Bitcoin Forum
May 02, 2024, 02:42:24 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80442 times)
Qazo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 211
Merit: 101



View Profile
June 05, 2016, 11:26:54 AM
 #101

ja sam ovdje u poziciji da ja prodajem btc tako da dok ne dobijem keš u ruke nemam što slati... Ali htio bi pročitati nečije iskustvo sa prodajom BTC-a
1714617744
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714617744

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714617744
Reply with quote  #2

1714617744
Report to moderator
1714617744
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714617744

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714617744
Reply with quote  #2

1714617744
Report to moderator
The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
June 05, 2016, 12:31:21 PM
 #102

ja sam ovdje u poziciji da ja prodajem btc tako da dok ne dobijem keš u ruke nemam što slati... Ali htio bi pročitati nečije iskustvo sa prodajom BTC-a

Naravno, pošto kupac treba da ti veruje na reć...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
OZmaster
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 804
Merit: 251



View Profile
July 28, 2016, 05:44:40 PM
 #103

...Nek pitaju u poreznoj u vezi bitcoina, ne znaju naći članak zakona o tome... nikad čuli nisu hah...

..No, o čemu mi uopće pričamo, bitcoin je neoporeziv kod nas  Cheesy...

Znači vidim da ste u zabludi, opet ponavljam po stoti put, BITCOIN NIJE OPOREZIV, OPOREZIV JE NOVAC KOJI VAM SJEDNE NA RAČUN U BANCI KAD PREBACITE BTC U HRK, DA LI RAZUMIJETE?


ponavljas to vec 10 puta, al dobro da ponavljas, ja sam digo nes para s Stampa u dva navrata, necu nista prijavljivat, bas me znaima dal ce mi doc party invitation Cheesy

          ▄▄▄██▄▄▄
     ▄▄██████████████▄▄
   ██████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█████
  ▄███▀              ▀██▄
  ███    ▄████████▄▄   ███
 ████   ████████████▄▄▄████
█████   ██████████████████
 ████   ██████████▀▀▀████
  ███    ▀████████▀▀   ███
  ▀███▄               ▄██▀
   ██████▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█████
     ▀██████████████▀
          ▀▀▀██▀▀▀
.CoinChum.||..A GLOBAL P2P CRYPTO EXCHANGE..
..BUILT FOR TRADERS, BY TRADERS..
|████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
█████████████████▀▀  ███████
█████████████▀▀      ███████
█████████▀▀   ▄▄     ███████
█████▀▀    ▄█▀▀     ████████
█████████ █▀        ████████
█████████ █ ▄███▄   ████████
██████████████████▄▄████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████▀▀▀█████████
██████ ▀██████▀      ▄██████
██████▄   ▀▀▀        ███████
██████▄             ▄███████
███████▄           ▄████████
██████▀▀▀        ▄██████████
███████▄▄     ▄▄████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
█████████████▀    ██████████
████████████    ▄▄██████████
███████████▀    ▀▀██████████
██████████▌       ██████████
████████████    ████████████
████████████    ████████████
████████████    ████████████
████████████▄  ▄████████████
████████████████████████████
████████████████████████████
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
July 28, 2016, 05:57:55 PM
 #104

[...] ja sam digo nes para s Stampa u dva navrata, necu nista prijavljivat, bas me znaima dal ce mi doc party invitation Cheesy

Ako se radi o sitnem novcu sigurno da neće, ali kada se radi o ozbiljnom lovom (da plaćaš stan, auto, investicije itd) da vidimo...

Inaće je prilićno sebićno i kratkovidno ne biti spreman pošteno platit porez državi u kojoj uživaš... Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 28, 2016, 07:03:54 PM
 #105

[...] ja sam digo nes para s Stampa u dva navrata, necu nista prijavljivat, bas me znaima dal ce mi doc party invitation Cheesy

Ako se radi o sitnem novcu sigurno da neće, ali kada se radi o ozbiljnom lovom (da plaćaš stan, auto, investicije itd) da vidimo...

Inaće je prilićno sebićno i kratkovidno ne biti spreman pošteno platit porez državi u kojoj uživaš... Grin

Koliko se sjećam, za svaki iznos od minimalno 105 000 kn, koji vam sjedne na račun u hrvatskoj, banke imaju obvezu da to prijave poreznoj upravi i uredu za pranje novca.
Mogu se prijaviti i manji iznosi ako ih banke smatraju sumnjivim (zbog zemlje podrijetla i sl.).
Sada već i naša istražna tijela međunarodnom razmjenom mogu dobijati podatke iz svih zemalja svijeta, tako da apsolutne anonimnosti i sigurnosti više nema.
Što veći iznos, to veća šansa za prijavu.
Moj prijedlog, radije plati porez i riješi se brige.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Angell
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 565
Merit: 503



View Profile
July 29, 2016, 06:46:51 AM
 #106

BTC
[...] ja sam digo nes para s Stampa u dva navrata, necu nista prijavljivat, bas me znaima dal ce mi doc party invitation Cheesy

Ako se radi o sitnem novcu sigurno da neće, ali kada se radi o ozbiljnom lovom (da plaćaš stan, auto, investicije itd) da vidimo...

Inaće je prilićno sebićno i kratkovidno ne biti spreman pošteno platit porez državi u kojoj uživaš... Grin

Koliko se sjećam, za svaki iznos od minimalno 105 000 kn, koji vam sjedne na račun u hrvatskoj, banke imaju obvezu da to prijave poreznoj upravi i uredu za pranje novca.
Mogu se prijaviti i manji iznosi ako ih banke smatraju sumnjivim (zbog zemlje podrijetla i sl.).
Sada već i naša istražna tijela međunarodnom razmjenom mogu dobijati podatke iz svih zemalja svijeta, tako da apsolutne anonimnosti i sigurnosti više nema.
Što veći iznos, to veća šansa za prijavu.
Moj prijedlog, radije plati porez i riješi se brige.

Bitcoin nije još zanimljiv hrvatima zato se ništa ne poduzima oko toga. Kada shvate da nam i tu mogu uzimati novce brzo ćemo najebati. Bankama bi bilo bolje integrirati BTC u sustav na neki način da privuku nove korisnike. U Americi recimo kada je jedan vlasnik firme želio otvoriti račun u banci odbili su ga i rekli da ne posluju sa konkurencijom. Želio se baviti BTC-om, prodaja i kupnja.

A onda opet kod nas postoji firma Eurocoin d.o.o, sjedište je u Zagrebu, prodaju i otkupljuju BTC i imaju račun u ZABA-i. Već sam im prodavao i kupovao od njih i dečki su sasvim u redu. Sada me zanima kako su oni uspjeli to prikazati na sudu i poreznoj kada su otvarali firmu, to je prava misterija. Smiley

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
July 29, 2016, 08:28:13 AM
 #107

Zašto? Kupuju i prodaju digitalna dobra. Nema ti ništa čudno niti mistično niti protuzakonito.

fx1Trader
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 242
Merit: 104



View Profile
July 29, 2016, 08:29:58 AM
 #108

dok nema jasne definicije i zakona o bitcoinu ..nema ni jasnog poreza na bitcoin, sve je siva zona
porezna nece trazit porez na majning ..jer u zakonu ne pise sta je bitcoin majning
ni na sve ostale bitcoin transakcije je nema zakonskog uporista za to
 
ali ako neko odluci placat neki porez jer je dobio placu u bitconu ili nesto slicno ..mislim da porezna nece odbiti novac
 
a mislim da ih i ne zanima previse sto par stotina hrvata muti sa tim nekim bitcoinima
vise bi im se isplatilo naplatit ilegalne lezaljke po jadranu Cheesy Cheesy

 
Angell
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 565
Merit: 503



View Profile
July 29, 2016, 08:58:51 AM
 #109

dok nema jasne definicije i zakona o bitcoinu ..nema ni jasnog poreza na bitcoin, sve je siva zona
porezna nece trazit porez na majning ..jer u zakonu ne pise sta je bitcoin majning
ni na sve ostale bitcoin transakcije je nema zakonskog uporista za to
 
ali ako neko odluci placat neki porez jer je dobio placu u bitconu ili nesto slicno ..mislim da porezna nece odbiti novac
 
a mislim da ih i ne zanima previse sto par stotina hrvata muti sa tim nekim bitcoinima
vise bi im se isplatilo naplatit ilegalne lezaljke po jadranu Cheesy Cheesy

