Bitcoin Forum
July 03, 2024, 10:14:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80469 times)
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 10, 2016, 09:19:06 AM
 #141

Od ove drzave se moze napraviti nesto tek kad ta ista drzava bankrotira, i bas zato ja podrzavam ne placanje poreza gdje god se moze. Treba nam bankrot i netko izvana tko ce natjerati vlastodrsce da podjeli 100k otkaza u javnom sektoru, i tek onda mozemo pricati o poravljanju i izgradnji ove prekrasne zemlje. Mi mali, sve dok placamo porez, hranimo stotinu tisuca uhljeba kojima ne pada na pamet promjeniti nacin funkcioniranja.

Kazes da imas firmu ovdje. Pitanje je vremena kad ce ti sjesti neka inspekcija na vrat. Imao sam osobno obrt i zna kakvo je to sranje. Imam frendove koji imaju firme (jedan ima 4) i slusam svakodnevno sranja kroz koja prolaze. Kad i nemaju zasto kazniti, onda izmisle nesto jer eto, poslani su da kazne.
Zadnja zgodna stvar kod toga je bila kad su frendu poceli dolaziti namjesecnoj bazi. I nakon 3 dolaska (nisu mu pronasli niti jednu manu pa nisu mogli napisati nikakvu kaznu) pita on njih: "pa dobro gdje je problem, zasto mi skacete po vratu"? A oni kazu: "Poslani smo da napisemo kaznu, nesto cemo ti vec nac". I vidi vraga, stvarno su pronasli. Nije imao neku naljepnicu na zidu na kojoj pise nesto vezano uz fiksalnu naplatu. A firma uopce ni ne radi maloprodaju (bavi se inace ciscenjem zgrada). Klijenti mu ne dolaze u firmu, nema nikakve ne fiksalne ili fiksalne blagajne, al jebi ga, kaznu je dobio "jer je tako u pravilniku".
Mislio se je zalit na to. Otisao je do knjigovodje i pitao ju za savjet. Kaze ona, suti i plati. Ako ces se zalit, poslat ce ti sve sto mogu poslat i nasrat ti jos sto drugih stvari. Ovako ti je lakse.
Eto...to je "lijepa nasa"....
Da ne pricamo da je prakticki nemoguce krenuti od nule. Evo ja kao web developer sa hrpom posla razmisljam da bi pokrenuo tvrtku. Treba mi 24k kuna za prvu godinu samo da tvrtka postoji! Bez da napravim jedan jedini posao. To su davanja prije poreza! Pa tko je tu normalan. Al jebe se njima, njih ne zanimaju nova radna mjesta, njih zanima samo naplata kazni.

Da se razumijemo, ja nisam protiv placanja poreza. Da zivim u Nizozemskoj, Danskoj (super mi je kak su Danci odjebali smanjenje poreza koje je predlozio premijer) ili bilo kojoj drugoj uredjenoj drzavi, ja bih porez placao sa gustom jer bih znao da za te novce dobijem uslugu koju zasluzujem te da ce zbog toga biti bolje i meni i mojoj djeci.

I cisto da se osvrnem na ovo:
Quote
i nista ti to nije razlog tajiti od poreza
I te kako je. Ako platim porez, zelim uslugu. Ako ne dobijem uslugu, nema potrebu placati porez. Kapitalizam a ne feudalizam.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 10, 2016, 12:45:11 PM
 #142

[...]
Quote
i nista ti to nije razlog tajiti od poreza
I te kako je. Ako platim porez, zelim uslugu. Ako ne dobijem uslugu, nema potrebu placati porez. Kapitalizam a ne feudalizam.

Dobili ste i te kako usluge, ali vi sami izaberete da se skoncentrirate na one izuzetke a ne na prakticnu realnost.

Poboljsajte svijet, krenite sami od sebe... (a ne neki teoretski "bankrot").

A ako vam se toliko ne svidja u RH, izvolite se preseliti u bilo kojoj drugoj drzavi EU... Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 10, 2016, 01:27:42 PM
 #143

Dobili ste i te kako usluge...

E vidiš, to jednostavno NIJE istina. Za svoj porez ne mogu dobiti osnovnu uslugu u bilo kakvom kvalitetnom obliku. Za snimanje ili pregled moraš lekati po par mjeseci (iako se npr. radi o tumoru pluća....opet, pišem iz osobnog iskustva). Pregled dječjih kukova? Nema problema, čeka se 6 mjeseci, iako se pregled mora obaviti do 3. mjeseca djetetove starosti!! Neću nabrajati dalje jer bi mogao napisati knjigu. Ako želim dobru ali i dalje osnovnu uslugu moram plaćati dodatno privatnim tvrtkama ili moram dodatno plaćati samoj državi iako već sada plaćam prevelik porez.
Vezano uz porezno opterećenje: http://www.poslovni.hr/komentari/hrvatska-treca-u-svijetu-po-poreznom-opterecenju-dohotka-227836 Pogledaj gdje smo na listi, pa usporedi našu uslugu sa npr. Danskom koja je svjetlosnim godinama ispred nas.
Ustvari kad malo bolje razmislim, kako se ti uopće osjećaš mjerodavan davati kvalifikacije usluga koje mi ovdje dobijemo za porez koji plaćamo, a ni ne živiš ovdje? To što dođeš tu i tamo i jeftino popraviš zube ili tako neku pizdariju na račun svojih eura i misliš da isti uvjeti vrijede za sve nas?
Molim te nemoj....sa takvim izjavama samo gubiš kredibilitet. Ja ne mogu komentirati uslugu države u Nizozemskoj jer sam bio tamo samo par puta, isto tako nemoj ni ti komentirati uslugu Hrvatske jer ovdje ne živiš duže od mjesec ili dva u godini. Ne ovisiš o RH i tu ti nije glavni izvor zarade i života.

Poboljsajte svijet, krenite sami od sebe... (a ne neki teoretski "bankrot").
A ako vam se toliko ne svidja u RH, izvolite se preseliti u bilo kojoj drugoj drzavi EU... Grin

Definitivno krećem od sebe i definitivno radim na tome. Povukao sam određenu crtu ispod koje više neću trpiti bullshit koji ovdje vlada (da je Bandić dobio više saborskih mandata, vjerojatno bi u Irskoj bio već sada). Već sada imam više poznanika i prijatelja u Kanadi i Irskoj nego u Zagrebu. Zar ti misliš da ova sila ljudi koja odlazi iz države sa cijelim porodicama odlazi zato jer im je tu dosadno? Zato jer im se ne radi? Jer im se ne plača porez? Ljudi odlaze jer im je dosta bullshita. Žele raditi, žele plaćati porez i žele da se na račun tog poreza država brine za njihove potrebe.

I čisto jedan info. Ljudi su nekada odlazili (kao što je dobar dio moje familije) u Njemačku i druge strane zamlje kako bi radili i kako bi se vratili i izgradili ovdje nešto za sebe i svoju obitelj. Odlazili su većinom muški i radno sposobni. Sada odlaze cijele obitelji sa malom djecom i djedovima i bakama i dobar dio ih se ne planira vratiti. Toliko im je loše. Toliko su govna došla blizu usta.

I ja ako dignem sidro odlazim sa ženom, dvoje djece i bakom a vračam se možda na ljeto na more....ako i tad. Tko zna možda mi guzica bude htjela vidjeti puta pa proputujem malo svijetom. Ovo malo što sam bio na dalekim destinacijama mi se podosta svidjelo.

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 10, 2016, 01:46:23 PM
 #144

O i kad već voliš razno razna istraživanja, i misliš da je moja percepcija kriva evo malo materijala za čitanje:

HRVATSKA I DALJE MEĐU NAJGORIMA U EU Pogledajte koliki dio javnog duga financiramo kreditima! http://www.jutarnji.hr/biznis/hrvatska-i-dalje-medu-najgorima-u-eu-pogledajte-koliki-dio-javnog-duga-financiramo-kreditima/4459337/
Po sigurnosti u prometu Hrvatska među najgorima u Europi http://www.vecernji.hr/automobili/po-sigurnosti-u-prometu-hrvatska-medu-najgorima-u-europi-1074142
VIVIANE REDING: Hrvatska među najgorima po učinkovitosti pravosuđa http://objektivno.hr/viviane-reding-hrvatska-medu-najgorima-po-ucinkovitosti-pravosuda-28152?print=pdf
Hrvatska među najgorima u gospodarenju otpadom u EU! http://zmergo.hr/2016/03/hrvatska-medu-najgorima-u-gospodarenju-otpadom-u-eu/
Hrvatska među najgorima u svijetu za dobivanje dozvole za gradnju http://direktno.hr/en/2014/svijet/19440/Hrvatska-me%C4%91u-najgorima-u-svijetu-za-dobivanje-dozvole-za-gradnju.htm
Hrvatska i dalje među najgorima po konkurentnosti između razvijenih zemalja http://lider.media/aktualno/biznis-i-politika/hrvatska/hrvatska-i-dalje-medu-najgorima-po-konkurentnosti-izmedu-razvijenih-zemalja/
Indeks percepcije korupcije: Hrvatska među najgorima u Europi http://www.soundset.hr/vijesti/svijet-i-eu/indeks-percepcije-korupcije-hrvatska-medu-najkorumpiranijima-u-europi

U kratko, pre velika uprava, neefikasnost i korupcija. Nije ni čudo da nam ne mogu pružiti uslugu, jer trpaju sve što mogu na svoje privatne račune.

I s ovim ću završiti ovaj naš mali dialog. Jer ako te nečije osobno iskustvo popraćeno istraživanjima neće razuvjeriti, i ako ti i dalje misliš da je ovdje super, slobodno nam se pridruži. Slobodnih kuća i stanova na prodaju ima koliko te volja. Ako ne preferiraš vlasništvo, možeš i rentat.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 10, 2016, 03:06:03 PM
 #145

[...] misliš da je moja percepcija kriva [...]

Ne mislim da vam je percepcija kriva. Kriv vam je zakljucak, i s'time vase "rijesenje".


0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
October 10, 2016, 03:45:49 PM
 #146

Što se tiče poslovanja i plaćanja poreza, srećom više ne živimo u 20 već u 21. stoljeću.
To konkretno znači da možete živjeti i raditi u Hrvatskoj a potpuno legalno otvoriti business npr. u UK, ltd firmu, poslovati preko nje, i u UK plaćati porez (firmu praktički registrirate za 5 minuta online dok kod nas to traje 2-3 tjedna na tzv. hitro.hr, i puno je skuplje).
U RH bi tada plaćali porez samo na osobnu zaradu dok bi cooperativni porez plaćali tamo gdje je sjedište firme, u UK.
Također bi izbjegli hrvatsku birokraciju, brojne doprinose i dr.
Isto tako, između UK i RH postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Ne pričam to napamet, već iz vlastitog iskustva s obzirom da sam otvorio firmu u UK i tako poslujem već godinu dana, a živim u RH.
Dakle, za svaki problem postoji riješenje, i nije potrebno seliti iz Hrvatske, a ni izbjegavati plaćanje poreza.



.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 11, 2016, 07:55:21 AM
 #147

Što se tiče poslovanja i plaćanja poreza, srećom više ne živimo u 20 već u 21. stoljeću.
To konkretno znači da možete živjeti i raditi u Hrvatskoj a potpuno legalno otvoriti business npr. u UK, ltd firmu, poslovati preko nje, i u UK plaćati porez (firmu praktički registrirate za 5 minuta online dok kod nas to traje 2-3 tjedna na tzv. hitro.hr, i puno je skuplje).
U RH bi tada plaćali porez samo na osobnu zaradu dok bi cooperativni porez plaćali tamo gdje je sjedište firme, u UK.
Također bi izbjegli hrvatsku birokraciju, brojne doprinose i dr.
Isto tako, između UK i RH postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Ne pričam to napamet, već iz vlastitog iskustva s obzirom da sam otvorio firmu u UK i tako poslujem već godinu dana, a živim u RH.
Dakle, za svaki problem postoji riješenje, i nije potrebno seliti iz Hrvatske, a ni izbjegavati plaćanje poreza.




Taman cca. mjesec dana prije Brexita sam poceo skupljati detaljne informacije vezane uz to. I onda kad sam reko, to je to, idem u tom smjeru puf, Brexit. I sad sam u nedoumici. Velika vecina klijenata s kojima radim mi je unutar EU. Vrlo malen broj Amerika i Engleska. Sto mislis kakav ce utjecaj imati Brexit na tvoje poslovanje kad jednom finaliziraju stvar?
Alternativno sam vidio Estonski e-resident program. Ako se ne varam, slicne mogucnosti su u pitanju.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 11, 2016, 07:57:56 AM
 #148

Što se tiče poslovanja i plaćanja poreza, srećom više ne živimo u 20 već u 21. stoljeću.
To konkretno znači da možete živjeti i raditi u Hrvatskoj a potpuno legalno otvoriti business npr. u UK, ltd firmu, poslovati preko nje, i u UK plaćati porez (firmu praktički registrirate za 5 minuta online dok kod nas to traje 2-3 tjedna na tzv. hitro.hr, i puno je skuplje).
U RH bi tada plaćali porez samo na osobnu zaradu dok bi cooperativni porez plaćali tamo gdje je sjedište firme, u UK.
Također bi izbjegli hrvatsku birokraciju, brojne doprinose i dr.
Isto tako, između UK i RH postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Ne pričam to napamet, već iz vlastitog iskustva s obzirom da sam otvorio firmu u UK i tako poslujem već godinu dana, a živim u RH.
Dakle, za svaki problem postoji riješenje, i nije potrebno seliti iz Hrvatske, a ni izbjegavati plaćanje poreza.

Pa o takvim konstrukcijama upravo i pricam. to se zove "izbjegavanje poreza". Sasvim legalno i u potpunost se slazem s'time.

Protivim se protiv "tajiti od poreza", sasvim druga stvar...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 11, 2016, 07:59:29 AM
 #149

Što se tiče poslovanja i plaćanja poreza, srećom više ne živimo u 20 već u 21. stoljeću.
To konkretno znači da možete živjeti i raditi u Hrvatskoj a potpuno legalno otvoriti business npr. u UK, ltd firmu, poslovati preko nje, i u UK plaćati porez (firmu praktički registrirate za 5 minuta online dok kod nas to traje 2-3 tjedna na tzv. hitro.hr, i puno je skuplje).
U RH bi tada plaćali porez samo na osobnu zaradu dok bi cooperativni porez plaćali tamo gdje je sjedište firme, u UK.
Također bi izbjegli hrvatsku birokraciju, brojne doprinose i dr.
Isto tako, između UK i RH postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Ne pričam to napamet, već iz vlastitog iskustva s obzirom da sam otvorio firmu u UK i tako poslujem već godinu dana, a živim u RH.
Dakle, za svaki problem postoji riješenje, i nije potrebno seliti iz Hrvatske, a ni izbjegavati plaćanje poreza.
Taman cca. mjesec dana prije Brexita sam poceo skupljati detaljne informacije vezane uz to. I onda kad sam reko, to je to, idem u tom smjeru puf, Brexit. I sad sam u nedoumici. Velika vecina klijenata s kojima radim mi je unutar EU. Vrlo malen broj Amerika i Engleska. Sto mislis kakav ce utjecaj imati Brexit na tvoje poslovanje kad jednom finaliziraju stvar?
Alternativno sam vidio Estonski e-resident program. Ako se ne varam, slicne mogucnosti su u pitanju.

Sasvim ste nam dobrodosli u Nizozemskoj. Ako zelite pomoc/informaciju samo mi se javite putom PM...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 11, 2016, 08:41:33 AM
 #150

Ja nisam rekao da se porez kao takav ne treba plaćati. Čak štoviše, rekao sam par puta da bih ga drage volje plaćao ukoliko dobijem uslugu u protuvrijednosti tog poreza (bilo u HR bilo u nekoj drugoj zemlji) te sam više puta spominjao druge zemlje i njihove poreze te činjenicu kako bi ih drage volje plačao.
Ono što tvrdim od početka je da ne treba plaćati porez Hrvatskoj jer ga ona ne zaslužuje, pošto se prikupljeni nova krade a građani dobivaju samo maleni dio natrag u obliku sporih i nekvalitetnih usluga.
Što se tiče mog plaćanja poreza u Estoniji, UK ili Nizozemskoj....ako se pita poreznike RH, to je isto kao i krađa jer pare ne idu njima. Pa sada, dali sam ja "zamračio" pare na ovaj ili onaj način je u potpunosti svejedno. Ako ja tebi trebam dati 100 Eur, bilo da ih dam nekome drugome ili da ih ne dam nikome, tebi je svejedno....ti ih nisi dobio i tvrdit češ da si pokraden. Razlika je samo u "moralu", no kako oni nisu "moralni" prema nama, nema smisla da mi budemo "moralini" prema njima.

O blagodati vlasništva tvrtke u drugoj državi neću trošiti riječi. Sama činjenica da si nedostupan Hrvatskim inspektorima je neprocjenjiva ko u reklami za Mastercard.

Govnima treba oduzeti vodu i hranu da se lijepo osuše i počnu plutati. Tada će ih ili odnijeti voda ili će pobjeći sami, i tek onda možemo razmišljati kako napraviti nešto pošteno od ove zemlje.

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 11, 2016, 09:20:27 AM
 #151

[...] ako se pita poreznike RH, to je isto kao i krađa jer pare ne idu njima. Pa sada, dali sam ja "zamračio" pare na ovaj ili onaj način je u potpunosti svejedno. [...]

Nije svejedno, kao sto vam i Daniel lijepo pokusava objasniti:

[...] između UK i RH postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.[...]

Isto stoji i za Nizozemskoj.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 11, 2016, 09:26:19 AM
 #152

Ok znaci ako ja platim porez u Nizozemskoj ili UK, dali itko od ovih govana u HR poreznoj dobije te pare?

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 11, 2016, 01:11:08 PM
 #153

Ok znaci ako ja platim porez u Nizozemskoj ili UK, dali itko od ovih govana u HR poreznoj dobije te pare?

Na taj deo ne.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 11, 2016, 02:38:50 PM
 #154

Eto znaci ako sam platio Nizozemskoj, zataio sam ga od Hrvatske. Voila...

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
October 11, 2016, 03:13:48 PM
 #155

Eto znaci ako sam platio Nizozemskoj, zataio sam ga od Hrvatske. Voila...

Ne nisi... To sto si platio u Nizozemskoj bez problema mozes reci/navesti poreznoj u RH jer postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja; nikakvo zatajenje.


0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
October 11, 2016, 03:35:49 PM
 #156

Ja nisam rekao da se porez kao takav ne treba plaćati. Čak štoviše, rekao sam par puta da bih ga drage volje plaćao ukoliko dobijem uslugu u protuvrijednosti tog poreza (bilo u HR bilo u nekoj drugoj zemlji) te sam više puta spominjao druge zemlje i njihove poreze te činjenicu kako bi ih drage volje plačao.
Ono što tvrdim od početka je da ne treba plaćati porez Hrvatskoj jer ga ona ne zaslužuje, pošto se prikupljeni nova krade a građani dobivaju samo maleni dio natrag u obliku sporih i nekvalitetnih usluga.
Što se tiče mog plaćanja poreza u Estoniji, UK ili Nizozemskoj....ako se pita poreznike RH, to je isto kao i krađa jer pare ne idu njima. Pa sada, dali sam ja "zamračio" pare na ovaj ili onaj način je u potpunosti svejedno. Ako ja tebi trebam dati 100 Eur, bilo da ih dam nekome drugome ili da ih ne dam nikome, tebi je svejedno....ti ih nisi dobio i tvrdit češ da si pokraden. Razlika je samo u "moralu", no kako oni nisu "moralni" prema nama, nema smisla da mi budemo "moralini" prema njima.

O blagodati vlasništva tvrtke u drugoj državi neću trošiti riječi. Sama činjenica da si nedostupan Hrvatskim inspektorima je neprocjenjiva ko u reklami za Mastercard.

Govnima treba oduzeti vodu i hranu da se lijepo osuše i počnu plutati. Tada će ih ili odnijeti voda ili će pobjeći sami, i tek onda možemo razmišljati kako napraviti nešto pošteno od ove zemlje.

Niste u potpunosti razumjeli moje objašnjenje o firmi u UK.
Porez na firmu se može platiti samo tamo gdje je firma registrirana i gdje posluje.
Ako firma ne posluje u RH i nema tu sjedište, nema načina da porez na firmu platite u RH.
Upravo to bi bilo nezakonito izbjegavanje poreza.
sasvim je pri tome nebitna adresa vlasnika ili direktora firme kao fizičke osobe.
Bitna je firma kao pravni subjekt, gdje posluje i ima sjedište i automatski se kao vaša adresa, kao pravne osobe, gleda adresa firme a ne vaša privatna adresa stanovanja.
Na kraju krajeva, vi kao privatna osoba možete imati stanove ili kuće u više država ali je to za poslovanje vaše firme nebitno.
Ovdje govorimo o coorporativnom porezu, a ne o vašem osobnom porezu.
Dakle, na zaradu firme plaćate porez tamo gdje vam je sjedište i gdje poslujete.
U onom trenutku kada sebi isplatite plaću i ona vam sjedne na bankopvni račun u rH, vaš privatni bankovni račun, tada postajete porezni obveznik u RH i dužni ste preko joopd obrasca prijaviti svoje prihode poreznoj službi.
nadam se da je sada jasno.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
October 11, 2016, 03:40:33 PM
 #157

Što se tiče poslovanja i plaćanja poreza, srećom više ne živimo u 20 već u 21. stoljeću.
To konkretno znači da možete živjeti i raditi u Hrvatskoj a potpuno legalno otvoriti business npr. u UK, ltd firmu, poslovati preko nje, i u UK plaćati porez (firmu praktički registrirate za 5 minuta online dok kod nas to traje 2-3 tjedna na tzv. hitro.hr, i puno je skuplje).
U RH bi tada plaćali porez samo na osobnu zaradu dok bi cooperativni porez plaćali tamo gdje je sjedište firme, u UK.
Također bi izbjegli hrvatsku birokraciju, brojne doprinose i dr.
Isto tako, između UK i RH postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja.
Ne pričam to napamet, već iz vlastitog iskustva s obzirom da sam otvorio firmu u UK i tako poslujem već godinu dana, a živim u RH.
Dakle, za svaki problem postoji riješenje, i nije potrebno seliti iz Hrvatske, a ni izbjegavati plaćanje poreza.




Taman cca. mjesec dana prije Brexita sam poceo skupljati detaljne informacije vezane uz to. I onda kad sam reko, to je to, idem u tom smjeru puf, Brexit. I sad sam u nedoumici. Velika vecina klijenata s kojima radim mi je unutar EU. Vrlo malen broj Amerika i Engleska. Sto mislis kakav ce utjecaj imati Brexit na tvoje poslovanje kad jednom finaliziraju stvar?
Alternativno sam vidio Estonski e-resident program. Ako se ne varam, slicne mogucnosti su u pitanju.

Mene osobno brexit ne brine previše.
Prije svega u idućih 2,3 do 5 godfina sigurno se ništa neće promijeniti i uK će i dalje biti punopravni član eU, dok ne završe pregovori o njenom napuštanju EU.
Ti pregovori, koliko čujem, počinju tek u 3. mjesecu iduće godine, dakle nikome se baš previše ne žuri s tim pregovorima, i sigurno će trajati više godina.
Do kraja tih pregovora ja mogu već sto puta i otvoriti novu firmu i zatvoriti staru, nije nikakva drama ni panika Smiley
Osim toga, s obzirom da je svima to u interesu, siguran sam da će i nakon napuštanja EU, uK ostati dio jedinstvenog europskog ekonomskog prostora i tržišta, slično kao švicarska i još neke zemlje koje nisu članice EU.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 12, 2016, 07:55:31 AM
 #158

Ja nisam rekao da se porez kao takav ne treba plaćati. Čak štoviše, rekao sam par puta da bih ga drage volje plaćao ukoliko dobijem uslugu u protuvrijednosti tog poreza (bilo u HR bilo u nekoj drugoj zemlji) te sam više puta spominjao druge zemlje i njihove poreze te činjenicu kako bi ih drage volje plačao.
Ono što tvrdim od početka je da ne treba plaćati porez Hrvatskoj jer ga ona ne zaslužuje, pošto se prikupljeni nova krade a građani dobivaju samo maleni dio natrag u obliku sporih i nekvalitetnih usluga.
Što se tiče mog plaćanja poreza u Estoniji, UK ili Nizozemskoj....ako se pita poreznike RH, to je isto kao i krađa jer pare ne idu njima. Pa sada, dali sam ja "zamračio" pare na ovaj ili onaj način je u potpunosti svejedno. Ako ja tebi trebam dati 100 Eur, bilo da ih dam nekome drugome ili da ih ne dam nikome, tebi je svejedno....ti ih nisi dobio i tvrdit češ da si pokraden. Razlika je samo u "moralu", no kako oni nisu "moralni" prema nama, nema smisla da mi budemo "moralini" prema njima.

O blagodati vlasništva tvrtke u drugoj državi neću trošiti riječi. Sama činjenica da si nedostupan Hrvatskim inspektorima je neprocjenjiva ko u reklami za Mastercard.

Govnima treba oduzeti vodu i hranu da se lijepo osuše i počnu plutati. Tada će ih ili odnijeti voda ili će pobjeći sami, i tek onda možemo razmišljati kako napraviti nešto pošteno od ove zemlje.

Niste u potpunosti razumjeli moje objašnjenje o firmi u UK.
Porez na firmu se može platiti samo tamo gdje je firma registrirana i gdje posluje.
Ako firma ne posluje u RH i nema tu sjedište, nema načina da porez na firmu platite u RH.
Upravo to bi bilo nezakonito izbjegavanje poreza.
sasvim je pri tome nebitna adresa vlasnika ili direktora firme kao fizičke osobe.
Bitna je firma kao pravni subjekt, gdje posluje i ima sjedište i automatski se kao vaša adresa, kao pravne osobe, gleda adresa firme a ne vaša privatna adresa stanovanja.
Na kraju krajeva, vi kao privatna osoba možete imati stanove ili kuće u više država ali je to za poslovanje vaše firme nebitno.
Ovdje govorimo o coorporativnom porezu, a ne o vašem osobnom porezu.
Dakle, na zaradu firme plaćate porez tamo gdje vam je sjedište i gdje poslujete.
U onom trenutku kada sebi isplatite plaću i ona vam sjedne na bankopvni račun u rH, vaš privatni bankovni račun, tada postajete porezni obveznik u RH i dužni ste preko joopd obrasca prijaviti svoje prihode poreznoj službi.
nadam se da je sada jasno.

Taj dio mi je i te kako jasan i znam kako funkcionira cijela ta stvar. Sto se i gdje placa. Ja samo tvrdim da se placanje poreza u HR treba izbjeci pod svaku cijenu jer HR ne zasluzuje da joj se placa porez.

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 12, 2016, 08:00:53 AM
 #159

Osim toga, s obzirom da je svima to u interesu, siguran sam da će i nakon napuštanja EU, uK ostati dio jedinstvenog europskog ekonomskog prostora i tržišta, slično kao švicarska i još neke zemlje koje nisu članice EU.


Brisel se grozi po tom pitanju. Dali je samo režanje ili su ozbiljni, ne znam i to me ustvari "brine" i koci u donosenju odluke. London ili Tallin, dugorocno pitanje je sad....

ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
October 12, 2016, 08:02:58 AM
 #160

Eto znaci ako sam platio Nizozemskoj, zataio sam ga od Hrvatske. Voila...

Ne nisi... To sto si platio u Nizozemskoj bez problema mozes reci/navesti poreznoj u RH jer postoji sporazum o izbjegavanju dvostrukog oporezivanja; nikakvo zatajenje.



Ajde to reci nekome tko je zaposlen u Poreznoj upravi Republike Hrvatske, pa ce ti sve biti jasno.
Da, to je legalno "izbjegavanje" poreza, al sama cinjenica da je to "legalno" njima ne znaci nista. Ako ih pitas na osobnoj razini, ti si za njih osobno lopov.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!