Bitcoin Forum
June 21, 2024, 05:09:17 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
  Home Help Search Login Register More  
  Show Posts
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
61  Local / Konu Dışı / Lenin haklı mı? on: September 04, 2021, 05:52:53 PM
Nihayi ulaşacağımız son Komünizm mi ?

Sonu olan bir yaşamda ne bu hırs ?
62  Local / Konu Dışı / Unutulmaz Balayı Tavsiyeleri on: September 04, 2021, 05:30:34 PM
Evleniyorum arkadaşlar

Balayı tavsiyelerinizi bekliyorum bu forumdaslarımdan kaliteli tavsiyeler geleceğini düşünüyorum.

Hala bir karar veremedim. Parasının hakkını verecek bir hafta istiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum tarihi yerler olabilir deniz kenarı olabilir dağ başı olabilir tavsiyelere açığım.
63  Local / Ekonomi / Yeni bir kriz olursa FED'in alacagı önlem on: August 28, 2021, 07:09:40 AM
Faizler sıfır indiremiyorsunuz eksi faize mi gidilecek. Bence yapılacak tek şey kalıyor ya eksi faiz muhtemelen önce o denenir yada tekrar para basmak.

64  Local / Ekonomi / Siyah Kuğu on: August 25, 2021, 05:12:10 PM
Finans dünyasında yaygın olarak kullanılan siyah kuğu teorisi, tahmin edilmesi imkansız olan son derece olumsuz olaylar demektir. Başka bir deyişle, siyah kuğu olayları beklenmedik ve bilinemez olaylardır.

Siyah kuğu olayının üç tanımlayıcı özelliği vardır:

  1-Öngörülemeyen bir olaydır.
  2-Ciddi ve yaygın sonuçlara yol açar .
  3-Siyah kuğu olayının ortaya çıkmasından sonra, insanlar olayı tahmin edilebilir olarak rasyonelleştirecektir.



Siyah Kuğu' beklenmez. Aniden belirir.


Kimeleri doğuştan hazırlıklıdır kimileri hazırlanır çoğunluk hazırlıksız yakalanır. Ben hazırlananlar tarafındayım artık.
65  Local / Ekonomi / 2022 yılını rahat geçirme planı on: August 22, 2021, 06:35:07 PM
2022 yılına kadar borçları kapatmayı ve 2022 yılına borç atmamayı planlıyorum. Yani 2022 yılına pek borçlanma yapmayacağım ihtiyacım varsa da biraz beklemekten zarar gelmez herhalde.

Sebebi; Fed dahil diğer mekez bankaları faiz arttırımı yapabilir varlık alımları azaltılabilir piyasada para sıkışıklığı oluşabilir.

Şayet olası panik veya kriz anlarında

1- Borçlarınız sabit kalırken varlıklarınız değer kaybettiğinde aşırı paniklersiniz
2- Bir an önce nakite dönme çabası içine girebilirsiniz

Bu yüzden kriz ihtimaline karşı; borçsuz yaşam ve her zaman güçlü bir aile bütçesi ve en nihayetinde kenarda bir miktar nakit bu nakit günlük gecelik faizde de bekletilebilir en nihayetinde riske karşı koruyor.

2022 yılında neler olacak göreceğiz bakalım.
66  Local / Konu Dışı / Emlak Balonu varmı? on: August 22, 2021, 09:37:19 AM
  Dolar bazlı konuşacağım, Öyle pek çekiciliği denize kıyısı vs olmayan normal küçük bir ilçede takip ediyorum fiyatları 2020 yılı başında 25 bin dolar olan 2+1 fiyatların bu yıl 50 bin dolara çıkmış durumda. Dolar bazında getiri 1 yılda yaklaşık %100. Daha da artacağını düşünmüyorum belki faizler düşerse 5-10 bin dolar daha yukarı çeker fiyatlar.
67  Local / Ekonomi / Çin döviz rezervi tarihi rekor kırdı on: August 20, 2021, 07:18:34 PM
Çin döviz rezervi son 5 yılın zirvesine çıkarak rekor kırdı. Döviz rezervlerinin 3.2 trilyon doları aştığı belirtiliyor.

Link; https://tr.investing.com/news/markets/inin-doviz-rezervi-32-trilyon-dolar-ast-2144263

68  Local / Ekonomi / Palantir'den İlginç Hamle = Paletle Altın Aldılar on: August 20, 2021, 03:56:52 PM
Veri analiz firması Palantir , Altın yatırımı yaptı. CIA de dahil olmak üzere ABD'li devlet kurumlarıyla da çalışan veri analiz firması Palantir, bir krize hazırlık olarak 50 milyon dolarlık fiziki altın aldığını açıkladı.

Kriz olma ihtimaline karşı bir hamle
ABD'de bir süredir devam eden enflasyon tartışmaları, FED'in tahvil alımına son sürat devam etmesi ve bunu durdurma sinyalleri vermemesi derken, Palantir şirketinin fiziki altın alması ve bunu, oluşabilecek beklenmedik bir kriz için yaptığını belirtmesi dikkat çekti.

Altın ödemeleri de kabul edilecek
Şirketin müşterilerinden artık altın ödemeleri de kabul edeceği belirtildi.

Herkes beklenmedik olaylara hazır olmalı
Bloomberg'e verdiği bir röportajda konuşan şirket operasyon yöneticisi Shyam Sankar ise altın alımının kendilerinin dünya bakış açısını yansıttığını söyledi ve herkesin önümüzdeki dönemde beklenmedik olaylara ve onların getirdiği negatif sonuçlara hazır olması gerektiğini belirtti.

Link; https://www.timeturk.com/ekonomi/veri-analiz-firmasi-palantir-den-dikkat-ceken-altin-uyarisi/haber-1698276

İngilizce; https://www.barrons.com/articles/palantir-spac-investment-gold-bars-51629150154
69  Local / Konu Dışı / Bitcointalk Korku Köşesi [Korku Filmi Tavsiyeleri] on: August 17, 2021, 05:16:16 PM
Korku filmlerini seven biri olarak forumda açmayı uygun bulduğum korku filmlerine özel başlık aklıma geldikçe editleyeceğim bakalım.


Bu başlık altında sizde beğendiğiniz korku filmlerini paylaşabilirsiniz.

70  Local / Konu Dışı / İnci Sözlükteki Efsane Hayat Hikayesi on: August 11, 2021, 01:57:21 PM
Kısım 1: http://www.incisozluk.com.tr/w/sonunda-ben-de-anlat%C4%B1yorum-gelin/sahibi/1/

Kısım 2: http://www.incisozluk.com.tr/w/sonunda-ben-de-anlat%C4%B1yorum-gelin-k%C4%B1s%C4%B1m-2/sahibi/1/



Linkler yukarıda.

Dün gece keşfettigim bir sözlük yazarının başından geçenleri anlatan hikaye. Gerçek mi bilemedim ama okumam 3 saati buldu. Baya baya güzel anlatmış ve olayların içinde buldum kendimi.

Aşk ayrılık güven herşey içinde var. Normalde bu tarz şeylere sogukumdur ama bu kadar sarmasını beklemiyorum kitap gibi yazmış arkadaş. Okunması gerekir diye düsünüyorum.
71  Local / Konu Dışı / Aldatılmak on: August 04, 2021, 07:23:36 PM
Çoğu ilişkide kaçınılmaz son.

İnsanın programından kaynaklanan bir bug belkide.

72  Local / Konu Dışı / Doğa'nın İnsanlığı Silkelemesi on: August 03, 2021, 11:07:41 AM
Böyle giderse çok zamanın kaldığını düşünmüyorum. İnsanoğlu iyice zıvanadan çıktı. Doğa canlı bir yapıdır ve bu yapı kendisine zarar veren organizmalara karşı savaş açabilir. Öyle ki geçmişte bir çok yokoluş vardır ve kitlesel halde bir çok canlı türü bu yokoluşlarda yeryüzünden silinmiştir.




Geçmişte yaşanan büyük yokoluşlara göz atalım :

Ordovisyen-Silüryen Yokoluşu
Ordovisyen döneminin sona erip Silüryen dönemine geçiş sıralarında günümüzden 450 – 440 milyon yıl öncesine rastlayan bir zamanda meydana geldiği hesaplanıyor. Yokoluş birbirlerinden yüzbinlerce yıl arayla iki büyük zirve halinde gerçekleşmiş. Ordovisyen sırasında yaşamın büyük kısmı denizlerde olduğu için sayıları büyük ölçüde azalanlar, trilobit, kafadanbacaklılar, graptolit gibi canlılar.  Paleontologlara göre bu olay sonucu hayvan ailelerinden %27’si, cinslerden %57’si ve tüm türlerin %60’ı ila %70’i yokolmuş.

Geç Devonyen Yokoluşu
375 – 355 milyon yıllar öncesi arasında meydana geldiği düşünülen bu uzun süreli yokoluş neredeyse 20 milyon yıl sürmüş ve aralıklı atımlar halinde gerçekleşmiş ve sonunda ailelerin %19’u, cinslerin %50’si ve türlerin %70’i yok olmuş.  

Permiyen-Trias Yokoluşu
Paleontologların 252 milyon yıl öncesine tarihlediği bu en büyük yokoluşa, yukarıda ayrıntısıyla açıklandığı gibi o zamanlar Pangaea süper kıtasının kuzey ucundaki Sibirya’da 2 milyon yıl süren yoğun volkanizmanın yol açtığı, ve denizlerdeki ve karalardaki tüm türlerin yüzde 96’sının yok olduğu belirlenmiş bulunuyor.

Trias-Jura Yokoluşu
Yaklaşık 200 milyon yıl önce meydana gelen bu yokoluşa,  Pangea’nın parçalanması ve Atlantik Okyanusu’nun açılış sürecini tetikleyen, Orta Atlantik Mağma Bölgesi adlı 11 milyon kilometrekarelik Kanada’dan daha büyük alanı bazaltla dolduran büyük bir volkanizmanın ya da bir asteroid çarpmasının neden olduğu tezleri çarpışıyor. Bu alanın kalıntıları şimdi o zaman bitişik olan Avrupa, Afrika, Kuzey ve Güney Amerikanın  kıyılarında bulunuyor.


Kretase – Tersiyer Yokoluşu
Kısaca K-T ya da K-Pg (Paleojen) Yokoluşu diye adlandırılan bu olay, 65 ya da 66 milyon yıl önce meydana gelmiş ve yine türlerin yarısını, bu arada kuşlar dışında dinozorların tümünü ortadan kaldırarak meydanı bu kez memelilere bırakmış.



Toplu Yokoluş Nedenleri
Yanardağ etkinlikleri sonucu bazalt (lav) selleri
Deniz seviyelerinde düşüşler
Okyanuslara asteroid darbesi
Uzun süreli ve büyük ölçekli küresel soğuma
Uzun süreli ve büyük ölçekli küresel ısınma
Okyanuslarda oksijen krizi
Yakınlarda Gama Işın Patlamaları ve süpernovalar
73  Local / Ekonomi / Kripto Para değil düzeltelim artık KriptoVarlık on: July 25, 2021, 06:45:48 PM
Kripto para ödeme yapmak ülkemizde artık yasak
Gelecekte diğer ülkelerde buna ayak uyduracaga benziyor.
Ödeme yöntemi olarak ortaya çıkan bitcoin günden günde hisse senetleri ile ortak hareket eden bir varlığa dönüştü şuan çoğu bitcoin yatırımcısı Twitter'da altına alternatifiz diye geziniyor. Oysa hisse senetleri ve emtiaların en büyük farkı biri soyutken diğeri tamamen somuttur.

Gerçekçi olmak gerekirse yeni bir adlandırma zamanı geldi. Artık kripto para devri bitmek üzere kriptovarlıklar dönemine geçmiş bulunmaktayız. Bundan sonraki dönemde muhtemelen ödeme yapmak vs gibi gerçekleşmeyecek hayaller yerine şirketler gibi geleceği olan kripto paralar secilip yatırım yapilacak bu yatırımlarda gelecekte elbet meyvesini verecektir ancak şişen piyasa ve piyasa genlesmesinin sınırlarına ulaşması nedeniyle riskin her geçen yıl arttığını düşünerek emtia tarafında da ciddi pozisyon tuttuğumu söylemeliyim.


Yatırım tavsiyesi değildir.

Bol kazanclar
74  Local / Konu Dışı / 30 yaşında evsiz arabasız bekar erkek on: July 12, 2021, 07:19:42 PM
30 yaşına gelmiş evi olmayan arabası olmayan bekar erkektir. İlk 30 yıllık hayatında pek bir varlık elde edememiştir. Sonraki 30 yıl performansı merak edilir.

İşin muhabbeti bir yana araba almamakla övünenler var ben çayı şekersiz içenlere benzetiyorum bu kişileri, araba masraf cıkarıyormuş doğrudur ama sunduğu hizmet her hakkını veriyor. Bende çayı şekersiz içiyorum bu arada Smiley

Mesela geçen gün otobüsle iki katı para tutacak bir noktaya çok daha ucuza arabamla gittim üstelik bekleme derdi yok zaman sınırı yok. Sunu farkettim araba aldığımdan bu yana zamandan öylesine tasarruf ettim ki yolda ömür yiyormusum resmen.

Ev konusuna gelince bence herkes 30 dan önce evini kenara koymalı. Çünkü şu kira meseleleri gerçekten can sıkıcı. 30 dan önce ev işini kafada bitirmek lazım çünkü sürekli bir yerden hortlayıp can sıkmaktansa erkenden ön almak lazım.

75  Local / Konu Dışı / Kuruyemiş Diyeti on: July 07, 2021, 11:20:58 AM
Sabah :

25 gr fındık
25 gr antep
25 gr badem
25 gr ceviz
2 adet hurma veya 2 adet siyah kuru kayısı


Öğlen :
Meyve Karpuz bol yeşillik bol su


Akşam:

Akşam yemeği 6'dan önce yenilecek

Bol salata
Karpuz
Sulu Yemek veya 500 gr et (tavuk, balık,kırmızı et)


Ekmek kesinlikle yenilmeyecek. Neden karpuz ? Çünkü tok tutuyor kirazda olabilir  mideyi kalorisi az yağa dönüşmeyecek veya zor dönüşen meyvelerle doldurmak burada önemli olan şey.


Sonuç:
1 ayda 4 kilo verildi
Enerji : %100
Kendine güven: %100
Halsizlik :%0
76  Local / Konu Dışı / Emekli Zamlarındaki İlginç durum on: July 05, 2021, 11:13:53 AM
                  Ocak            Temmuz                Artış
                 maaşı            maaşı
Genel Müdür     14.200            15.399           1.199  TL
Memur(15/1)     4098             4444                   346 TL
Memur emeklisi  2920             3166                   246 TL 
İşçi                 1500             1626                   126 TL         



İşçi 126 tl artış yaşarken 1.199 tl artış yaşayan var makas günden günde daha da açılıyor. 1626 tl ile geçinebilen var mı bu arada 
77  Local / Konu Dışı / Scarface (2023) on: June 29, 2021, 06:50:57 AM
Scarface yeniden çekiliyormuş. Muhtemel vizyon tarihi 2023 olarak görülüyor.

https://www.medyaradar.com/efsane-film-scarface-yarali-yuz-yeniden-cevriliyor-haberi-2026894,



Daha önce 1932 ve 1983 yıllarında gösterime giren film aynı senaryo üzerinden yürümesi bekleniyor.
78  Local / Konu Dışı / Efsanevi Film Replikleri on: June 26, 2021, 08:10:06 PM
+Bu şehirde suçlular bazı şeylere değer verir sen neye inanıyorsun he neye inanıyorsun  ?
-Benim inandığım şeye göre insanı öldürmeyen şey tuhaflaştırır.

Joker (The Batman)

"Bizler tarihin ortanca çocuklarıyız. bir amacımız ya da yerimiz yok, ne büyük savaşı yaşadık ne de büyük buhranı. bizim savaşımız ruhani bir savaş, en büyük buhranımız hayatlarımız." -

Tyler Durden


Fikirlere kurşun işlemez.

V For Vandetta


Bir hayalin varsa onu korumalısın insanlar kendi yapamadıkları şeyleri seninde yapamayacağını söylerler.

Umudunu Kaybetme






79  Local / Konu Dışı / Aziz Yıldırım Basın Toplantısı on: June 24, 2021, 09:31:34 AM
An itibariyle gerçekleşen toplantı doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlarmış. Aziz yıldırım her şeyiyle fenerbahçelidir benim gözümde ve tüm başarısızlıkları bir bir açıklıyor şuan.

https://www.ntvspor.net/futbol/aziz-yildirim-aciklamalarda-bulunuyor-canli-60d43db5e7d8b1f5545547ab
80  Local / Konu Dışı / 14 ayar altın almanın saçmalık olması on: June 23, 2021, 07:59:24 AM
Evet 14 ayar altın alıp 24 ayar parası ödemek yerine 22 ayar veya 24 ayar altın almak daha mantıklı duruyor.

Sevgilim altın kolye istiyor gidip 14 ayar almak yerine 22 ayar alıyorum biraz pahalı olsada  öyle aman aman fiyat farkı olmuyor. 22 ayarda iscilik hem daha az oluyor hem de satarken değer yitirmiyor.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 »
Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!