 


U pravu si. Nama je profesor na fakultetu rekao što god ne piše u zakon nije ilegalno. Tako da ako uspiješ teleportirati novac iz banke sebi u sobu ne mogu ti ništa jer u zakonu ne piše da je zabranjeno teleportirati novac iz banke. Smiley

Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 29, 2016, 06:51:17 PM
 #110

dok nema jasne definicije i zakona o bitcoinu ..nema ni jasnog poreza na bitcoin, sve je siva zona
porezna nece trazit porez na majning ..jer u zakonu ne pise sta je bitcoin majning
ni na sve ostale bitcoin transakcije je nema zakonskog uporista za to
 
ali ako neko odluci placat neki porez jer je dobio placu u bitconu ili nesto slicno ..mislim da porezna nece odbiti novac
 
a mislim da ih i ne zanima previse sto par stotina hrvata muti sa tim nekim bitcoinima
vise bi im se isplatilo naplatit ilegalne lezaljke po jadranu Cheesy Cheesy

 

Na bitcoinu i ne može biti poreza jer po zakonu i nije prepoznat kao novac ili financijska imovina.
Dok god držiš bitcoine, ne trebaš ništa prijavljivati a čak kad bi i htio prijaviti što bi mogao napravio? Isprintao stranicu svog bTC walleta i pokazao poreznoj?
Tek kad zapravo napraviš exchange Bitcoina u kune ili drugu priznatu valutu i prebaciš novac na svoj bankovni račun u Hrvatskoj, tj. tek kad novac fizičkji uđe u hrvatsku, tek tada postaješ porezni obveznik i obvezan si preko joopd obrasca prijaviti to poreznoj kao drugi dohodak iz inozemstva, šifra 4002.
Do tada nemaš što prijavljivati poreznoj jer niti imaš što za prijaviti da si dobio doma (BTC wallet po defaultu nije u RH), niti Bitcoine i možeš prijaviti, bilo kao novac ili financijsku imovinu.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
July 29, 2016, 11:31:00 PM
Last edit: July 29, 2016, 11:44:52 PM by sbogovac
 #111

[...]Tek kad zapravo napraviš exchange Bitcoina u kune ili drugu priznatu valutu i prebaciš novac na svoj bankovni račun u Hrvatskoj, tj. tek kad novac fizičkji uđe u hrvatsku, tek tada postaješ porezni obveznik i obvezan si preko joopd obrasca prijaviti to poreznoj kao drugi dohodak iz inozemstva, šifra 4002.[...]

Lijepo i praktićno objašnjeno, a ovdje ih još uvijek ima koji se prave pametni i jako socijalno ponašaju...


[...]Do tada nemaš što prijavljivati poreznoj jer niti imaš što za prijaviti da si dobio doma (BTC wallet po defaultu nije u RH), niti Bitcoine i možeš prijaviti, bilo kao novac ili financijsku imovinu.

Jeli to još uvijek važi? Mislim; dali pod novim zakonom o porezu na dohodak od kapitala (1/1/2016) to još nije regulisano?

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 30, 2016, 04:32:46 PM
 #112

Što se tiče Bitcoina u Hrvatskoj, tu je jedino relevantno za sada ono što kaže Hrvatska narodna banka:
http://www.poslovni.hr/trzista/hnb-bitcoin-je-poput-zlata-u-world-of-warcraftu-i-linden-dolara-u-second-lifeu-258543
Najvažnije točke:
Iz odgovora HNB-a proizlazi da je korištenje bitcoina u Hrvatskoj legalno i da se po pitanju regulative te sve popularnije virtualne valute HNB povodi za odlukama Europske središnje banke koja tu ima vrlo liberalan pristup
Iz HNB-a su kategorički naveli kako, iako bitcoin ima određene sličnosti s elektroničkim novcem, on to nije. "Bitcoin se ne može smatrati elektroničkim novcem jer ne predstavlja novčano potraživanje prema izdavatelju, a k tome izdavatelj bitcoina nije u Hrvatskoj, već se navedena usluga pruža putem virtualne internetske mreže", poručuju iz HNB-a
Prema Zakonu o HNB-u, jedina službena valuta je kuna, a iznimno se može dopustiti i plaćanje u drugim valutama.HNB, dakle, bitcoin ne definira ni kao valutu, odnosno službeno sredstvo plaćanja, ni kao elektronički novac,

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
July 30, 2016, 05:20:51 PM
 #113

I jel može netko konkretno odgovoriti što u slucaju da sa bitstampa na zabu uplatim 10 btc tj oko 40 000 kn. Da li sam dužan to prijaviti poreznoj i ako da koliko bi mi za porez uzeli od tog iznosa. ?
katerniko1
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 966
Merit: 1000


View Profile
July 30, 2016, 07:12:19 PM
 #114

I jel može netko konkretno odgovoriti što u slucaju da sa bitstampa na zabu uplatim 10 btc tj oko 40 000 kn. Da li sam dužan to prijaviti poreznoj i ako da koliko bi mi za porez uzeli od tog iznosa. ?
gle ovako stvarno neznam sto se tice zakona oko toga, ali ja sam puno puta uplacivo prodao btc-e za razlicite iznose ali vecinom izmedu 400-9000kn na racun i nikad nista Smiley preporucio bi ti da razdvojis u nekoliko isplata i na nekoliko kartica (po mogucnosti od neke druge osobe)
pozdrav.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
July 31, 2016, 09:46:59 AM
 #115

I jel može netko konkretno odgovoriti što u slucaju da sa bitstampa na zabu uplatim 10 btc tj oko 40 000 kn. Da li sam dužan to prijaviti poreznoj i ako da koliko bi mi za porez uzeli od tog iznosa. ?

Dok imaš bitcoine na walletu ne moraš ništa prijavljivati poreznoj, jer po tumaćenju hrvatske narodne banke Bitcoini nisu novac.
No, čim pretvoriš te Bitcoine u kune i povučeš na svoj bankovni račun, po zakonu postaješ porezni obveznik i dužan si tgo prijaviti poreznoj, preko joopd obrasca, kao drugi dohodak iz inozemstva.
Koliko ćeš platiti poreza i prireza ovisi o tome u kojem gradu živiš (prirezi se razlikuju od grada do grada) te da li si zaposlen ili ne.
Ja sam zaposlen pa na Bitcoine i drugu Internet zaradu, koja mi sjeda na račun u banci, plaćam oko 25 % prireza i predujma na porez.
na kraju godine više ne moram raditi godišnju poreznu prijavu već to porezna napravi za mene, na osnovu podataka it joopd obrazaca.
Sad upravo čekam da mi idući mjesec sjedne na račun povrat poreza od države Smiley
NIje puno ali svaki novac koji dobiješ nazad od države veseli.
Naravno, možeš pokušati da to ne prijaviš ali budi svjestan da si u tom slućaju u poreznom prekršaju i da kršiš zakon.
Iskljućivo je tvoja odluka želiš li sve napraviti po zakonu ili ne.
budi svjestan da porezna ima i drugih načina da otkrije da nisi prijavio porez a može te prijaviti i tvoja banka.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
July 31, 2016, 10:31:25 AM
 #116

I jel može netko konkretno odgovoriti što u slucaju da sa bitstampa na zabu uplatim 10 btc tj oko 40 000 kn. Da li sam dužan to prijaviti poreznoj i ako da koliko bi mi za porez uzeli od tog iznosa. ?

Dok imaš bitcoine na walletu ne moraš ništa prijavljivati poreznoj, jer po tumaćenju hrvatske narodne banke Bitcoini nisu novac.
No, čim pretvoriš te Bitcoine u kune i povučeš na svoj bankovni račun, po zakonu postaješ porezni obveznik i dužan si tgo prijaviti poreznoj, preko joopd obrasca, kao drugi dohodak iz inozemstva.
Koliko ćeš platiti poreza i prireza ovisi o tome u kojem gradu živiš (prirezi se razlikuju od grada do grada) te da li si zaposlen ili ne.
Ja sam zaposlen pa na Bitcoine i drugu Internet zaradu, koja mi sjeda na račun u banci, plaćam oko 25 % prireza i predujma na porez.
na kraju godine više ne moram raditi godišnju poreznu prijavu već to porezna napravi za mene, na osnovu podataka it joopd obrazaca.
Sad upravo čekam da mi idući mjesec sjedne na račun povrat poreza od države Smiley
NIje puno ali svaki novac koji dobiješ nazad od države veseli.
Naravno, možeš pokušati da to ne prijaviš ali budi svjestan da si u tom slućaju u poreznom prekršaju i da kršiš zakon.
Iskljućivo je tvoja odluka želiš li sve napraviti po zakonu ili ne.
budi svjestan da porezna ima i drugih načina da otkrije da nisi prijavio porez a može te prijaviti i tvoja banka.

Hvala na odgovoru ali opet stvari nisu skroz jasne  Grin Znaci, trebao bi prijavit svotu od 40 000 kn ali ako ne prijavim dobre su šanse da se baš ništa nece dogodit a opet moguce je da ce banka prijavit da je sjelo 40k pa cu bit krsitelj zakona. Što ako sjedne 12 000 kn? Da li i onda da prijavim ili da se samo napravim blesav? I znaci od svote koja sjedne ako to prijavimo možemo ocekivat da ce cetvrtina otici na porez znaci 40000 je jednako malo više od 30 000. Jel znas koja je kazna ako ne prijavim tih 40 000 sa stampa?
Angell
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 565
Merit: 503



View Profile
July 31, 2016, 10:33:54 AM
 #117

I jel može netko konkretno odgovoriti što u slucaju da sa bitstampa na zabu uplatim 10 btc tj oko 40 000 kn. Da li sam dužan to prijaviti poreznoj i ako da koliko bi mi za porez uzeli od tog iznosa. ?

Dok imaš bitcoine na walletu ne moraš ništa prijavljivati poreznoj, jer po tumaćenju hrvatske narodne banke Bitcoini nisu novac.
No, čim pretvoriš te Bitcoine u kune i povučeš na svoj bankovni račun, po zakonu postaješ porezni obveznik i dužan si tgo prijaviti poreznoj, preko joopd obrasca, kao drugi dohodak iz inozemstva.
Koliko ćeš platiti poreza i prireza ovisi o tome u kojem gradu živiš (prirezi se razlikuju od grada do grada) te da li si zaposlen ili ne.
Ja sam zaposlen pa na Bitcoine i drugu Internet zaradu, koja mi sjeda na račun u banci, plaćam oko 25 % prireza i predujma na porez.
na kraju godine više ne moram raditi godišnju poreznu prijavu već to porezna napravi za mene, na osnovu podataka it joopd obrazaca.
Sad upravo čekam da mi idući mjesec sjedne na račun povrat poreza od države Smiley
NIje puno ali svaki novac koji dobiješ nazad od države veseli.
Naravno, možeš pokušati da to ne prijaviš ali budi svjestan da si u tom slućaju u poreznom prekršaju i da kršiš zakon.
Iskljućivo je tvoja odluka želiš li sve napraviti po zakonu ili ne.
budi svjestan da porezna ima i drugih načina da otkrije da nisi prijavio porez a može te prijaviti i tvoja banka.

Hvala na odgovoru ali opet stvari nisu skroz jasne  Grin Znaci, trebao bi prijavit svotu od 40 000 kn ali ako ne prijavim dobre su šanse da se baš ništa nece dogodit a opet moguce je da ce banka prijavit da je sjelo 40k pa cu bit krsitelj zakona. Što ako sjedne 12 000 kn? Da li i onda da prijavim ili da se samo napravim blesav? I znaci od svote koja sjedne ako to prijavimo možemo ocekivat da ce cetvrtina otici na porez znaci 40000 je jednako malo više od 30 000. Jel znas koja je kazna ako ne prijavim tih 40 000 sa stampa?

Nazovi poreznu anonimno i pitaj što će se dogoditi, ako prvi koji se ne javi ne zna, pokušaj više puta. Napravi se blesav.

bitbunnny
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2898
Merit: 1068


WOLF.BET - Provably Fair Crypto Casino


View Profile
July 31, 2016, 04:42:27 PM
 #118

I jel može netko konkretno odgovoriti što u slucaju da sa bitstampa na zabu uplatim 10 btc tj oko 40 000 kn. Da li sam dužan to prijaviti poreznoj i ako da koliko bi mi za porez uzeli od tog iznosa. ?

Dok imaš bitcoine na walletu ne moraš ništa prijavljivati poreznoj, jer po tumaćenju hrvatske narodne banke Bitcoini nisu novac.
No, čim pretvoriš te Bitcoine u kune i povučeš na svoj bankovni račun, po zakonu postaješ porezni obveznik i dužan si tgo prijaviti poreznoj, preko joopd obrasca, kao drugi dohodak iz inozemstva.
Koliko ćeš platiti poreza i prireza ovisi o tome u kojem gradu živiš (prirezi se razlikuju od grada do grada) te da li si zaposlen ili ne.
Ja sam zaposlen pa na Bitcoine i drugu Internet zaradu, koja mi sjeda na račun u banci, plaćam oko 25 % prireza i predujma na porez.
na kraju godine više ne moram raditi godišnju poreznu prijavu već to porezna napravi za mene, na osnovu podataka it joopd obrazaca.
Sad upravo čekam da mi idući mjesec sjedne na račun povrat poreza od države Smiley
NIje puno ali svaki novac koji dobiješ nazad od države veseli.
Naravno, možeš pokušati da to ne prijaviš ali budi svjestan da si u tom slućaju u poreznom prekršaju i da kršiš zakon.
Iskljućivo je tvoja odluka želiš li sve napraviti po zakonu ili ne.
budi svjestan da porezna ima i drugih načina da otkrije da nisi prijavio porez a može te prijaviti i tvoja banka.

Hvala na odgovoru ali opet stvari nisu skroz jasne  Grin Znaci, trebao bi prijavit svotu od 40 000 kn ali ako ne prijavim dobre su šanse da se baš ništa nece dogodit a opet moguce je da ce banka prijavit da je sjelo 40k pa cu bit krsitelj zakona. Što ako sjedne 12 000 kn? Da li i onda da prijavim ili da se samo napravim blesav? I znaci od svote koja sjedne ako to prijavimo možemo ocekivat da ce cetvrtina otici na porez znaci 40000 je jednako malo više od 30 000. Jel znas koja je kazna ako ne prijavim tih 40 000 sa stampa?

Nazovi poreznu anonimno i pitaj što će se dogoditi, ako prvi koji se ne javi ne zna, pokušaj više puta. Napravi se blesav.

Je, a tajw u poreznojw ga bude pitao a taj Bitcoin je što točno? Nemojmo se zavaravati da su educirani o tome i da su čuli za  Bitcoin, a kamoliw da znaju dati upute što s njim, tj.s novcem vezanim za Bitcoin.

tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
July 31, 2016, 06:58:27 PM
 #119

Baš je to frustrirajuce.Još bi najrađe da je to sve oko placanja poreza automatski (Možda ce i bit u buducnosti baš zbog blockchain tehnologije) pa neka država uzme svoj postotak. Ovako ako mi jednom sjedne 20,30,40 tisuca kuna i ja sam odem to prijavit osjecam se ko budala jer je vrlo vjerojatno da mogu jednostavno potrošit te novce i nikome ništa.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
July 31, 2016, 10:24:26 PM
 #120

[...]Naravno, možeš pokušati da to ne prijaviš ali budi svjestan da si u tom slućaju u poreznom prekršaju i da kršiš zakon. [...]

I da se izuzetno asosijalno ponašaš korištevći sve usluge države bez da budeš spreman doprinosit svoj dio u njoj.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!