Bitcoin Forum
April 27, 2024, 05:19:46 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80441 times)
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
August 20, 2017, 02:17:45 PM
 #421

Ako student sa placom od 2-3k kuna može sa BTC-om kupit auto onda nema smisla da studira. Neka zaboravi studij i baci se u BTC 24/7.
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714195186
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714195186

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714195186
Reply with quote  #2

1714195186
Report to moderator
1714195186
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714195186

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714195186
Reply with quote  #2

1714195186
Report to moderator
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
August 20, 2017, 02:25:06 PM
 #422

Pa to i kažem. Ako se radi o maloj kolicini (par tisuca kuna na godinu) nemoj prijaviti. Ako je više, prijavi ili zamjeni za cash na ATM-u. Ako je zarada ozbiljna, onda slobodno sve prijavi i od toga živi.
ataki
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 100



View Profile
August 21, 2017, 08:50:02 AM
 #423

i Ja tako mislim, ako je zarada ozbiljna, onda slobodno sve prijavi i od toga živi. Ako već imaš godišnje više od 10000 eu  to nije neka sića. Kad je prosečna plata od 600-700eu mesečno.
mamaxi
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 100


View Profile
August 21, 2017, 01:14:19 PM
 #424

Lepe se cifre pominju na sve strane, a kartica ni za lek.
Svi nešto obećavaju i zavrnu...

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 22, 2017, 12:17:37 PM
 #425

Znam da nije skroz za ovu temu ali ovdje jedan mali video (od Jadranka Hodaka / Bloger Krule) kako ispunit formular za porez na nekretninu...  Grin

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 28, 2017, 04:43:49 AM
 #426

To sa zlatom mi baš nije jasno. Ne mogu reći da mi je sa neba palo.
Niti da sam ga nasledio jer i to je regulisano sa zakonom.
Poreklo novca mora da postoji, tako i zlata i svake materijalne vrednosti.
Sama trgovina što nema porez nama ne pomaže mnogo u ovom slučaju.
Naravno ako sam dobro shvatio logiku.

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
olio666
Member
**
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 10


View Profile
August 28, 2017, 05:40:16 AM
 #427

"Barba Poreznik ja sam za krštenje, pričest i krizmu dobio to zlato."
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 28, 2017, 07:00:31 AM
 #428

To sa zlatom mi baš nije jasno. Ne mogu reći da mi je sa neba palo.
Niti da sam ga nasledio jer i to je regulisano sa zakonom.
Poreklo novca mora da postoji, tako i zlata i svake materijalne vrednosti.
Sama trgovina što nema porez nama ne pomaže mnogo u ovom slučaju.
Naravno ako sam dobro shvatio logiku.

Dobro si shvatio bit.
Nije problem u tome što transakcije zlatom nisu oporezovane, već što ti ne možeš dokazati porijeklo novca s kojim si kupio to zlato.
Ukratko, što god da radiš, kupuješ zlato, auto, kuću, uplaćuješ luksuzno ljetovanje ili kupuješ novo računalo, tvoji prijavljeni prihodi moraju ''pokriti'' sve te izdatke.
Porezna preko OIB-a i bankovnih računa prati sve transakcije u RH i ako bilo gdje vidi nesrazmjer potrošenog i zarađenog, naravno da će to provjeriti i onda kreće porezni nadzor.
Tada pričice o nekim crypto valutama, miningu i sl. neće proći jer takve stvari porezna ne može prihvatiti kao vjerodostojan izvor prihoda, s obzirom da nikakvu vjerodostojnu zakonsku ispravu ne možete pokazati s kojom bi dokazali tu zaradu.
Nakon toga ide kazna zbog poreznog prekršaja te se, na temelju procjene porezne, obračunava i porez na dohodak, koji morate platiti.
Meni je zapravo neshvatljivo i komično kako su najednom ljudi koji nikad u životu nisu platili bilo kakav porez ili ikad bili u poreznoj, ili su postali porezni obveznici po bilo kojoj osnovi, najednom  postali nekakvi stručnjaci za plaćanje poreza i znaju najbolje da nikakav porez ne treba plaćati.
Ja već 4-5 godina plaćam porez na internet zaradu, prošao sam blago rečeno ''pakao'' dok sam poreznoj dokazao svoje porezne prihode i dok su oni to prihvatili, i zato vas, na temelju svojeg osobnog iskustva, a ne nečega pročitanog na INternetu ili vlastitih ideja, pokušavam savjetovati što da radite da bi mogli trošiti svoju zaradu od crypto valuta bez ikakvih zakonskih i drugih posljedica.


