Bitcoin Forum
May 11, 2024, 07:53:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: aylık ortalama 90 ve 100 dolar kazanabileceğim rig?  (Read 2365 times)
mertcan21 (OP)
Newbie
*

Activity: 48
Merit: 0

View Profile
February 02, 2015, 12:29:04 PM

başlıktada söylediğim gibi  aylık ortalama 90 ve 100 dolar arasi kazanabileceğim

rig i kaç para ya mal edebilirim

rigleri dükkanima kurmak istiyorum  24 saat sadece bitcoin kazacagım

yardımlarınız için teşekkür ederim

Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 02, 2015, 12:40:38 PM

Rig kurarak Bitcoin kazarsanız zarar edersiniz.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 02, 2015, 01:14:51 PM

peki siz ne tavsiye edersiniz  nasil bi yol izlemem gerekir ?
EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3724
Merit: 2078

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 02, 2015, 01:18:38 PM

Madencilik işine hiç bulaşmamanızı tavsiye ederim. Bu konuda gerekli tecrübe ve donanıma sahip kişiler bile madencilikten kazanç sağlamakta zorlanıyor.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
mertcan21 (OP)
Newbie
*

View Profile
February 02, 2015, 01:56:32 PM

benim madencilik işine girmemdeki amacım şu 

misal ben 6 ayda 1 btc  toplasam bunu harcamayı düsünmüyorum yatarim amacli ileriye dönük  yani 5 senede 100 btc toplasam gibi bi düşüncem oldu yada   her ay kazandıgım miktari  harcamayip yatirima dönüştürüp   üretimimi arttirim gibi düşünmüştüm..

forumlari baya bi kurcaladim herkes zarar ettiğini yazmis zaten Smiley
aliser
Hero Member

Activity: 826
Merit: 1000

View Profile
February 02, 2015, 02:19:18 PM

benim madencilik işine girmemdeki amacım şu 

misal ben 6 ayda 1 btc  toplasam bunu harcamayı düsünmüyorum yatarim amacli ileriye dönük  yani 5 senede 100 btc toplasam gibi bi düşüncem oldu yada   her ay kazandıgım miktari  harcamayip yatirima dönüştürüp   üretimimi arttirim gibi düşünmüştüm..

forumlari baya bi kurcaladim herkes zarar ettiğini yazmis zaten Smiley

6 ayda 1 BTC üreterek 5 senede 100 BTC toplamak ? Hocam siz mining işine hiç girmeyin.
CarnageTR
Full Member

Activity: 150
Merit: 100

View Profile
February 02, 2015, 03:38:59 PM
Last edit: February 02, 2015, 03:51:59 PM by CarnageTR

hocam bana bi 10k atın ben size aylık 200$ atarım.
ferman
Full Member

Activity: 238

Sanırım BAN 11 Nisan'a uzadı...

View Profile WWW
February 02, 2015, 08:46:53 PM

ve @CarnageTR ponziyi yarattı

DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 02, 2015, 09:14:50 PM

Riglere yatirmayi planladiginiz butce ile trade yaparak kazanc saglamaniz daha yuksek ihtimal. Mining isi gercekten cok zaman alan ve tam zamanli calistirmayi gerektiren yorucu bir is.
CarnageTR
Full Member

Activity: 150

View Profile
February 02, 2015, 09:21:22 PM

ve @CarnageTR ponziyi yarattı

ponzi değil ya ciddi ciddi yatırım yapıcam bitcoine Wink arkadaş nasıl olsa en aşağı 10k ekipman alacak onun da getirisi bir iki ay sonra bitecek. bari bana versin hem kendi yesin hem de öğrenci kardeşine bir yardımı olsun. mining işini benden daha iyi tanıyor değil Wink

cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 02, 2015, 09:30:17 PM

Riglere yatirmayi planladiginiz butce ile trade yaparak kazanc saglamaniz daha yuksek ihtimal. Mining isi gercekten cok zaman alan ve tam zamanli calistirmayi gerektiren yorucu bir is.
Aslında ben mining işinin hala karlı olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki;
Elimde 100 MHs X11 rig olsa;
2 farklı şekilde mining yaptırırım (kiraya verip).

Rig'imi 1GHS fiyatı günlük 0.2BTC+'dan nicehash'te kiraya veririm. (Günlük 0.02BTC bırakır).
Eğer bu fiyatın üzerinde teklif yoksa kendi seçtiğim koin olan "Darkcoin" kazdırırım (günlük 1.2 DRK falan bırakıyor 100 MHs).

Diyelim ki; 15 gün ortalama 0.025 btc'den kiralandı; 15 gün de benim için DRK kazdı.
100MHs rig günlük ortalama 5 TL elektrik harcar- aylık 150 TL eder bu.

15*0.025 = 0.375 BTC rig kirasından gelir. 1 BTC 600 TL'den satılsa 225 TL getirisi olur. 75 TL cepte.
Kendimize kazdığımız 18 Darkcoin'e de hala dokunmadık.
18*0.008*600=86 TL de bu darkcoinlerin şu anki değeri. (Not: ben şahsi olarak darkcoinleri kendime saklarım Grin )
Bu rig'i kurmak için harcanacak parayı dikkate almadık ancak.

Bunun yanı sıra Nicehash'teki X serisi algoritmaların fiyatlarını sürekli takip ederim. 1 GHs fiyatı 0.3 BTC'nin üzerine çıkmışsa bir coin'e deli gibi rush(saldırı,hücum) var demektir. Altcoin bölümünden o coin'i hemen bulup kendi adıma kazdırırım ve exchange'e girdiğinde dumplarım. "Mantık şu: Eğer rig kiraları bu kadar artmışsa ve bu abartılı fiyatlardan kiralayanlar varsa birileri kar edecek bir şeyler bulmuş demektir ki yüksek fiyattan kiralıyorlar".

edit: bu bahsettiğim 100MHs X11 rig Nvidia GPU'larla oluşturulan bir rigdir. (AMD'ler malesef sınıfta kaldılar chained algo'larda).

edit2: siz şu ana kadar forumda hiç Nvidia rig satan gördünüz mü? Ben görmedim de Grin (AMD'lerin satılma sebebi belli: Scrypt Asic'lerin çıkması)...

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036
Merit: 1001

View Profile
February 02, 2015, 09:36:38 PM

Rig'imi 1GHS fiyatı günlük 0.2BTC+'dan nicehash'te kiraya veririm. (Günlük 0.02BTC bırakır).
Eğer bu fiyatın üzerinde teklif yoksa kendi seçtiğim koin olan "Darkcoin" kazdırırım (günlük 1.2 DRK falan bırakıyor 100 MHs).

Diyelim ki; 15 gün ortalama 0.025 btc'den kiralandı; 15 gün de benim için DRK kazdı.

15*0.025 = 0.375 BTC rig kirasından gelir. 1 BTC 600 TL'den satılsa 225 TL getirisi olur. 75 TL cepte.
18*0.008*600=86 TL de bu darkcoinlerin şu anki değeri. (Not: ben şahsi olarak darkcoinleri kendime saklarım Grin )

Bunun yanı sıra Nicehash'teki X serisi algoritmaların fiyatlarını sürekli takip ederim. 1 GHs fiyatı 0.3 BTC'nin üzerine çıkmışsa bir coin'e deli gibi rush(saldırı,hücum) var demektir. Altcoin bölümünden o coin'i hemen bulup kendi adıma kazdırırım ve exchange'e girdiğinde dumplarım. "Mantık şu: Eğer rig kiraları bu kadar artmışsa ve bu abartılı fiyatlardan kiralayanlar varsa birileri kar edecek bir şeyler bulmuş demektir ki yüksek fiyattan kiralıyorlar".

edit: bu bahsettiğim 100MHs X11 rig Nvidia GPU'larla oluşturulan bir rigdir. (AMD'ler malesef sınıfta kaldılar chained algo'larda).

Bunu senin benim gibi tecrubeli arkadaslar elbette yapar, lakin bu ise yeni girecek birisi icin anlattigin seyler cok zor ve karmasik gelebilir. Cunku once algoritmalari ve coinleri taniyacak, hangisini nasil mine edecegini ogrenecek, kiralama olayini ogrenecek ve ondan sonra kazanca baslayacak, bunu tecrube edebilmesi ise bilgisayar bilgisine bagli olarak 1 ila 3 ay zamanini alacaktir, o sure zarfinda da elektrige odeyecegi para ve kazanc gelmemesinden oturu olusacak psikolojik durum bu isten vazgecirecektir.
  Hani bitcoin olsa 1200 $ ve zorluk dereceside bir ka kademe dusup sabitlense, piyasayada baska miner girmeyecek olsa o zaman cok kolay elbette ama b su anda fanteziden ote birsey degil.
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 02, 2015, 09:40:28 PM

Bunu senin benim gibi tecrubeli arkadaslar elbette yapar, lakin bu ise yeni girecek birisi icin anlattigin seyler cok zor ve karmasik gelebilir. Cunku once algoritmalari ve coinleri taniyacak, hangisini nasil mine edecegini ogrenecek, kiralama olayini ogrenecek ve ondan sonra kazanca baslayacak, bunu tecrube edebilmesi ise bilgisayar bilgisine bagli olarak 1 ila 3 ay zamanini alacaktir, o sure zarfinda da elektrige odeyecegi para ve kazanc gelmemesinden oturu olusacak psikolojik durum bu isten vazgecirecektir.
  Hani bitcoin olsa 1200 $ ve zorluk dereceside bir ka kademe dusup sabitlense, piyasayada baska miner girmeyecek olsa o zaman cok kolay elbette ama b su anda fanteziden ote birsey degil.

1-3 ay çok kısa bir süre olayı öğrenmek için Smiley İşin bir de teknik kısmı var; rigleri 7/24 ayakta tutmak, arızalananları tespit etmek vs vs
Ben bile kendimi şu anda "tecrübeli" sayamıyorum. Şu ana kadar fiziki olarak madencilik tecrübem Compute 2.0 GT540m ekran kartım ve i5-2410m cpum'dan ibaret. Sanal olarak rig kiralamalar; vps vs kullanmak falan hariç Smiley

Şu anda bana 100 MHs rig teslim edilse muhtemelen ilk 1-2 ay ben bile zararına çalıştırırım o rigi Grin

gözgen kaçmaması için yukarıdaki edit 2'yi tekrar ekleyeyim mesajıma:

edit2: siz şu ana kadar forumda hiç Nvidia rig satan gördünüz mü? Ben görmedim de Grin (AMD'lerin satılma sebebi belli: Scrypt Asic'lerin çıkması)...

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
silver ff
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
February 02, 2015, 11:38:47 PM

son zamanlarda duyduğum en mantıklı şeydi
Pages: [1]
  Print  

Jump to: