Bitcoin Forum
May 06, 2024, 04:43:06 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80442 times)
ljudotina
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1260
Merit: 1029


View Profile
December 23, 2016, 10:30:34 AM
 #181

Za velike svote postoje opcije van granica. Porez se mora platiti, no kad ga se plaća mora se biti pametan i paziti kome ga plaćaš i što ćeš dobiti za uzvrat.

The network tries to produce one block per 10 minutes. It does this by automatically adjusting how difficult it is to produce blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715013787
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715013787

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715013787
Reply with quote  #2

1715013787
Report to moderator
1715013787
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715013787

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715013787
Reply with quote  #2

1715013787
Report to moderator
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
December 23, 2016, 11:05:19 AM
 #182

Za velike svote postoje opcije van granica. Porez se mora platiti, no kad ga se plaća mora se biti pametan i paziti kome ga plaćaš i što ćeš dobiti za uzvrat.

Istina, ali more se doci od nekud...

[...] negdje more biti prelaz od tog sitnoga u velikome, zar ne?

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Qazo
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 211
Merit: 101



View Profile
December 23, 2016, 01:43:50 PM
 #183

To je sve jako lepo sve dok se radi o sitnom novcu... Kako misite objasniti kucu, stanove, Svedske i Njemacke automobile i.t.d. od toga?

o tome ću razmišljati kada dođem do pozicije da za uložene novce u BTC mogu kupiti kuću/stan/itd...    Grin


sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
December 23, 2016, 02:06:47 PM
 #184

To je sve jako lepo sve dok se radi o sitnom novcu... Kako misite objasniti kucu, stanove, Svedske i Njemacke automobile i.t.d. od toga?
o tome ću razmišljati kada dođem do pozicije da za uložene novce u BTC mogu kupiti kuću/stan/itd...    Grin

Onda ste vec zakasnili...

[...] negdje more biti prelaz od tog sitnoga u velikome, zar ne?

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
CroIsBest
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 100



View Profile
January 28, 2017, 11:22:18 PM
 #185

A sto vas toliko brine to dizanje na bankovni racun kad se bitcoin zarada ne oporezuje sta nije onda bolje koristiti bitkonan i na njemu trejdati,promeniti btc u dolare te onda povuci pare direktno na bankovni racun?Prije par mjeseci sam ovdje citao sad neznam u kojem tocno topicu da se na bitcoin kriptovalutu neplaca porez ako se nesto para online zaradi a sad se svi brinu?Dali je mozda uveden porez na bitcoin zaradu ili ga nisu uopce uveli ,molim nekoga za brz odgovor jer bi sad jos malo trebao da dizem bitcoine te ako se placa porez drzavi koliko se placa?Meni su u banki rekli da kad su godisnji prihodi iznad oko 10.000,00 kn nezz sad tocno koliko da se placa pa me totalno zbunio.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
January 29, 2017, 12:04:27 PM
 #186

A sto vas toliko brine to dizanje na bankovni racun kad se bitcoin zarada ne oporezuje sta nije onda bolje koristiti bitkonan i na njemu trejdati,promeniti btc u dolare te onda povuci pare direktno na bankovni racun?Prije par mjeseci sam ovdje citao sad neznam u kojem tocno topicu da se na bitcoin kriptovalutu neplaca porez ako se nesto para online zaradi a sad se svi brinu?Dali je mozda uveden porez na bitcoin zaradu ili ga nisu uopce uveli ,molim nekoga za brz odgovor jer bi sad jos malo trebao da dizem bitcoine te ako se placa porez drzavi koliko se placa?Meni su u banki rekli da kad su godisnji prihodi iznad oko 10.000,00 kn nezz sad tocno koliko da se placa pa me totalno zbunio.

Za plaćanje poreza trebao bi se raspitati kod porezne službe ili knjigovodstvenog servisa, a ne preko Interneta ili u banci.
Naravno da se na bitcoin ne plaća nikakav porez jer po zakonu RH nigdje nije ni priznat kao novac ili financijska imovina.
Ovdje govorimo o slućajevima kada razmjeniš svoja bitcoin sredstva u neku ''čvrstu'' valutu kao dolari, eure... i to odlučiš podići tj. povući na svoj bankovni račun.
U tom slućaju, radi se o priljevu iz inozemstva, tzv. ''drugom dohotku'' koji si, preko joopd obrasca, dužan prijaviti poreznoj u roku od 8 dana.
Više o tome imaš u prethodnim postovima.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
CroIsBest
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 100



View Profile
January 29, 2017, 12:34:28 PM
 #187

Daniel91 ali ako se bitcoin sredstva promjene u dolare pa onda u kune preko bitkonana te se onda prebaci na bankomat dali onda moram placati kakav porez npr. da isplatim samo 50 kn valjda nebi bio problem i nebi se placao porez jer bitkonan je domaca tvrtka iz Splita ili ako netko drugi isplacuje sa bitkonanom pare na bankomat neka mi hitno ovdje posta da li se placa porez ili ne jer ja nemam pojma o tome jer jedni kazu jedno a drugi drugo,50 kn valjda nije nikakav problem.Ja sam vec digao 50 kn na svoj bankovni racun te mi je bankar rekao da nema na to nikakvih poreza da iznad oko 10.000,00 kn godisnjih primanja se ne oporezuje to valjda isto ko i na placu ako prede limit se pocne tek oporezivati .Valjd nemoram sad to ici prijavljivati u poreznu ,ak neko dize sa bitkonana nek  mi se hitno javi.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
January 29, 2017, 12:46:46 PM
 #188

Daniel91 ali ako se bitcoin sredstva promjene u dolare pa onda u kune preko bitkonana te se onda prebaci na bankomat dali onda moram placati kakav porez npr. da isplatim samo 50 kn valjda nebi bio problem i nebi se placao porez jer bitkonan je domaca tvrtka iz Splita ili ako netko drugi isplacuje sa bitkonanom pare na bankomat neka mi hitno ovdje posta da li se placa porez ili ne jer ja nemam pojma o tome jer jedni kazu jedno a drugi drugo,50 kn valjda nije nikakav problem.Ja sam vec digao 50 kn na svoj bankovni racun te mi je bankar rekao da nema na to nikakvih poreza da iznad oko 10.000,00 kn godisnjih primanja se ne oporezuje to valjda isto ko i na placu ako prede limit se pocne tek oporezivati .Valjd nemoram sad to ici prijavljivati u poreznu ,ak neko dize sa bitkonana nek  mi se hitno javi.

Još jednom, za sva pitanja u svezi poreza trebao bi se obratiti onima koji se time službeno bave, tvom lokalnom poreznom uredu ili knjigovođi, a ne banci ili Internetu.
Po novom poreznom zakonu, od 1.1. 2017 banka apsolutno sve tvoje transakcije morati proslijediti poreznoj upravi na uvid.
Ukoliko ima bilo kakvih odstupanja ili neprijavljenih priljeva novca iz inozemstva, porezna će tražiti tvoje očitovanje i pozvati te na razgovor.
Za isplatu s bankomata je isto, ako se radi o kartici domaće banke, jer se sve takve transakcije također vide na tvom izvodu i banka ih šalje poreznom uredu.
Jedino ako imaš neku karticu koju nije izdala domaća banka, a ne radi se o nekom velikom iznosu, mislim da se ne moraš brinuti.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
CroIsBest
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 168
Merit: 100



View Profile
January 29, 2017, 01:14:28 PM
 #189

Ja sam to digao prije 1.1.2017 tako da se vjerojatno netrebam brinuti Cheesy jer je bio iznos od samo 50,00 kn na PBZ bankovni racun dignut sa bitkonana ,a pare vjerovatno nisu isle iz inozemstva jer je bitkonan domaca firma iz Splita koja je predobra,primio sam isplatu u 24 sata te mi nisu skoro nista uzeli para ,ni ne osjeti se nikakav fee na transakciju Cheesy.Zato ja svugdje na bitkonan forumu kazem im da koriste bitkonan da je fee jako malen ko da ga  ni nema ,a i zato jer je domaca firma Cheesy bolje da kod nas idu pare u Hrvatskoj , a ne neke strane firme koje ne placaju porez u Hrvatskoj te nam nisu bitne za nas toliko bas.
Cafa
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
March 05, 2017, 11:12:44 AM
 #190

Prebaciš si BTC na neki wallet koji izdaje plastičnu karticu.