.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
olio666
Member
**
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 10


View Profile
August 28, 2017, 09:57:06 AM
 #429

Hipotetski slučaj, koji je u mom slučaju istinit (samo umanjen).

Djed vam daruje polugu zlata (u mom slučaju zlatno prstenje).
Djed je umro (darovao je prije smrti).

Zlato nema poreza kad ga prodam, ali kad me u poreznoj pitaju za podrijetlo zlata...??

Koliko znam do 50k kn nema poreza kod darovanja pokretnine.
xxxgbxxx
Member
**
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 23


View Profile WWW
August 28, 2017, 10:22:57 AM
 #430

Mali iznosi  se ne moraju nikom prijaviti,budite pametni ne izlazite se bezveze trosku
ako zaradite neku lovu naprimer 10 ili 30 tisuca  ,lagano podignes na atm bankomatima i sutis,ne prijavljujte nikom narocito ako ih mislite cuvati i lagano trositi a ne kupovati  nekretnine ili skupa auta

Ako kojim slucajem zaradite jos vece pare stotine tisuca ili milion onda je bolje da se preselite u Monako ili neki drugi poreski raj gde drzava ne ubire porez i tako sacuvate 20-30% koliko bi vam uzeli u hrvatskoj

Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 28, 2017, 07:20:59 PM
 #431

Hipotetski slučaj, koji je u mom slučaju istinit (samo umanjen).

Djed vam daruje polugu zlata (u mom slučaju zlatno prstenje).
Djed je umro (darovao je prije smrti).

Zlato nema poreza kad ga prodam, ali kad me u poreznoj pitaju za podrijetlo zlata...??

Koliko znam do 50k kn nema poreza kod darovanja pokretnine.

Ako je iza tvoga djeda provedena ostavinska rasprava, i imaš rješenje o nasljeđivanju, iz kojeg se vidi da ti je iz ostavinske mase pripalo upravo to zlato, tada je sve pravno ''čisto' i ne moraš se brinuti zbog porezne.
Ako ikad prodaš to zlato i pitaju te za njegovo podrijetlo, samo pokaži rješenje o nasljeđivanu i to je to.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 28, 2017, 07:32:39 PM
 #432

Mali iznosi  se ne moraju nikom prijaviti,budite pametni ne izlazite se bezveze trosku
ako zaradite neku lovu naprimer 10 ili 30 tisuca  ,lagano podignes na atm bankomatima i sutis,ne prijavljujte nikom narocito ako ih mislite cuvati i lagano trositi a ne kupovati  nekretnine ili skupa auta

Ako kojim slucajem zaradite jos vece pare stotine tisuca ili milion onda je bolje da se preselite u Monako ili neki drugi poreski raj gde drzava ne ubire porez i tako sacuvate 20-30% koliko bi vam uzeli u hrvatskoj


