Bitcoin Forum
April 24, 2024, 09:55:37 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Madencilikte kooperatif modeli  (Read 3534 times)
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232
Merit: 1001

View Profile
February 20, 2015, 10:38:57 PM

merhaba,
altcoin madenciliğiyle ilgili aklıma bir fikir geldi, malumunuz hali hazırdaki coinleri kazmak öyle yüksek karlar getirmiyor
yeni çıkan coinleri kazıp markete girmelerini beklemek çok daha kazançlı bir yöntem fakat,
bu da çok emek ve zaman istiyor, 24 saat takip etmek kolay değil tabi ki

acaba buna bir kooperatif modeliyle son verebilir miyiz?

herkesin elindeki maden gücünü bir havuzda toplaması.

daha doğrusu arazimizi bir bahçıvana teslim etmek, daha sonra arazisi oranında hasılattan pay almak
bahçıvana da yönetimi ve emekleri dolayısıyla para vermek.

her çıkan coini takip etmek, mining ayarlarını yapmak sabırla markete gireceği günü takip etmek, piyasada rüzgarın hangi yönden eseceğini kestirmek
bunu maaşlı birinin ya da gelirden pay alan birinin yaptığını düşünün

bir de tek bir konuda 2 fikir danışıyım size; trade puanımın kırmızı olması insanları nasıl etkiler?

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713995737
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713995737
Reply with quote  #2

1713995737
Report to moderator
xsentus
Legendary
*

Activity: 1301
Merit: 1000

📌 peerguess.com 📌

View Profile
February 20, 2015, 10:57:37 PM

multipool 'Lar zaten bu dediğini yapıyor.. Karli coinlere yönelerek onları kazıyorlar.

For security, your account has been locked. Email acctcomp15@theymos.e4ward.com
yussuf89
Legendary
*

Activity: 1792
Merit: 1030

View Profile
February 21, 2015, 05:27:23 PM

1- Yanlış anlamadıysam dediğiniz https://www.ipominer.com bunun gibi bir şey olabilir mi?
2- Olumsuz etkilemeyebilir, ama olumlu etkilemez. bazılarının huyu öyle, bir scam veya scame yönlendirme sezsin hemen negatif trust veriyor.
bobmarley650 (OP)
Legendary
*

Activity: 1232

View Profile
February 21, 2015, 06:27:47 PM

1- Yanlış anlamadıysam dediğiniz https://www.ipominer.com bunun gibi bir şey olabilir mi?
2- Olumsuz etkilemeyebilir, ama olumlu etkilemez. bazılarının huyu öyle, bir scam veya scame yönlendirme sezsin hemen negatif trust veriyor.

kar getiren coini değil aslında daha poollara bile girmemiş, marketlere girmemiş coinleri yeni çıkar çıkmaz kazamaktan bahsediyorum

bobbtc@protonmail.com / Working day and night
cakir1
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 250

kün tuğ bolgıl kök kurıkan

View Profile WWW
February 21, 2015, 06:35:36 PM

1- bütçen var mı? varsa ispatla.
2- bu iş için gereklilikleri biliyor musun? araştırdın mı? sadece 1 pool kurmak için gereken sistem özelliklerini biliyor musun?
3- 7/24 çevrimiçi olup bunları takip edebilecek gücün (insan gücü, yazılım vs) var mı?
4- ekibi nasıl haberleştireceksin, bir altyapın var mı bunun için? "aa hadi skype kullanalım" dersen baştan kaybedersin.
5- yaptığın işe değecek, kar getirecek altcoin fiyatlarının gerçek değerlerini tespit edebilecek kişileri nasıl projeye dahil edeceksin? (şahsen ben aylık sabit 10.000 TL maaş olsa bu işe 'belki' bulaşırım)
6- bu sistemleri ayakta tutabilecek kişileri nereden bulacaksın? tecrübeli olup olmadıklarını nereden anlayacaksın?

'Öd Tengri yasar kişi oglı kop ölgeli törimiş' demiş atan, Unutma, bu hayatta her zaman onurun için yaşa
Unutma zaman bir su akıp gider, Son pişmanlık toprakta fayda mı eder?
Teknik Olarak Bitcoin
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 22, 2015, 07:07:08 PM

1- bütçen var mı? varsa ispatla.
2- bu iş için gereklilikleri biliyor musun? araştırdın mı? sadece 1 pool kurmak için gereken sistem özelliklerini biliyor musun?
3- 7/24 çevrimiçi olup bunları takip edebilecek gücün (insan gücü, yazılım vs) var mı?
4- ekibi nasıl haberleştireceksin, bir altyapın var mı bunun için? "aa hadi skype kullanalım" dersen baştan kaybedersin.
5- yaptığın işe değecek, kar getirecek altcoin fiyatlarının gerçek değerlerini tespit edebilecek kişileri nasıl projeye dahil edeceksin? (şahsen ben aylık sabit 10.000 TL maaş olsa bu işe 'belki' bulaşırım)
6- bu sistemleri ayakta tutabilecek kişileri nereden bulacaksın? tecrübeli olup olmadıklarını nereden anlayacaksın?

1- ben aylık 100EURO ya kocaman bir dedicated server parasını cebimden ödemeye razıyım bu proje için.

2- tüm gereklilikleri bilmiyorum ama 1 pool kurmak için 1 dedicated server + xhapo script sililiesi yeterli oluyor ki ben bu teknik gereklilikleri sağlayabilirim sunucumda var linux sistem bilgimde
php de anlayan biride işin içine dahil olursa gayet güzel bir şekilde bu pool u işletiriz. pool u registered pool / master node yapmak için belli bir miktar coin i bir ama cüzdan da sürekli tutmak gerekiyormuş
bunu da az önce öğrendim. ( https://darkcointalk.org/threads/darkcoin-masternode-kurulum-rehberi-sicak-soguk-cuezdan.3363/ ) bunu da imece usulü beraber toplayacağız. bu pool da kazı yapmak isteyenler belli bir miktar katkıda bulunacaklar veya sizin önerilerinizi bekliyorum.

3 - bu noktada forumda bu işi yapacak teknik bilgiye sahip, piyasa tecrübesi olan arkadaşlarımız var.

4 - işletim kadrosunda 5 kişi olur diye tahmin ediyorum:
1 linux server admin, 1 php programcı, 3 tanede çakır Smiley 5 kişi yeter.
herkese birer avea hat benden aylık her yone 1000 dk konuşma, 1gb cepten internet aylık 19TL işletim kadrosundaki 5 kişiye hatları alıp göndereceğim aylık 100 TL faturasını da ben cebimden öderim.

5- işte zaten çözemediğimiz kısım bu. Çakır ı ve çakır gibi arkadaşları projeye nasıl dahil edeceğiz. minimum 3 çakır lazım bize

6 - sunucuyu ayakta tutma konusunda sıkıntımız yok o iş bende.
DeepCoin
Legendary
*

Activity: 1036

View Profile
February 22, 2015, 07:38:38 PM

Gecmiste bu tur projelere imza atildi

https://bitcointalk.org/index.php?topic=340278.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=604476.0

https://en.bitcoin.it/wiki/Coinium

bonesoul arkadasimizin yazdigi pool server ile yeniden bu projeler hayata gecirilebilir. Zamaninda Turk komunitesi bu kadar buyumedigi icin yeterli ilgi gosterilmemisti.

needmoney
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1023

I am a good bro

View Profile
February 22, 2015, 08:20:17 PM

Her türlü destek oluruz.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
.Just.Bet. 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
TRUSTLESS
DECENTRALIZED
TRANSPARENT
..PLAY NOW..
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3136
Merit: 1516

View Profile WWW
February 22, 2015, 09:02:32 PM

Gecmiste bu tur projelere imza atildi

https://bitcointalk.org/index.php?topic=340278.0

https://bitcointalk.org/index.php?topic=604476.0

https://en.bitcoin.it/wiki/Coinium

bonesoul arkadasimizin yazdigi pool server ile yeniden bu projeler hayata gecirilebilir. Zamaninda Turk komunitesi bu kadar buyumedigi icin yeterli ilgi gosterilmemisti.

ne güzel başlanmış.
pool ların hiçbiri aktif değil an itibariyle.
bonesoul ile irtibata geçeceğim.
ben sunucu tarafını halledersem oda yazılım tarafını toparlarsa süper olur.
geriye 3 tane çakır bulmak kaldı. Smiley
3 çakırı da bulursak bu iş olur.
artık daha çok kişi bu işle ilgileniyor.
çakırlar gurubu, isabetli tahminleri ve yönlendirmeleri ile topluluğa yön vermeye başlayınca.
kısa zamanda bu pool'a ciddi bir katılım olacağı inancındayım.
hayali bile güzel Smiley

EFS
Moderator
Legendary
*

Activity: 3710
Merit: 2068

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 22, 2015, 09:04:04 PM

Raistlinthewiz birkaç hafta önce Coinium'u satışa çıkarmıştı.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
bonesoul
Sr. Member

Activity: 389
Merit: 250

View Profile WWW
February 23, 2015, 11:48:26 AM
Last edit: February 23, 2015, 01:17:15 PM by bonesoul

pool'ları yaklasık 2 ay once pasif hale getirdim. mevcut an itibari ile altcoin'leri takip etmek oldukca zahmetli ve en azından pool operatorlerı icin su anda getirisi olmayan bir is.

coinium.org domainide bosta kalmasın diye satısa cıkardım yaklasık 1 btc'ye satılmak uzere. multipool'lar bile su anda karlı degil - en azından oldukca yuksek bir kullanıcı sayısına ulasana kadar ki bu da hiç de kolay bir iş değil, öyle ümit etmekle tahmin etmekle olmuyor.

o yüzden mevcut bitcoin ve alt-coin piyasası şarlartında ben pool çalıştırma işinden çıktım, tekrar karlı hale gelirse yeniden düşünülebilinir.

ha istenirse coiniumserv üzerine auto-exchange modulu yazabilirim veyada diğer pool sunucuları için ama buda öyle 3'e 5'e yapacağım bir iş olmaz, gayet maliyetli olur.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: