Bitcoin Forum
June 14, 2024, 03:54:18 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
161  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Elon Musk ve WSB alt sezonunu mu başlattı ? on: January 29, 2021, 04:24:26 PM
Bir türlü kırılamayan Bitcoin hakimiyeti ky'nın altcoinlerde sıkışması ve gelmeyen altsezon. Bir kaç altcoin dışında çoğu altcoin diplerde gezinirken patlak veren isyan ateşi kripto para piyasasını saracak mı ?

Elon musk ve wsb'nin altsezonu başlatması olayı olarak tarihe geçecek galiba. Wsb ile beraber altcoinlere yükleniyorlar. GameStop Dogecoin ile başlayan furya diğer koinlere yayılmaya başladı.

Çok ilginç şeyler oluyor. Bakalım 2017 gibi bir alt isyanı görecekmiyiz meraktayım. Yoksa yine bir doldur boşalt operasyonu mu çekiliyor ?
162  Local / Konu Dışı / Büyük Değişim Ne Zamanı : Yeni Çağ'ın ismi ne zaman konacak? on: January 28, 2021, 05:39:29 PMİlk Çağ : 3575 Yıl sürmüş
Ortaçağ: 1078 Yıl sürmüş
Yeniçağ:  336  Yıl sürmüş
Yakınçağ: 232  Yılında ?
Sorumuz şu her çağı açıp kapatan büyük bir değişim olmuş. Sıradaki değişim ne olacak ? Yılların parabolik bir şekilde azaldığını ve değişimlerin yıllar geçtikçe hızlı olduğunu görüyoruz.

İlkçağ, 3 bin küsür yıl sürerken yeni çağ sadece 336 yıl sürmesi gibi.

Peki 232 yıldır yakın çağ sizce bitti mi ? yoksa büyük bir değişim rüzgarıyla mı son bulacak ? Önümüzdeki çağın ismi ne olacak ?
Robotik çağlar mı  ?
Yapay zeka çağı mı ?
Uzay çağı mı ?

Yoksa başka bir isim mi konacak. Ancak YakınÇağ'ın sonlarında olduğumuzu hissediyorum.


163  Local / Konu Dışı / Bu ne Şimdi ? JP Morgan'a kafa mı tutuyorlar ? on: January 28, 2021, 12:58:46 PM
https://amp.reddit.com/r/wallstreetbets/comments/l68ill/the_biggest_short_squeeze_in_the_world_slv_silver/

İnanın daha geçen Jp Morgan piyasada tekel olup herkesi eziyor diye Gümüşleri satacaktim önümüzdeki aylarda ama bugün bunu gördüm bir şaşırdım.
Bu gamestop olayını yapanlar bu arkadaşlar mi ?
164  Local / Ekonomi / 2021 Global Deflasyon önlemleri on: January 28, 2021, 10:45:40 AM
3-4 yıldır enflasyon söylentileri giderek artıyor. Fed para basıyormus enflasyon olacakmış. Genel söylem bu ama duruma baktığımızda gerçekler çok ayrı ? Son olarak 2020 Mart ayında yaşanan büyük deflasyonist çöküş yine yeniden kapıya dayanmışa benziyor. En son petrol fiyatları eksi seviyeleri görürken hala çıkıp enflasyondan bahsedenleri görüyorduk.


Bir türlü gelmeyen enflasyon neticesinde alınacak önlemler zincirlerim hazır. Yalnız bunlar enflasyon için değil tam tersi deflasyon için  Biliyorsunuz daha önce de enflasyon hikayeleri baydi mi başlığını açıp enflasyonun olmadığını gerçekte olanın deflasyon ve bazı sektörlerde stagflasyon olduğunu belirtmiştim.

Herkesi enflasyon sepetine koymuşlar görünen o ama ben deflasyon sepetine geçiyorum. bence bu şok enflasyon değil deflasyon şoku olabilir.

Kişisel alacağım önlemler;

Her daim elimde bir miktar altın ve nakit tutacagim.
Kredi kredi kartı gibi borca dayli araçlardan uzak duracagim
Bu dönemlerde gıda piyasası hareketli olacağı için emtialar kısmında gıda emtialarina yatırım düşünebilirim
Balon oluşturmamis hisse senetleri düşünebilirim
Kredi asla kullanmayacağım özellik su faiz ortamında tamemen uzak duracagim.

Ve mutlaka bir miktar altın ve nakit tutacagim.Ytd.
165  Local / Ekonomi / İş yerleri kapalı olanlar ne yapıyor ? on: January 27, 2021, 07:05:40 PM
Evet arkadaşlar bu aralar en merak ettiğim sorulardan biri bu. İş yapamayan iş yeri kapanan esnaflar ne yapıyor? Kredilerle ayakta duran çok kişi var ne olacak bu işin sonu?
166  Local / Ekonomi / 1 sene içinde milyoner olmak on: January 26, 2021, 08:26:27 PM
1 sene içinde milyoner olmaktır.
Risk
Şans
Para
Deneyim
Bilgi
ve Zeka

Gerektirir.
167  Local / Konu Dışı / Açgözlülük on: January 25, 2021, 07:40:47 PM
Hristiyan inanışına göre 7 ölümcül günahtan biridir. Aynı şekilde İslam dininde büyük günahlar arasındadır. Açgözlü olmayınız efendim. Her daim ağır başlı alçakgönüllü tevazuyu elden bırakmadan bir yaşam sürmek gerekir.
168  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Altsezonda yapilacak en büyük hatalar on: January 23, 2021, 07:11:09 PM
Pozisyonu korumamak
Bir coin pumpluyorsa bırakın pumplasin coinim pump edilmedi diye üzülmeyin sırası gelecektir. Yeterki elinizdeki coinin teknolonisine güvenin. Oradan oraya atlarsaniz elinizdekilerden olursunuz. Guvenmediginiz saçma sapan projelere girmeyin.

Erken satmak ve uzun süre beklemek
Satış hedefsiz altsezona girmeyin bir satış hedefiniz olsun o seviye geldiğinde düşünmeden satın oradan isterse 100 kat artsın sizi ilgilendirmez. Ayrıca satış hedefiniz erken yada geç gelebilir 1 ayda da ulasabilirsiniz 1 yılda da mesele sabır etmek.

Pump yapmış coinleri yakalamaya çalışmak
Bir coin pump yapmış uçmuş gitmisse arkasından fiyatı yakalamaya çalışmayın daha sonra başka coinler pumplanirken o koin düşecektir iki şekilde kaybedersiniz. Yani aşırı değer kazanmış coinler yerine daha çok pump bekleyen güvendiginiz koinlerle odaklanmak size daha fazla kazandıracaktır.

Yumurtaları tek sepete koymak
Sadece bir coine yatırım yapmayın 3-4 coine bolusturup her coin için satış hedefi belirleyin. Satış hedefi gelen koini satıp nakite geçin. Maceraya gerek yok kar cebe yakışır.

Sabırsız olmak

Sabırlı olun. Fidanı toprağa ektiniz şimdi yesermesini ve hasadı bekliyorsunuz yatırım işi kolay değil kendinizi çiftçi gibi düşünün 1 yılın sonunda hak ettiğiniz hasadı alacaksınız Sabırsız ve açgözlülük ten uzak durun.

Uzun vade ve Trade sepeti yapmamak
Uzun vade tutacaginiz coinlerde al sat yapmayın. Trade yapacaginiz coinler ayrı olsun.

Dalgaya tepeden girmeyin
Ne alırsanız alın zirveden almayın Smiley

Nakitsiz kalmayın
Nakit her zaman kraldır. Nakitsiz asla kalmayın. Paranın %100 yatırmak benim için kumardan farkı yok. Her daim %30 nakit olsun. Can simidi görevi görecektir.
169  Local / Ekonomi / 2020 Mart Psikolojisi Nasıl Aşılır on: January 22, 2021, 03:56:10 PM
Dün şunu farkettim en ufak düşüşte piyasada oluşan devasa bir panik dalgası var. 2020 Mart ayında yaşanan trajedide malasef çok acı çekildiği için olabilir ve kimse aynısı yaşamak istemiyor. Bu psikolojiden Boğa değil Boğa Tanrısı gelse önümüzdeki yıllarda kurtulunacağını düşünmüyorum. İnsan ürkmesi hayvan ürkmesine benzemez demiş atalarımız Smiley

Bitcoin %5 düştüğünde panik satışları rekor üstüne rekor kırıyor. Shortlar tavan yapıyor. İnsanlar panik atak olmuş ve bu psikoloji küçük yatırımcıyı daha da kayba sürükleyecektir. Dikkat etmeniz dileğiyle. Piyasalar çok dengesiz.

YTD


170  Local / Ekonomi / Reel piyasalar ne durumda ? on: January 22, 2021, 03:38:51 PM
  Faizlerin artması ile piyasadan sünger gibi para çekildi. Önce ikinci el otomobil piyasasını vuran dalga inşaat sektörünü etkilemeye başladı şimdi ise gıda sektörünü bile kavurmaya başlamışa benziyor. Paranın dolaşım hızı azaldığını düşünüyorum bu da malasef çok insanı etkileyecek. Sıcak para ticaretin benzinidir benzin bittiğini düşünüyorum arabadan indik itiyoruz bakalım nereye kadar gideceğiz.
  Önümüzdeki aylar ile beraber iflas haberleri gelirse şaşırmayacağım. Otomobil piyasanında yaşanan düşüşler emlak piyasasına yansımadı ancak şubat ile beraber emlak fiyatlarında sert düşüşler bekliyorum.

  Son bir not: Esnaf, üniversiteli, corona sürecinde işssiz kalanlar ve biraz bilgisi olan herkes borsacı oldu anladığım kadarıyla ayrıca kumar ve iddaa istatistiklerini merak ediyorum bu dönemde artış yaşandı mı yaşanmadı mı umarım insanlar kumar gibi kötü alışkanlıklar edinmemiştir bu süreçte.

 Malasef kimse iş yapamayınca çareyi borsada hisse senetlerinde emtialarda arıyor ve bu durum beni daha çok endişelendiriyor zira borsaların çökmesi durumunda bir çok insan varlığını kaybetmekle karşı karşıya kalacak. İnsanların bilgisizce bu mecralara atılması bazılarını iştahlandırsada bu durum reel piyasalar açısından büyük riskler oluşturuyor. Riskler çok büyük.

  Umarım korkulan senaryolar gerçekleşmez. Esnafların bir an önce iş yerlerini açması piyasadaki faizlerin düşmesi ve sıcak paranın dolaşım hızının artması gerekmektedir. Ayrıca borsalarda oluşan balonların bir şekilde bu insanlar çıktığında normale döneceği aşikar. Ama önce insanlar işlerine dönmeli. Aksi halde çoğu insan haketmediği noktalarda iş yerlerini kapamak zorunda kalacak.

https://www.sabah.com.tr/apara/haberler/2020/11/04/borsa-istanbulda-yerli-yatirimci-rekor-kirdi-tarihin-en-uzun-soluklu-yukselisi-oldu
https://www.dunya.com/finans/haberler/kripto-para-dunyasina-yerli-akini-haberi-606293
https://www.hurriyet.com.tr/aile/anne-babalar-dikkat-ergenlerde-cevrimici-kumar-bagimliligina-ilgi-artti-41705780171  Local / Konu Dışı / Yabancı dilleri anlık olarak çeviren yapay zeka üretmek on: January 21, 2021, 04:59:48 PM
Şimdi ben yabancı bir chat uygulaması indirdim diyelim.

Karşımda bir japon var.
Japon arkadaş bana japonca yazsa yapay zeka onu anlık çevirip türkçe olarak bana iletse iletişim sorunu tamamen ortadan kalkmaz mı ? Bende ona Türkçe yazdığımda yapay zeka devreye girip yazdıklarımı japonca olarak ona iletecek. Bu ingilizce rusça çince fransızcada olabilir. Farketmez.


Böyle çalışan yapay zeka üretmek zor olmamalı.
172  Local / Konu Dışı / Dünyadaki en büyük gizem nedir on: January 18, 2021, 04:44:27 PM
ölüm. geriye kalan her şey yeri zamanı geldiğinde çözülecektir. ama insan yaşarken çözemeyeceği tek gizem ölümdür.
173  Local / Alternatif Kripto-Paralar / XLM - ETH - LTC - ADA on: January 13, 2021, 05:05:51 PM
2020 MART - 2021 OCAK ARASI ARTIŞLARI

XLM  +%1000
ETH  +%1300
LTC  +%800
ADA  +%1300


BTC  +%1000

9 ayda neredeyse hepsi %1000 artmış. Yani 10 kat artmışlar. Nirvanaya doğru gidiyorlar.

Bu coinleri alırken ekstra düşünün derim. Genellikle insanlar fiyat hareketlerine bakmadan alım yapıyor. Bu coinler boğanın nirvanasında şuan. 2018 yılından büyük dersler aldık dikkat edilmeli.


Yatırım Tavsiyesi Değildir.
174  Local / Alternatif Kripto-Paralar / EOS/BTC on: January 13, 2021, 07:51:28 AM
Bitcoin karşısında sert düşen EOS, Tepki yükselişi gelmesi durumunda;

Yatırım Tavsiyesi Değildir.
175  Local / Konu Dışı / Trump'a sosyal medya tavsiyesi: Voice Kullansın on: January 12, 2021, 11:09:21 AM
Twitter'a girip Trump'ın çılgın paylaşımlarını okumak istedim baya baya bağımlılık yapmıştı bir de ne göreyim harbi harbi ban yemiş. Ben banı kaldırılır açar falan sanıyordum ama hala açmamışlar. Harbi harbi üzüldüm umarım en kısa sürede kaldırırlar attığı twettlerle baya baya sarmıştı

Neyse Trump kendisine sosyal medya arıyormuş yok whatsap yok instagram yok facebook. Bunların hepsi merkezi ve kişisel verilerinizi güvence altına almıyor ayrıca Trump'ın yediği gibi ban yeme durumunuz var ben en iyisi sizi buraya davet ediyorum trol fake hesaplarda yok:

https://www.voice.com/
176  Local / Alternatif Kripto-Paralar / ZCash on: January 12, 2021, 06:18:55 AM
Delist haberlerine kapak yaparak yükselmeye devam ediyor. Delist haberlerinde 62 dolarken 1 hafta içinde 94 dolara ulaştı. Dash'ta aynı şekilde çıkan olumsuz haberlere inat yükselişine devam ediyor.
177  Local / Ekonomi / Bitcoini Değerli Kılan nedir on: January 10, 2021, 10:51:09 AM
Bitcoini degerli kılan nedir ?

Bence; Merkezi ve sahibi olmaması. Bitcoin buradan inanılmaz primleniyor gerçekten insanlar merkezi olmayan şeylere güveniyorlar.
Altın Gümüş te de durum aynı.


Peki sizce nedir?
178  Local / Alternatif Kripto-Paralar / En Sevdiğiniz Coinler on: January 07, 2021, 01:59:29 PM
Ödeme yöntemi olarak:

Bitcoin Cash
Litecoin
Bitcoin
Zcash
Tron
Eos

Zcash en kalite kokan coin benim için ödeme yöntemi olarak özellikle adı bile kalite kokuyor. Aynı şekilde Litecoin ve Bitcoin Cash efsane iki coin. Bitcoin Sv mesela o kadar tutulmadı ama Bitcoin Cash tam bir ödeme yöntemi gibi çalışıyor Smiley

Sistem altyapı olarak:

Algorand
ChainLink
Tron
Eos
Stellar
Ethereum
Neo


Bu coinleri çok beğeniyorum hepsi birbirinden değerli projeler benim için ayrım yapsam yapamam. İlerleyen yıllarda bu coinlerin altyapıları kullanılarak yeni bir sistem inşa edilecek belkide.


Renkli yapıları fomocu coinler:


Dogecoin
Ripple


Yorum yok Smiley


179  Local / Alternatif Kripto-Paralar / XRP Analizleri - Yatırım Tavsiyesi Değildir - on: January 06, 2021, 08:06:44 AM
Bunca kötümser haber bunca karalama kampanyasını gördükten ve şu grafiği analizleyip hak verdikten sonra hayatımda ilk kez gözden çıkardığım bir parayla XRP alıyorum. YTD.

NOT: Miktar gözden çıkardığım cüzi bir miktardır...Belki bir gün değerlenir de satarım diye evladiyeliktir. Alana satana tutana hayırlı olsun. YTD

180  Local / Alternatif Kripto-Paralar / Terminatörler mi geliyor ? on: January 04, 2021, 06:27:37 AM


Altcoinleri yok edenler yeniden canlandırıyor sanki ? Bakalım neler olacak. Sistem kendini resetledi windows açılmak üzere.


YTD.Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!