Već sam stvarno umoran stalno iznova odgovarati na ovakve postove.
Ponovit ću osnovne činjenice još jednom.
1. Ne postoje veliki i mali iznosi te za svaki primitak ili zarada, bez obzira bio on 1 kn ili milijun kuna, mora ići prijava poreznoj i mora se platiti porez.
2. Svaka se zarada mora prijaviti a ono što ti hoćeš zapravo reći je otprilike ovo: ''Ja sam pametniji od porezne, ništa ne mislim prijavljivati a oni nek me uhvate ako mogu'' . Radi se zapravo o poreznoj utaji i mislim da stvari treba nazivati ''pravim imenom'' a ne dovoditi ljude u zabludu da porez ne treba prijaviti. Ovdje se ne radi o tome već o činjenici da li netko želi ili ne želi ispuniti svoju zakonsku obvezu.
3. Što se tiče ''sakrivanja'' zarade, prostor za to je od Nove godine jako sužen, jer su sve bankovne transakcije vidljive poreznoj, kao i svi računi koje ste platili (svi imaju oib i lako ih je pratiti) a i btc kartice više ne dozvoljavaju ''anonimnost'' za veće transakcije, obično 200 $ i više, već traže verifikaciju. Jednom kad ste karticu verificirali, porezna je lako može povezati s vama, putem sustava međunarodne pravne pomoći.
4. Na kraju, što će vam novac, ako ga ne smijete trošiti na ništa konkretno, ni na kupnju računala, ljetovanje i dr. već samo kruh, vodu i eventualno izlaske.
Budite pametni i platite porez i živte normalno, bez straha i slobodno trošite svoj novac.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
olio666
Member
**
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 10


View Profile
August 28, 2017, 10:30:28 PM
 #433

Ako je iza tvoga djeda provedena ostavinska rasprava, i imaš rješenje o nasljeđivanju, iz kojeg se vidi da ti je iz ostavinske mase pripalo upravo to zlato, tada je sve pravno ''čisto' i ne moraš se brinuti zbog porezne.
Ako ikad prodaš to zlato i pitaju te za njegovo podrijetlo, samo pokaži rješenje o nasljeđivanu i to je to.
Ostavinska rasprava je provedena na druge stvari (zemlja, stan...itd), ali prstenje mi je dao prije smrti.

Neznam kako ide kod darovanja (nevezano za smrt)
Daniel91
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 3374
Merit: 1824



View Profile
August 29, 2017, 06:12:50 AM
 #434

Ako je iza tvoga djeda provedena ostavinska rasprava, i imaš rješenje o nasljeđivanju, iz kojeg se vidi da ti je iz ostavinske mase pripalo upravo to zlato, tada je sve pravno ''čisto' i ne moraš se brinuti zbog porezne.
Ako ikad prodaš to zlato i pitaju te za njegovo podrijetlo, samo pokaži rješenje o nasljeđivanu i to je to.
Ostavinska rasprava je provedena na druge stvari (zemlja, stan...itd), ali prstenje mi je dao prije smrti.

Neznam kako ide kod darovanja (nevezano za smrt)

Da li ste potpisali darovni ugovor?
Ili je sve bilo usmeno?
Mislim da bi bilo najbolje da odeš na razgovor kod javnog bilježnika ili knjigovođe i zamoliš za pravni savjet.

.freebitcoin.       ▄▄▄█▀▀██▄▄▄
   ▄▄██████▄▄█  █▀▀█▄▄
  ███  █▀▀███████▄▄██▀
   ▀▀▀██▄▄█  ████▀▀  ▄██
▄███▄▄  ▀▀▀▀▀▀▀  ▄▄██████
██▀▀█████▄     ▄██▀█ ▀▀██
██▄▄███▀▀██   ███▀ ▄▄  ▀█
███████▄▄███ ███▄▄ ▀▀▄  █
██▀▀████████ █████  █▀▄██
 █▄▄████████ █████   ███
  ▀████  ███ ████▄▄███▀
     ▀▀████   ████▀▀
BITCOIN
DICE
EVENT
BETTING
WIN A LAMBO !

.
            ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄███████████▄▄▄▄▄
▄▄▄▄▄██████████████████████████████████▄▄▄▄
▀██████████████████████████████████████████████▄▄▄
▄▄████▄█████▄████████████████████████████▄█████▄████▄▄
▀████████▀▀▀████████████████████████████████▀▀▀██████████▄
  ▀▀▀████▄▄▄███████████████████████████████▄▄▄██████████
       ▀█████▀  ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀  ▀█████▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.PLAY NOW.
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 29, 2017, 06:29:00 AM
 #435

Mali iznosi  se ne moraju nikom prijaviti,budite pametni ne izlazite se bezveze trosku
ako zaradite neku lovu naprimer 10 ili 30 tisuca  ,lagano podignes na atm bankomatima i sutis,ne prijavljujte nikom narocito ako ih mislite cuvati i lagano trositi a ne kupovati  nekretnine ili skupa auta

Ako kojim slucajem zaradite jos vece pare stotine tisuca ili milion onda je bolje da se preselite u Monako ili neki drugi poreski raj gde drzava ne ubire porez i tako sacuvate 20-30% koliko bi vam uzeli u hrvatskoj


A kako kao strani državljanin preseliti u monako? Kako se prebacuju tamo pare.
Mislim da je to izvodljivo samo ultrabogatašima i da sitni građani tamo nemaju šta da traže

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 29, 2017, 07:44:45 AM
 #436

[...] A kako kao strani državljanin preseliti u monako? Kako se prebacuju tamo pare.
Mislim da je to izvodljivo samo ultrabogatašima i da sitni građani tamo nemaju šta da traže

Jako jednostavno; "samo" vam treba adresa. Mozete iznajmiti stan (oko 50 eura/kvadratu/mijesecno) ili ga kupiti (oko 70.000 eura/kvadratu). Preselite se, i na opcinu za upis na tu adresu (i s'tim mozete u banku otvorit racun i.t.d.)... problem "rijesen"...  Grin

[/sarc]

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
xxxgbxxx
Member
**
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 23


View Profile WWW
August 29, 2017, 08:50:33 AM
 #437

Vec sam rekao Monako i ostale poreske rajeve samo ako zaradite nekoliko stotina tisuca ili miliona
Pored Monaka ima tu gomilu poreskih rajeva,nije to problem snaci ce te se vec ...veci je problem kako zaradit milion

A sitni gradjani mogu da izvade neku od brojnih  bitcoin Atm debitnih kartica i podignu na bankomatu uz pomoc bitcoin visa ili mastercard debitne kartice u koje porezna nema uvida
a mozes cak otidji na putovanje negde po evropi ili bilo gde pa tamo podici ako ne zelis da podizes u hrvatskoj na bakomatu iz straha od porezne

sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
August 29, 2017, 09:23:26 AM
Last edit: August 29, 2017, 10:19:38 AM by sbogovac
 #438

Vec sam rekao Monako i ostale poreske rajeve samo ako zaradite nekoliko stotina tisuca ili miliona
Pored Monaka ima tu gomilu poreskih rajeva,nije to problem snaci ce te se vec ...veci je problem kako zaradit milion

A sitni gradjani mogu da izvade neku od brojnih  bitcoin Atm debitnih kartica i podignu na bankomatu uz pomoc bitcoin visa ili mastercard debitne kartice u koje porezna nema uvida
a mozes cak otidji na putovanje negde po evropi ili bilo gde pa tamo podici ako ne zelis da podizes u hrvatskoj na bakomatu iz straha od porezne

Naravno, pošto "porezni rajevi" nisu potpisali medjunarodne dogovore protiv pranja novca i financiranje terorizma i.t.d.

Lijepo vam je Daniel pokušao objasniti, ali vi jednostavno ne želite shvatiti:

[...]
1. Ne postoje veliki i mali iznosi te za svaki primitak ili zarada, bez obzira bio on 1 kn ili milijun kuna, mora ići prijava poreznoj i mora se platiti porez.
2. Svaka se zarada mora prijaviti a ono što ti hoćeš zapravo reći je otprilike ovo: ''Ja sam pametniji od porezne, ništa ne mislim prijavljivati a oni nek me uhvate ako mogu'' . Radi se zapravo o poreznoj utaji i mislim da stvari treba nazivati ''pravim imenom'' a ne dovoditi ljude u zabludu da porez ne treba prijaviti. Ovdje se ne radi o tome već o činjenici da li netko želi ili ne želi ispuniti svoju zakonsku obvezu.
3. Što se tiče ''sakrivanja'' zarade, prostor za to je od Nove godine jako sužen, jer su sve bankovne transakcije vidljive poreznoj, kao i svi računi koje ste platili (svi imaju oib i lako ih je pratiti) a i btc kartice više ne dozvoljavaju ''anonimnost'' za veće transakcije, obično 200 $ i više, već traže verifikaciju. Jednom kad ste karticu verificirali, porezna je lako može povezati s vama, putem sustava međunarodne pravne pomoći.
4. Na kraju, što će vam novac, ako ga ne smijete trošiti na ništa konkretno, ni na kupnju računala, ljetovanje i dr. već samo kruh, vodu i eventualno izlaske.
Budite pametni i platite porez i živte normalno, bez straha i slobodno trošite svoj novac.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
dadesu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 378
Merit: 258



View Profile
August 29, 2017, 09:29:41 AM
 #439

Vec sam rekao Monako i ostale poreske rajeve samo ako zaradite nekoliko stotina tisuca ili miliona
Pored Monaka ima tu gomilu poreskih rajeva,nije to problem snaci ce te se vec ...veci je problem kako zaradit milion

A sitni gradjani mogu da izvade neku od brojnih  bitcoin Atm debitnih kartica i podignu na bankomatu uz pomoc bitcoin visa ili mastercard debitne kartice u koje porezna nema uvida
a mozes cak otidji na putovanje negde po evropi ili bilo gde pa tamo podici ako ne zelis da podizes u hrvatskoj na bakomatu iz straha od porezne

Kako ja vidim nije tolki problem podići pare, nego je veći problem kada ljudi hoće da kupe neka besna kola
ili neke vile tj nekretnine. To mi izgleda ne rešivo bez nekog opravdanja o poreklu.
A i teško je platiti porez na nešto što poreski organi ni ne razumeju...

           ▀██▄ ▄██▀
            ▐█████▌
           ▄███▀███▄
         ▄████▄  ▀███▄
       ▄███▀ ▀██▄  ▀███▄
     ▄███▀  ▄█████▄  ▀███▄
   ▄███▀  ▄███▀ ▀███▄  ▀███▄
  ███▀  ▄████▌   ▐████▄  ▀███
 ███   ██▀  ██▄ ▄██  ▀██   ███
███   ███  ███   ███  ███   ███
███   ███   ███████   ███   ███
 ███   ███▄▄       ▄▄███   ███
  ███▄   ▀▀█████████▀▀   ▄███
   ▀████▄▄           ▄▄████▀
      ▀▀███████████████▀▀
DeepOnion
Anonymous and Untraceable
ANN  Whitepaper  Facebook  Twitter  Telegram  Discord 





      ▄▄██████████▄▄
    ▄███▀▀      ▀▀█▀   ▄▄
   ███▀              ▄███
  ███              ▄███▀   ▄▄
 ███▌  ▄▄▄▄      ▄███▀   ▄███
▐███  ██████   ▄███▀   ▄███▀
███▌ ███  ███▄███▀   ▄███▀
███▌ ███   ████▀   ▄███▀
███▌  ███   █▀   ▄███▀  ███
▐███   ███     ▄███▀   ███
 ███▌   ███  ▄███▀     ███
  ███    ██████▀      ███
   ███▄             ▄███
    ▀███▄▄       ▄▄███▀
      ▀▀███████████▀▀
.
olio666
Member
**
Offline Offline

Activity: 87
Merit: 10


View Profile
August 29, 2017, 09:35:35 AM
 #440

Da li ste potpisali darovni ugovor?
Ili je sve bilo usmeno?
Mislim da bi bilo najbolje da odeš na razgovor kod javnog bilježnika ili knjigovođe i zamoliš za pravni savjet.

Usmeno. Budem pitao za savjete.

Ovo spominjanje BTC-zlato me podsjetilo na to.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!