Bitcoin Forum
May 05, 2024, 11:00:41 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
Author Topic: BTCXchange, forum oficial. Primul Bitcoin exchange din Romania!  (Read 34508 times)
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
August 27, 2015, 08:01:30 PM
Last edit: August 27, 2015, 08:13:46 PM by im0rtel
 #61

vuscan trebuie raportat la globalsign pentru ca foloseste ssl ul cu care este identificata firma A pentru a pune in productie  firma B . pe aceasta firma din urma nu are ssl deloc.

asa ceva este abuz iar globalsign trebuie sa ii revoce licenta.
1714906841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714906841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906841
Reply with quote  #2

1714906841
Report to moderator
1714906841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714906841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906841
Reply with quote  #2

1714906841
Report to moderator
1714906841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714906841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906841
Reply with quote  #2

1714906841
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714906841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714906841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906841
Reply with quote  #2

1714906841
Report to moderator
1714906841
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714906841

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714906841
Reply with quote  #2

1714906841
Report to moderator
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
August 28, 2015, 06:13:31 AM
 #62

Am depus bitcoin in valoare de 500 euro si totul ok,O sa folosesc btcxchange  pe post de westernunion Spania -Romania:)
pr0c
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
August 28, 2015, 07:02:58 AM
 #63


Si eu am tranzactionat deja de cateva ori si a functionat bine. Am avut ceva emotii prima data cand am vazut ca is 3 confirmari si nu am btc in cont(dupa aceea citisem ca is 6 acuma vad ca is 4
"Important notice!
The bitcoin deposit process may take up to an hour. We need 4 confirmations from the network."
Am vazut ca au impelementat si sugestia lui bitphone cu emailul la depunere. Pentru ceea ce vreau eu de depus bani si de trimis in romania mi se pare ceea mai buna solutie in momentul de fata(exista si alta cu comisioane mai mici?). Nu inteleg de ce atata rachiuna din partea lui imortel, de fiecare data incerca sa bage bete in roata fie ca inventa probleme fie ca le denatura.

The primary reason why SSL is used is to keep sensitive information sent across the Internet encrypted so that only the intended recipient can understand it. This is important because the information you send on the Internet is passed from computer to computer to get to the destination server. Any computer in between you and the server can see your credit card numbers, usernames and passwords, and other sensitive information if it is not encrypted with an SSL certificate. When an SSL certificate is used, the information becomes unreadable to everyone except for the server you are sending the information to. This protects it from hackers and identity thieves.
With so many advantages, why would anyone not use SSL? Are there any disadvantages to using SSL certificates? Cost is an obvious disadvantage.

Eu ma bucur ca ii ...
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
August 28, 2015, 08:29:41 AM
 #64

in caz ca nu ati inteles :

pr0c e clona lui vuscan . el is pompeaza singur taraba .
ca de obicei nu a raspuns la acuzatie. a aiurit ceva ce a vrut el.
globalsign spune clar : esti obligat sa iti faci " due diligence " .
daca folosesti un exchange care nu are ssl pe firma ci foloseste sslul altei firme , asa cum e situatia actuala , globalsign nu da nimic din asigurarea facuta .
nu e ranchiuna horica .  eu le spun oamenilor adevarul despre tine si taraba ta . daca nu o fac eu tu sigur nu o faci ! mincinosule , talharule , care esti !
afacerea ta este o tzeapa iar tu un pacalici . ce ai facut de ai dus btcxchangeul in groapa ?  de unde ai produs o gaura de 1 milion de euro ?
unde sunt miile de bitcoini produse pe spatele lui naphex la btcxchange? ce ai facut cu banii ?
ce ai facut cu 1,5 milioane de euro din alienconcept  ? unde-s banii ?
RASPUNDE , LICHEA CE ESTI !
pr0c
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 9
Merit: 0


View Profile
August 28, 2015, 08:53:50 AM
 #65

Deci nu are rost sa intru in discutii cu tine...nu am nici o treaba cu horea vuscan. Doar ti-am citit toate posturile din ultima vreme. Esti invidios ca nu iti da lumea dreptate, cand tot ceea ce faci ii sa denigrezi?

"unde sunt miile de bitcoini produse pe spatele lui naphex la btcxchange"-dupa cum ziceam, de fiecare data incerca sa bage bete in roata fie ca inventa probleme fie ca le denatura(nu erau milioane?)

The primary reason why SSL is used is to keep sensitive information sent across the Internet encrypted so that only the intended recipient can understand it. This is important because the information you send on the Internet is passed from computer to computer to get to the destination server. Any computer in between you and the server can see your credit card numbers, usernames and passwords, and other sensitive information if it is not encrypted with an SSL certificate. When an SSL certificate is used, the information becomes unreadable to everyone except for the server you are sending the information to. This protects it from hackers and identity thieves.

hf and a nice day Smiley. Nu are rost sa intru in polemici cu tine.
CmndrQoquer
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 1
Merit: 0


View Profile
August 28, 2015, 10:09:50 AM
Last edit: August 28, 2015, 10:26:53 AM by CmndrQoquer
 #66

Deci nu are rost sa intru in discutii cu tine...nu am nici o treaba cu horea vuscan. Doar ti-am citit toate posturile din ultima vreme. Esti invidios ca nu iti da lumea dreptate, cand tot ceea ce faci ii sa denigrezi?

"unde sunt miile de bitcoini produse pe spatele lui naphex la btcxchange"-dupa cum ziceam, de fiecare data incerca sa bage bete in roata fie ca inventa probleme fie ca le denatura(nu erau milioane?)

The primary reason why SSL is used is to keep sensitive information sent across the Internet encrypted so that only the intended recipient can understand it. This is important because the information you send on the Internet is passed from computer to computer to get to the destination server. Any computer in between you and the server can see your credit card numbers, usernames and passwords, and other sensitive information if it is not encrypted with an SSL certificate. When an SSL certificate is used, the information becomes unreadable to everyone except for the server you are sending the information to. This protects it from hackers and identity thieves.

hf and a nice day Smiley. Nu are rost sa intru in polemici cu tine.

Vezi Vuscane ca de pe tot forum-ul doar tu folosesti cuvantul "polemici". Nu te mai pompa singur ca nu te crede nimeni.

Nu ai refacut nici o platforma, se vede de la 100 de metri.
Ai inceput un exchange pe cu datorii de 1mil de eur din prima zi.
Executi abuz cu validarea certificatului SSL.

Ce escrocherie ne pregatesti?

Extra Edit:
Care a fost procedura de distrugere a datelor confidentiale de la firma anterioara?
Cand spui ca ai refacut platforma? Ce inseamna? Ce ai refacut? Ce ai refolosit?
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
August 28, 2015, 12:02:52 PM
 #67



Deci revenind, abia asteptam sa se rezolve problemele mentionate...
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
August 28, 2015, 12:21:29 PM
 #68

Acum am inteles care e treaba.
im0rtel este naphex.
Bravo Vuscane... Felicitari pentru revenire si sa speram ca de acum nu vor mai fi probleme.

.()_().
BombaUcigasa
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1442
Merit: 1000



View Profile
August 28, 2015, 12:25:48 PM
 #69

Acum am inteles care e treaba.
im0rtel este naphex.
Bravo Vuscane... Felicitari pentru revenire si sa speram ca de acum nu vor mai fi probleme.
Nu e, ii aud in aceeasi camera individuali diferiti. E foarte greu sa iti dai seama care e care pe aici, doar eu sunt garantat unic si independent.
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
August 28, 2015, 12:29:42 PM
 #70

nu ma mai implicati pe mine in toata treaba asta.

M-am scapat de el cand mi-am pus demisia anul trecut. cu toata povestea si drama din thread-ul original.

nu mai am nici o treaba nici cu Vuscan nici cu platforma lui. nici nu ma mai intereseaza.

legat de plangerile lui penale mincinoase si alte calomnii e treaba avocatilor.
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
August 30, 2015, 08:12:26 AM
 #71

Btcxchange ieri vam scris un email.astept raspuns...
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
August 30, 2015, 02:30:11 PM
 #72

Se pare ca supportu nu prea raspunde la mailuri  Undecided
HrN
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 339
Merit: 250



View Profile
August 30, 2015, 05:02:14 PM
 #73

Se pare ca supportu nu prea raspunde la mailuri  Undecided
E Duminica. Mai asteapta.
Program Luni - Vineri.

.()_().
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
September 01, 2015, 11:12:17 AM
 #74

Dorim să vă informăm despre ultimele modificări aduse platformei:

- adăugat instant buy și instant sell

- adăugat notificare pe email la depunere de bitcoin

- mici modificări de design

- îmbunătățiri din punct de vedere al securității

Cu stima,

echipa Btcxchange

 
btcxchange.ro (OP)
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 186
Merit: 100


View Profile WWW
September 02, 2015, 08:35:40 AM
 #75

Dragi clienti ai BTCXchange.

In urma relansarii platformei BTCXchange, am fost contactati de inca 4 persoane care la momentul inchiderii vechii platforme,  datorita sechestrarii serverelor de catre fostul nostru coleg Ivan Lucian in anul 2014, nu au reusit sa isi retraga anumite sume de BTC. (pana in moment sumele totale solicitate nu depasesc 10BTC)

Facem apel catre toate persoanele care inca se afla intr-o astfel de situatie sa depuna o plangere penala in dosarul cu numarul  2/D/P/2015 la DIICOT Oradea. Acest dosar analizeaza evenimentele care au dus la inchiderea platformei.

Plangerea penala trebuie sa includa toate dovezile pe care le aveti legate de a sustinerea dumneavoastra. In cazul in care aveti nevoie de informatii suplimentare va rog sa ne contactati prin mail la departamentul de support.
im0rtel
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 351
Merit: 252



View Profile
September 02, 2015, 08:41:27 AM
Last edit: September 02, 2015, 02:35:23 PM by im0rtel
 #76

Fac apel la toti cei care nu si-au primit banii din fostul btcxchange sa faca plangere penala intr-un nou dosar pentru ca vuscan sa fie cercetat pentru furt de la clienti , delapidarea fostului exchange si sa nu uitam calomnie si minciuni .
Noul dosar trebuie facut pe numele lui Horea Vuscan si doar al lui. Voi trebuie sa spuneti in plangere ca Vuscan nu v-a mai da banii inapoi . Asa cum si este .
Asadar avem 5 oameni carora Vuscan nu le-a mai dat banii inapoi si acum le-o baga pe aia cu : Dovada ca ai avut bani in exchange sau depune plangere penala.
Depuneti plangere penala impotriva lui . Nu ascultati prostiile pe care le indruga . El incearca sa dea in continuare vina pe Naphex . Voi trebuie sa dati vina pe Vuscan .
El este cel care nu va mai da banii inapoi.
Inca ceva : daca aveti dovezi incriminatorii la adresa lui Vuscan nu sunati la suport si nu i le serviti pe tava . In loc de asta le duceti direct la politie si le atasati la dosarul impotriva lui
Horea Vuscan , patronul care a dus exchangeul la o gaura de 1 milion de euro de unul singur.
Nu dati dovezile incriminatorii pe mana lighioanei cu fatza buhaita care se numeste Vuscan.
Fatza buhaita se poate observa aici : http://s1.ziareromania.ro/?mmid=2729ec658860219b6

Edit 1 : primul care face plangerea penala impotriva lui vuscan este rugat sa scrie in acest thread numarul plangerii pentru ca restul pagubitilor sa isi coraboreze dovezile intr-un singur dosar si sa facem un
class action lawsuit impotriva dihorului cu ochi bulbucati pe nume Horea Vuscan.

Edit 2 : VUSCAN LA PUSCARIE !
antonioeram
Member
**
Offline Offline

Activity: 109
Merit: 10

Is John Galt, Satoshi ? or viceversa


View Profile WWW
September 02, 2015, 09:53:32 AM
 #77

Salut

nu este direct treaba mea dar cred ca ar trebui sa lasati deoparte trecutul si sa mergeti mai departe. Sunt multe de facut.
Nu spun sa faceti pace, doar sa o luati mai usor cu acuzele.
Mi se pare pierdere de timp.


PGP - Public Key
https://goo.gl/DXrS8t
tutorialevideo
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 1161
Merit: 1001

Don`t invest more than you can afford to lose


View Profile WWW
September 02, 2015, 02:06:33 PM
 #78

nu tin cu nimeni, insa este democratie fiecare poate sa decida pentru el.

Hosting Bitcoin and any mining gear in Europe/Romania.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=5228685.msg53918147#msg53918147

For more info you can write me!
bitphone.
Member
**
Offline Offline

Activity: 110
Merit: 10


View Profile
September 02, 2015, 03:08:21 PM
 #79

am trimis bitcoin in valoare de 500 de euro din Spania apoi am atasat contu bancar de Romania,am dat retragere luni si marti aveam bani in cont.Mi se par super  ok,o sa ii folosesc luna de luna.
Nota 9 scad un punct pt ca suportu este lent,nu ma intereseaz ca era sambata,ma asteptam sa primesc  un raspuns Duminica si nu Luni.
Toate cele bune
nophex
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 42
Merit: 0


View Profile
September 02, 2015, 03:31:35 PM
 #80

Dragi clienti ai BTCXchange.

In urma relansarii platformei BTCXchange, am fost contactati de inca 4 persoane care la momentul inchiderii vechii platforme,  datorita sechestrarii serverelor de catre fostul nostru coleg Ivan Lucian in anul 2014, nu au reusit sa isi retraga anumite sume de BTC. (pana in moment sumele totale solicitate nu depasesc 10BTC)

Facem apel catre toate persoanele care inca se afla intr-o astfel de situatie sa depuna o plangere penala in dosarul cu numarul  2/D/P/2015 la DIICOT Oradea. Acest dosar analizeaza evenimentele care au dus la inchiderea platformei.

Plangerea penala trebuie sa includa toate dovezile pe care le aveti legate de a sustinerea dumneavoastra. In cazul in care aveti nevoie de informatii suplimentare va rog sa ne contactati prin mail la departamentul de support.

Toate plangerile penale trebuie puse impotriva lui Vuscan Horea. Ce-l care este responsabil de inchiderea platformei, terorizarea clientilor.

Ca de obicei si in ultima poveste am precizat ca platforma era perfect functionala si toate facaturile au fost executate de Horea VUSCAN cu intentia de a ma calomnia, a-mi distruge reputatia si a exercita presiuni asuprea mea pentru a obtine faimosul cod sursa.


a) Horea Vuscan nu tine-a exchange-ul in FULL RESERVE(desi era promis).  Fapt certificat de logurile pastrate pe server in totalitate la fel si in extrasele bancare.
Lucru care m-a bagat in emotii de multiple ori si au fost cazuri in care m-am certat si cu el si cu contabila pentru ca se foloseau de banii FIAT a clientilor.
Pe care ii trimite ori inspre bitstamp ori inspre conturile lui personale pentru foloasele lui.
Promisiunea lui initiala catre mine si comunitate la fel a fost ca exchange-ul va functiona perfect in full reserve.

b) Contul personal a lui Horea Vuscan pe care rula bot-ul de market maker folosea balance soft. Nexistente in hotwallet-ul exchange-ului. El incerca sa sustina ca
daca e nevoie face el depunere din portofelul lui.

c) El este singurul responsabil pentru interdictia fondurilor iar toate fondurile au fost in complet in mainile lui Horea Vuscan pe toata durata exchangeului.

Pentru ce-i care nu au prins povestea de anul trecut. Mi-am pus demisia instant pe masa (din grandioasa pozitie de 'Informatician' cu 2 ore pe zi) intr-o luni la ora 8 dupa ce Horea Vuscan a revenit din Dubai concediand toti angajatii BTCXchange planuind sa ma santajeze pe mine pentru obtinerea codului sursa.

Plangerile penale va sugerez sa le formati impotriva lui Horea Vuscan singur responsabil de fondurile BTCXChange.

Sorry dar n-am ce sa discut cu teroristii.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!