Bitcoin Forum
June 21, 2024, 12:04:57 PM *
News: Voting for pizza day contest
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 »
  Print  
Author Topic: Porez  (Read 80467 times)
xxxgbxxx
Member
**
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 23


View Profile WWW
September 01, 2017, 12:22:40 PM
 #481

Kad si zadnji put putovao
Nema nikakvih specijalnih kamera na granici recimo izmedju Italije i Slovenije

Unutar EU se moze nositi rakije koliko god hoces ili novca ,nema carinika i niko te nista ne pita..roba i novci slobodno cirkulisu

Ako se ulazi u EU zakonski je dozvoljeno 10 000 eur bez prijavljivanja cariniku preko toga se mora prijaviti i pokazati izvod iz banke da je novac podignut sa racuna ili bankomata,to je dovoljno

Ako neko zaradjuje ozbiljni novac kojim moze kupovati vile,auta itd kao sto sam vec rekao onda je bolje otici u neku zemlju koja je poreski raj i gde drzava ne naplacuje porez nego da ti u hrvatskoj uzmu pola od zaradjenog

xxxgbxxx
Member
**
Offline Offline

Activity: 126
Merit: 23


View Profile WWW
September 01, 2017, 12:25:22 PM
 #482

[...] kad podizes na BTC bnkomatima nema nikakvih tragova i sve je anonimno

Velika zabluda je misliti to. Naprotiv, blockchain je totalno transparantan (cijela poenta P2P ledzera).




dobro ajd nam onda reci ime i prezime adresu stanovanja vlasnika ovog BTC racuna
3M1Nc4ZAzGGtkj8Lyvkbf76U7Hch3etjdH

kak ces znati ko je vlasnik

luka1987
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 520
Merit: 500


View Profile
September 01, 2017, 12:25:47 PM
 #483

hipotetski...
recimo da imam na bittrexu ili poloniexu nesto bitcoina i altcoina i skoci mi za 150% i sad bi ja nekakvu cifru isplatio sebi na tekući račun
nebitno jel cifra od 10, 15, 50 ili 100 tisuća kuna mene zanima šta ja moram napisat u taj obrazac od cega su te pare

Ponovo  Smiley:

[...] Daniel nam je (vec vise puta) tocno (u ovom topicu) opisao najjednostavniji pristup za RH, koji bih se mogao koristiti (i sto se mene tice bi smeo biti "sticky" na vrh ove stranice):

[...]
Ponavljam post kako ispuniti JOOPD obrazac:
OK, pod pretpostavkom da si zaposlen i radiš i plaćaš prirez u Zagrebu, te da prijavljuješ drugi dohodak iz imozemstva, dat ću ti jedan primjer konkretne prijave poreznoj.
Prvo devizni iznos, koji si primio, moraš pretvoriti u kune po srednjem tečaju HNB-a na dan primitka.
Šifre koje upisuješ u JOOPD obrazac sam već objasnio u prethodnom postu, pa idemo na izračun.
Recimo da je 11. iznos primitka,  198,44 kn.
Tada je 12, Osnovica za obračun doprinosa, 138,91 kn (- 30 % za izdatke koje si imao).
12.1 Doprinos za mirovinsko osiguranje 10,42 kn tj. 7,5 % od 12.
12.2 Doprinos za mirovinsko osiguranje 2.stup, 3,47 kn ili 2,5 % od 12.
12.3 Doprinos za zdravstveno osiguranje 10,42 kn (7,5%)
13.1 Izdatak 59,53 kn ili razlika između 11 i 12.
13.2 Izdatak, uplaćeni doprinos za mirovinsko osiguranje, 13,89 kn ili 12.1 +12.2
13.3 Dohodak je 125,02 kn ili 12- 12.1 -12.2
13.5 Porezna osnovica je također 125,02 kn
14.1 Iznos obračunastog poreza na dohodak 30,00 kn ili 25 % od dohotka na 13.3
14.2 Iznos obračunatog prireza prezu na dohodak je 5.40 kn ili 18 % (prirez u gradu Zagrebu) od 14.1
16.2 Iznos za isplatu (neto iznos) u ovom primjeru je 149,15 kn ili ono što ostane kad se od ukupnog porimitka pod 11 oduzmu oba doprinosa za mirovinsko pod 12.1 i 12.2 te predujam poreza i prireza pod 14.1 i 142
Pod ostale stupce stavlja se 0.

Nakon ovog obračuna, pod V.5 Ukupan iznos predujma poreza na dohodak po osnovi primitka od kojeg se utvrđuje drugi dohodak piše se 35.40 kn.
POd VI. 1.2. Ukupni iznos doprinosa za mirovinsko osiguranje po osnovi drugog dohotka piše se 10,42 kn
Pod VI. 2.2 Ukupan iznos doprinosa za mirovinsko osiguranje  na temelju indvidualne kapitalizirane štednje po osnovi drugog dohotka piše se 3.47 kn.
Zadnja 3 iznosa se zbroje i plaćaju Poreznoj.

Dakle, u ovom primjeru državi je otišlo malo manje od 30 % od internet zarade

Ali - ponovo - to je samo Danielov osobni primijerak. Ako zelite "sigurnost" procitajte sve Danielove postove ovdje na ovom forumu tako da ste dobro pripremjeni i potrazite svog osobnog poreznog refrenta. Sa njim popricajte i dajte mu ove "sugescije" za rijesenje. Ako vam on (porezni referent) da rijesenje (i vi nastupate po tome), tu ste!


Pod pretpostavkom da sam nezaposlen i prirez mi je 0% u mjestu boravišta? isto placam sva ova sranja? nista mi nije jasno

            ▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
     ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀



.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses .100% original codebase.
  Superfast with .30 seconds instant finality.
  Tested .5000 tx per block. on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
luka1987
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 520
Merit: 500


View Profile
September 01, 2017, 12:26:36 PM
 #484

[...] kad podizes na BTC bnkomatima nema nikakvih tragova i sve je anonimno

Velika zabluda je misliti to. Naprotiv, blockchain je totalno transparantan (cijela poenta P2P ledzera).




dobro ajd nam onda reci ime i prezime adresu stanovanja vlasnika ovog BTC racuna
3M1Nc4ZAzGGtkj8Lyvkbf76U7Hch3etjdH

kak ces znati ko je vlasnik


neces znat, nece ti moc dokazat da je to tvoje
pa nasa policija ne moze mobitele locirat kamoli bitcoin wallet

            ▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
     ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀



.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses .100% original codebase.
  Superfast with .30 seconds instant finality.
  Tested .5000 tx per block. on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 01, 2017, 12:31:08 PM
 #485

Pod pretpostavkom da sam nezaposlen i prirez mi je 0% u mjestu boravišta? isto placam sva ova sranja? nista mi nije jasno

Nitko ne zna. Za dobit od kriptovaluta nije definiran porez kod nas (za razliku od vani) tako da se tocno ne zna što se mora a što ne mora platiti. Možeš igrati sigurno i sve platiti, ali to je jako skupo. Ako se radi o manjim količinama para, jednostavno direkto kupi sa BTC-em i ne moraš prijaviti.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 12:39:09 PM
 #486

Kad si zadnji put putovao
Nema nikakvih specijalnih kamera na granici recimo izmedju Italije i Slovenije

Unutar EU se moze nositi rakije koliko god hoces ili novca ,nema carinika i niko te nista ne pita..roba i novci slobodno cirkulisu

Ako se ulazi u EU zakonski je dozvoljeno 10 000 eur bez prijavljivanja cariniku preko toga se mora prijaviti i pokazati izvod iz banke da je novac podignut sa racuna ili bankomata,to je dovoljno

Ako neko zaradjuje ozbiljni novac kojim moze kupovati vile,auta itd kao sto sam vec rekao onda je bolje otici u neku zemlju koja je poreski raj i gde drzava ne naplacuje porez nego da ti u hrvatskoj uzmu pola od zaradjenog

Zadnji put je bilo prije tri tijedna a inace putujem vise puta godisnje po EU i van (zivim po Nizozemskoj, Spaniji i Hrvatskoj a pored rodbine u drugim drzavama supruga i ja volimo ici na "lijetovanja" i putovati svijetom).

Sto vi niste vidjeli (ili ne znate o) kamere, ne znaci da ih nema.

A inace ne, samo 10 litara zestokog pica se smije prenositi preko bilo koje granice unutar EU.

a sto se tice vasih osobnih obaveza prema drzavi u kojoj zivite (i njenih poreza) morate sami odluciti dali zelite da tajite od nje (i nosite taj rizik i eventualne posledice) ili ne.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
luka1987
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 520
Merit: 500


View Profile
September 01, 2017, 12:41:23 PM
 #487

Kad si zadnji put putovao
Nema nikakvih specijalnih kamera na granici recimo izmedju Italije i Slovenije

Unutar EU se moze nositi rakije koliko god hoces ili novca ,nema carinika i niko te nista ne pita..roba i novci slobodno cirkulisu

Ako se ulazi u EU zakonski je dozvoljeno 10 000 eur bez prijavljivanja cariniku preko toga se mora prijaviti i pokazati izvod iz banke da je novac podignut sa racuna ili bankomata,to je dovoljno

Ako neko zaradjuje ozbiljni novac kojim moze kupovati vile,auta itd kao sto sam vec rekao onda je bolje otici u neku zemlju koja je poreski raj i gde drzava ne naplacuje porez nego da ti u hrvatskoj uzmu pola od zaradjenog

Zadnji put je bilo prije tri tijedna a inace putujem vise puta godisnje po EU i van (zivim po Nizozemskoj, Spaniji i Hrvatskoj a pored rodbine u drugim drzavama supruga i ja volimo ici na "lijetovanja" i putovati svijetom).

Sto vi niste vidjeli (ili ne znate o) kamere, ne znaci da ih nema.

A inace ne, samo 10 litara zestokog pica se smije prenositi preko (bilo koje) granice (isto unutar EU).

a sto se tice vasih osobnih obaveza prema drzavi u kojoj zivite (i njenih poreza) morate sami odluciti dali zelite da tajite od nje (i nosite taj rizik i eventualne posledice) ili ne.

morat cu po neki strucni savjet jer meni nista nije jasno sta ja tu moram sve placat i kako ako zaradim npr 5000 kuna na trejdanju kriptovaluta... mirovinsko, zdravstveno koji kurac ovo je presmijesno

            ▄▄████▄▄
        ▄▄██████████████▄▄
      ███████████████████████▄▄
      ▀▀█████████████████████████
██▄▄       ▀▀█████████████████████
██████▄▄        ▀█████████████████
███████████▄▄       ▀▀████████████
███████████████▄▄        ▀████████
████████████████████▄▄       ▀▀███
 ▀▀██████████████████████▄▄
     ▀▀██████████████████████▄▄
▄▄        ▀██████████████████████▄
████▄▄        ▀▀██████████████████
█████████▄▄        ▀▀█████████████
█████████████▄▄        ▀▀█████████
██████████████████▄▄        ▀▀████
▀██████████████████████▄▄
  ▀▀████████████████████████
      ▀▀█████████████████▀▀
           ▀▀███████▀▀



.SEMUX
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
  Semux uses .100% original codebase.
  Superfast with .30 seconds instant finality.
  Tested .5000 tx per block. on open network
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
█ █
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 01, 2017, 12:42:58 PM
 #488

a sto se tice vasih osobnih obaveza prema drzavi u kojoj zivite (i njenih poreza) morate sami odluciti dali zelite da tajite od nje (i nosite taj rizik i eventualne posledice) ili ne.

Ako ja kupim BTC i sa BTC-om kupim nešto, to nije tajenje, to je sasvim legalna transakcija i tu poreza nema. To što država ne može definirati zakone od dobtiti sa kriptovalutama i što ne može nadgledati svaku transakciju u svijetu nije problem građana.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 12:45:47 PM
Last edit: September 01, 2017, 12:58:06 PM by sbogovac
 #489

[...] kad podizes na BTC bnkomatima nema nikakvih tragova i sve je anonimno

Velika zabluda je misliti to. Naprotiv, blockchain je totalno transparantan (cijela poenta P2P ledzera).




dobro ajd nam onda reci ime i prezime adresu stanovanja vlasnika ovog BTC racuna
3M1Nc4ZAzGGtkj8Lyvkbf76U7Hch3etjdH

kak ces znati ko je vlasnik
neces znat, nece ti moc dokazat da je to tvoje
pa nasa policija ne moze mobitele locirat kamoli bitcoin wallet

Ajd molim vas, nemojte ni jedan ni drugi biti naivni.

To su dve druge stvari. Da, meni osobno nije tako lako saznati ko je "vlasnik". Ali mogu znaci jako lako vidjeti (na primijer):

No. Transactions   103   
Total Received   0.58509074 BTC   
Final Balance   0 BTC

Isto sve te 103 transakcije bih mogao izlistat jako lako.

Fiskalni researcher moze znaci jako lako da vidi koji BTC je odakle dosao (totana transparencija).

Dovoljno je onda napravit 1 gresku (secamo se "dread pirate roberts", mnogo pametniji od puno nas a gde je zavrsio jer je TOR "anoniman") i sve "pada" kao red domina.

Procitaje - na primijer - ovaj clanak o kako je porezna u SAD to "rijesila"...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 12:47:32 PM
 #490

a sto se tice vasih osobnih obaveza prema drzavi u kojoj zivite (i njenih poreza) morate sami odluciti dali zelite da tajite od nje (i nosite taj rizik i eventualne posledice) ili ne.

Ako ja kupim BTC i sa BTC-om kupim nešto, to nije tajenje, to je sasvim legalna transakcija i tu poreza nema. To što država ne može definirati zakone od dobtiti sa kriptovalutama i što ne može nadgledati svaku transakciju u svijetu nije problem građana.

Po ne znam koji put (a zasto bi neko procitao forum pre nego sto lupi glupost): mesate transakcije i dohode.

Da, ako kupite kruh necete biti jako upadljivi. Ali ako kupite kucu i te kako da ste upadljivi.

Ali nema veze dali kupujete kruh ili kucu, u jednom i drugom slucaju ste morali prijavit dohod (odalke vam!) poreznoj.

Drzava ni ne mora da definira sve nacine na koji covijek zaradi svoj dohod (prakticno neizvodljivo). Dovoljno je definirati porez na dohod.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 01, 2017, 12:51:15 PM
 #491

a sto se tice vasih osobnih obaveza prema drzavi u kojoj zivite (i njenih poreza) morate sami odluciti dali zelite da tajite od nje (i nosite taj rizik i eventualne posledice) ili ne.

Ako ja kupim BTC i sa BTC-om kupim nešto, to nije tajenje, to je sasvim legalna transakcija i tu poreza nema. To što država ne može definirati zakone od dobtiti sa kriptovalutama i što ne može nadgledati svaku transakciju u svijetu nije problem građana.

Po ne znam koji put (a zasto bi neko procitao forum pre nego sto lupi glupost): mesate transakcije i dohode.

Da, ako kupite kruh necete biti jako upadljivi. Ali ako kupite kucu i te kako da ste upadljivi.

Ali nema veze dali kupujete kruh ili kucu, u jednom i drugom slucaju ste morali prijavit dohod (odalke vam!) poreznoj.

Koji dohodak? Ja kupim za 200 Eura BTC i onda za tih 200 Eura u BTC-u kupim nešto. Di je tu dohodak? Da li moram platiti porez na dohodak ako za 100 kuna kupim Eure i onda sa tim eurima kupim nešto? Pa to nema smisla.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 12:52:35 PM
 #492

[...] Koji dohodak? Ja kupim za 200 Eura BTC i onda za tih 200 Eura u BTC-u kupim nešto. Di je tu dohodak? Da li moram platiti porez na dohodak ako za 100 kuna kupim Eure i onda sa tim eurima kupim nešto? Pa to nema smisla.

Koji dohodak Huh Pa jeste zaista toliko @#$%@  Huh Pa: OTKUD VAM TIH 200 EURA!!!

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 01, 2017, 12:53:41 PM
 #493

Koji dohodak Huh Pa jeste zaista toliko @#$%@  Huh Pa: OTKUD VAM TIH 200 EURA!!!

Pa od plaće...
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 12:54:27 PM
 #494

Koji dohodak Huh Pa jeste zaista toliko @#$%@  Huh Pa: OTKUD VAM TIH 200 EURA!!!

Pa od plaće...

I na placu niste platili porez (tojest, prakticno vas poslodavac, ali da...)  Huh

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 01, 2017, 12:57:39 PM
 #495

I na placu niste platili porez (tojest, prakticno vas poslodavac, ali da...)  Huh

Tebi ocito hrvatski jezik ne ide jer ne razumiješ o cemu se tu prica. Ja dobim placu na tekuci racun. Sa tim novcima kupim BTC, opet preko banke, sve se vidi. Onda sa tim BTC-om kupim nešto. Di se tu plaća porez na dohodak?

Ako ti odeš u ducan i kupiš za 7 kuna kruh da li ispunjuješ JOPPD obrazac za placanje poreza i doprinosa za tih 7 kuna?
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 12:59:47 PM
 #496

I na placu niste platili porez (tojest, prakticno vas poslodavac, ali da...)  Huh

Tebi ocito hrvatski jezik ne ide jer ne razumiješ o cemu se tu prica. Ja dobim placu na tekuci racun. Sa tim novcima kupim BTC, opet preko banke, sve se vidi. Onda sa tim BTC-om kupim nešto. Di se tu plaća porez na dohodak?

Ako ti odeš u ducan i kupiš za 7 kuna kruh da li ispunjuješ JOPPD obrazac za placanje poreza i doprinosa za tih 7 kuna?

Porez je placen na placu. (Jel ti tako jasno; jer ocito tebi ne idu retoricna pitanja.)

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Noctifer
Member
**
Offline Offline

Activity: 90
Merit: 10


View Profile
September 01, 2017, 01:01:45 PM
 #497

I na placu niste platili porez (tojest, prakticno vas poslodavac, ali da...)  Huh

Tebi ocito hrvatski jezik ne ide jer ne razumiješ o cemu se tu prica. Ja dobim placu na tekuci racun. Sa tim novcima kupim BTC, opet preko banke, sve se vidi. Onda sa tim BTC-om kupim nešto. Di se tu plaća porez na dohodak?

Ako ti odeš u ducan i kupiš za 7 kuna kruh da li ispunjuješ JOPPD obrazac za placanje poreza i doprinosa za tih 7 kuna?

Porez je placen na placu. (Jel ti tako jasno; jer ocito tebi ne idu retoricna pitanja.)

Pa je, onda ti meni objani na što ja imam placat porez ako ja kupim sa svojom placom BTC i sa tim BTC-om kupim nešto? Jedino št placam je PDV kod kupnje.
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 01:04:22 PM
 #498

I na placu niste platili porez (tojest, prakticno vas poslodavac, ali da...)  Huh
Tebi ocito hrvatski jezik ne ide jer ne razumiješ o cemu se tu prica. Ja dobim placu na tekuci racun. Sa tim novcima kupim BTC, opet preko banke, sve se vidi. Onda sa tim BTC-om kupim nešto. Di se tu plaća porez na dohodak?

Ako ti odeš u ducan i kupiš za 7 kuna kruh da li ispunjuješ JOPPD obrazac za placanje poreza i doprinosa za tih 7 kuna?
Porez je placen na placu. (Jel ti tako jasno; jer ocito tebi ne idu retoricna pitanja.)
Pa je, onda ti meni objani na što ja imam placat porez ako ja kupim sa svojom placom BTC i sa tim BTC-om kupim nešto? Jedino št placam je PDV kod kupnje.

Na tu transakciju ne placas nikakav porez.

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
MetaSk
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 210
Merit: 100


View Profile
September 01, 2017, 01:09:41 PM
 #499

I na placu niste platili porez (tojest, prakticno vas poslodavac, ali da...)  Huh
Tebi ocito hrvatski jezik ne ide jer ne razumiješ o cemu se tu prica. Ja dobim placu na tekuci racun. Sa tim novcima kupim BTC, opet preko banke, sve se vidi. Onda sa tim BTC-om kupim nešto. Di se tu plaća porez na dohodak?

Ako ti odeš u ducan i kupiš za 7 kuna kruh da li ispunjuješ JOPPD obrazac za placanje poreza i doprinosa za tih 7 kuna?
Porez je placen na placu. (Jel ti tako jasno; jer ocito tebi ne idu retoricna pitanja.)
Pa je, onda ti meni objani na što ja imam placat porez ako ja kupim sa svojom placom BTC i sa tim BTC-om kupim nešto? Jedino št placam je PDV kod kupnje.

Na tu transakciju ne placas nikakav porez.

Sta nije da se BTC konvertira u fiat, i ta konverzija se gleda kao prihod na koji ide 25% poreza?
sbogovac
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2730
Merit: 1192


I don't believe in denial.


View Profile
September 01, 2017, 01:14:37 PM
 #500

[...] Sta nije da se BTC konvertira u fiat, i ta konverzija se gleda kao prihod na koji ide 25% poreza?

Uf! Jako dobro pitanje!!! Sada kako ste rekli se i ja sijecam da je tako nesto spomenio neko (ja mislim Daniel). Posto sam ja resio "svoj" slucaj preko druge konstrukcije (ja "radim" za svoj holding, koji ima ltd. i "isplacuje" mi neto placu) ne bih vam sigurno mogao reci...

0x7442A5c37E513D335F53843cD20c00F77eAC7867
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 [25] 26 »
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!