Kakva hrvatska banka, kakav porez? Tko si podigne zaradu od BTC-a (valute koja je dizajnirana baš da bude van sustava kao što je hrvatski) na hrvatsku banku pa dobije poziv od Porezne da plati porez na drugi dohodak...pa taj to i zaslužuje.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
March 05, 2017, 01:28:51 PM
 #191

Prebaciš si BTC na neki wallet koji izdaje plastičnu karticu.

Kakva hrvatska banka, kakav porez? Tko si podigne zaradu od BTC-a (valute koja je dizajnirana baš da bude van sustava kao što je hrvatski) na hrvatsku banku pa dobije poziv od Porezne da plati porez na drugi dohodak...pa taj to i zaslužuje.

Daj još malo objasni kak to izvadim pare preko plasticne kartice please. Kaj ne moram onda tako i onako dignuti preko ATMa pa opet ide transakcija preko banke, ne mogu zaobic banku ako hocu npr 10 btc kesirat u kune. osim preko local bitcoinsa ne?
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
March 05, 2017, 02:10:41 PM
 #192

Prebaciš si BTC na neki wallet koji izdaje plastičnu karticu.

Kakva hrvatska banka, kakav porez? Tko si podigne zaradu od BTC-a (valute koja je dizajnirana baš da bude van sustava kao što je hrvatski) na hrvatsku banku pa dobije poziv od Porezne da plati porez na drugi dohodak...pa taj to i zaslužuje.

Daj još malo objasni kak to izvadim pare preko plasticne kartice please. Kaj ne moram onda tako i onako dignuti preko ATMa pa opet ide transakcija preko banke, ne mogu zaobic banku ako hocu npr 10 btc kesirat u kune. osim preko local bitcoinsa ne?

Ako naručiš neku stranu karticu, tipa Coinsbank, Neteller, Payoneer i sl, naše banke neće imati podatke o tome tko je vlasnik.
Da, vidjet će transakciju, i broj kartice, ali neće znati da li je novac podigao državljanin RH ili stranac.
Vidjet će da je kartica od stranog izdavatelja, pa ako se ne bude radilo o velikom iznosu, ne vjerujem da će se i banka ili porezna ''uzbuđivati'' oko toga, iako si tehnički u prekršaju Smiley
Jasno, kada bi vidjeli više iznosa po istoj kartici, u kraćem vremenskom periodu, ili veće pojedinačne iznose, netko bi se sigurno zainteresirao a preko sustava ''međunarodne pravne pomoći' sve banke i kartične kuće su dužni dostaviti podatke o vlasnicima bankovnih računa i kartica, kada stigne zahtjev nadležnih tijela, tako da apsolutna anonimnost više ne postoji.
Zadnji bastion bankarske tajne bila je Švicarska, ali i oni su morali popustiti pod američkim pritiskom i dati podatke o svim američkim državljanima koji su u švicarskim bankama sakrivali novac i izbjegavali plaćanje poreza.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
March 05, 2017, 05:27:19 PM
 #193

Prebaciš si BTC na neki wallet koji izdaje plastičnu karticu.

Kakva hrvatska banka, kakav porez? Tko si podigne zaradu od BTC-a (valute koja je dizajnirana baš da bude van sustava kao što je hrvatski) na hrvatsku banku pa dobije poziv od Porezne da plati porez na drugi dohodak...pa taj to i zaslužuje.

Daj još malo objasni kak to izvadim pare preko plasticne kartice please. Kaj ne moram onda tako i onako dignuti preko ATMa pa opet ide transakcija preko banke, ne mogu zaobic banku ako hocu npr 10 btc kesirat u kune. osim preko local bitcoinsa ne?

Ako naručiš neku stranu karticu, tipa Coinsbank, Neteller, Payoneer i sl, naše banke neće imati podatke o tome tko je vlasnik.
Da, vidjet će transakciju, i broj kartice, ali neće znati da li je novac podigao državljanin RH ili stranac.
Vidjet će da je kartica od stranog izdavatelja, pa ako se ne bude radilo o velikom iznosu, ne vjerujem da će se i banka ili porezna ''uzbuđivati'' oko toga, iako si tehnički u prekršaju Smiley
Jasno, kada bi vidjeli više iznosa po istoj kartici, u kraćem vremenskom periodu, ili veće pojedinačne iznose, netko bi se sigurno zainteresirao a preko sustava ''međunarodne pravne pomoći' sve banke i kartične kuće su dužni dostaviti podatke o vlasnicima bankovnih računa i kartica, kada stigne zahtjev nadležnih tijela, tako da apsolutna anonimnost više ne postoji.
Zadnji bastion bankarske tajne bila je Švicarska, ali i oni su morali popustiti pod američkim pritiskom i dati podatke o svim američkim državljanima koji su u švicarskim bankama sakrivali novac i izbjegavali plaćanje poreza.

A može li jedno stupid question?  Grin  što je to otprilike "veliki iznos"?  Da li je 7000 kn veliki iznos ili još nije? 50k kuna? Više? manje?
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
March 06, 2017, 09:38:41 AM
 #194

[...] A može li jedno stupid question?  Grin  što je to otprilike "veliki iznos"?  Da li je 7000 kn veliki iznos ili još nije? 50k kuna? Više? manje?

Kao sto vam pise na sledijecu stanicu:

[...]Po zakonu o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma banke su dužne napraviti dubinsku analizu klijenta ako, citiram dio zakona:

"pri svakoj transakciji u vrijednosti od 105.000 kuna i više, bez obzira na to je li riječ o jednokratnoj transakciji ili o više transakcija koje su međusobno očigledno povezane i koje ukupno dosežu vrijednost od 105.000 kuna i više"

Dakle radi se o 15.000 eura. Iz banke su mi (neslužbeno) prije par godina potvrdili da provjeru rade na tu cifru ako sjedne na račun u roku mjesec dana.
Ako im je nešto sumnjivo, kontaktiraju poreznu radi poreznog nadzora.

To je "jednosmijerna" granica, sto znaci da sve transakcije iznad te granice su obavezne za prijaviti ali ne znaci da transakcije ispod te granice se ne bih mogle prijaviti...

Sve ovisi o interpretaciji banke sto je u kojem slucaju sumnjivo. A cini mi se dat su banke EU dobili instrukciju (u Nizozemskoj barem 99% sigurno) da SVE BTC transakcije smatraju sumnjivem... Imaju spisak racuna exchangeova i kada primite novac sa bilo kojeg racuna sa tog spiska (u bilo kojoj velicini) se smatra sumnjivim i prijavljuje se.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
March 06, 2017, 03:25:33 PM
 #195

[...] A može li jedno stupid question?  Grin  što je to otprilike "veliki iznos"?  Da li je 7000 kn veliki iznos ili još nije? 50k kuna? Više? manje?

Kao sto vam pise na sledijecu stanicu:

[...]Po zakonu o sprječavanju pranja novca i financiranja terorizma banke su dužne napraviti dubinsku analizu klijenta ako, citiram dio zakona:

"pri svakoj transakciji u vrijednosti od 105.000 kuna i više, bez obzira na to je li riječ o jednokratnoj transakciji ili o više transakcija koje su međusobno očigledno povezane i koje ukupno dosežu vrijednost od 105.000 kuna i više"

Dakle radi se o 15.000 eura. Iz banke su mi (neslužbeno) prije par godina potvrdili da provjeru rade na tu cifru ako sjedne na račun u roku mjesec dana.
Ako im je nešto sumnjivo, kontaktiraju poreznu radi poreznog nadzora.

To je "jednosmijerna" granica, sto znaci da sve transakcije iznad te granice su obavezne za prijaviti ali ne znaci da transakcije ispod te granice se ne bih mogle prijaviti...

Sve ovisi o interpretaciji banke sto je u kojem slucaju sumnjivo. A cini mi se dat su banke EU dobili instrukciju (u Nizozemskoj barem 99% sigurno) da SVE BTC transakcije smatraju sumnjivem... Imaju spisak racuna exchangeova i kada primite novac sa bilo kojeg racuna sa tog spiska (u bilo kojoj velicini) se smatra sumnjivim i prijavljuje se.

Da, 105 000 kn je nekakav ''službeni'' limit nakon kojeg se ide u službenu provjeru.
No, bankarski službenik, ako mu je nešto sumnjivo, može poslati na provjeru i manje transakcije od toga, pa se nemojte potpuno ''opustiti'' i misliti da vas za manje iznose nitko neće provjeravati.
Gledaju se i drugi detalji kao npr. gdje je kartica izdana, koliko je često korištena, da li postoji kakva prijava u sustavu...

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
tuvok007
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1358
Merit: 1001


View Profile
March 06, 2017, 05:32:44 PM
 #196

Onda mi je još najbolje na 35000 kn od bitcoina platit porez od 20 posto (?) dat im tih sedam soma kn i mirna bosna tj gotova prica.
Psynthax
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 2296
Merit: 504



View Profile
March 06, 2017, 09:21:51 PM
 #197

Porez na dobit u hr je 13% a btc debitne kartice uzimaju 3%...  razlika je 10% Cheesy

..Stake.com..   ▄████████████████████████████████████▄
   ██ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██  ▄████▄
   ██ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██████████ ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀ ██  ██████
   ██ ██████████ ██      ██ ██████████ ██   ▀██▀
   ██ ██      ██ ██████  ██ ██      ██ ██    ██
   ██ ██████  ██ █████  ███ ██████  ██ ████▄ ██
   ██ █████  ███ ████  ████ █████  ███ ████████
   ██ ████  ████ ██████████ ████  ████ ████▀
   ██ ██████████ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ██████████ ██
   ██            ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀            ██ 
   ▀█████████▀ ▄████████████▄ ▀█████████▀
  ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███  ██  ██  ███▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
 ██████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀█▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄██▀▀▀▀█████▀▀▀▀██▄
▄█▀       ▐█▌       ▀█▄
██         ▐█▌         ██
████▄     ▄█████▄     ▄████
████████▄███████████▄████████
███▀    █████████████    ▀███
██       ███████████       ██
▀█▄       █████████       ▄█▀
▀█▄    ▄██▀▀▀▀▀▀▀██▄  ▄▄▄█▀
▀███████         ███████▀
▀█████▄       ▄█████▀
▀▀▀███▄▄▄███▀▀▀
..PLAY NOW..
freigeist
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 1107
Merit: 534


View Profile
March 07, 2017, 12:00:06 PM
 #198

Onda mi je još najbolje na 35000 kn od bitcoina platit porez od 20 posto (?) dat im tih sedam soma kn i mirna bosna tj gotova prica.

Porez na kune od bitcoine je porez na:
porez kapitalnu dobit,
ili trgovanje devizama
ili drugi dohodak?


cini mi se da je porez na kapitalnu dobit je 12.5%
na trgovanje devizama se ne placa porez koliko mi se cini
,a na drugi dohodak se placa ako nije placen u drzavi porijekla novca neznam po kojem postotku vjerovatno
je postotak ovisan o svoti koja je pristigla na vaš račun.

Meni se cini da tu sve ovisi o tome kako se taj novac tj transakcija na vašem računu u banci evidentira.




Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
March 07, 2017, 07:31:50 PM
 #199

Onda mi je još najbolje na 35000 kn od bitcoina platit porez od 20 posto (?) dat im tih sedam soma kn i mirna bosna tj gotova prica.

Porez na kune od bitcoine je porez na:
porez kapitalnu dobit,
ili trgovanje devizama
ili drugi dohodak?


cini mi se da je porez na kapitalnu dobit je 12.5%
na trgovanje devizama se ne placa porez koliko mi se cini
,a na drugi dohodak se placa ako nije placen u drzavi porijekla novca neznam po kojem postotku vjerovatno
je postotak ovisan o svoti koja je pristigla na vaš račun.

Meni se cini da tu sve ovisi o tome kako se taj novac tj transakcija na vašem računu u banci evidentira.





Koliko ja znam, porez od 12 % je samo na tzv. kapitalnu dobit, a to je recimo zarada od dividendi na dionice.
Ukoliko poreznoj ne možete dokazati da se radi o takvoj vrsti prihoda, platit ćete puno više, a ako zaključe da se radi o tzv. drugom dohotku iz inozemstva, platit ćete i sve doprinose, mirovinsko, zdrastveno...
U svezi ovoga najbolje je posavjetovati se s knjigovođom u RH.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
johnambush
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 228
Merit: 100


View Profile
March 07, 2017, 11:21:22 PM
 #200

Pozdrav ljudi. Dali itko koristi karticu bitstampa? Ili neke druge kartice?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!