig e bana kiralandığı süre içinde daha fazla para veren bir başka madenci kısa sürelerle (misal 2 - 3 saatliğine) girip kazma mı yapıyor?
doğru mu anladım?
olcaytu2005
Legendary
*

View Profile
February 25, 2015, 10:00:13 AM

Normal olarak nicehaste sen sabit bir rig kiralamıyorsun. Günlük 1 ghs için bu kadar fiyat veririm diyorsun. Kabul eden madenciler gelip sana riglerini veriyorlar. Senden daha yüksek fiyat verende çıkabilir. Madenciler en yüksek fiyattan aşağıya doğru dolduraraK gelirler. Fiyat çok fazla yükselirse senin teklifin boş kalabilir. Fiyat düştükçe yine senin teklifin dolar. Bunu takip ederek teklifini arttırıp azalabilirsin.
dr1980m
Hero Member

Activity: 938
Merit: 1000

View Profile
February 25, 2015, 06:42:58 PM

Normal olarak nicehaste sen sabit bir rig kiralamıyorsun. Günlük 1 ghs için bu kadar fiyat veririm diyorsun. Kabul eden madenciler gelip sana riglerini veriyorlar. Senden daha yüksek fiyat verende çıkabilir. Madenciler en yüksek fiyattan aşağıya doğru dolduraraK gelirler. Fiyat çok fazla yükselirse senin teklifin boş kalabilir. Fiyat düştükçe yine senin teklifin dolar. Bunu takip ederek teklifini arttırıp azalabilirsin.

bir nevi GH trading gibi yani..
Mining kadar bu da önemli kar için..
Pages: [1]
  Print  

Jump to: