Bitcoin Forum
May 03, 2024, 01:15:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80442 times)
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
August 07, 2015, 07:06:58 PM
 #1

Imam lika koji redovno od mene otkupljuje bitcoin i payeer i to čak 30% iznad cijene
Dosad je slao paypal a sad šalje skrill

Dosad sam prodavao svoje, kad sam prodao kupovao sam dalje, tipa od ljudi na forumu, virvox i takve stvari
No i oni naplate 10-15% fee, što mi skoro za duplo presječe zaradu

Htio sam prvo dizati novac, pa onda kupovati bitcoin na bitstampu ili nekim drugim exchangerima

Ali me brine porez

Realno gledano, dignem tipa 3000$ s kojima kupim 10 bitcoina i zaradim nekih 3800$, kad dignem tih 3800$, moja zarada je zapravo 800$
Ali je porez 25% i morao bih platiti 950$ poreza?

Funkcionira li to tako i je li to moguće izbjeći?

Drugo bi bilo da se radi o malim iznosima i da nitkom ne bi bilo bitno, ali ovdje bi stvarno mogla okrenuti neka velika lova i legalnost je bitna  Cheesy

Looking for a signature campaign.
1714698958
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714698958

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714698958
Reply with quote  #2

1714698958
Report to moderator
1714698958
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714698958

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714698958
Reply with quote  #2

1714698958
Report to moderator
1714698958
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714698958

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714698958
Reply with quote  #2

1714698958
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714698958
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714698958

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714698958
Reply with quote  #2

1714698958
Report to moderator
1714698958
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714698958

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714698958
Reply with quote  #2

1714698958
Report to moderator
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
August 08, 2015, 07:35:41 PM
 #2

Imam lika koji redovno od mene otkupljuje bitcoin i payeer i to čak 30% iznad cijene
Dosad je slao paypal a sad šalje skrill

Dosad sam prodavao svoje, kad sam prodao kupovao sam dalje, tipa od ljudi na forumu, virvox i takve stvari
No i oni naplate 10-15% fee, što mi skoro za duplo presječe zaradu

Htio sam prvo dizati novac, pa onda kupovati bitcoin na bitstampu ili nekim drugim exchangerima

Ali me brine porez

Realno gledano, dignem tipa 3000$ s kojima kupim 10 bitcoina i zaradim nekih 3800$, kad dignem tih 3800$, moja zarada je zapravo 800$
Ali je porez 25% i morao bih platiti 950$ poreza?

Funkcionira li to tako i je li to moguće izbjeći?

Drugo bi bilo da se radi o malim iznosima i da nitkom ne bi bilo bitno, ali ovdje bi stvarno mogla okrenuti neka velika lova i legalnost je bitna  Cheesy
ma koji porez bogati.
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
August 08, 2015, 07:45:15 PM
Last edit: December 08, 2016, 10:55:00 AM by iluvbitcoins
 #3

Svaka budala koja ima veze mi može počet kopat po transakcijama  Cheesy

Još sam svima sumnjiv sa 18 godina nezaposlen i tolikim prihodima  Cheesy

Looking for a signature campaign.
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 11, 2015, 02:05:49 PM
 #4

Do onog trenutka dok Hrvatska ne uvede porez na prihode vezane za Bitcoin, ti nemaš problema. Tko zna da li će se uopće ikada i uvesti.
Ukoliko su pametni kao neki, legalizirat  će Bitcoin bez poreza. Doduše, poznavajući njih to neće učiniti.

Još sam svima sumnjiv sa 18 godina nezaposlen i tolikim prihodima  Cheesy
Već znaju odakle dobivaš pare, tako da ne brini za to osim ako imaš veze sa darknetom.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
dmeter
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 630
Merit: 500



View Profile
August 12, 2015, 11:36:07 AM
 #5

Ma ne jebe to mene ovako

Nego se planiram angažirat i politički, a svaka budala koja ima veze mi može počet kopat po transakcijama  Cheesy

Još sam svima sumnjiv sa 18 godina nezaposlen i tolikim prihodima  Cheesy
dao tata,jer ako ti tata nije političar ni ti nemaš šanse to jest gubiš vrijeme bezveze.dao tata ili rođi zavisi ko ti je veza u politici,a rođo i tata su odlukom ustavnog suda oslobođeni ratnog profiterstva.
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
August 12, 2015, 02:07:52 PM
 #6

Do onog trenutka dok Hrvatska ne uvede porez na prihode vezane za Bitcoin, ti nemaš problema. Tko zna da li će se uopće ikada i uvesti.
Ukoliko su pametni kao neki, legalizirat  će Bitcoin bez poreza. Doduše, poznavajući njih to neće učiniti.

brijem da to ne funkcionira tako nego da smo mi dužni prijaviti svaki prihod

Looking for a signature campaign.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 19, 2015, 08:33:28 AM
 #7

[...] Realno gledano, dignem tipa 3000$ s kojima kupim 10 bitcoina i zaradim nekih 3800$, kad dignem tih 3800$, moja zarada je zapravo 800$
Ali je porez 25% i morao bih platiti 950$ poreza?

Funkcionira li to tako i je li to moguće izbjeći? [...]

Plačaš porez preko zarade (€800) a ne preko prometa (€3800). Znaći duguješ državi €200.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
August 20, 2015, 10:40:04 PM
 #8

brijem da to ne funkcionira tako nego da smo mi dužni prijaviti svaki prihod
Ili jednostavno, 'poslala mi tetka iz Slovenije (ukoliko si Bitstamp)'.  Cheesy


Ne znam za vas, ali ja svoje nikada nisam prijavljivao i nije bilo problema. Nije to tako lako kad nema dobre ili nikakve regulacije. Najbolje su države riješile koje ne uzimaju porez za to.

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
August 22, 2015, 12:42:46 AM
 #9

[...] Realno gledano, dignem tipa 3000$ s kojima kupim 10 bitcoina i zaradim nekih 3800$, kad dignem tih 3800$, moja zarada je zapravo 800$
Ali je porez 25% i morao bih platiti 950$ poreza?

Funkcionira li to tako i je li to moguće izbjeći? [...]

Plačaš porez preko zarade (€800) a ne preko prometa (€3800). Znaći duguješ državi €200.


jesi siguran? Cheesy

brijem da to ne funkcionira tako nego da smo mi dužni prijaviti svaki prihod
Ili jednostavno, 'poslala mi tetka iz Slovenije (ukoliko si Bitstamp)'.  Cheesy


Ne znam za vas, ali ja svoje nikada nisam prijavljivao i nije bilo problema. Nije to tako lako kad nema dobre ili nikakve regulacije. Najbolje su države riješile koje ne uzimaju porez za to.

Daj kontakt tetke da posvjedoči  Cheesy

Looking for a signature campaign.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 23, 2015, 09:12:50 PM
 #10

[...] Realno gledano, dignem tipa 3000$ s kojima kupim 10 bitcoina i zaradim nekih 3800$, kad dignem tih 3800$, moja zarada je zapravo 800$
Ali je porez 25% i morao bih platiti 950$ poreza?

Funkcionira li to tako i je li to moguće izbjeći? [...]

Plačaš porez preko zarade (€800) a ne preko prometa (€3800). Znaći duguješ državi €200.


jesi siguran? Cheesy [...]

Da.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Vene
Member
**
Offline Offline

Activity: 133
Merit: 11


View Profile
August 27, 2015, 09:22:01 AM
 #11

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=19252

U svom odgovoru URBROJ: 282-810-19-05-14/ST/DO od 27.lipnja 2014. u vezi poslovanja s "bitcoin-om" Hrvatska narodna banka (u daljnjem tekstu: HNB) navodi da "bitcoin" ne potpada niti pod jednu zakonom reguliranu kategoriju sredstava plaćanja te da prema članku 21. Zakona o Hrvatskoj narodnoj banci i članku 4. Zakona o deviznom poslovanju "bitcoin" ne predstavlja novac, niti sredstvo plaćanja u Republici Hrvatskoj niti stranu valutu odnosno strano sredstvo plaćanja. U svom dopisu HNB navodi da obzirom da vrijednost "bitcoin-a" ne odražava vrijednost novca koji je za njega primljen, "bitcoin" ne može biti niti elektronički novac u smislu članka 2. točke 2. Zakona o elektroničkom novcu.
 
Nadalje, HNB navodi kako se prema njihovim saznanjima stavovi europskih država u odnosu na status virtualnih valuta ("bitcoin") međusobno razlikuju te da neke države "bitcoin" smatraju proizvodom, neke imovinom, a neke financijskim instrumentom.
 
U skladu s navedenim, mišljenja smo da se za potrebe oporezivanja PDV-om "bitcoin" može smatrati prenosivim instrumentom u smislu članka 40. stavka 1. točke d) Zakon-a o PDV-u te da se oslobođenje od plaćanja PDV-a iz toga članka može primijeniti na transakcije, uključujući posredovanje u vezi s virtualnim valutama kao što je "bitcoin".
 
Medutim, napominjemo da je prema našim saznanjima švedski Vrhovni upravni sud 2. lipnja 2014. godine Europskom sudu pravde podnio zahtjev za prethodnu odluku (predmet C-264/14) kojim je zatraženo očitovanje o poreznom tretmanu "bitcoin-a" te da će u skladu s tim nakon donošenja presude biti moguće promjene u poreznom tretmanu "bitcoina" u Republici Hrvatskoj. Naime, presude Europskog suda pravde dio su pravne stečevine Europske unije te su ih sve države članice Europske unije obvezne primjenjivati.
 
CuriousCat
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile WWW
September 08, 2015, 12:49:23 AM
 #12

http://www.porezna-uprava.hr/HR_publikacije/Lists/mislenje33/Display.aspx?id=19252

U svom odgovoru URBROJ: 282-810-19-05-14/ST/DO od 27.lipnja 2014. u vezi poslovanja s "bitcoin-om" Hrvatska narodna banka (u daljnjem tekstu: HNB) navodi da "bitcoin" ne potpada niti pod jednu zakonom reguliranu kategoriju sredstava plaćanja te da prema članku 21. Zakona o Hrvatskoj narodnoj banci i članku 4. Zakona o deviznom poslovanju "bitcoin" ne predstavlja novac, niti sredstvo plaćanja u Republici Hrvatskoj niti stranu valutu odnosno strano sredstvo plaćanja. U svom dopisu HNB navodi da obzirom da vrijednost "bitcoin-a" ne odražava vrijednost novca koji je za njega primljen, "bitcoin" ne može biti niti elektronički novac u smislu članka 2. točke 2. Zakona o elektroničkom novcu.
 
Nadalje, HNB navodi kako se prema njihovim saznanjima stavovi europskih država u odnosu na status virtualnih valuta ("bitcoin") međusobno razlikuju te da neke države "bitcoin" smatraju proizvodom, neke imovinom, a neke financijskim instrumentom.
 
U skladu s navedenim, mišljenja smo da se za potrebe oporezivanja PDV-om "bitcoin" može smatrati prenosivim instrumentom u smislu članka 40. stavka 1. točke d) Zakon-a o PDV-u te da se oslobođenje od plaćanja PDV-a iz toga članka može primijeniti na transakcije, uključujući posredovanje u vezi s virtualnim valutama kao što je "bitcoin".
 
Medutim, napominjemo da je prema našim saznanjima švedski Vrhovni upravni sud 2. lipnja 2014. godine Europskom sudu pravde podnio zahtjev za prethodnu odluku (predmet C-264/14) kojim je zatraženo očitovanje o poreznom tretmanu "bitcoin-a" te da će u skladu s tim nakon donošenja presude biti moguće promjene u poreznom tretmanu "bitcoina" u Republici Hrvatskoj. Naime, presude Europskog suda pravde dio su pravne stečevine Europske unije te su ih sve države članice Europske unije obvezne primjenjivati.
 

Odlična informacija. Sve dok nije zakonski regulirano (a nije s obzirom da bitcoin ne priznaju) slobodni smo ga koristiti kako god želimo bez ikakvih poreznih obveza.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 08, 2015, 08:03:16 AM
 #13


Odlična informacija. Sve dok nije zakonski regulirano (a nije s obzirom da bitcoin ne priznaju) slobodni smo ga koristiti kako god želimo bez ikakvih poreznih obveza.

To absolutno nije istina (clanak samo kaze da BTC nije novac [i oficijalno nije] i da se ne oporezuje sa PDV-om. Ali jus uvek mozete doci u dubokim problemima kod kontrole. Bitcoin se jednostavno gleda kao imovina i oporezuje se kao imovina (jos ne u RH - jer ne postoji taj porez). Nisu ni sve vrste imovine navadene pojedinacno u zakonu pa se podrazumeva da je to vredno nesto... Kako se ta vrednost izracunava je druga stvar i ceka na daljne regulacije ali je to znaci momentalno pod tumacenjem kontrolera ili (konacno) sudiji... Ali, bilo kako bilo, ako ne registrirate tu imovinu i dobit koju ste iskoristili na tu imovinu ne mozete "kasnije" objasniti odakle vam ta dobit (kao sa na primer deonice: same deonice se ne oporezuju u RH jer nema porez na imovinu, ali ako zaradite na te deonice onda se ta zarada tek tako oporezuje).

Ako se to vama isplati samo vi to ne mojte navesti porezu, ali nemjte ni kukati ako posle kontrole ili slicno ispadne da ste "nadrljali"...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
CuriousCat
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile WWW
September 08, 2015, 11:37:58 AM
 #14


Odlična informacija. Sve dok nije zakonski regulirano (a nije s obzirom da bitcoin ne priznaju) slobodni smo ga koristiti kako god želimo bez ikakvih poreznih obveza.

To absolutno nije istina (clanak samo kaze da BTC nije novac [i oficijalno nije] i da se ne oporezuje sa PDV-om. Ali jus uvek mozete doci u dubokim problemima kod kontrole. Bitcoin se jednostavno gleda kao imovina i oporezuje se kao imovina (jos ne u RH - jer ne postoji taj porez). Nisu ni sve vrste imovine navadene pojedinacno u zakonu pa se podrazumeva da je to vredno nesto... Kako se ta vrednost izracunava je druga stvar i ceka na daljne regulacije ali je to znaci momentalno pod tumacenjem kontrolera ili (konacno) sudiji... Ali, bilo kako bilo, ako ne registrirate tu imovinu i dobit koju ste iskoristili na tu imovinu ne mozete "kasnije" objasniti odakle vam ta dobit (kao sa na primer deonice: same deonice se ne oporezuju u RH jer nema porez na imovinu, ali ako zaradite na te deonice onda se ta zarada tek tako oporezuje).

Ako se to vama isplati samo vi to ne mojte navesti porezu, ali nemjte ni kukati ako posle kontrole ili slicno ispadne da ste "nadrljali"...

Bitcoin se ne gleda kao imovina jer kako ste rekli u RH ne postoji taj porez. Ukoliko nešto nije definirano kao oporezivo - onda nije oporezivo. Poreznim sustavom je definirano što je oporezivo i ukoliko nešto nije kao takvo definirano onda nije - barem za sada - predmet oporezivanja.
Nadalje, kako će se unovčavanje Bitcoina definirati? Kako će se definirati njegov nastanak - odnosno podrijetlo? Da li će se oporezivati moja zarada (ukoliko je rudaren onda bi tu trebalo uzeti u obzir cijenu opreme za rudarenje, potrošenu struju, stručnost u samoj toj radnji) i kako bi se ta "zarada" mogla definirati?
Ukoliko nešto nije definirano kao prekršaj, onda se za takvo što niti ne može nekoga kazniti. Nema tu slobode interpretacije od strane inspektora ili suca. Jednostavno nema slova zakona koji će to definirati kao prekršaj ili kazneno djelo.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 08, 2015, 11:46:01 AM
 #15


Odlična informacija. Sve dok nije zakonski regulirano (a nije s obzirom da bitcoin ne priznaju) slobodni smo ga koristiti kako god želimo bez ikakvih poreznih obveza.

To absolutno nije istina (clanak samo kaze da BTC nije novac [i oficijalno nije] i da se ne oporezuje sa PDV-om. Ali jus uvek mozete doci u dubokim problemima kod kontrole. Bitcoin se jednostavno gleda kao imovina i oporezuje se kao imovina (jos ne u RH - jer ne postoji taj porez). Nisu ni sve vrste imovine navadene pojedinacno u zakonu pa se podrazumeva da je to vredno nesto... Kako se ta vrednost izracunava je druga stvar i ceka na daljne regulacije ali je to znaci momentalno pod tumacenjem kontrolera ili (konacno) sudiji... Ali, bilo kako bilo, ako ne registrirate tu imovinu i dobit koju ste iskoristili na tu imovinu ne mozete "kasnije" objasniti odakle vam ta dobit (kao sa na primer deonice: same deonice se ne oporezuju u RH jer nema porez na imovinu, ali ako zaradite na te deonice onda se ta zarada tek tako oporezuje).

Ako se to vama isplati samo vi to ne mojte navesti porezu, ali nemjte ni kukati ako posle kontrole ili slicno ispadne da ste "nadrljali"...

Bitcoin se ne gleda kao imovina jer kako ste rekli u RH ne postoji taj porez. Ukoliko nešto nije definirano kao oporezivo - onda nije oporezivo. Poreznim sustavom je definirano što je oporezivo i ukoliko nešto nije kao takvo definirano onda nije - barem za sada - predmet oporezivanja.
Nadalje, kako će se unovčavanje Bitcoina definirati? Kako će se definirati njegov nastanak - odnosno podrijetlo? Da li će se oporezivati moja zarada (ukoliko je rudaren onda bi tu trebalo uzeti u obzir cijenu opreme za rudarenje, potrošenu struju, stručnost u samoj toj radnji) i kako bi se ta "zarada" mogla definirati?
Ukoliko nešto nije definirano kao prekršaj, onda se za takvo što niti ne može nekoga kazniti. Nema tu slobode interpretacije od strane inspektora ili suca. Jednostavno nema slova zakona koji će to definirati kao prekršaj ili kazneno djelo.

Sve je to lepo, ali kada na kraju kupite stan, auto, hranu i placate racune sa tom BTC zaradom... A fali dobra dokumentacija, onda budite sigurni da cete biti osudjeni za (barem) pranja novca. Pa vi onda diskutujte.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
OZmaster
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 804
Merit: 251



View Profile
October 06, 2015, 08:15:14 AM
 #16

Ma ne jebe to mene ovako

Nego se planiram angažirat i politički, a svaka budala koja ima veze mi može počet kopat po transakcijama  Cheesy

Još sam svima sumnjiv sa 18 godina nezaposlen i tolikim prihodima  Cheesy

ma najbolje ti je na BTC ATM tamo u tkalci, jest da uzimaju veliki % (briem oko 10%), al te zato nitko ne dira,
 ja osobno prek tog ATM'a dizem odkako su ga postavili, tu i tamo ne radi pa moram zvat ekipu, al apart from that, mozes dizat kolko ti srce pozeli

          ▄▄▄██▄▄▄
     ▄▄██████████████▄▄
   ██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████
  ▄███▀              ▀██▄
  ███    ▄████████▄▄   ███
 ████   ████████████▄▄▄████
█████   ██████████████████
 ████   ██████████▀▀▀████
  ███    ▀████████▀▀   ███
  ▀███▄               ▄██▀
   ██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████
     ▀██████████████▀
          ▀▀▀██▀▀▀
.CoinChum.||..A GLOBAL P2P CRYPTO EXCHANGE..
..BUILT FOR TRADERS, BY TRADERS..
|████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████▀▀▀█████████
██████ ▀██████▀      ▄██████
██████▄   ▀▀▀        ███████
██████▄             ▄███████
███████▄           ▄████████
██████▀▀▀        ▄██████████
███████▄▄     ▄▄████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
█████████████▀    ██████████
████████████    ▄▄██████████
███████████▀    ▀▀██████████
██████████▌       ██████████
████████████    ████████████
████████████    ████████████
████████████    ████████████
████████████▄  ▄████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
iluvbitcoins (OP)
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2198
Merit: 1150


Freedom&Honor


View Profile
October 06, 2015, 10:57:47 AM
 #17

Ma ne jebe to mene ovako

Nego se planiram angažirat i politički, a svaka budala koja ima veze mi može počet kopat po transakcijama  Cheesy

Još sam svima sumnjiv sa 18 godina nezaposlen i tolikim prihodima  Cheesy

ma najbolje ti je na BTC ATM tamo u tkalci, jest da uzimaju veliki % (briem oko 10%), al te zato nitko ne dira,
 ja osobno prek tog ATM'a dizem odkako su ga postavili, tu i tamo ne radi pa moram zvat ekipu, al apart from that, mozes dizat kolko ti srce pozeli

10%  Shocked

bolje ću riješit državljanstvo u BiH i sve tamo prijavit legalno  Cheesy
(10% porez)

Looking for a signature campaign.
fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
October 06, 2015, 11:19:44 AM
 #18

po ko zan koji put ..al evo opet cu ponovit

porez na kapitalnu dobit u RH ne postoji
nitko vas nemoze teretiti za porez na dobit koja je ostvarena trgovinom Bitcoinom ili bilo kojim drugim finacijskim instrumentom ( dionice i sl. )
jer taj vid poreza ne postoji  Grin
bitbunnny
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2898
Merit: 1068


WOLF.BET - Provably Fair Crypto Casino


View Profile
October 06, 2015, 12:28:35 PM
 #19

Da bi se na trgovinu/promet BTC mogao platiti porez, to bi prvo trebalo biti regulirano zakonom. A još nije. Ne kod nas. BTC nije nikako reguliran pa tako niti ništa drugo što je vezano uz njega. Ameri su se nedavno odlučili da će BTC biti roba kojom se kao i naftom, kukuruzom ili bilo čime drugim može trgovati na burzama i na to se onda plaća porez.

Lauda
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2674
Merit: 2965


Terminated.


View Profile WWW
October 06, 2015, 12:31:52 PM
 #20

Tako je vjerovatno. I ja se pitam mnogo oko nekih stvari (ponekad) jer nije ništa definirano ,a zakon je svakako loše kvalitete. I kako da oni ustanove da li je to prihod ili donacija? Neču sigurno da plaćam porez na donacije. Najbolje je to raditi iz ruke u ruku i nema problema. Baba mi dala $10 000 u kešu, nju istražujte.  Cheesy

"The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks"
😼 Bitcoin Core (onion)
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!